Telegram Web Link
​​Екоінспекцією Столичного округу під час проведення позапланової перевірки КП «Житлово-комунальний комбінат «Щасливський» виявлено порушення вимог законодавства у сфері поводження з відходами та земельного законодавства.

У результаті перевірки здійснено розрахунок шкоди, відповідно до якого КП повинно сплатити 207 мільйонів 174 тисяч гривень.

Матеріали перевірки будуть долучені до матеріалів кримінального провадження для притягнення винних осіб до відповідальності.
​​Леонардо Ди Каприо (сори Лео не могу тебя тэгнуть) у себя в посте опубликовал заснеженные вершины Гималаев в Пенджабе, Индия во время карантина.

Количество вредных выбросов снизилось и местные жители говорят, что впервые за 30 лет горные вершины были видны на расстоянии почти 200 километров.
​​Гарні новини зараз на вагу золота. Але вони в нас є. Ми з вами допомогли зібрати кошти для потреб лікарні Охматдит в захисних костюмах. До того ж, фонд «Таблеточки» з тих грошей, що залишалися не використаними, (а загалом ми зібрати вже понад 90 тис грн) закупив 1500 респіраторів FFP3 для їх приймального відділення. Також закупили респіратори для лікарні в Миколаєві. Кожна ваша гривня зробила величезний вклад у допомогу нашим українським лікарям, які зараз на передовій, за що я всім неймовірно вдячний. Такими темпами, ніякий коронавірус не зможе нас здолати!)

https://super.tabletochki.org/uk/campaigns/zahistimo-ukrajinskih-likariv
З дня, коли Чорнобиль став відомим на увесь світ, пройшло 34 роки. Сьогодні світ згадує його знову, вже з інших причин. Лісові пожежі охопили зону і знову змусили нас хвилюватися. Через тривалі пожежі у Зоні відчуження вже вигоріли тисячі гектар Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Проте, головне, що радіаційний фон у нормі, а за вікном знову дощ, якого так не вистачало.

Радіо Свобода опублікувала документальний фільм зі спогадами місцевих жителів про той трагічний день. Раджу подивитися. Згадувати та пам’ятати, щоб не допустити повторення - ніколи не буде забагато.

https://www.radiosvoboda.org/a/30576234.html
Коли чистите зуби, вимикаєте воду? А варто було б)

Через малосніжну зиму та відсутність дощу в Україні склалася несприятлива гідрологічна ситуація. В річках та водосховищах залишається все менше води. Науковці кажуть, що така ситуація склалася уперше за останнє століття.

Ми повинні ставитися до використання води свідоміше та раціональніше. Це стосується як населення, так і промисловості.

https://www.radiosvoboda.org/a/voda-vidstnist-opadiv-posuha-harchi/30572821.html
Незважаючи на те, що підприємства зачинені, автомобілів на дорогах стало набагато менше, авіарейси скасовані, планета продовжує нагріватися. Черговий температурний рекорд був побитий в березні цього року, згідно з повідомленням найбільшої в світі бази даних про клімат Землі, американського National Centers for Environmental Information (NCEI).

Все це, на жаль, обіцяє похмурі прогнози у вигляді посухи, пожеж і потопів.

Тому ми, як ніколи, повинні ставитися відповідальніше до таких дрібниць, як сортування сміття, вживання м’яса, користування автомобілем, використання води і тд.

http://www.ncei.noaa.gov/news/global-climate-202003
Велика кількість нарахованих збитків за порушення природоохоронного законодавства, близько 6,3 млрд грн – наразі несплачена підприємствами зі списку, який вказаний нижче. Хочу наголосити, що на сьогоднішній день, держава потребує наповнення бюджету як ніколи. Тому закликаю тих, хто є в даному списку, сплатити штрафи та справедливо нараховані вам збитки якомога оперативніше.

https://blogs.pravda.com.ua/authors/firsov/5ea7cefeefa4f/
​​🐟 Масова загибель лосося на Алясці

Це відео від серпня 2019 року демонструє, як різкі кліматичні скачки можуть впливати на екосистему.

Директор Юконської міжплемінної комісії з рибних ресурсів Стефані Квінн-Девідсон разом з групою вчених вирушила в експедицію річкою Коюкук перевірити масштаби загибелі лосося. Науковці нарахували 850 мертвих лососів під час нересту. Хоча, за їхніми оцінками, реальна кількість, ймовірно, може бути удесятеро більшою. Тепло зменшує кількість кисню у воді, внаслідок чого лосось задихається.
Якщо ви думаєте, що проблема пожеж та посухи торкається лише України, то це не так. Через те, що клімат змінюється, ліси Німеччини, що охоплюють третину її території, знаходяться під загрозою. "Ми вже сьогодні помічаємо, що у багатьох районах Німеччини недостатньо дощу", - сказала Ангела Меркель.

Надзвичайно сухе літо та малосніжна зима ослабили мільйони дерев, підриваючи їх захист від короїда, що може бути смертельним для лісових масивів.

Завжди існує підвищений ризик виникнення лісових пожеж навесні із сухого мертвого листя, що лежить на землі до того, як виростуть нові рослини, але це питання особливо загострилося в цьому році, зазначив Матіас Несар із державної лісової та кліматичної служби Німеччини.

https://www.reuters.com/article/us-weather-germany-forest-fires/merkel-bemoans-lack-of-rain-as-germany-fears-for-its-forests-idUSKCN2270MQ
Озонова діра, що утворилася над Арктикою на початку весни і переросла у найбільшу, коли-небудь зафіксовану там, зникла. Її площа складала близько 6 млн кв/км, це територія у три Гренландії.

Вчені зі Служби моніторингу атмосфери Коперника (CAMS) зробили це оголошення наприкінці минулого тижня, зазначивши, що "досить незвичну" діру викликала не діяльність людини, а особливо сильний полярний вихор Арктики.

За словами науковців, зникнення діри не пов'язане з обмеженнями через COVID-19, а пов'язане саме з вітрами.

https://edition.cnn.com/2020/04/27/world/ozone-hole-arctic-scn-trnd/index.html?utm_medium=social&utm_content=2020-04-28T08%3A51%3A08&utm_source=twCNN&utm_term=link
​​Планові перевірки ДЕІ наразі відмінені відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Проте, позапланові, за офіційними заявами фізичних осіб, продовжуються.

Для нас, звичайно, пріоритет - це топ-забруднювачі. Тому найближчим часом ми виходимо на такі суб’єкти господарювання:
ПАТ «Донбасенерго» Слов’янська ТЕС;
Трипільська ТЕС ПАТ «Центренерго»;
ТОВ «Комплекс Агромарс»;
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»;
ПРАТ «Заваллівський графітовий комбінат»;
ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат»;
ПАТ «Сумихімпром»;
Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго»;
Качанівський газопереробний завод ПАТ «Укрнафта»;
ТОВ «Євро-Реконструкція».

За результами перевірки, як завжди, буду звітувати.
Нові підходи до роботи ДЕІ

Новий підхід до роботи інспекції з самого початку я вбачав не лише у кадрових змінах, нівелюванні корупції, налагодженні всіх процесів, але й в плані впровадження новітніх технологій, таких як дрони з газоаналізаторами. Трохи вдамся у подробиці технологічного процесу перевірки ДЕІ, щоб пояснити переваги безпілотників у цьому процесі. Перевірка, а особливо крупних підприємств із безліччю джерел викидів, займає багато часу і сил, коли інспектор з газоаналізатором намагається заміряти викиди власноруч, умовно кажучи, з кожної труби.

Ми все-таки живемо у сучасному світі і в багатьох країнах заміри викидів, моніторинг води, повітря – вже проводять за допомогою безпілотників. Це найоптимальніший варіант, який нівелює корупційну складову, полегшує роботу інспектора та робить його мобільнішим, адже усі процеси відбуваються з відеофіксацією та онлайн показниками. Такий дрон, розробкою якого займався Юрий Касьянов, може долати відстань в декілька кілометрів і оперативно виводити на екран усі дані, які зчитує.

Процес інтеграції в роботу Екоінспекції таких технологій, звичайно, складний та тривалий. Це грунтовна законотворча робота зі змінами до законодавчих актів, отриманням дозволів, розрахунками кошторису. Цей процес вже координує Денис Каплунов (Denis Kaplunov). Проте головне те, що вже є прототип, який ми протестували, в чому нам дуже допомогла команда Всеволод Ковальчук (Vsevolod Kovalchuk). Такий прототип зроблений вперше на території України і ми дуже сподіваємося, що з часом він стане звичним інструментом у роботі екоінспекторів.
​​Сьогодні представники ДЕІ вийшли на позапланову перевірку Дарницької ТЕЦ. І були недопущенні до екологічного контролю. Ми почули дивні відмовки, нібито журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) знаходиться у бухгалтера підприємства, який знаходиться поза межами будівлі. І це на погляд керівництва є значною і аргументованою підставою для недопуску. Варто нагадати, що це вже третій недопуск екоінспекції. І кожен раз, знаходиться якась «підстава» на кшталт сьогоднішньої маячні.

Коли керівники підприємства прикидаються дурнями, а підприємство продовжує труїти киян - добре ця історія не закінчиться. Так, санкцій за недопуск досі немає, але складати руки ми не збираємось. На наступну перевірку, коли ще хтось з киян звернеться до нас, ми прийдемо не самі. Особисто я хочу, щоби оцю дурню, яку вислуховують інспектори, почули і журналісти, і заявники, і взагалі всі, кому болить питання якості повітря. Можливо, коли під ворота прийдуть сотні, а можливо і тисячі киян, позиція підприємства зміниться. Особисто я прикладу зусилля, щоб сталося саме так. Наступну перевірку анонсую заздалегідь.
Заходи боротьби з коронавірусом призвели до зниження середнього рівня забруднення діоксидом азоту (NO2) приблизно до 40% та зменшення середнього рівня забруднення твердими частинками на 10% за останні 30 днів, в результаті чого 11000 людей уникнули загибелі від забруднення повітря. Сталося це через те, що виробництво електроенергії з вугілля впало на 37%, а споживання нафти приблизно на 1/3. Спалювання вугілля та нафти є основними джерелами забруднення NO2 та ключовими джерелами забруднення твердими частинками у всій Європі.

Рівень забруднення повітря скорочується через непередбачуваний результат заходів проти вірусу, проте, це не слід сприймати як рішення проблеми. Це лише показує, наскільки може нормалізуватися екологічна ситуація і чого можна досягти, якщо світ буде потрохи переходити на альтернативні джерела енергії.

https://energyandcleanair.org/air-pollution-deaths-avoided-in-europe-as-coal-oil-plummet/
2024/09/30 16:39:02
Back to Top
HTML Embed Code: