Telegram Web Link
Яких поступок від України вимагає Ердоган? Чи зніме Захід санкції з РФ? Коли настане мир в Україні? Чи збереже Ердоган статус медіатора? Хто, окрім Туреччини, претендує бути посередником? Чого чекати від Генеральної асамблеї ООН? Про це і не тільки - в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів політолог Олексій Якубін.

https://youtu.be/xeXVd9O0En8?si=HNFfInpxWIAIve6f
"Безумовно, приїзд держсекретаря США – це демонстрація незмінності підтримки Вашингтоном Києва, – зазначив політолог Олексій Якубін. – Є заявка Білого дому на більш ніж 20 млрд доларів США для допомоги Україні та, зважаючи на сигнали з Конгресу, її буде розглянуто. У рамках президентської кампанії у Сполучених Штатах офіційному Києву дуже важливо зберегти двопартійну підтримку, і позитивне голосування стане доказом того, що Україну будуть стабільно підтримувати демократи і республіканці".

Чому на тлі військової підтримки високий гість говорив і про боротьбу з корупцією? Олексій Якубін звертає увагу, що в ході цього візиту зроблено чіткіший акцент на подальшій стратегії України та ступінь участі в ній США. 

"У цьому зв'язку дуже важлива боротьба з корупцією, і симптоматично, що президент Володимир Зеленський 6 вересня заявив з приводу "закритого" реєстру е-декларацій, що радитиметься з віце-прем'єром з євроінтеграції", – зазначив він.

https://vesti.ua/uk/politika-uk/amerikanskoe-plecho-zachem-gossekretar-ssha-blinken-srochno-priezzhal-v-kiev
Порівняно з торішньою декларацією, справді текст 2023 року слабший для України, зазначив політолог Олексій Якубін

"Це свідчить про те, що незахідні країни продовжують займати дистанційну позицію щодо війни в Україні, мало того, якоюсь мірою пристосувалися. Деякі, як Індія, але не тільки вона, отримують навіть плюси в плані торгівлі, нових можливостей", – наголошує експерт.

Україна має в запасі сильні аргументи. Саміт G20 в Індії показав прагнення країн Глобального Півдня до мультиполярного світу, зазначив Олексій Якубін. 

"Деякі країни сприймають війну як протистояння РФ та Заходу. Нам важливо зокрема зруйнувати цей образ і показати, що війна несе загрозу всьому порядку у світі. Так, може, він і не ідеальний, але повага до міжнародно визнаних кордонів вигідна і незахідним країнам", – вважає експерт.

https://vesti.ua/uk/mir-uk/kak-sammit-g20-povliyaet-na-povestku-genassamblei-oon
Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін розмірковує так:
"Зрозуміло, що РФ має свій інтерес – отримання доступу до збройових запасів північнокорейців. Що підтверджує проблеми РФ у цьому напрямі. Вона відверто гарячково шукає відповідні їй системи озброєнь та боєприпасів (як правило – радянського зразка) по всьому світу".
Це те, що на поверхні, зазначає політолог. Крім того, на його думку, одна з цілей Путіна, який організував зустріч із Кім Чен Ином – показати, що російський диктатор нібито не в ізоляції. Що контакти на найвищому рівні продовжуються. Нехай навіть і з таким самим ізоляційним режимом.
"З одного боку, це безглуздо – як союз ізгоїв. КНДР перебуває під санкціями десятиліттями. Росія почала їх отримувати з 2014 року, після анексії Криму, а з 2022-го після широкомасштабного вторгнення стала мало не світовим лідером із санкцій.

З іншого боку, може саме у цьому інтерес Кремля. Мовляв, якщо не йтимете на контакти з РФ, то вона готова ще більше порушувати міжнародні норми та конвенції, в тому числі розпочавши (розширивши) військово-технічну співпрацю з Північною Кореєю. Обкладеною санкціями за те, що розпочала ядерну програму. Маючу, схоже, вже ядерну зброю. І шукаючу тепер технології (є РФ) засобів доставки тієї. Тим самим лякаючи і Захід, і своїх адекватних азіатських сусідів (Південну Корею, Японію), що РФ, мовляв, готова, у разі чого, передати КНДР частину ядерних технологій", – розмірковує Олексій Якубін.
Такий шантаж, акцентує він, вже був запущений із розміщенням (або робленням виду) ядерки в Білорусі. Наразі Кремль, можливо, вирішив "похитати" тему через Північну Корею. Мовляв, вступайте з нами в переговори, йдіть на мир на наших умовах, бо Москва поділиться з Пхеньяном чимось таким, від чого погано стане всім.

"Своє слово ще має сказати Китай, – вважає експерт. – Адже КНДР багато в чому пов'язана з ним, від нього залежить. І частково такий візит міг бути санкціонований Пекіном. При цьому не слід забувати, що китайська влада неодноразово говорила про те, що брязкання ядерною зброєю, не кажучи вже про її поширення, — це "червоні лінії". Тому спроби РФ показати, що вона здатна створити якийсь антизахідний альянс (РФ-Іран-КНДР) поки що виглядають саме як видимість процесу, ніж сам процес".

https://world.comments.ua/ua/news/russia/chi-mozhliviy-alyans-rf-ta-kndr-scho-zadumav-putin-718113.html
Політолог Олексій Якубін вважає, що Азербайджан вирішив скористатися геополітичною ситуацією і розпочати воєнні дії у Нагірному Карабаху.

– Азербайджан вирішив скористатися ситуацією, в якій опинилася Вірменія. Раніше Вірменія сподівалася на захист російських миротворців, але зараз країна почала віддалятися від ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку. – Ред.) і демонструвати готовність співпрацювати із Заходом, – сказав експерт у коментарі Фактам ICTV.

Якубін зазначив, що російські війська під виглядом миротворців перебувають в Карабаху, але вони не виконують там свою місію, оскільки РФ просто “грає в геополітичну гру”.

– Росія зараз роздратована Вірменією і тим, що країна “почала ставити палиці в колеса” в контексті ОДКБ. РФ сприймає це як втрату своїх геополітичних впливів в регіоні. Єреван розглядає питання про прийняття Римського статуту, а для Путіна це дуже болісно. Вірменія зрозуміла, що жодним чином не може покластися на Росію, тому шукає контакту із Заходом, – заявляє експерт.

Політолог впевнений, що це локальний конфлікт і Азербайджан не буде вторгатися на міжнародно визнану територію Вірменії, оскільки є ризик потрапити під західні санкції.


https://fakty.com.ua/ua/svit/20230919-sproba-skorystatysya-geopolitychnoyu-sytuacziyeyu-shho-vidbuvayetsya-u-nagirnomu-karabahu/
2025/07/07 19:37:44
Back to Top
HTML Embed Code: