Telegram Web Link
Ось таких рятівників в обличчі волинських екоінспекторів зустріли маленькі лебедята, які заплуталися в незаконно розставлених браконьєрами сітках. Так, виявляється, браконьєри не лише порушують головний період у риби, а й наражають на небезпеку представників усього тваринного світу.
30 квітня було встановлено факт забруднення внутрішніх морських вод України. Внаслідок аварії стався скид із судна «STAVANGER» (прапор TUVALU) пальмової олії. Сталося це у морському порту «Південний». Державна екологічна інспекція здійснила розрахунок збитків, нанесених державі відповідно до «Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів, територіальних та внутрішніх морських вод України».

За інформацією АМПУ, кількість забруднюючих речовин, скинутих у водне середовище, складає 8437 кг. Відповідно, сума збитків складає 2 416 557 доларів США. Майже два з половиною мільйони доларів - це значний розмір штрафу і ми розуміємо, що його будуть намагатись оскаржувати. Але закон є закон, і ми маємо виставляти претензію відповідно до обсягів забруднення. Позитивним фактом є те, що це страховий випадок, отже компенсація може лягти не тільки на власника.

Відповідно до порядку, було прийнято рішення затримати судно поки власник не відшкодує нанесені збитки. Ця ситуація не може залишатися без справедливої реакції. Про подальшу ситуацію буду вас інформувати. Окремо хотів би наголосити, що тяжких наслідків для довкілля вдалося уникнути, більшість робіт по ліквідації наслідків розливу вже завершено.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Інспекторами ДЕІ у Вінницькій області виявлено незаконний піщаний кар’єр, розташований на землях сільськогосподарського призначення на території Дерешівської сільської ради. В кар’єрі здійснювалось видобування піску та навантаження його екскаватором на вантажні автомобілі.

Після виклику поліції та встановлення осіб, причетних до вчинення даного правопорушення, на водія екскаватора було складено адмінпротокол.
Шкода, завдана довкіллю встановлюється.
Ці півроку ми працювали над тим, щоб Екоінспекція запрацювала як годинник, щоб цей орган заслужив повагу в очах громадян. Проте, ми не можемо мовчати про ряд проблем, з якими нам довелося зіштовхнутися. Вирішення деяких з них залежить не лише від нас, оскільки це за межами компетенцій інспекції.

У цій статті описані кроки, які потрібно робити вже зараз, увімкнувши «турборежим». Якщо ж продовжувати їх ігнорувати, ми зіштовхнемося ще з однією дуже серйозною кризою, що, як і коронавірус, зачепить кожного. Адже криза довкілля — це набагато страшніше, від неї вакцини не буде, й самоізоляція тут не допоможе. Про це варто подумати вже сьогодні.

https://m.zn.ua/ECOLOGY/sohranit-okruzhayuschuyu-sredu-plan-deystviy-353485_.html
Про нашу маленьку перемогу.

Коли я почав працювати у ДЕІ, одним з першочергових моїх завдань стало відновлення методики по нарахуванню збитків за забруднення атмосферного повітря. Вона була скасована адмін. суд. ще у 2018 році.

І чесно кажучи, я навіть не уявляв як це зробити... Наукові дослідження, складні формули, обґрунтування збитків, купа погоджень і надпотужне лоббі від забруднювачів, які й домоглися її скасування. І це лише частина проблем. Але і працювати без цієї методики просто неможливо.

Вона потрібна для розрахунку збитків завданої шкоди, і саме вона легітимізує ці цифри у суді. Навіть якщо ми чітко бачили і знали, що певне підприємство забруднює повітря тонами шкідливих речовин - оштрафувати ми його не могли, бо без обгрунтування завданої шкоди; ця справа розлетілась би у суді.

Вчора методика була зареєстрована Мін’юстом! Це означає, що у нас є легальний інструмент карати порушників забрудення повітря і стягувати в суді збитки, які вони нанесли довкіллю. Дякую усій команді Екоінспекції, яка боролась за неї у бюрократичних битвах. І з рештою досягла свого.

Я, напевно, колись напишу мемуари щодо цієї ситуації. Чого тільки не було - наради, обговорення, зустрічі, інтерв’ю, сварки, істерики та штучні перепони. Але найголовніше - це результат! Боротьба за чисте повітря набуває нових можливостей та завдань!
Більшість людей у світі вважає, що зміни клімату – це настільки ж серйозно, як і коронавірус. Соціологічні опитування тому підтвердження.
Нелегальні полігони та купи сміття в найнеочікуваніших місцях - українські реалії. Минулого року ДЕІ здійснила 21 тисячу перевірок щодо засмічення земельних ресурсів, збитки за яке склали більше мільярда гривень.

Цю ситуацію треба вирішувати, прикладів, як це робити, — безліч, і не треба нічого вигадувати. Закон про відходи має запустити ринок, щоб за сміття як за ресурс почали змагатися переробники. Тоді воно зникне з вулиць і зі звалищ. Це варто зробити якомога швидше.

https://censor.net.ua/ua/news/3194340/krayina_tone_v_smitti_za_rik_zbytky_vid_zasmichen_perevyschyly_milyard_gryven_firsov
Масштабні пожежі, засуха, спад ґрунтових вод, пилові бурі, смог у столиці — ці проблеми стають дедалі відчутнішими для нас. Це вже не теоретичні наукові дослідження або прогнозування, це вже наша нова реальність. І, можливо, — тільки початок. Чи готові ми? І чи є якісь адекватні й ефективні рішення? Точної відповіді не має ніхто, але це не привід нічого не робити. Навпаки, саме тепер варто починати пристосовуватися до нових умов. 

https://www.unian.ua/ecology/firsov-poradiv-vklyuchiti-turborezhim-dlya-virishennya-problem-ekologiji-v-ukrajini-10989899.html
Чергові мільйонні вирубки

Одним з основних пріоритетів роботи Інспекції, безумовно, є боротьба з чорними лісорубами, адже ліси виконують вкрай важливі для довкілля функції. Вони очищують забруднене повітря, виробляють кисень, насичують атмосферу озоном, поглинають пил та гази, захищають ґрунт від ерозії і регулюють температуру. На жаль, порушників не зупиняє ніякий карантин.

Екоінспектори Херсонської області під час проведення позапланової перевірки в адміністративних межах Великокардашівської сільради зафіксували майже 4 тисячі незаконно вирублених пнів вільхи. Сума завданих державі збитків склала цілих 23,5 мільйони гривень. Під час проведення обстеження порушники активності не проявляли, тому спіймати їх «на гарячому» не вдалось.

Для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності та відшкодування шкоди, заподіяної державі, матеріали направлено до Прокуратури Херсонської області.
Друзі, сьогодні рішенням Кабінету міністрів я закінчив роботу на посаді виконуючого обов'язки голови Державної екологічної інспекції України. Жодних причин такого рішення мені не пояснювали, розмов з цього приводу з Прем'єром у мене не було. Але я, звичайно, знав, що таке рішення готується. І судячи з того, яка політична картина вимальовується, моє звільнення було тільки питанням часу. Останніми днями було багато пропозицій «порєшать і офіційно прибрати приставку т.в.о.», але таких переговірників я посилав куди подалі.

Найближчим часом я опублікую детальний підсумковий звіт того, що було зроблено моєю командою за недовгий час перебування на чолі ДЕІ. Забігаючи вперед, скажу, що мені не соромно за нашу роботу, і ми встигли зробити більше, ніж будь-хто інший на цій посаді.

Дякую всім, хто вірив в нас і підтримував. Ваша підтримка завжди надихала мене. Зрозуміло, всі головні досягнення у нас ще попереду. Ніхто не обіцяв, що буде легко, тому я не здивований, не розчарований і не планую опускати руки.
Учора був приємно вражений великою кількістю теплих слів і вашою підтримкою. З багатьма керівниками ГО, які стали на підтримку, я особисто не знайомий. Не можу відповісти кожному окремо, тому хочу подякувати одразу всім. Ніщо не надихає так, як велика кількість однодумців. Тепер я точно впевнений, що працював не даремно.

(Фото зробили давно і на ньому далеко не всі, кому я хочу подякувати)

Незважаючи на те, що часу в нас було обмаль, ми встигли зробити багато. І маю надію, що ці зміни були невідворотними. У будь якому разі, ми будемо і надалі продовжувати тримати руку на пульсі та моніторити ситуацію в інспекції. А будь-які порушення та корупційні факти, якщо такі будуть, одразу розголошувати. І звичайно, я не знімаю з себе обовязків з адвокації реформи екоконтролю, це залишиться для мене пріоритетом!
Моє свіже інтерв'ю "Українській правді". Поговорили про те, що вдалося зробити за час роботи в ДЕІ, скільки грошей ми змогли стягнули в бюджет держави, хто підпалив моє авто і з чим пов'язую своє звільнення. Почитайте.

https://www.pravda.com.ua/articles/2020/05/14/7251603/
2024/09/30 10:37:48
Back to Top
HTML Embed Code: