Telegram Web Link
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін не виключає, що активізація росіян на низці ділянок фронту може бути пов'язана з тим, що світова увага розфокусована. Зосередившись насамперед на ситуації з Ізраїлем.
"Показово, що на цьому фоні Зеленський прибув із неоголошеним візитом до Брюсселя, щоб уперше взяти участь у засіданні Рамшатайн. Зрозуміло, що буде зосередження на посиленні нашої ППО/ПРО, на прискоренні надання довгоочікуваних винищувачів F-16, навчання на яких уже проходять українські пілоти. Позитивні рішення партнерів у цьому ракурсі мають продемонструвати, що російські меседжі (у стилі на фоні Ізраїлю про Україну незабаром забудуть) не працюють. Є як Ізраїль, так і Україна. І країни Заходу однаково підтримують нас. І присутність Зеленського на заходах у Брюсселі в цьому сенсі є показовою", – упевнений політолог.

Немає сумнівів, продовжує він, що РФ зробила ставку на створення конфліктів у різних точках світу, щоби відвернути увагу від російсько-української війни. Як немає сумнівів і в тому, зазначає Олексій Якубін, що Захід це розуміє, бачачи координацію дій РФ, Ірану та Китаю.

https://society.comments.ua/ua/news/warrussia/chi-diysno-pochalosya-zagostrennya-na-fronti-yak-ce-pov-yazano-z-viynoyu-na-blizkomu-shodi-719244.html
Мені здається, що такий хайп навколо висловлювання Боріса Джонсона щодо ru культури в ефірі одного з українських каналів счинився через те, що люди не читали його книжок чи статей. Ці речі він і до того висловлював, як їх автор й консервативний інтелектуал. Хай і своєрідний. Мислення тим і відрізняється, що воно складе і неоднозначне. Як і світ.

Тож єдиною порадою тут може бути не кенселінг Боріса, який багато робив для України - а кенселінг одновимірного мислення. А це вже набагато складніше.
Політичні системи мають певні закономірності- які скоріше є об'єктивною логікою їх функціонування - і серед них маятниковість.
Якщо маятник хильнуло дуже сильно в одну сторону - то що відбувається далі? Коли він дійшов краю, то маятник починає повертатися до точки рівноваги. І це є нормою, а не застигання маятника в якісь одній точці. Якби комусь цього не хотілось.

Маятник постійно рухається - він динамічний. Політичні процеси - такі самі. І наша система проходить абсолютно нормальний маятниковий рух. Вивчайте політологію і буде Вам щастя)

#Якубін
#Незалежнийполітолог
Вибух в лікарні в Газі з сотнями постраждалих значно ускладнив візит президента США до Ізраїлю 18 жовтня.

Представники Палестинської автономії вже відмовились від зустрічі з ним.

США теж буде потрібно зреагував на цю ситуацію.
Цікаво було спостерігати- як велика кількість депутатів спершу проголосувала за пожиттєвий моніторинг PEP (політично значущих осіб), тобто і себе ж, а потім цим же почала обурюватися

І тут мова не про цю саму новацію. А про принцип - може спершу слід читати, за що ви голосуєте. Чи тут ситуація така - що не могли не проголосувати, але вірять, що порішають через рішення Конституційного суду. Ну ну
Channel name was changed to «Якубін /Jacubin»
Channel photo updated
Хочу подякувати кожному підписнику свого каналу, що зі мною є - обіцяю буду частіше писати. Ділиться своїми думками.
Політолог Олексій Якубін теж поділяє думку, що ключовою метою Путіна на форумі було показати – він не перебуває в світовій дипломатичній ізоляції. Також диктатор хотів упевнитися, що Китай і надалі буде продовжувати економічну співпрацю з РФ.
– Росія за останні півтора року перетворилась на сателіта Китаю. Чим далі, тим більше помітно, що Росія просто не зможе обійтися без китайської допомоги як фінансово, так і технологічно. У самій Росії вже зараз є ситуація, коли всі компоненти для різних галузей промисловості подорожчали в декілька разів, особливо іноземні. Аналогів у них особливо й немає, окрім китайських, – сказав експерт Фактам ICTV.

Окрім того, заявами про намір будувати газогін із Китаю через Монголію в Росію Путін намагається показати, якщо РФ скорочує поставки газу в Європу, то вона знайде іншого споживача.
Водночас Якубін зазначає, що Китай та інші східні країни не будуть готові платити РФ такі суми, як платили західні країни.

Щодо китайсько-російської співпраці у військовому плані, то політолог вказує, що досі Китай уникав будь-яких прямих поставок, розуміючи, що потенційно китайські компанії можуть теж підпасти під санкції. Навряд чи цього разу Китай наважився серйозно допомогти Росії.

https://fakty.com.ua/ua/svit/20231019-analogiv-nemaye-okrim-kytajskyh-chy-vdalosya-putinu-vmovyty-si-czzinpina-dopomogty-u-vijni-proty-ukrayiny/
Політолог Олексій Якубін допускає варіант подальшого посилення фінмоніторингу:
"Ми побачили парадоксальну ситуацію, коли навіть ті депутати, які проголосували за, різко почали критикувати закон. З огляду на норми ухваленого документа, як на мене, вони мають розрахунок, що згодом можна буде якось вирівняти, вирулити, через Конституційний суд, наприклад (норма про зворотну дію). Але, з погляду ЄС, який нам дає величезні суми, раціо – саме у такій жорсткій версії. І контроль лише посилюватиметься з урахуванням того, які кошти планують вкласти партнери у повоєнне відновлення країни".

https://vesti.ua/uk/politika-uk/politichna-elita-pid-naglyadom-reaktsiya-nardepiv-na-zakon-pro-pep
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:

"Ключове питання зараз пов'язане з тим, чи Ізраїль (після візиту туди президента США) почне наземну операцію в Секторі Газа. Начебто, всі приготування зроблено. Але не виключено, що після візиту Байдена ЦАХАЛ не піде на цей крок, який означатиме новий виток ескалації. Невипадково у своїй промові, сказаній цієї ночі (за київським часом) американський лідер закликав не піддаватися гніву, наголошуючи, що бойовики ХАМАС не представляють палестинський народ. США явно намагаються зупинити сухопутну ситуацію Ізраїлю у Секторі Газа. Вмовити використовувати інші методи. Від того, чи це вдасться, залежатиме подальший хід подій".

За словами експерта, зараз схоже, що ключові антиізраїльські гравці в регіоні готові включитися в конфлікт, як тільки ЦАХАЛ почне сухопутну операцію в Газі. Що означатиме розростання конфлікту.
"Зрозуміло, що війна затягується, – констатує політолог. – На Близькому Сході є гравці, які бажають змінити статус-кво. І Ізраїль до таких не належить. Якщо в регіоні спалахне повномасштабна війна із залученням до неї не лише Ізраїлю та ХАМАСу, а й низки інших гравців, тієї ж ліванської Хезболли, то для України це погано. Адже частина уваги та військової допомоги, які могли бути зосереджені на нас, піде Ізраїлю. І певні тривожні дзвіночки вже є".

Олексій Якубін наголошує, що вигодонабувачем загострення на Близькому Сході є Росія. Особливо цього не приховуючи. РФ вигідно, щоб з'являлися нові точки нестабільності у світі. Так знижується увага до російсько-української війни, констатує експерт.

https://world.comments.ua/ua/news/near-east/visnovki-z-protistoyannya-na-blizkomu-shodi-hto-viyavlyaetsya-u-vigrashi-719638.html
2025/07/07 14:35:12
Back to Top
HTML Embed Code: