Telegram Web Link
Обговорюємо книгу «46 секунд». Автор: Ксав'єр Мессінґ (програма «Першоджерело»)

📚Книга польського фахівця з розвідувальних операцій детально розкриває особливості оперативної діяльності сучасних розвідувальних служб, змальовує образи людей, доля яких – перебувати «в тіні» та водночас у зоні постійного ризику. Автор виокремлює розповідь про операцію «Відлуння», частина якої відбувалася в Україні, розповідаючи читачам про те, як міжнародна група офіцерів розвідки здійснила адекватну відповідь на експансію Кремля. До свідомості впевнених у непорушності демократичних цінностей європейців спрямовано тривожне попередження про мету, яку давно визначив і йде до неї Кремль задля панування в Європі: дестабілізацію єдності демократичного світу та кожної країни окремо. Москва роками вдало провокує поляризацію суспільств, радикалізацію позицій, конфронтацію, на що спрямовані необмежені кошти й потужні сили. Реалії сучасного життя підтверджують розповідь автора й жорстоко її доповнюють. Книгу варто прочитати не тільки любителям «шпигунської» літератури, у вигляді якої вона створена, а й фахівцям з розвідки та всім, хто прагне протистояти країні-агресору.

Гість програми – Павло Гай-Нижник доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч

https://youtu.be/joDlmdaYy7Y?si=f9GZYrwvJ_xVAbZm
👍3
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін зауважує, що однією з ключових тем зустрічі було наближення України до переговорів щодо повноцінного вступу до ЄС.
"Від цього багато залежить. І щодо безпекових моментів, і щодо стратегії, – зазначає політолог. – Як на мене, мала місце спроба консолідації підтримки вступу України до ЄС. На жаль, на заході не було представника МЗС Угорщини (направили чиновника нижчого рівня), те саме стосується Польщі. Проблеми з паспортом виникли у міністра закордонних справ Швеції… У контексті Польщі – виборча кампанія продовжує відігравати свою роль. Звідси всі неприємні для нас останнім часом перипетії. Угорщина як блокувала, так і блокує питання щодо виділення тих чи інших загальноєвропейських коштів для України. Мотивуючи це вимогами виключити свій OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни (на що Україна вже пішла), та іншими "хотілками".
Ситуація у Європі змінюється. Спадає хвиля того шоку, який був 2022-го через широкомасштабну російську агресію проти України. Тоді практично всі європейські держави без роздумів консолідувалися навколо України. Наразі відбуваються негативні для нас зміни навіть у наших країнах-сусідках, які знаходяться досить близько від театру бойових дій".
І, якщо Угорщина, продовжує Олексій Якубін, була плюс-мінус завжди нам не надто друг, то з тією ж Польщею – ситуація зовсім інша. А після нещодавніх парламентських виборів ми отримаємо проблеми ще й зі Словаччиною.
"Те, що відбувається, підтверджує старе-добре правило — потрібно кувати залізо, поки гаряче. Україні слід зараз максимально продавлювати питання, пов'язані з початком переговорів щодо членства у ЄС. Розрахунок на те, що модель підтримки зберігатиметься тривалий час, не спрацював.
Підтримка слабшає. Через низку причин — від загальної втоми від війни, і через ті чи інші внутрішньополітичні зміни в європейських країнах (у тому числі шляхом виборів).
Попереду – вибори до Європарламенту. Усередині ЄС починають домінувати кон'юнктурні питання. І, використовуючи російсько-українську війну, низка європейських країн намагається проштовхнути свої інтереси. Виторговувати ті чи інші преференції. Це ми бачимо по Угорщині, Польщі. Тепер до них, можливо, приєднається Словаччина. Так виходить, що вони думають насамперед про себе, а не про загальний фронт протистояння Росії. Помалу цей егоїстичний інтерес домінує", – констатує експерт.
На його думку, Україна має думати про переведення підтримки з боку кожної країни – до конкретних договорів. Щоб, як би там не змінювалися уряди, ми зберігали інституційну базу взаємодії та підтримки.
"Важливим чинником тут стане відкриття переговорів щодо вступу України до ЄС. Найбільш швидка процедура нашого прийняття до ЄС. Ті розмови, що йдуть зараз (про 2030 рік і таке інше) – це дуже тривала перспектива. На фоні виборчої кампанії у США фокус у підтримці України зміщується на Європу. Але там також відбувається зміна електорального ландшафту. І нам важливо встигнути зробити по-максимуму, поки ми зберігаємо більшість, яка бореться за таку підтримку", – вважає Олексій Якубін.

https://world.comments.ua/ua/news/eu/chomu-evropeyska-pidtrimka-pochala-slabshati-yak-reaguvati-ukraini-718887.html
👍3
Ну що ж, схоже США, занурються у таку знайому нам спікеріаду.

Тимчасовий бюджет там діє до 17 листопада.

Ну і зрозуміло, що до тих пір, поки не буде ясності в питанні спікеру там - окремий закон по допомозі нашій країні розглядатися не буде.
🤔3
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін не виключає, що активізація росіян на низці ділянок фронту може бути пов'язана з тим, що світова увага розфокусована. Зосередившись насамперед на ситуації з Ізраїлем.
"Показово, що на цьому фоні Зеленський прибув із неоголошеним візитом до Брюсселя, щоб уперше взяти участь у засіданні Рамшатайн. Зрозуміло, що буде зосередження на посиленні нашої ППО/ПРО, на прискоренні надання довгоочікуваних винищувачів F-16, навчання на яких уже проходять українські пілоти. Позитивні рішення партнерів у цьому ракурсі мають продемонструвати, що російські меседжі (у стилі на фоні Ізраїлю про Україну незабаром забудуть) не працюють. Є як Ізраїль, так і Україна. І країни Заходу однаково підтримують нас. І присутність Зеленського на заходах у Брюсселі в цьому сенсі є показовою", – упевнений політолог.

Немає сумнівів, продовжує він, що РФ зробила ставку на створення конфліктів у різних точках світу, щоби відвернути увагу від російсько-української війни. Як немає сумнівів і в тому, зазначає Олексій Якубін, що Захід це розуміє, бачачи координацію дій РФ, Ірану та Китаю.

https://society.comments.ua/ua/news/warrussia/chi-diysno-pochalosya-zagostrennya-na-fronti-yak-ce-pov-yazano-z-viynoyu-na-blizkomu-shodi-719244.html
👍1
Мені здається, що такий хайп навколо висловлювання Боріса Джонсона щодо ru культури в ефірі одного з українських каналів счинився через те, що люди не читали його книжок чи статей. Ці речі він і до того висловлював, як їх автор й консервативний інтелектуал. Хай і своєрідний. Мислення тим і відрізняється, що воно складе і неоднозначне. Як і світ.

Тож єдиною порадою тут може бути не кенселінг Боріса, який багато робив для України - а кенселінг одновимірного мислення. А це вже набагато складніше.
👍2
Політичні системи мають певні закономірності- які скоріше є об'єктивною логікою їх функціонування - і серед них маятниковість.
Якщо маятник хильнуло дуже сильно в одну сторону - то що відбувається далі? Коли він дійшов краю, то маятник починає повертатися до точки рівноваги. І це є нормою, а не застигання маятника в якісь одній точці. Якби комусь цього не хотілось.

Маятник постійно рухається - він динамічний. Політичні процеси - такі самі. І наша система проходить абсолютно нормальний маятниковий рух. Вивчайте політологію і буде Вам щастя)

#Якубін
#Незалежнийполітолог
🔥2
Вибух в лікарні в Газі з сотнями постраждалих значно ускладнив візит президента США до Ізраїлю 18 жовтня.

Представники Палестинської автономії вже відмовились від зустрічі з ним.

США теж буде потрібно зреагував на цю ситуацію.
👍1
Цікаво було спостерігати- як велика кількість депутатів спершу проголосувала за пожиттєвий моніторинг PEP (політично значущих осіб), тобто і себе ж, а потім цим же почала обурюватися

І тут мова не про цю саму новацію. А про принцип - може спершу слід читати, за що ви голосуєте. Чи тут ситуація така - що не могли не проголосувати, але вірять, що порішають через рішення Конституційного суду. Ну ну
😁4
Channel name was changed to «Якубін /Jacubin»
Channel photo updated
Хочу подякувати кожному підписнику свого каналу, що зі мною є - обіцяю буду частіше писати. Ділиться своїми думками.
👍54
2025/07/14 11:21:59
Back to Top
HTML Embed Code: