Telegram Web Link
📍На Закарпатті «смотрящий» за СІЗО та його спільник постануть перед судом: поширення злочинного впливу та вимагання коштів

➡️Відомо, що організував протиправну діяльність – засуджений за розбій так званий «смотрящий» за СІЗО. Там він знайшов двох спільників, які мали зв’язки з кримінальним світом та які також були засуджені за розбій. Звільнившись з місця позбавлення волі, під його контролем займалися вимаганням неіснуючих боргів з громадян. Також організатор залучив до діяльності місцевого кримінального «авторитета», який допомагав на волі. Частина коштів від протиправної діяльності йшла на поповнення так званого «злодійського общака».

Наприкінці березня цього року оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області спільно з колегами-правоохоронцями затримали чотирьох учасників угруповання, суд взяв усіх під варту.

➡️Наразі слідчі обласної поліції завершили досудове розслідування. За погодженням з обласною прокуратурою обвинувальний акт відносно організатора та його спільника було скеровано до суду.

✳️«Смотрящому» та його спільнику – «кримінальному авторитету» інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу (ч. ч. 1, 2 ст. 255-1 КК України) та вимагання (ст. 27, ч. 2 ст. 189).

➡️Також наразі вирішується питання щодо скерування обвинувальних актів щодо інших двох зловмисників, які входили до складу вказаної ОЗГ.
📍На Запоріжжі група осіб постане перед судом: організували «Call-centre» із місячним оборотом у 2 млн грн

➡️Представляючись працівниками банку, зловмисники випитували у постраждалих їхні реквізити та надалі привласнювали кошти, частину яких конвертували у біткоіни.

Викрили шахрайську «схему» із заволодіння коштами громадян та припинили діяльність «Call-centre» оперативники управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області спільно із слідчими слідчого управління обласної поліції.

➡️За даними слідства, організувала діяльність центру 28-річна мешканка Запоріжжя. Його працівники, представляючись співробітниками служби безпеки банківських установ, отримували персональні дані фізичних осіб про банківські карти та рахунки – реквізити та CVV-код. Для цього вони використовували психологічні методи впливу та діяли по заздалегідь прописаній інструкції. Також користувалися програмою підміни телефонного номера, аби замаскувати свою діяльність. Клієнтські бази даних зловмисники скуповували у DarkNet.

➡️Допомагали жінці вести «бізнес» троє місцевих мешканців. Вони відповідали за підбір, інструктаж та контроль персоналу, звіт організаторці про суму грошових коштів, отриманих внаслідок оборудок. Отримані гроші зловмисники переводили на електронні гаманці, на картки власні або підконтрольних осіб. Крім того, частину коштів конвертували у біткоіни.

💵Шахрайській «бізнес» щомісяця приносив організаторці до 2-х мільйонів гривень, які вона відповідно до функціоналу розподіляли між всіма учасниками.

✳️На підставі отриманих в ході досудового розслідування доказів організаторці та п’ятьом учасникам злочинної групи було повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України.

➡️Слідчі завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні та за погодженням із Запорізькою обласною прокуратурою обвинувальний акт стосовно усіх фігурантів скерували до суду.

➡️За скоєне зловмисникам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
📍У Києві судитимуть організатора та членів угруповання, які змушували сплачувати «борги» через створені колл-центри

➡️У ході протиправної діяльності обвинувачені «тероризували» громадян та інколи представлялися працівниками правоохоронних органів. Контакти та персональні дані отримували з клієнтських баз компаній, що надають послуги швидкого кредитування.

Викрили злочинне угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань у місті Києві спільно зі слідчими столичної поліції.

➡️Як встановили поліцейські, організатором виявився киянин, який координував та контролював діяльність угруповання. Його спільники працювали з клієнтськими базами та залучали осіб для телефонного «тероризування» громадян.

➡️Для своєї діяльності чоловіки створили свого роду колл-центр. Фігуранти телефоном вимагали громадян терміново сплатити борги, погрожуючи розправою їм та їхнім родичам. При цьому часто завищували відсотки кредитів, що суперечило умовам укладених договорів. Деякі з потерпілих, як виявилося, взагалі не мали жодних боргових зобов’язань.

➡️В ході слідства поліцейські встановили 14 потерпілих, яких змусили віддати майже 800 тис грн.

✳️Обвинувальний акт стосовно організатора та двох його спільників із погодженням Київської міської прокуратури скеровано до Солом’янського районного суду міста Києва. Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 3 ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань) Кримінального кодексу України стосовно організатора та двох його спільників скеровано до Солом’янського районного суду міста Києва.

➡️Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
❗️Вимагали кошти, викрадали майно та поширювали злочинний вплив – рівненські поліцейські повідомили про підозру учасникам злочинної організації

👤Лідер злочинної організації - 39-річний неодноразово засуджений місцевий кримінальний «авторитет», який позиціонує себе так званим «смотрящим» за одним із районів Рівненської області. Серед його спільників – п’ятеро вихідців з регіону, частина з яких також мають зв’язки з кримінальним середовищем.

➡️«Спеціалізувались» зловмисники на вимаганні коштів у місцевих мешканців та крадіжках. Зокрема, оперативники обласного управління стратегічних розслідувань, слідчі обласної поліції спільно із співробітниками УСБУ отримали докази їх причетності до вимагання у громадян 💵40 тисяч доларів США та 6 епізодів викрадення майна на понад мільйон гривень.

У лютому цього року поліцейські затримали лідера злочинної організації. Тоді йому повідомили про підозру у поширенні злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-1 КК України) та вимаганні (ст. 189).

✳️На підставі отриманих додаткових доказів злочинної діяльності організатору та п’ятьом учасникам повідомили про підозру:
- створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній (ч. ч. 2, 5 ст. 255 Кримінального кодексу України);
- вимагання, вчинене організованою групою (ст. 27 , ст. 28 ч. 4 ст. 189);
- крадіжка, вчинена організованою групою (ст. 27 ч. 5 ст. 185).

➡️За скоєне підозрюваним може загрожувати від 12-ти до 15-ти років позбавлення волі.

➡️Досудове розслідування триває – процесуального керівництво здійснює Рівненська обласна прокуратура.
🎉Команда Департаменту стратегічних розслідувань стала переможцем турніру з мініфутболу

➡️Змагання відбулися серед 10-ти команд структурних підрозділів центрального органу управління поліції та міжрегіональних територіальних підрозділів поліції.

➡️Загалом участь у змаганнях взяли понад 100 поліцейських. Протягом чотирьох днів на полі була запекла і професійна боротьба за перемогу.

➡️Учора, 2 липня, визначилася трійка переможців. Бронзовим призером турніру стала команда Департаменту карного розшуку, другу сходинку посіли поліцейські Департаменту патрульної поліції, а переможний кубок вибороли працівники Департаменту стратегічних розслідувань.

👤Окрім того, кращим гравцем-захисником став також представник Департаменту стратегічних розслідувань Володимир Забродський.

➡️Вітаємо колег, пишаємося їхніми успіхами і віримо, що попереду багато нових перемог!
Наша робота – це часто про ризики. Ризики не встигнути оперативно зреагувати, ризики не бути почутими, ризики втратити правильний слід, а іноді – навіть ризики не повернутися додому, як би пафосно це не звучало.

У нашій роботі надзвичайно важливі сила волі і правильні цінності. Це той фундамент, без якого навряд вийде працювати 24/7, часто жертвуючи власними інтересами.

Бути поліцейським – надзвичайно відповідально. Бажаю кожному із вас, шановні колеги, завжди про це пам’ятати і давати більше приводів всіма нами пишатися.
Зі святом, з Днем Національної поліції!👮🏻‍♀️👮🏻‍♂️

З повагою
Начальник Департаменту стратегічних
розслідувань України
Полковник поліції
Руслан Марчук
📍Здав в оренду приміщення за хабар – на Закарпатті затримали керівника комунального підприємства

➡️Посадовець вимагав та отримав 12 000 грн неправомірної вигоди від громадянина. За гроші обіцяв надати в оренду нежитлове приміщення, що належить підприємству.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області з колегами-правоохоронцями викрили керівника комунального підприємства однієї з ОТГ області. Затримали останнього «на гарячому» після отримання обумовленої суми сьогодні, 5 липня.

Наразі фігуранта затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ГУНП України в Закарпатській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
📍Вимагали кошти у студентів та іноземців – у Харків поліція затримала злочинне угруповання

👤Організував злочинну діяльність 53-річний харків’янин. У спільники взяв свого сина та двох громадян іншої держави, які тимчасово проживають на території України.

➡️У ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили, що зловмисники вимагали кошти зі студентів та іноземців. При цьому застосовували до них фізичне насильство, навіть позбавляли волі та відбирали майно допоки не отримають гроші.

4 липня оперативники та слідчі за силової підтримки бійців спецпідрозділу ДСР та полку поліції особливого призначення затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України організатора та двох його спільників.

❗️Аби змусити потерпілого віддати 30 000 грн, зловмисники відібрали його автомобіль, незаконно позбавили волі, зв’язали, побили, а потім відпустили. Затримали зловмисників під час отримання від потерпілого частини обумовленої суми.

✳️Затриманим вже повідомили про підозру за ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів.

➡️Після проведення необхідних слідчо-оперативних заходів буде вирішуватися питання про додаткову правову кваліфікацію діям учасників.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура.
📍Понад 110 тис. грн за розміщення МАФів – в Одесі поліція затримала в.о. керівника комунальної установи міськради

💵Неправомірну вигоду посадовець вимагав за непроведення демонтажу торговельних об’єктів та виготовлення документів на їх розміщення на території Суворовського району м. Одеси.

Сьогодні, 6 липня, оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими відділу поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 затримали посадову особу одразу після отримання ним другого траншу - 76 тис. грн.

➡️Раніше поліцейські задокументували одержання в.о. керівником комунальної установи Одеської міськради першої частини неправомірної вигоди – 37 500 грн. За отримані кошти фігурант обіцяв не проводити демонтаж двох торговельних об’єктів та надалі підготувати дозвільну документацію на їх розміщення.

➡️Наразі чоловік затриманий у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, з місця затримання вилучені кошти, отримані у якості хабаря. Вирішується питання про повідомлення посадовій особі про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Суворовська окружна прокуратура міста Одеси.
📍Виготовляли та розповсюджували наркотики шляхом «закладок» - на Полтавщині поліцейські затримали організатора та виконавця

👤38-річний організатор налагодив розповсюдження заборонених речовин на території м. Полтава та області. Його спільник виробляв та постачав у регіон наркотичні та психотропні речовини.

➡️«Спеціалізувались» члени організованої злочинної групи на трамадолі, амфетаміні, метаамфетаміні та канабісі. Протиправну діяльність викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Полтавській області спільно зі слідчими слідчого управління поліції Полтавщини.

➡️Для виробництва небезпечних наркотиків чоловіки облаштували лабораторію на території Київської області, з якої поштою та власноруч доставляли речовини на Полтавщину. У подальшому, використовуючи телеграм-канал, реалізовували наркотичні та психотропні речовини шляхом так званих «закладок». Для цього були залучені окремі особи, яких поліцейські викрили у березні цього року. 💵Тоді у них вилучили «товару» на понад 3 млн грн.

Учора, 6 липня, правоохоронці за силової підтримки спецпідрозділу ТОР затримали організатора та виконавця. За місцем проживання останнього фігурантів було вилучено метамфетаміну, вартість якого на «чорному ринку» сягає 160 тис. грн. Крім того, за місцем знаходження лабораторії вилучили прекурсори та обладнання для виготовлення наркотичних речовин.

➡️Фігуранти затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру за ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України та обрання запобіжних заходів.

➡️Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснює Полтавська обласна прокуратура.

➡️За скоєне може загрожувати до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
❗️«Вора в законі» на прізвисько «Андрій Львівській» затримали в Болгарії

Затримали одного із лідерів злочинного світу, також відомого за прізвиськом «Нєдєля», учора, 7 липня, у аеропорту м. Софія (Болгарія). Це стало можливим завдяки спільній роботі працівників Нацполіції України та тамтешніх колег-правоохоронців.

📍Встановлено, що «вор в законі» за підробленими документами намагався прибути до Болгарії. Під час митного контролю «Нєдєля» надав документи на ім’я іншої особи. Наразі українські поліцейські працюють з болгарськими колегами щодо подальшої екстрадиції «Андрія Львівського» на територію України.

➡️Нагадаємо, весною 2020 року на підставі зібраних доказів «вору в законі» було заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, і за ініціативою Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції оголошено у міжнародний розшук.

➡️За даними слідства, у 2009 році разом з іншими особами він вбив свого друга та бізнес-партнера. На той час «Андрій Львівський» прагнув отримати найвищий статус у злочинній ієрархії, а його товариш, з яким у нього виник конфлікт на ґрунті спільної злочинної діяльності, збирався ініціювати так звану «сходку» та поскаржитися на нього лідерам кримінального світу. У разі проведення такого зібрання, підозрюваний не зміг би отримати статус «вора в законі», тому вирішив позбутися свого бізнес-партнера.

👑Через кілька років після вбивства, у жовтні 2012 року, його «коронують» і надають статус «вора в законі». З того часу «Андрій Львівський» почав контролювати діяльність злочинних груп, «тіньові» схеми реального сектору економіки та відповідав за кримінальний «общак».

➡️За скоєне «вору в законі» може загрожувати до 15-ти років ув’язнення. Крім того, його було внесено до санкційного списку РНБО.
📌Земельні оборудки на 100 млн грн – на Прикарпатті викрили злочинну схему приватизації ділянок

👥Серед учасників – колишні та діючи посадові особи управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Унаслідок їх протиправних дій підставним особам було передано у приватну власність понад 120 га земельних ділянок.

➡️Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області з колегами-правоохоронцями, організували схему колішні та діючі посадові особи держгеокадастру області.

➡️Відповідно до розробленого плану, підшукували підставних осіб, які за винагороду погоджувалися виступити майбутніми власниками земельної ділянки. На них без погодження із органами місцевого самоврядування та суміжних користувачів, зареєстрували право власності на землю на території області.

❗️За попередніми даними, за такою схемою незаконно приватизували понад 120 га земельного фонду, а державі завдали майже 100 млн грн збитків. Крім того, позбавили громадян прав, у користування яких знаходилася частина земельних ділянок, на першочергову приватизацію.

➡️5 липня з метою отримання додаткових доказів причетності фігурантів справи до злочинної діяльності правоохоронці провели санкціоновані судом обшуки.

➡️Проводятся подальші слідчо-оперативні заходи для повідомлення про підозри учасникам оборудки, притягнення їх до відповідальності та відшкодування завданих державі збитків.

✳️Досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритого за ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 3 ст. 368 (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) КК України, здійснюють слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Львові. Процесуальне керівництво – Львівська обласна прокуратура.
💵1500 дол США хабаря за непризов до армії – Тернопільські поліцейські затримали заступника військового комісара району

Затримали майора під час отримання неправомірної вигоди.

➡️Учора, 7 липня, оперативники Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями затримали заступника військового комісара – начальника відділення комплектування та призову одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Рівненської області.

👤Військовослужбовець затриманий у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди, а також перевищення військовою службовою особою влади (ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 426-1 КК України).

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Львові, за процесуального керівництва Тернопільської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.
📍Незаконно заволоділи землями на Буковелі – поліція повідомила про підозру чотирьом учасникам угруповання

💵Сума завданих збитків законним власникам – близько 20 млн грн.

➡️Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області та слідчі слідчого управління обласної поліції, до складу групи входили четверо мешканців Одеської та Закарпатської областей. Останні, підробивши документи від імені офіційних власників, уклали договори купівлі-продажу з підставними особами. Відтак, зловмисники незаконно заволоділи шістьома земельними ділянками загальною площею понад 1,5 га, що розташовані у с. Поляниця Яремчанської міської ради Івано-Франківської області. Збитки, які були завданні законним власникам, становлять близько 20 млн грн.

✳️На підставі отриманих доказів чотирьом учасникам злочинної групи було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

➡️Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадження здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.
📍Затримали двох інспекторів Київської обласної податкової – систематично брали хабарі до 120 тис грн на день

➡️Вимагали неправомірну вигоду у підприємців Київщини. За гроші обіцяли не притягати останніх до відповідальності за результатами податкових перевірок.

➡️Оперативники управління стратегічних розслідувань у місті Києві спільно зі слідчими теруправління ДБР, розташованого в місті Києві, викрили понад 30 епізодів злочинної діяльності головних державних ревізорів-інспекторів Головного управління Державної податкової служби у Київській області.

Учора, 8 липня, правоохоронці затримали двох податківців пісня отримання ними 10 000 грн неправомірної вигоди. Під час проведення огляду місця події виявили та вилучили ще понад 120 тис грн – «винагорода», отримана зловмисниками за один робочий день.

➡️Наразі тривають слідчі дії. Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура.

✳️Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозри за ч. 3 ст. 368 (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Встановлюються також інші причетні працівники податкової до організації та отримання неправомірної вигоди з бізнесу на постійній основі.
❗️Хабарі за оформлення громадянства та невтручання в діяльність АЗС – в Одесі поліція затримала посадовців ДМС та ДСНС

➡️Завідувачка районного сектору облуправління Державної міграційної служби отримала 1000 дол. США неправомірної вигоди, а керівник районного сектору облуправління ДСНС – 400 літрів пального.

Викрили діяльність посадових осіб оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями. Учора, 8 липня, обох було затримано під час отримання неправомірної вигоди.

➡️Так, керівниця районного сектору облуправління Державної міграційної служби за гроші обіцяла прискорити процес отримання ним громадянства України.

➡️Інший фігурант - керівник районного сектору облуправління ДСНС вимагав керівника АЗС 500 дол. США та надалі щомісячної сплати у розмірі 100 дол. США. Натомість обіцяв не проводити перевірок АЗС на предмет дотриманням ними стану пожежної безпеки. Однак згодом, з метою приховування корупційної діяльності, висунув вимогу про надання йому замість коштів 400 літрів пального.

✳️На даний час вирішується питання про повідомлення обом посадовим особам про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України та обрання запобіжних заходів.

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві, за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
📍Збували героїн та метадон місцевим жителям – на Одещині поліція викрила злочинну групу

➡️Лідерками угруповання виявилися 41-річна та 64-річна жінки, які мали у спільниках осіб, залучених для розповсюдження наркотичних засобів. Зловмисниць вже взято під варту.

Викрили протиправну діяльність оперативники управління стратегічних розслідувань у Одеській області спільно зі слідчими слідчого управління поліції Одеської області. Під час оперативних заходів встановлено, що наркотичні засоби – героїн та метадон – учасники угруповання збували під час особистих зустрічей із «клієнтами».

➡️Учора, 8 липня, правоохоронці затримали одного з учасників угруповання під час збуту наркотику. Наразі чоловіка затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Одночасно із затриманням поліцейські розпочали проведення низки санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та в їхньому автотранспорті. ❗️Вилучили понад 100 грамів метадону, гроші, «чорнові» записи.

➡️Крім того, жінкам-лідеркам угруповання було повідомлено про підозри за ч. 2. ст 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави - 💵681 тис грн кожній.

➡️Фігуранткам може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 9 до 12 років з конфіскацією майна.

➡️Досудове розслідування здійснюється за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
💵1200$ хабаря за непризов на службу – чернігівські поліцейські викрили військового комісара

➡️Неправомірну вигоду військовослужбовець районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки отримував через посередника у кілька етапів.

📍Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області та слідчі слідчого управління обласної поліції, 1200 доларів США неправомірної вигоди вимагав районний військовий комісар від місцевої мешканки. За цю суму обіцяв владнати питання щодо непризову її сина на строкову військову службу.

➡️З метою приховування протиправної діяльності фігурант залучив посередника, саме через нього отримував кошти за свої послуги. Поліцейські задокументували два факти отримання воєнкомом неправомірної вигоди по 600 доларів США.

✳️Наразі вирішується питання про повідомлення офіцеру та його спільнику про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та обрання запобіжних заходів.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Чернігівська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.
Коротко про головні події нашого робочого тижня розповідаємо традиційно в неділю⬆️
❗️5 млн грн збитків під час закупівлі харчових продуктів для дошкільних закладів Харкова – поліцейські викрили злочинну схему

➡️До організації протиправної діяльності причетні посадові особи структурних підрозділів міської ради та комерційних структур.

➡️У ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та слідчі слідчого управління поліції Харківщини встановили, що під час проведення державних закупівель посадові особи структурних підрозділів Харківської міської ради свідомо надавали переваги підконтрольним фірмам. Надалі з ними укладали договори на постачання харчових продуктів до дошкільних навчальних закладів міста. Проте, як з’ясували поліцейські, попри повний розрахунок, продукція постачалась не у повному обсязі та за завищеними цінами. Крім того, її якість не відповідала характеристикам, зазначеним у документації конкурсних торгів.

📍Попередньо встановлено, що тільки на закупівлі молочної продукції було привласнено понад 5 млн грн. Остаточна сума збитків буде встановлюватися в ході слідства.

➡️Задля отримання додаткових доказів причетності осіб до розкрадання та привласнення коштів місцевого бюджету правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями роботи та мешкання фігурантів. У результаті було вилучено «чорнові» записи, фінансово-господарську документацію фірм-підрядників, а також 250 тис. дол. США та 250 тис. євро. Зазначені кошти були вилучені у банківських комірках, відкритих фігурантами на підставних осіб.

➡️Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні, розпочатому за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, здійснює Харківська обласна прокуратура. Проводяться подальші заходи для повідомлення про підозру причетним до схеми особам.
2024/06/29 01:49:47
Back to Top
HTML Embed Code: