Telegram Web Link
Все ще вражає як багато людей в соціальних мережах готові вважати правильну точку зору не логічну обґрунтовану і, як мімінімум, несуперечливу - а ту яка підтверджує їх вже сформовану позицію щодо чогось або когось. Часто суперечливу в своїй суті - але ж для того щоб хоча б це зрозуміти - потрібно провести мінімальний самоаналіз.

Але навіщо це - якщо можна ж і без нього з відчуттям нестримної "правоти" відстоювати позицію )
Цікаво, що Валерій Залужний у своїй публікації в The Economist використав порівняння з "окопною війною" часів Першої світової, як можливий негативний сценарій затягування війни - і справді, тоді це призвело до падіння імперій, низки революцій в Європі і мало вплив на усіх її учасників, як переможців, так і переможених.

Для багатьох західних країн - навіть зараз - а пройшло більше 100 років - то дуже тяжка пам'ять - як це взагалі могло трапитися.
Що ми знаємо зараз про те як функціонує мистецтво та його артефакти? Перш за все - це взаємодія між матеріальною річчю і аудиторією.

Якщо грубо говорити- предмет/артефакт - не існує без аудиторії - тих хто сприймає. І саме вона визначає щоб щось з металу, каменю, мармуру і т.д - стало артефактом. Або не робить. Її сприйняття, уявлення, ідеї. Ідея, а отже і сам артефакт він, так би мовити, в голові, тих хто сприймає - а не у матеріальному предметі.

Ми спиймаємо артефакт через ідеї, а не просто камінь, мармур, метал. Без ідей - це просто шматок матеріальної природи, набір атомів (хоча атоми - це теж ідея;). І все. І він нічого сам по собі не означає. В ньому немає прихованої ідеї, змісту. Він її не випромінює.

Ми сприймаємо артефакт через ідею - а не камінь, мармур, метал чи ще щось. Колись Оксана Забужко вірно підмітила, щодо Української ідеї, що її носів можна знищити, але саму ідею ні. Це саме стосується усіх інших ідей. Вони так би мовити вічні. Можна тут навіть собі уявити, за Платоном цей світ Ідей. Де вони усі є і вічно сяють.

Скільки Венер, Аполлонів знищили, але їх ідея жила і жива, і ми бачимо як від сприйняття їх як поганських ідолів, цивілізоване людство тепер цінує і захоплюється цими артефактами. Тож коли нищать матеріальне- то шкода намарно витраченої людської праці, яка це все створювала в матерії, це збіднює усіх - а ідеї і далі собі живуть.
У 2017 році перший президент Facebook Шон #Паркер досить щиро розповів, як працюють алгоритми соціальних мереж - і це не лише Fb стосується:

"Розвиваючи ці застосунки, насамперед фейсбук. ми думали тільки про те, «як привернути щонайбільше часу та свідомої
уваги?»...

І це означає, що нам треба давати вам невеличку порцію дофаміну з певною періодичністю, бо хтось прокоментив ваш пост або фотографію, чи щось таке.

І це змусить вас постити більше, і це приноситиме вам... більше лайків та коментів..це петля соціального схвалення... це саме те, на чому має зосередитися хакер на кшталт мене, бо ми користуємося
вразливістю людської психології".
Емоції і мораль (щоб під нею не розумілось), звісно, впливають на світову політику - але впливати, не значить визначати.

І це вкрай важлива різниця, яку слід мати на увазі щоб реалії світової політики не стали сюрпризом.
Зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна запланована на 15 листопада в Сан-Франциско, - повідомляє Kyodo.

Це буде друга особиста зустріч між президентом США та головою КНР протягом майже трьох років.
Верховна Рада продовжила в Україні воєнний стан на 90 днів - "за" 329 голосів
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін поділився такою думкою:
"Виборча кампанія, що набирає обертів у США (хоч до виборів ще рік) наочно демонструє, як подібні процеси поляризують політиків та їхніх виборців. У тому числі у ракурсі підтримки України. Обрання нового спікера у Конгресі створило (у ситуації на сьогодні) навіть більше проблем для компромісу між республіканцями та демократами, ніж було раніше. Новий спікер, пам'ятаючи історію попередника, який пішов на компроміс із демократами щодо тимчасового бюджету, вирішив проводити жорсткішу політику. Безкомпромісну".
У підсумку, наголошує експерт, незважаючи на заклики Білого дому не поділяти допомогу Україні та Ізраїлю, Палата представників (де в республіканців більшість) проголосувала за допомогу виключно Ізраїлю. А верхня палата (Сенату), де більшість уже мають демократи, "зарубала" такий варіант законопроєкту. Тим більше, що президент Байден попередив, що він накладе вето на такий варіант.
"Торги продовжуються. Частина республіканців модифікувала свої вимоги. Бажають бачити чіткий план — на що витрачатимуться гроші, які Білий дім пропонує виділити Україні. Яким буде ефект від тієї чи іншої підтримки. Яка взагалі кінцева ціль. Плюс – традиційне ув'язання підтримки України зі зміцненням кордону з боку Мексики. По суті представники РП розігрують свою передвиборчу карту, де ставка робиться на боротьбу з незаконною міграцією. У цьому змушуючи Байдена ставати на розтяжку, оскільки його виборці проти тієї ж стіни на кордоні з Мексикою, проти додаткових обмежувачів для мігрантів", – вважає Олексій Якубін.
За його словами, Адміністрація Байдена намагатиметься знайти компроміс із республіканцями у парламенті. Тим більше, що 17 листопада закінчується термін тимчасово ухваленого бюджету – і треба ухвалювати новий.
"Зараз республіканці пропонують ухвалити новий тимчасовий бюджет. Можливо, це прийняття пов'язуватимуть із якимось компромісом щодо підтримки України. Швидше за все, Білий дім піде на зменшення сум, які передбачалося виділити Україні раніше (а там йдеться про понад 60 млрд доларів). Або вони будуть розбиті на частини, з жорсткішим контролем", – висловився експерт.
На його думку, для нас важливо актуалізувати тему взаємодії із республіканцями. Граючи на їх улюбленій темі "Америка – велика країна". Ну, а якщо велика, то не може залишатися осторонь, коли Росія та їй подібні намагаються зруйнувати світопорядок, про важливість збереження якого Америка так багато говорить.
"Тимчасово, поки демократи та республіканці не намацають точок дотику в парламенті, Білий дім має можливості продовжувати фінансувати невідкладні потреби України. Гранти і таке інше. Плюс — заарештовані російські активи, під які вже підводиться необхідна законодавча база. Хоча це, звісно, не можна розглядати як повноцінне заміщення допомоги. Лише тимчасове.
Втім, глобально, як на мене, політичну лінію Заходу визначено – Україна отримуватиме необхідну підтримку. Ще рік як мінімум", – резюмував Олексій Якубін.

https://world.comments.ua/ua/news/usa/navkolo-chogo-ydut-torgi-v-ssha-na-scho-mozhe-pogoditis-bayden-zaradi-dopomogi-ukraini-720698.html
Загадкова обкладинка - як завжди у The Economist по трендам на наступний рік
Свобода слова, думки і висловлювань- це те, що слід плекати і розвивати, і те, що гарантоване нам Конституцією нашої держави.

А от навішування ярликів, шельмування, цькування, розпалювання ворожнечі, відверта брехня, приниження гідності - це не свобода слова. Це те що слід викорінювати, наскільки це можливо з нашого публічного і приватного дискурсу. Це має бути на смітнику історії. Разом з диктатурами та тоталітаризмом.

І так карма працює - як щодо тих хто вдається до таких прийомів, так і тих хто це підтримує.
2025/07/07 02:21:38
Back to Top
HTML Embed Code: