Telegram Web Link
Політолог Олексій Якубін вважає, що Азербайджан вирішив скористатися геополітичною ситуацією і розпочати воєнні дії у Нагірному Карабаху.

– Азербайджан вирішив скористатися ситуацією, в якій опинилася Вірменія. Раніше Вірменія сподівалася на захист російських миротворців, але зараз країна почала віддалятися від ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку. – Ред.) і демонструвати готовність співпрацювати із Заходом, – сказав експерт у коментарі Фактам ICTV.

Якубін зазначив, що російські війська під виглядом миротворців перебувають в Карабаху, але вони не виконують там свою місію, оскільки РФ просто “грає в геополітичну гру”.

– Росія зараз роздратована Вірменією і тим, що країна “почала ставити палиці в колеса” в контексті ОДКБ. РФ сприймає це як втрату своїх геополітичних впливів в регіоні. Єреван розглядає питання про прийняття Римського статуту, а для Путіна це дуже болісно. Вірменія зрозуміла, що жодним чином не може покластися на Росію, тому шукає контакту із Заходом, – заявляє експерт.

Політолог впевнений, що це локальний конфлікт і Азербайджан не буде вторгатися на міжнародно визнану територію Вірменії, оскільки є ризик потрапити під західні санкції.


https://fakty.com.ua/ua/svit/20230919-sproba-skorystatysya-geopolitychnoyu-sytuacziyeyu-shho-vidbuvayetsya-u-nagirnomu-karabahu/
👍2
Хто думає, що спірні питання з Польщею зникнуть через місяць після виборів там - дуже сильно помиляються. Новий сейм і новий уряд будуть іншими ніж зараз. І значно більш конфлікто налаштовані в чутливих для нас питаннях. Що і показує виборча кампанія.

Тож вже зараз слід думати як діяти з цієї новою реальністю.
🤔3
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін поділився такою думкою:
"Цей тиждень пройшов під знаком американської поїздки президента України. Обговорювалося багато речей, які мають вплив на ситуацію у нас. Ситуація значно відрізняється від візиту Зеленського до США у грудні 2022 року. Тоді не було виступу в ООН, а зараз він там, у Нью-Йорку, представляв формулу миру, говорив про інші значущі речі. Намагався достукатися до умовно нейтральних країн. Навіть уперше зустрівся з президентом Бразилії. Нам важливо залучати країни Глобального півдня до проектів, пов'язаних із відновленням архітектури безпеки".

Не менш значущою експерт називає і поїздку Зеленського до Вашингтона, його зустрічі з провідними американськими політиками. За словами Олексія Якубіна, той факт, що цього року, на відміну від минулого, українському президенту не дали виступити перед Конгресом, показує зміну умов у Сполучених Штатах.
"Там уже видозмінилася (у більш вдалий для республіканців бік) конфігурація у Конгресі. І набирає обертів виборча кампанія наступного року, коли обиратимуть і президента, і ще низку представників парламенту. Це завжди поляризує республіканців та демократів. І ситуація з нашою підтримкою (військовою, фінансовою) так чи інакше пов'язується з внутрішньоамериканським розкладом. Тоді як правляча Демократична партія демонструє підтримку України, республіканці намагаються показати, що цю підтримку слід знижувати", – зазначає політолог.

Безумовно, продовжує він, ця поїздка до США пройшла для української делегації у складніших умовах, ніж роком раніше. Але поки що вдається домовлятися про продовження підтримки, навіть про її розширення.
"Щоправда, ситуація з тими ж ракетами ATACMS досі залишається невизначеною. Можливо, ми отримаємо невелику партію полегшеної версії цих ракет. Але офіційного підтвердження цьому поки що немає", – констатує Олексій Якубін.

Він також звертає увагу, що на тій самій Генасамблеї ООН виникла неприємна ситуація між Україною та Польщею. На тлі проблем з українським експортом був заочний обмін шпильками між президентами Зеленським та Дудою. Послідувала ціла низка випадів на адресу України з боку польських політиків.
"Це ще раз демонструє важливість серйозно ставитися до виборів, які намічаються у наших західних союзників (у жовтні-2023 у Польщі, у листопаді-2024 у США). Тому що в такий час стає більш напруженою внутрішня ситуація у тих чи інших країнах. Що впливає і на моменти, пов'язані із підтримкою України", – наголошує експерт.

На його думку, ще одна важлива тема тижня, що минає – Росія дала зрозуміти, що продовжить енергетичний терор. 21 вересня, вперше за півріччя, були масовані та цілеспрямовані удари по нашій енергетичній інфраструктурі.
"Немає сумнівів, що продовження слідує. Але ми до цього готовіші, ніж минулого року. І в моральному плані, і в сенсі посилення систем ППО/ПРО, і щодо підготовки власне енергосистеми", – наголошує політолог.

Також, за його словами, тиждень відзначився зростанням дискусії щодо меж війни.
"Як довго вона ще триватиме? Це питання все частіше ставлять всередині України, а також за кордоном. Видно, що на Заході розмірковують над тим, скільки у разі затягування війни там зможуть підтримувати Україну. Так, нам завжди кажуть, що до кінця війни. Але це поки що... Хто знає, що буде далі? Київ дав зрозуміти, що на заморожування не готовий. Але сам факт того, що сценарії закінчення війни обговорюються все частіше – яскравий приклад", – резюмує Олексій Якубін.

https://society.comments.ua/ua/news/developments/tizhden-pid-znakom-poizdki-zelenskogo-do-ssha-i-ne-lishe-scho-stalo-naygolovnishim-718517.html
👍1
Щодо Словаччини і США

Це не катастрофа, але важливий сигнал щодо усіх наших союзників - нам потрібно будувати інституційні зв'язки, а не просто на поверхні візити і гарні заяви - нам потрібно конкретні зобов'язання між нами і ними. У вигляді узгоджених документів, з часовими рамками, відповідальністю. Тоді і зміна кабінетів/політиків там не буде викликати таких занепокоїнь.

І давайте як на нашу політику, так і на політику всередині наших союзників дивитися не через призму шаблонів, ярликів і голосних фраз. Це може і гарно для партійних виступів - але політична реальність складніша.

Меньше емоцій, більше розсудливість. Виграють ті, хто більш складно мислять.
👍4
2025/07/14 08:11:38
Back to Top
HTML Embed Code: