Telegram Web Link
Туман огортає світ. І робить його загадковішим. Туман це про неоднозначність, мінливість. І тому від нього не віє жорстким детермінізмом. Він нагадує.. свободу.

Тому це і про природу політики, етики і ринку . Адже якби політика була однозначна - то її вже б не було. Було б управління - та й годі. Етика - буда б простим однозначним зведенням правил. І ринок - він існує до тих пір поки є невизначеність. Адже якщо її немає - в ринку немає необхідності.

Люблю туман - Адже він про свободу. Як і усі вказані сфери.
Свого часу, один із "батьків засновників США" Томас Джефферсон зрозумів, прочитавши "Кіропедію" Ксенофонта про царя Кіра і давню Персію, що свобода совісті і віротерпимість, а також релігійна нейтральність держави - це запорука політичної стабільності. І цю аксіому у США зреалізував, на відміну від імперського Лондона тих часів. З усіма наслідками і для Британії і для молодих США.

Цю ж ідею в іншій формі повторив вже 44-й президент США Барак Обама у своїй книзі "The Audacity of Hope: Thoughts on Reclaiming the American Dream" критикуючи деяких американских консерваторів, які забули, що як вплив церкви на державу, так і вплив держави на церкву завжди має негативні наслідки для них обох.

Читайте, щоб засвоювати чужий позитивний досвід )
До Верховної Ради та депутатів можна ставитись як завгодно - але Парламент - то інституція без якої нашої представницької демократії, зрештою і тієї самої справедливості, просто не буде. І ніякі "сильні руки" не допоможуть.
Вкрай цікаво спостерігати суперечки про кліп в церкві (навмисне без назв і так зрозуміло, якщо ви слідкуєте за медіа хвилями) - і чи можна чи не можна. На Заході в популярній і рок культурі - це був тренд у 60-80-х 20 століття - зробити щось таке і радикальніше в церковному приміщенні - тоді це був виклик. Зараз там таким уже нікого не здивуєш. Хоч кожного дня знімай. І це не просто вторинно - а дуже вторинно. Там шукають інші прийоми)

А у нас фукуямівська постісторія.
Нижня палата Конгресу США з новим спікером.

Попереду - показові голосування за допомогу Ізраїлю або/та Україні
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:
"Дані про те, що рейтинг влади зберігається на високому рівні, говорять про наступне: попри затягування війни люди розуміють – багато в чому від рішень влади залежить ситуація в Україні. І в цьому сенсі не дивна потужна підтримка Зеленського". При цьому, уточнює експерт, слід розуміти, що в умовах війни люди обережно висловлюють свою думку.
"Дослідження щодо дискримінації, в якому на перше місце вийшла дискримінація за мовною ознакою, говорить про те, що в медійне, публічне поле періодично потрапляють такі скандали. І це могло підштовхнути низку опитуваних вказати саме мовний момент як найбільш дискримінаційний. Це не означає, що по факту є настільки великий утиск саме через мову", – вважає Олексій Якубін. На його думку, для влади, щоб утримувати тренд на високу довіру, важливо враховувати подібні дані – та реагувати на них. "Потрібно пам'ятати, що РФ завжди грала на видимості мовних протиріч — і не підігравати тут країні-агресору", — констатує політолог.

https://society.comments.ua/ua/news/developments/ukrainci-doviryayut-vladi-ale-vidchuvayut-diskriminaciyu-za-oznakoyu-movi-pro-scho-govorit-nove-opituvannya-719976.html
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію із закликом до перемир'я між Ізраїлем та ХАМАС.
Без прямого засудження останнього.

За 120 країн.

Цю резолюцію розробили група арабських країн.

Ось як хто голосував.

Нагадаю, що резолюції Генасамблеї мають скоріше дорадчий характер, але показують якою є світова громадська думка з певного питання.
34:31 Олексій Якубін, політолог, кандидат політичних наук: антисемітські протести в Дагестані — єврейські погроми; блокування аеропорту в Махачкалі — шукали євреїв; чи можливе поширення заворушень далі.

https://www.youtube.com/live/76s0-cDFCJ0?si=qOg-v9lnV9odNEog
2025/07/07 14:31:47
Back to Top
HTML Embed Code: