Telegram Web Link
18:32 Найважча зима в історії України, за словами Дмитра Кулеби. росія накопичує ракети для ударів взимку, Україна намагається захистити свої електростанції від обстрілів якомога краще. Про ситуацію в енергосистемі держави й можливі сценарії проходження цієї зими — Олексій Якубін, незалежний політолог, кандидат політичних наук

https://www.youtube.com/live/mk317UU_RQA?si=cuqRXHQ5fxeX5M9w
Багато хто сміється, я вже це бачив з приводу того, що Сі після зустрічі з Байденом заявив про те, що вони готові розглянути питання повернення панд в США.

А насправді з огляду на те, що китайська політика - багато в чому це закрита сфера - це дуже показовий момент.

Нагадаю, що таке "пандодипломатія", розповідав про це своїм студентам нещодавно – це м'яка сила Китаю. Панди - рідкісний вид. Тож коли Китай відправляє в ті чи інші країни, з якими у них дружні стосунки панд в оренду - це сигнал про потепління стосунків. У той же час, коли погіршується відносини Китаю і якоїсь країни, то вони забирають цих панд.

Починаючи з сімдесятих років, у них почалась ця політика, вони відправляли до США панд, відразу після того, як встановили дипломатичні відносини Так ось у 2023 році Китаю забрав усіх панд із США (3 особи).

А після зустрічі Сі заявив, що вони розглядають можливість повернення панд до США. І це дуже позитивний знак у тому контексті, що зустріч між США і КНР скоріше пройшла зі знаком плюс. Тобто відносини відштовхнулися від точки заморозки. Тому не треба висміювати. Панди це важливо.

Фото з Вікі.
У День Філософії ЮНЕСКО хочеться просто нагадати, що філосування почалось тоді коли окремі люди поставили під сумнів міфи, якими керувались в житті більшість людей

Ці люди були "гедзями" для більшості і їх більшість не любила. І засуджувала. Чого лише вартує засудження Сократа афінським судом за те, що він буцімто підірвав мораль полісу. І це не був один випадок.

А, однак, хто вже пригадає про ті міфи - а цих філософів ми пам'ятаємо. З їх питаннями. І часто за те, що вони показали, що усі авторитети - пусті. Просто бульбашки. Бо істина - вона така

А потім відродилась мода на філософію - і багато монархів по всьому світу захотіли мати свого придворного філософа.

До речі - ця мода триває і до цього часу - навіть деякі відомі українські і західні олігархи/підприємці мають свого філософа. З ким можна порадитись. Або звернутися.

Рідко який політичний режим сприяє філософії - бо ж часто не люблять скептиків у всьому. І таких дивних людей, які замість "вигідної" і "зручної" позиції, а ці люди знають як ці речі теж говрити (але навіщо?), йдуть наперекор думки більшості. Але такі режими є і це показник просвітленості. І певного поступу людства.

За доби сучасних "big data" здатність відстоювати скепсис і щодо цих речей, ставити під сумнів самозваних авторитетів на істину в останньому виданні, "бо це ж наука і статистика" чи так же "думає більшість" - це потрібно не менше. Так вас більшість не буде любити, адже у сні/матриці часто знаходиться солодше. Але ви можете прожити гідне багате життя і насолоджуватися цим. І розбудити інших. Хоча це не буде легко. Готуйтесь до хейту і всього такого.

З Днем Філософії!
- Справи Арестовича та Фаріон - це різні кейси, - вважає політолог Олексій Якубін. – Є різниця між свободою думки і розпалюванням ворожнечі. Фаріон цим займається не перший рік, і це, зрештою, мусить мати наслідки. У суспільстві накопичується втома від багатьох радикальних методів, які на початку війни сприймалися з ентузіазмом. Маятник починає хилися в інший бік, і це нормально для будь-якої політичної системи. Всі мовні скандали, та ж історія з таксистом і жінками з горщиками, саме про це. Влада починає реагувати на такі певні зміни і правильно робить.
В той же час є політики, які витягають старі політтехнології і починають будувати свою кар’єру на скандалах з опонентами і мовних протистояннях, - нагадує політолог.
- Горизонт досліджується на предмет виборів. Арестовичу вигідно привертати увагу, мати на себе певний політичний тиск, бо він вже почав і буде використовувати це у своїх цілях.

https://kp.ua/ua/politics/a679903-skandali-z-arestovichem-ta-farion-jak-politiki-kriminalnimi-spravami-bavljatsja-za-nash-kosht
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін вважає, що заяви Зеленського про якийсь третій Майдан, який нібито готують росіяни, мають під собою ґрунт. Тим більше, зазначає він, що ми бачимо, як змінюється ситуація в Україні.
"Якщо на початку широкомасштабного російського вторгнення українці згуртувалися, влада і народ справді були єдиними, то на другому році "великої війни" в цій єдності пішли тріщини. Стали проявлятися внутрішні протистояння", – наголошує політолог.
Українське суспільство, продовжує він, явно втомилося від одноманітного інформаційного фону єдиного телемарафону. Воно хоче більше різних позицій, більше думок. Того, що і називається демократією.
"Влада має це зрозуміти. Вона має обговорювати з людьми складні питання – і щодо фронту, і щодо економіки, і щодо соціалки. Якщо намагатися закритися від усіх, гнути тільки свою лінію – проблеми нікуди не подінуться. Вони просто переміщуються для обговорення на альтернативні майданчики. Включаючи Telegram-канали, у тому числі анонімні. Чи не краще, якщо сама влада буде більш публічною та комунікабельною? Наскільки, зрозуміло, це можливо за умов воєнного часу", – уточнює Олексій Якубін.
Він вважає правильним, що влада реагує на критику, як було за ситуацією з тим самим Міноборони, де в результаті почали приймати кадрові рішення. Але негатив у тому, що влада лише реагує – вже після того, як актуальна тема обговорюється всіма і вся, зокрема, перекручується російською пропагандою, акцентує експерт.
"Щоб купірувати подібні ситуації, зменшити вплив ворога, не дати росіянам спекулювати на темі "Майдану-3", влада має зрозуміти, що ми набули нового періоду інформаційної війни в рамках власне широкомасштабної. І цей період потребує більшої різноманітності думок, більшого представництва різних людей і в рамках телемарафону, і на інших інформаційних майданчиках. Обговорення різних ідей щодо того – що далі? Яким бачимо наше майбутнє? Лише в рамках такого обговорення можна подолати будь-які дезінформаційні хвилі, які Росія вкидала, вкидає і продовжить вкидати в українське суспільство", – упевнений Олексій Якубін.
Ми бачимо, акцентує він, спроби качати мовне питання, мобілізаційне і таке інше. Їх не поменшає, попереджає політолог. І владі точно слід робити висновки.

https://society.comments.ua/ua/news/warrussia/chim-zakinchitsya-plan-rf-iz-maydanom-3-yaki-visnovki-mae-zrobiti-ukrainska-vlada-721048.html
Channel photo updated
60 років після вбивства #JFK в Далласі

"Якщо вільне суспільство не може допомогти тим багатьом, хто бідний, воно ніколи не врятує тих небагатьох, хто багатий"
Політолог Олексій Якубін:
 
"Найімовірніше, Ігор Коломойський та його бізнес-група, розуміючи ту ситуацію, в якій опинилися, намагаються, використовуючи своєрідний шантаж, отримати від держави пільгові умови, пов'язані з електроенергетикою. Виробництво феросплавів дуже енергомістке. Через війну соціальна стабільність у країні жорсткіше прив'язана до робочих місць, самого факту роботи підприємств, тому зупинку одразу кількох містоутворювальних підприємств держава просто не зможе обійти своєю увагою. Тим більше, йдеться про тисячі робочих місць, що потенційно може посилювати ризик дестабілізації у прифронтових регіонах. Вони (ініціатори зупинення підприємств) це розуміють і намагаються вибити певні пільги. А решта політики відбудовується, зважаючи вже на цей економічний інтерес", – вважає він.

https://vesti.ua/uk/business-uk/economics-uk/v-zalozhnikah-u-dyadi-iz-sizo-sbu-pochemu-ostanovilis-zavody-ferrosplavov
В День пам'яті жертв Голодомору важливо пам'ятати, що при існуванні свободи слова Голодомор ніколи не міг би бути. Адже приховати такі речі у вільній країні не змогла б жодна влада. Її б просто не було. Тож це ті цінності, які захищають нас від повторення жахливих подій минулого. Так само як і пам'ять. Про зв'язок між свободою слова і відсутністю масового голоду, до речі, колись написав Амартія Сен, Нобелівський лауреат з економіки.

Пам'ятаємо за що ми боремося.
У епічному протистоянні Б і З зрозуміло чим це закінчиться. От тільки є питання навіщо зараз і так ?
2025/07/07 04:57:44
Back to Top
HTML Embed Code: