Telegram Web Link
💵5 500 доларів США за користування землями водного фонду – поліція затримала заступника начальника одного з Міжрегіональних офісів водних ресурсів

👤Посадовець налагодив злочинну схему вимагання та отримання неправомірної вигоди від підприємців. За гроші обіцяв надати у користування земельні ділянки водного фонду, що перебувають у постійному користуванні Державного агентства водних ресурсів України.

Викрили зловмисника оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області. Спільно зі слідчими обласного управління поліції вони затримали заступника начальника одного з Міжрегіональних офісів Державного агентства водних ресурсів України учора, 12 липня, у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

➡️Наразі тривають слідчо-оперативні заходи. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру. Крім цього, встановлюється повне коло осіб, у тому числі серед посадовців, можливо причетних до корупційної діяльності.

📍Кваліфікація: ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди).

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська обласна прокуратура.
💵5 000 дол США хабаря за усиновлення дитини - поліція затримала посадовця Хмельницької обласної держадміністрації

👤Керівника структурного підрозділу затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

📍Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області та слідчі слідчого управління обласної поліції, посадовець організував схему додаткового заробітку - вимагання «винагород» за вирішення питань, пов’язаних з усиновленням.

➡️Так, за сприяння у підготовці та затвердженні необхідних документів для подальшого усиновлення малолітньої дитини керівник структурного підрозділу ОДА вимагав від потенційних усиновителів 5000 дол США неправомірної вигоди.

➡️Сьогодні, 13 липня, у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України його було затримано одразу після отримання коштів.

🔍На даний час проводяться обшуки за місцем роботи та проживання затриманої особи. Вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру ч.3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька обласна прокуратура.
📍Майже 120 тис. грн з бюджету на власного адвоката – на Луганщині судитимуть колишнього міського голову

➡️Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Луганській області, у квітні 2019 року міський голова уклав з приватним адвокатом договір про надання юридичних послуг в особистих інтересах. Однак, розраховувався за надані послугами коштами з місцевого бюджету – майже 120 тис. грн. У результаті чого інтересам громади було завдано збитків на відповідну суму.

✳️На підставі отриманих доказів слідчі відділу поліції № 3 Сєвєродонецького районного управління поліції повідомили колишньому міському голові про підозру.

Наразі досудове розслідування завершено, а обвинувальний акт за погодженням із Лисичанською окружною прокуратурою Луганської області скеровано до суду. Йому інкримінуються вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

➡️Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3-х років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
❗️Професора Рівненської медичної академії затримали на хабарі – вимагав 33 тис грн за вступ

👤Науковець вимагав неправомірну вигоду від абітурієнта. За 33 000 грн обіцяв допомогти вступити на навчання до Рівненської медичної академії.

Оперативники управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими обласного управління поліції викрили неправомірну діяльність професора. Учора, 14 липня, останнього затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після отримання ним обумовленої суми «винагороди».

✳️Наразі вирішується питання щодо повідомлення науковцю про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди).

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Рівненська обласна прокуратура.

➡️У разі доведення вини, фігуранту загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
💵1 600 доларів США за ухилення від військової служби – на Тернопільщині затримали заступника комісара районного військкомату

👤Військовослужбовець вимагав неправомірну вигоду від призовника. За гроші обіцяв допомогти отримати документи про визнання останнього непридатним до проходження військової служби.

Викрили заступника комісара одного із районних військкоматів оперативники управління стратегічних розслідувань у Тернопільській області з колегами-правоохоронцями.

➡️Увечері 14 липня зловмисника затримали «на гарячому» після отримання ним 1 600 доларів США неправомірної вигоди. Фігурант затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

✳️Предмет неправомірної вигоди вилучено на місці. Військовослужбовцю вже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Львові. Процесуальне керівництво – Львівська обласна прокуратура.
📍45 тис грн за виділення землі під АЗС – поліція затримала голову ОТГ в Запорізькій області

💵45 тис грн неправомірної вигоди вимагав посадовець від підприємця за вирішення земельного питання: зміна цільового призначення однієї із земельних ділянок для її подальшої передачі у приватну власність під розташування автозаправної станції.

Викрили голову однієї з об’єднаних територіальних громад оперативники управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції.

Сьогодні, 15 липня, голову ОТГ затримали "на гарячому" в одному з кафе Запоріжжя. З місця вилучено гроші, отримані у якості хабаря. Чоловік вже затриманий у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

➡️За вимагання та отримання неправомірної вигоди передбачене покарання - позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Запорізька обласна прокуратура.
📍«Смотрящому» у виправній колонії на Житомирщині повідомили про підозру: поширення злочинного впливу, виготовлення та збут наркотиків

👤Фігурант має статус так званого «смотрящого» за однією із дільниць виправної колонії. Він організував канал постачання наркотиків до виправної установи, залучивши до протиправної діяльності інших засуджених. Крім цього, мав авторитет серед утриманців установи, закликав їх порушувати правила відбування покарання та дотримуватися злодійських традицій.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області задокументували поширення зловмисником злочинного впливу на території виправної колонії.

✳️На підставі отриманих доказів 15 липня слідчі Коростенського районного управління поліції області за процесуального керівництва Коростенської окружної прокуратури повідомили «смотрящому» про підозру. Йому інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених одразу кількома статтями Кримінального кодексу України:
✔️ч. 2 ст. 255-1 (встановлення та поширення злочинного впливу в установі відбування покарань);
✔️ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів);
✔️ч. 3 ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів).
✔️ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).

➡️Заходи проводились із взаємодією з оперативним підрозділом виправної колонії.

➡️Наразі триває досудове розслідування. Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам незаконного постачання наркотиків до виправної колонії.
💵Хабарі за видачу дозволів на торгівлю – поліція викрила посадовця Кропивницької міської ради
 
➡️Задокументували корупційну діяльність головного спеціаліста одного з управлінь міськради оперативники управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області спільно зі слідчими Кропивницького управління поліції. 
 
📍Як встановили правоохоронці, посадова особа за певну винагороду сприяла суб’єктам господарювання в отриманні дозвільних документів на здійснення сезонної торгівлі. У рамках кримінального провадження було задокументовано отримання декількох фактів неправомірної вигоди – 8 500 грн.
 
✳️На підставі отриманих доказів головному спеціалісту одного з управлінь Кропивницької міської ради повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Крім того, встановлюється коло осіб, які можуть бути причетні до цього злочину. На даний час вирішується питання щодо обрання судом підозрюваному запобіжного заходу.
 
➡️Санкція статті передбачає покарання - позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
 
➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Кіровоградська обласна прокуратура.
Головні події минулого робочого тижня у нашій традиційній недільній інфографіці⬆️
Завжди чекаємо на ваші реакції😉⬇️
📍Плантації коноплі на 10 млн грн виявили на Херсонщині

➡️Отриманий «врожай» зловмисники планували збувати на території області. За цінами «чорного» ринку вартість вилученої марихуани становить понад 10 млн грн.

17 липня оперативники управління стратегічних розслідувань у Херсонській області спільно зі слідчими обласної поліції задокументували неправомірну діяльність зловмисників. На місці було виявлено 1 768 кущів конопель та 15 кг висушених наркотичних рослин.

➡️Встановлено, що вирощували плантації чоловіки віком 24-36 років. Розташовувалися поля серед заводнених ділянок на лівому березі річки Дніпро з використанням усіх необхідних технологій. Для догляду за рослинами учасники групи використовували мотоблок та переносну моторизовану насосну станцію, а також різні добрива для прискорення росту рослин.

Двох фігурантів правоохоронці затримали в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Відносно ще двох громадян проводяться розшукові заходи.

➡️Кваліфікація: ч. 3 ст. 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» та ч.2 ст.310 «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель).

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Херсонська обласна прокуратура.
📍4,5 млн грн збитків на впровадженні енергоефективних заходів у школах та дитсадках у Дніпрі – організатору та п’ятьом учасникам ОЗГ повідомили про підозру

➡️Кошти були виділені державі Європейським банком реконструкції та розвитку. Оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області з колегами-правоохоронцями встановили, що до злочинної схеми причетні шість осіб - керівники та власники комерційних структур, зокрема і комунального підприємства.

➡️Фігуранти розробили чіткий план дій, аби привласнити кредитні кошти, призначені для запровадження енергоефективних заходів у школах та дошкільних дитячих закладах Дніпра, а саме – заміна вікон, ремонт покрівлі, утеплення фасадів, заміна теплообладнання. Однак, як з’ясували правоохоронці, роботи виконувалися по завищеній вартості, а матеріали не відповідали технічним нормам, зазначеним в тендерній документації. Внаслідок цього було привласнено понад 💵4,5 млн грн. Даний факт підтверджується і висновками експертиз.

✳️На підставі отриманих доказів слідчі теруправління ДБР, розташованого в м. Полтаві, повідомили організатору та п’ятьом учасниками організованої злочинної групи про підозри. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень із кваліфікуючою ознакою – у складі організованої злочинної групи: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

➡️Дніпропетровська обласна прокуратура, що здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, вже звернулася із клопотанням до суду щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.
📍У Харкові затримали групу серійних крадіїв: «спеціалізувалися» на офісних приміщеннях

➡️Зловмисники викрадали кошти, ювелірні вироби та навіть документацію підприємств.

Учора, 19 липня, оперативники управління стратегічних розслідувань у Харківській області спільно зі слідчими відділу поліції № 1 Харківського управління поліції № 3 викрили трьох членів організованої злочинної групи після чергової крадіжки.

➡️Встановлено, що мешканці Харкова ретельно готувалися до злочину. Вони обирали офісні приміщення, де можуть знаходитись коштовні речі. Для цього вивчали сферу діяльності підприємств та певний час слідкували за приміщенням. Впевнившись у безперешкодному доступі, шляхом злому замків проникали всередину.

➡️Під час слідчо-оперативних заходів поліцейські отримали докази причетності групи осіб до скоєння п’яти фактів крадіжок у різних районах Харкова.

Двох учасників злочинного угруповання затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

✳️Вирішується питання про повідомлення усім фігурантам про підозри за ч. 3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України та обрання запобіжних заходів.

🔍Одночасно із затриманням оперативники та слідчі провели невідкладні обшуки за місцями мешкання зловмисників. У результаті, вилучили грошові кошти, ювелірні вироби, інше майно на загальну суму понад 2 млн грн, а також викрадену з офісів документацію.

➡️Наразі встановлюється повне коло причетних до протиправної діяльності осіб.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Новобаварська окружна прокуратура міста Харкова.
Затримали начальника райуправління Держспоживслужби на Запоріжжі та його заступника – за гроші погоджували позитивні висновки перевірок

➡️Посадовці одного із районних управлінь Запорізького обласного управління Держпродспоживслужби налагодили схему вимагання та отримання неправомірної вигоди у підприємців. За гроші обіцяли видати позитивний висновок за результатами перевірки, що проводиться у межах їхньої компетенції. Вартість своїх «послуг» оцінювали 💵від 10 до 30 тис. грн.

Викрили неправомірну діяльність зловмисників оперативники управління стратегічних розслідувань у Запорізькій області з колегами-правоохоронцями.

➡️Учора, 20 липня, начальника районного управління, який також є депутатом районної ради, та його заступника затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Грошові кошти, отримані фігурантами як неправомірну вигоду – 10 тис. грн, вилучили на місці.

➡️Наразі тривають слідчо-оперативні заходи, зокрема і обшуки за місцями роботи та проживання зловмисників. Вирішується питання щодо повідомлення посадовцям про підозри за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі відділу поліції №1 Запорізького управління поліції за процесуального керівництва Вознесенівської окружної прокуратури міста Запоріжжя.
📍Організували нарколабораторію та збут амфетаміну шляхом «закладок»- на Херсонщині затримали учасників злочинного угруповання

Викрили діяльність угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань в Херсонській області спільно зі слідчими поліції області.

👤Організатор - 46-річний херсонець, його спільники - 4-ро осіб. Головний фігурант отримував поштою оптові партії прекурсорів, які зберігав у квартирі своєї співмешканки. Потім передавав прекурсори 47-річному спільнику, який вдома виготовляв амфетамін. «Товар» розфасовували та пакували у зіп-пакети, які передавали для збуту ще двом учасникам. Саме вони підшукували клієнтів та збували готову продукцію жителям Херсона та області. Розповсюджували наркотики поштовими відправленнями, через «закладки» та «з рук в руки».

➡️У ході санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів вилучили готовий до продажу амфетамін та лабораторне обладнання.

➡️За силової підтримки КОРД та полку поліції особливого призначення організатора та двох його спільників затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру за ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Херсонська обласна прокуратура.
📍«Відкати» за перемогу у тендерах – викрили начальника одного з управлінь Пенсійного фонду в Івано-Франківській області

Викрили неправомірну діяльність посадовця оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області спільно зі слідчими обласної поліції.

👤 Начальник структурного підрозділу обласного управління Пенсійного фонду налагодив корупційний механізм отримання перемоги підприємцями під час державних закупівель та подальше перерахування переможцям коштів за виконані роботи. Розмір неправомірної вигоди складав 10-15% від загальної суми договорів.

➡️У ході процесуальних заходів поліцейські задокументували факт вимагання ним 10% «відкату» від підприємця за розрахунки щодо проведеного ремонту, а також подальше сприяння у перемозі тендерів.

➡️Сьогодні, 22 липня, посадовця затримали «на гарячому» під час отримання ним 12 тис грн неправомірні вигоди. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

➡️За вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.
👤«Кримінального авторитета» з санкційного списку РНБО примусово повернуто до країни походження

➡️45-річний раніше неодноразово засуджений чоловік був так званим «смотрящим» за одним із міст Полтавської області.

➡️Громадянин Російської Федерації потрапив під санкції, запроваджені до суб’єктів підвищеного злочинного впливу рішенням Ради національної безпеки та оборони наприкінці травня цього року.

➡️Статус «смотрящого» за одним з міст Полтавщини кримінальний «авторитет» отримав за вплив у злочинному середовищі.

На виконання рішення РНБО та з метою унеможливлення поширення 45-річним «кримінальним авторитетом» злочинного впливу, учора, 22 липня, співробітники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Нацполіції спільно з працівниками міграційної служби примусово повернули чоловіка до країни його походження. Крім того, йому заборонено в’їжджати на територію України.
📍1 млн дол. США за «вирішення питання» з перемогою у конкурсі на будівництво житла для військовослужбовців – Нацполіція повідомила про підозру посадовцю Міноборони та його спільнику

➡️Їм інкримінують готування до вчинення шахрайства, вчинене в особливо великих розмірах (ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Викрили діяльність керівника одного з регіональних управлінь капітального будівництва Міністерства оборони та його спільника оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України.

➡️Під час проведення обшуків слідчі та прокурори вилучили ряд доказів, у тому числі й документи, в яких заздалегідь визначений переможець.

✳️23 липня на підставі отриманих доказів обом фігурантам було повідомлено про підозри за ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України. За даним слідства, підозрювані мали намір отримати від представника товариства 1 млн дол. США та «вирішити питання» з перемогою у тендері, а відтак можливість будувати житло для військовослужбовців та членів їх сімей.

➡️Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі від 5-ти до 12-ти років з конфіскацією майна.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора України.
📍Боротьба з оргзлочинністю: ще одного «кримінального авторитета» примусово повернули до країни походження

👤38-річний громадянин іншої країни потрапив під санкції, запроваджені щодо суб’єктів підвищеного злочинного впливу рішенням Ради Національної безпеки та оборони України.

➡️Чоловік, маючи зв’язки у кримінальному середовищі, контролював діяльність етнічних злочинних груп, що «спеціалізувалися» на майнових злочинах, зокрема вимаганнях, на території Одеської та Миколаївської областей.

❗️Аби позбавити «кримінального авторитета» можливості здійснювати злочинний вплив на своїх «підлеглих», оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно з працівниками Державної міграційної служби примусово повернули до Молдови.

Крім цього, «авторитету» заборонено в’їжджати на територію України.

➡️Нагадаємо: раніше так званого «смотрящого» за одним із міст Полтавщини - громадянина Російської Федерації - примусово повернули на Батьківщину.
📍Три підпільні цехи, бурштин та обладнання на мільйон гривень: ліквідували канал переправлення каміння за кордон

➡️Встановлено, що до незаконної діяльності причетні мінімум 10 осіб - мешканців Волинської та Рівненської областей. Зловмисники налагодили схему переробки та збуту бурштину до Об’єднаних Арабських Еміратів.

Учора, 23 липня, працівники управління стратегічних розслідувань у Волинській області спільно зі слідчими ГУНП та прикордонниками під процесуальним керівництвом Волинської обласної прокуратури провели 16 санкціонованих обшуків за місцями проживання, у транспортних засобах причетних до злочинної діяльності з обробки та збуту бурштину. 

❗️Під час обшуків правоохоронці ліквідували три підпільні цехи для обробки каміння, що зловмисники обладнали у Ковелі та Луцьку. У приміщеннях виявлено та вилучено близько 300 кг обробленого та необробленого бурштину різної фракції, готові вироби з каміння, станки для ручної обробки та перероблення, додаткове обладнання, окрім цього, пістолет та грошові кошти. 

💵Орієнтовна вартість вилученого обладнання та дорогоцінного каміння сягає близько 1 млн грн.

👤Встановлено, що створив злочинну групу та налагодив незаконну схему придбання, зберігання та переробки у значних розмірах незаконно видобутого на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей бурштину-сирцю 34-річний мешканець Ковеля.

➡️Готові вироби поза митним контролем зловмисники переправляли до Польщі. Звідти «товар» потрапляв до Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), де його й збували. Грошові кошти, отримані незаконним шляхом, фігуранти самостійно перевозили до України.

✳️Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та проведення необхідних експертиз.

➡️Кваліфікація: ч. 2 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України.
Боротьба з організованою злочинністю, затримання групи серійних крадіїв, викриття поля конопель на 10 млн грн та шахрайська схема на мільйон доларів — чим ще запам’ятався наш минулий робочий тиждень традиційно в інфографіці⬆️
2024/06/26 06:14:21
Back to Top
HTML Embed Code: