Telegram Web Link
Незважаючи на те, що підприємства зачинені, автомобілів на дорогах стало набагато менше, авіарейси скасовані, планета продовжує нагріватися. Черговий температурний рекорд був побитий в березні цього року, згідно з повідомленням найбільшої в світі бази даних про клімат Землі, американського National Centers for Environmental Information (NCEI).

Все це, на жаль, обіцяє похмурі прогнози у вигляді посухи, пожеж і потопів.

Тому ми, як ніколи, повинні ставитися відповідальніше до таких дрібниць, як сортування сміття, вживання м’яса, користування автомобілем, використання води і тд.

http://www.ncei.noaa.gov/news/global-climate-202003
Велика кількість нарахованих збитків за порушення природоохоронного законодавства, близько 6,3 млрд грн – наразі несплачена підприємствами зі списку, який вказаний нижче. Хочу наголосити, що на сьогоднішній день, держава потребує наповнення бюджету як ніколи. Тому закликаю тих, хто є в даному списку, сплатити штрафи та справедливо нараховані вам збитки якомога оперативніше.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5ea7cefeefa4f/
​​🐟 Масова загибель лосося на Алясці

Це відео від серпня 2019 року демонструє, як різкі кліматичні скачки можуть впливати на екосистему.

Директор Юконської міжплемінної комісії з рибних ресурсів Стефані Квінн-Девідсон разом з групою вчених вирушила в експедицію річкою Коюкук перевірити масштаби загибелі лосося. Науковці нарахували 850 мертвих лососів під час нересту. Хоча, за їхніми оцінками, реальна кількість, ймовірно, може бути удесятеро більшою. Тепло зменшує кількість кисню у воді, внаслідок чого лосось задихається.
Якщо ви думаєте, що проблема пожеж та посухи торкається лише України, то це не так. Через те, що клімат змінюється, ліси Німеччини, що охоплюють третину її території, знаходяться під загрозою. "Ми вже сьогодні помічаємо, що у багатьох районах Німеччини недостатньо дощу", - сказала Ангела Меркель.

Надзвичайно сухе літо та малосніжна зима ослабили мільйони дерев, підриваючи їх захист від короїда, що може бути смертельним для лісових масивів.

Завжди існує підвищений ризик виникнення лісових пожеж навесні із сухого мертвого листя, що лежить на землі до того, як виростуть нові рослини, але це питання особливо загострилося в цьому році, зазначив Матіас Несар із державної лісової та кліматичної служби Німеччини.

https://www.reuters.com/article/us-weather-germany-forest-fires/merkel-bemoans-lack-of-rain-as-germany-fears-for-its-forests-idUSKCN2270MQ
Озонова діра, що утворилася над Арктикою на початку весни і переросла у найбільшу, коли-небудь зафіксовану там, зникла. Її площа складала близько 6 млн кв/км, це територія у три Гренландії.

Вчені зі Служби моніторингу атмосфери Коперника (CAMS) зробили це оголошення наприкінці минулого тижня, зазначивши, що "досить незвичну" діру викликала не діяльність людини, а особливо сильний полярний вихор Арктики.

За словами науковців, зникнення діри не пов'язане з обмеженнями через COVID-19, а пов'язане саме з вітрами.

https://edition.cnn.com/2020/04/27/world/ozone-hole-arctic-scn-trnd/index.html?utm_medium=social&utm_content=2020-04-28T08%3A51%3A08&utm_source=twCNN&utm_term=link
​​Планові перевірки ДЕІ наразі відмінені відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Проте, позапланові, за офіційними заявами фізичних осіб, продовжуються.

Для нас, звичайно, пріоритет - це топ-забруднювачі. Тому найближчим часом ми виходимо на такі суб’єкти господарювання:
ПАТ «Донбасенерго» Слов’янська ТЕС;
Трипільська ТЕС ПАТ «Центренерго»;
ТОВ «Комплекс Агромарс»;
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»;
ПРАТ «Заваллівський графітовий комбінат»;
ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат»;
ПАТ «Сумихімпром»;
Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго»;
Качанівський газопереробний завод ПАТ «Укрнафта»;
ТОВ «Євро-Реконструкція».

За результами перевірки, як завжди, буду звітувати.
Нові підходи до роботи ДЕІ

Новий підхід до роботи інспекції з самого початку я вбачав не лише у кадрових змінах, нівелюванні корупції, налагодженні всіх процесів, але й в плані впровадження новітніх технологій, таких як дрони з газоаналізаторами. Трохи вдамся у подробиці технологічного процесу перевірки ДЕІ, щоб пояснити переваги безпілотників у цьому процесі. Перевірка, а особливо крупних підприємств із безліччю джерел викидів, займає багато часу і сил, коли інспектор з газоаналізатором намагається заміряти викиди власноруч, умовно кажучи, з кожної труби.

Ми все-таки живемо у сучасному світі і в багатьох країнах заміри викидів, моніторинг води, повітря – вже проводять за допомогою безпілотників. Це найоптимальніший варіант, який нівелює корупційну складову, полегшує роботу інспектора та робить його мобільнішим, адже усі процеси відбуваються з відеофіксацією та онлайн показниками. Такий дрон, розробкою якого займався Юрий Касьянов, може долати відстань в декілька кілометрів і оперативно виводити на екран усі дані, які зчитує.

Процес інтеграції в роботу Екоінспекції таких технологій, звичайно, складний та тривалий. Це грунтовна законотворча робота зі змінами до законодавчих актів, отриманням дозволів, розрахунками кошторису. Цей процес вже координує Денис Каплунов (Denis Kaplunov). Проте головне те, що вже є прототип, який ми протестували, в чому нам дуже допомогла команда Всеволод Ковальчук (Vsevolod Kovalchuk). Такий прототип зроблений вперше на території України і ми дуже сподіваємося, що з часом він стане звичним інструментом у роботі екоінспекторів.
​​Сьогодні представники ДЕІ вийшли на позапланову перевірку Дарницької ТЕЦ. І були недопущенні до екологічного контролю. Ми почули дивні відмовки, нібито журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) знаходиться у бухгалтера підприємства, який знаходиться поза межами будівлі. І це на погляд керівництва є значною і аргументованою підставою для недопуску. Варто нагадати, що це вже третій недопуск екоінспекції. І кожен раз, знаходиться якась «підстава» на кшталт сьогоднішньої маячні.

Коли керівники підприємства прикидаються дурнями, а підприємство продовжує труїти киян - добре ця історія не закінчиться. Так, санкцій за недопуск досі немає, але складати руки ми не збираємось. На наступну перевірку, коли ще хтось з киян звернеться до нас, ми прийдемо не самі. Особисто я хочу, щоби оцю дурню, яку вислуховують інспектори, почули і журналісти, і заявники, і взагалі всі, кому болить питання якості повітря. Можливо, коли під ворота прийдуть сотні, а можливо і тисячі киян, позиція підприємства зміниться. Особисто я прикладу зусилля, щоб сталося саме так. Наступну перевірку анонсую заздалегідь.
Заходи боротьби з коронавірусом призвели до зниження середнього рівня забруднення діоксидом азоту (NO2) приблизно до 40% та зменшення середнього рівня забруднення твердими частинками на 10% за останні 30 днів, в результаті чого 11000 людей уникнули загибелі від забруднення повітря. Сталося це через те, що виробництво електроенергії з вугілля впало на 37%, а споживання нафти приблизно на 1/3. Спалювання вугілля та нафти є основними джерелами забруднення NO2 та ключовими джерелами забруднення твердими частинками у всій Європі.

Рівень забруднення повітря скорочується через непередбачуваний результат заходів проти вірусу, проте, це не слід сприймати як рішення проблеми. Це лише показує, наскільки може нормалізуватися екологічна ситуація і чого можна досягти, якщо світ буде потрохи переходити на альтернативні джерела енергії.

https://energyandcleanair.org/air-pollution-deaths-avoided-in-europe-as-coal-oil-plummet/
Дарницька ТЕЦ не допустила інспекцію на перевірку.
Підприємство, яке є топ-забруднювачем київського повітря #1. Одні вже намагалися грати в подібні ігри - нічим добрим це не закінчилось. ММК Ільїча заплатив більше 10 млн, Київський міський водоканал оштрафований на 17 млн.

Даю тиждень підприємству одуматись і виправити помилку. Звернутись до інспекції із заявою на добровільну перевірку.

Киянам я обіцяю, що ми зайдемо на підприємство і вивернемо назовні справжню картину його діяльності. Зайдемо з СБУ, чи з тисячею киян, чи з журналістами - це не має значення. Але покладену на нас законом справу зробимо.

https://rubryka.com/2020/05/01/darnytska-tets-kyyiv-firsov/
🌱Генеральний Секретар ООН закликає уряди країн не використовувати кошти платників податків для порятунку компаній з викопним паливом та вуглевидобувних виробництв, а надавати економічні пакети порятунку для бізнесу, який скорочує викиди парникових газів та створює зелені робочі місця.

"Там, де гроші платників податків використовуються для порятунку бізнесу, це повинно створювати "зелені " робочі місця та стійке, всеосяжне зростання", - заявив Антоніо Гутеррес, виступаючи під час віртуальної зустрічі понад 30 урядів щодо кліматичної кризи.

Хоча цього року викиди парникових газів впадуть, можливо, на цілу десяту частину, будь-який сприятливий вплив на клімат, ймовірно, буде короткочасним і може швидко перевершити збільшення викидів, якщо відновлення економіки буде здійснюватися шляхом підтримки викопного палива.

UN chief: don’t use taxpayer cash to rescue carbon-intensive industries | Environment | The Guardian
Екоінспекторами Центрального округу ДЕІ було зафіксовано черговий факт браконьєрства у Черкаській області (Канівський природний заповідник). Інспектор з охорони природно-заповідного фонду незаконно ловив рибу за допомогою електровудки і рибальських сіток. Вилучено 288,6 кг риби. Більшість – карась, лящ, окунь. Збитки, завдані довкіллю – майже 20 тисяч грн.
Forwarded from Прем‘єр-міністр України Шмигаль Д.А.
⚡️Уряд ухвалив рішення про послаблення карантинних обмежень з 11 травня. Так, будуть відкриті:

▪️парки, сквери, зони відпочинку;
▪️салони краси, перукарні;
▪️оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, окрім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ;
▪️заклади громадського харчування на виніс;
▪️літні майданчики кафе та ресторанів просто неба в закладах, зареєстрованих як оператори потужності;
▪️музеї, бібліотеки;
▪️тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах;
▪️сервіс побутової техніки;
▪️стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси тощо.

Детальний список буде опублікований протягом двох днів.

‼️Водночас решта обмежень продовжені до 22 травня.
На Тилігульский лиман, що на Миколаївщині, прилетіли рожеві фламінго. Працівникам парку вдалося зафіксувати 5 особин. Це перша зустріч цієї рідкісної птиці на Тилігулі.

Чи сталося це через карантинне покращення стану довкілля, чи все ж таки зміни клімату цьому посприяли - це вже нехай вирішать наукові дослідження. А поки давайте просто будемо насолоджуватися красою рідкісних птахів.
2024/09/30 08:22:42
Back to Top
HTML Embed Code: