Telegram Web Link
​​Як я й обіцяв раніше, ділюся з вами гарними новинами з Карпатського округу. За результатами проведеної у березні планової перевірки, ДЕІ нарахувала ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» 18 401 554 гривень завданих довкіллю збитків.

Під час проведення перевірки, на території підприємства було виявлено засмічення та забруднення земельної ділянки площею 1638 кв. м. За результатами лабораторних досліджень встановлено забруднення землі нафтопродуктами та важкими металами (кадмій, цинк, мідь, нікель).

Зокрема, за засмічення земель підприємству нараховано 13 630 780, 80 грн. , а за забруднення – 4 770 773, 28 грн. завданої довкіллю шкоди.

Отже, навіть у складних умовах ми продовжуємо працювати і отримувати гідні результати. Сподіваюсь, що підприємство сплатить ці збитки, не доводячи до судових баталій, адже результати не викликають жодних сумнівів.

Ще раз відмічу гарну роботу нового начальника Карпатського округу, Миколу Ладовського, так тримати!
​​Коли заперечуєш і не помічаєш змін клімату, ці зміни починають стукати у вікна.
Київ сьогодні.
(Обережно ненормативна лексика)
​​З 2014 року слово військовий набуло інших сенсів. Після останніх подій слово вогнеборець для мене набуло іншого сенсу.

На моїх очах вони гасили вогонь у лісі у Чорнобильскій зоні. Продовжують працювати і зараз.
Вони боролись по 14 годин: і в день і вночі. Попри втому, вітер, спрагу, гар.

Рідко кого поздоровляю з професійними святами, але Вам пожежники-вогнеборці велика повага! Зі святом, тримайтесь!
Если бы не пылевые бури, отсутствие дождя, масштабные пожары, то на день окружающей среды, снова обратили бы внимание пару сотен людей.

Война дала осознание важности армии, коронавирус - важности медицины. Сегодняшние события дают осознание важности экологии и защиты окружающей среды.

Мы не занимались ей, пускали на самотёк, все последние десятки лет.
Не формировали бюджеты, не строили институты, не планировали, не изучали опыт западных стран. Людей, говорящих о важности изменениях климата, иногда считали сумасшедшими.

И вот системные проблемы с экологией постучали нам в окно, и ведь пока только постучали.

Давайте честно, у нас эта тема всегда была, даже не на втором, а на 10-м месте. Ну экология, да - важно. Но сейчас не до этого. Война. Коррупция. Инфляция. Безработица. Депутатская неприкосновенность. Ведь, чистая вода есть? Есть. Воздух чистый есть? Не везде. Но как то же жили до этого. Проживем и мы. Проблемы с изменением климата? Да, говорят, где-то тают ледники. Но это пусть богатые страны разбираются, нам бы свои проблемы решить.

Давайте признаем, что проблемы никогда не кончатся, надо менять сознание людей. Что происходит если не поменять сознание? У человека может быть много денег, трёхэтажный дом, два мерседеса и много чего ещё. Этот человек добывал песок и купил себе бумажно-картонный заводик, который в год даёт пару миллионов, но загрязняет реку.
Но ведь от грязного воздуха все это человека не спасает. Смог и вонь застали его в врасплох. И он как и все сидит дома, наглухо закрыв окна. С круглыми глазами и вопросом, а что это такое? Что происходит? Кто в этом всем виноват? О себе и о своей деятельности, такой человек подумает в последнюю очередь, это и есть основной проблемой.

Китайцы обозначают слово кризис двумя иероглифами: «опасность» и «возможность». Очень надеюсь, что последние события происходящие с нами, нас здорово встряхнут и заставят всех посмотреть на кружащую среду и ее защиту по-другому.
С праздником!
​​Отримую сотні повідомлень, що саме горить і чому у Києві смог.
​​Свята довелося провести в епіцентрі пожеж у Житомирській області.
Проїхав найбільш складні ділянки загорань. Станом на зараз, залишилось 2 основних епіцентри пожежі в Овруцькому районі.

Ситуація є контрольованою, повірте, я би не став мовчати, якщо було б щось катастрофічне. На ліквідацію наслідків лісової пожежі залучено сили та засоби ДСНС України в складі 31 одиниці техніки та 125 чоловік особового складу. Також, з метою підвищення ефективності гасіння лісової пожежі та у зв’язку із ускладненням доступу до окремих осередків пожежі, було залучено протипожежну авіацію, а саме: для проведення повітряної розвідки вертоліт Eurocopter, для гасіння пожежі з повітря 3 літаки АН-32, які на даний час здійснили 9 скидів води. А також працює протипожежний поїзд. Від лісоохоронних підрозділів задіяно 763 чол., 61 пожежних автомобілі, 32 трактори з ґрунтообробним обладнанням.

Основною проблемою було те, що внаслідок сильного вітру (до 25 м/с), який сприяє швидкому поширенню полум'я у важкодоступних (болотистих) місцях, з великим накопиченням лісової підстилки та високої трав’яної рослинності, пожежі поширюються на великі площі.

Постійно на місці подій Заступник голови ДСНС Ільченко Микола та голова ліс агенства Андрій Заблоцький

Напрям вітру змінюється, і від диму можуть потерпати різні регіони, не тільки Київщина. Якщо відчуваєте сильний запах диму, на вулицю краще не виходити і зачинити вікна.

Окремо хочу попередити тих, хто ще не зрозумів, що підпал трави - це дуже небезпечно. Ще у п’ятницю ми затримали 3 осіб, склали протоколи і передали справи правоохоронцям. Жарти скінчились, треба відповідати за свої вчинки.

Втомлені. Але усі працюють до повного усунення пожежі.
Неодноразово наголошував, наскільки пожежі є небезпечними в плані забруднення атмосферного повітря. До прикладу, нещодавні події в Австралії. За підрахунками уряду Австралії, в результаті руйнівного сезону, швидше за все, було викинуто 830 млн. тонн вуглекислого газу, що набагато більше, ніж щорічне забруднення парниковими газами країни.

Якщо порівнювати з міжнародними викидами, це свідчить про те, що Австралія через лісові пожежі серед вересня та лютого посіла б шосте місце у списку забруднюючих країн, поступаючись лише Китаю, США, Індії, Росії та Японії.

https://www.theguardian.com/australia-news/2020/apr/21/summers-bushfires-released-more-carbon-dioxide-than-australia-does-in-a-year
​​Не зважаючи на обмежувальні заходи, державні інспектори регулярно фіксують випадки вирубки дерев. Під сокиру, часом, потрапляють як молоді дерева, так і багатолітні. Випадок на Хмельниччині ілюструє байдужість окремих людей до навколишнього природного середовища.

Державні інспектори ДЕІ Хмельницькій області спільно з представниками громадськості провели перевірку фактів вирубки дерев в полезахисній смузі за межами сіл Летава та Чагарівка.

На момент перевірки виявлено незаконно зрізані дерева в кількості 178 штук, з яких 158 – дубів. Деякі дуби в діаметрі сягали понад 100 см.

Загальна сума збитків, нанесених державі незаконною рубкою становить 3 млн. 267 тис. 888 грн. Матеріали по даному факту в порядку статті 214 КК України спрямовані до ГУНП в Хмельницькій області.
80 секунд для розуміння масштабів наслідків пожеж у зоні відчуження.

Dronarium Ukraine зняли випалену землю після пожеж в зоні відчуження і просять показати це тим, хто до сих пір палить траву, вважаючи це нормальним.
https://youtu.be/Y8g3VRKvAKM
​​ДЕІ Миколаївської області провела позапланову перевірку комунального підприємства «Прибузьке». За результатами перевірки, через порушення природоохоронного законодавства, підприємство повинно сплатити 11 287 828, 44 грн. нанесених державі збитків. Під час перевірки було зафіксовано самовільний скид зворотних вод - 1,5898 т. забруднюючих речовин – жирів, масел в р.Південний Буг, що не передбачено умовами дозволу на спеціальне водокористування.

Підприємству виставлено претензію для добровільної сплати. У разі ухилення, інспекція звернеться до суду для примусового стягнення.
​​Сьогодні відзначають міжнародний День Землі. П'ятдесят років тому цей день вперше був відзначений у Сполучених Штатах як мирний заклик до екологічної реформи після масштабного розливу нафти біля узбережжя Каліфорнії. Через півстоліття цей день об’єднує мільйони людей по всьому світу, привертаючи увагу до величезних викликів, які стоять перед нашою планетою.

Зараз, як ніколи, День Землі пропонує нам усім задуматися над нашими стосунками з планетою, на тлі найпотужнішого повідомлення про те, що природа може нас здивувати в будь-який момент, з руйнівними наслідками для кожного. Це час, коли здоров'я планети та людей ніколи не було настільки важливим.

Фото зроблено у перший День Землі 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку.
​​Навіть після усіх трагічних подій та застережень, Державна екологічна інспекція продовжує фіксувати випадки незаконного випалювання сухої водно-болотної рослинності. На території заказників Тернопільської області на місцях пожежі виявлено знищені вогнем 28 хаток ондатри, 4 гнізда качок, 2 гнізда лиски та 1 гніздо яструба малого. І це лише невелика частина, яку вдалося виявити після пожежі. На жаль, через людський егоїзм, змушені страждати беззахисні тварини.
​​Нагадую усім, що зараз йде нерест і вилов риби у промислових та любительських цілях ЗАБОРОНЕНО! Не всі це розуміють, і майже кожного дня в кожній області ми фіксуємо факти браконьєрства.

До прикладу, у Луганській області державними інспекторами було виявлено факт перевезення риби загальною вагою 200кг., на яку були відсутні документи, що підтверджують законність її придбання. У Херсонській області під час рейду виявили три грубих порушення правил рибальства. На річці Каланчак чоловіки ловили рибу забороненими знаряддями лову. В арсеналі браконьєрів була сітка-рамка, хапа та мисинова сітка власного виробництва.

На всіх правопорушників було складено адміністративні протоколи та направлено до суду.

Попереджаю! Домовитись не вдасться нікому!Усіх, хто порушує законодавство - будемо притягати до відповідальності.
2024/09/30 18:23:49
Back to Top
HTML Embed Code: