Telegram Web Link
Ремонт камер в СІЗО на Закарпатті зі збитками – начальника виправної установи взяли під варту

➡️Таке рішення сьогодні, 22 червня, прийняв суд. Крім того, посадовця відсторонено від займаної посади.
 
📍Оперативники управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області з колегами-правоохоронцями встановили, що на під час ремонту камер у СІЗО було незаконно привласнено 165 тис. грн бюджетних коштів. На цю суму у відповідних актах виконаних робіт завищили їхні вартість та обсяг.
 
✳️10 червня на підставі отриманих доказів слідчі повідомили начальнику СІЗО про підозру за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.   

➡️Сьогодні, 22 червня, суддя Ужгородського міськрайонного суду обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави та відсторонив його від займаної посади.
 
➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Львові за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.
 
📍Обклали «даниною» підприємців - у Харкові учасники злочинного угруповання постануть перед судом

👤Організував діяльність угруповання засновник громадської організації. Разом з її членами вони займалися вимаганням коштів із підприємців, які надають послуги населенню з вивозу відходів на території області.

Діяльність злочинного угруповання викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Харківській області та слідчі обласного управління поліції.

➡️За кожен виїзд машини за межі міста підприємці повинні були сплачувати до 200 грн. У разі відмови, фігуранти погрожували підприємцям фізичною розправою та перешкоджали їх діяльності.

5 березня організатора та одного з учасників угруповання було затримано одразу після отримання та розподілу між ними чергового «траншу» - 18 000 грн. Загалом зловмисники одержали від асенізаторів 60 000 грн.

✳️Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт за погодженням із Харківською обласною прокуратурою стосовно трьох осіб скеровано до суду. Організатору та двом його спільникам інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України.
📍Займався «поборами» з місцевих підприємців – на Дніпропетровщині поліція викрила у хабарництві працівника фіскальної служби

Учора, 22 червня, оперативники управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області Нацполіції викрили старшого оперуповноваженого одного з управлінь обласної фіскальної служби. Правоохоронець отримав від підприємця черговий «транш» у розмірі 3000 грн. Таку суму бізнесмен мав сплачувати йому щомісяця. За це обіцяв не проводити заходи, що передбачають обшуки та вилучення підакцизної продукції.

✳️На підставі отриманих доказів слідчі теруправління ДБР, розташованого у м. Полтаві, повідомили співробітнику управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області про підозру. Йому інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

➡️Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.
❗️20 тисяч тонн фальсифікату на 10 млн грн: на Київщині викрили угруповання виробників контрафактного алкоголю

📍Встановлено, що незаконний бізнес організував 38-річний мешканець міста Біла Церква. У спільники взяв шестеро осіб віком від 35-ти до 49-ти років. Зловмисники облаштували два підпільні цехи у нежитлових приміщеннях, розташованих в промисловій зоні міста Біла Церква, а також орендували вісім складів.

➡️Чоловіки виготовляли товар в антисанітарних умовах із сировини невідомого походження. Підробку збували підпільно через інтернет-сайт та в магазинах як продукцію відомих брендів по всій Україні. Замовлення доправляли клієнтам поштою, а також на власних автомобілях.

Викрили злочинне угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області спільно зі слідчими поліції Київщини. Правоохоронці з’ясували, що за добу фігуранти виготовляли ❗️до 500 літрів підробки, а щомісяця збували фальсифікату на 5 млн грн.

🔍Поліцейські провели 22 обшуки за місцями виробництва та зберігання контрафакту в місті Біла Церква. Виявили та вилучили: понад 20 тонн спирту, пакувальну тару з маркуванням елітних брендів алкогольної продукції, автомобілі за допомогою яких здійснювалась перевезення контрафактної продукції, обладнання для виробництва контрафакту, «чорнові» записи та тютюнові вироби. Орієнтовна вартість вилученого алкоголю становить майже 10 млн грн.

✳️Кваліфікація: ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) та ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.

➡️Наразі правоохоронці встановлюють джерела походження сировини та інших осіб, причетних до виготовлення та реалізації фальсифікату.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська обласна прокуратура.
📍Організував «сходку» у стінах спецустанови – «смотрящому» за Харківським СІЗО повідомлено про підозру

➡️Оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області та оперативного відділу СІЗО викрили 43-річного раніше засудженого в організації так званої «сходки».

❗️Під час злочинного зібрання під головуванням «смотрящого» було призначено відповідальних за певними корпусами на території установи.

➡️Через цих осіб «авторитет» поширював злочинний влив, контролював надходження та розподіл матеріальних благ, зокрема грошових коштів, на потреби арештованих, до так званого «общаку», а також дотримання ними загальноприйнятих в злодійських колах неписаних законів поведінки.

✳️23 червня на підставі отриманих доказів слідчі слідчого управління обласної поліції повідомили про підозру так званому «смотрящому» за Харківським СІЗО. Йому інкримінують організацію та участь у злочинному зібранні (сходці) - ч. 1 ст. 255-2 Кримінального кодексу України.

➡️Раніше: йому вже повідомляли про підозру за встановлення та поширення злочинного впливу у слідчому ізоляторі та збуту наркотичних засобів арештованим (ч. 2 ст. 255-1 та ч. 2 ст. 307 КК України).

➡️Крім того, у травні цього року підозру отримав його спільниктак званий «смотрящий» за одним із корпусів установи. Останній отримав свій кримінальний статус на злочинному зібранні.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура.
⚡️Три роки позбавлення волі отримав «вор в законі» на прізвисько «Принц»

➡️Такий вирок сьогодні, 24 червня, виніс Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя.

👤Представник верхівки кримінального світу, який перебуває в санкційному списку РНБО, скоїв злочини на території України. Розглянувши матеріали кримінального провадження по суті та вислухавши доводи правоохоронців, суд визнав «вора в законі» винним у скоєнні кримінального правопорушення, пов’язаного з незаконним обігом зброї.

✳️Сьогодні, 24 червня, у залі суду «Принцу» оголошено вирок, яким його засуджено до трьох років позбавлення волі.

➡️Нагадаємо: 26 травня цього року вищезгаданий суд ухвалив рішення про взяття «Принца» під варту терміном на 60 діб.

➡️Раніше, у рамках системної боротьби з поширенням в Україні злочинного впливу представниками верхівки кримінального середовище, поліція затримала двох найвпливовіших в Україні «ворів в законі» – «Умку» та «Лашу Свана», а суд взяв їх під варту.
📍Керівника комунального підприємства Рівненської облради затримали на хабарі

➡️Зловживаючи своїм службовим становищем, чоловік вимагав та отримав неправомірну вигоду від підприємця за укладання договору із заниженою вартістю оренди об’єкта нерухомості.

Викрили зловмисника оперативники управління стратегічних розслідувань у Рівненській області з колегами-правоохоронцями.

Учора, 24 червня, фігуранта затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, після отримання останнім неправомірної вигоди.

💵Гроші посадовець забрав із електрощитової у приміщенні підприємства. Частину з них поклав у сумку, іншу — намагався викинути біля свого ж авто. Також стверджував, що сумка йому не належить. З місця події вилучили 16 800 гривень, з яких 7 200 – офіційна плата за умовами договору, а решта – неправомірна вигода.

✳️Кваліфікація: ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

➡️Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру. Досудове розслідування здійснюють слідчі обласного управління поліції за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.

➡️Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років із конфіскацією майна.
 
📍Нацполіція повідомила про підозру ще одному учаснику міжнародної шахрайської схеми, на якій заробляли до 10 млн євро щомісяця

➡️Масштабну міжнародну злочинну схему заволодіння коштами фізичних осіб викрили у грудні минулого року. Серед її учасників — громадяни України та іноземці. Аби заволодіти коштами, зловмисники спеціально створили вебресурси, за допомогою яких проводилися удавані операції з купівлі-продажу різних активів. У разі інвестування, громадянам обіцяли шалені прибутки. Надалі інвесторам телефонували співробітники кол-центрів, представляючись агентами торговельних платформ, та вимагали внесення додаткових коштів, а також оплати 15% комісії від суми отриманого «прибутку».

Одразу після проведення розрахунків акаунти інвесторів блокувались, а розміщені на них кошти привласнювались організаторами шахрайської схеми, яка дозволяла їм заробляти від 8 до 10 млн євро щомісяця.

➡️Кошти оманутих громадян зараховувалися на рахунки підконтрольних організаторам компаній у різних країнах та легалізовувалися шляхом придбання елітної нерухомості, автомобілів та інвестування в бізнес-проєкти в Україні.

✳️На підставі доказів, отриманих оперативниками Департаменту стратегічних розслідувань, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру ще одному учаснику злочинної організації:
- участь в злочинній організації та участі у злочинах, вчинюваних такою організацією (ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України);
- легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209);
- шахрайство (ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190).

🔍Також правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцем проживання осіб, які займалися створенням, адмініструванням та обслуговуванням на території міста Києва Інтернет-сайтів й комп’ютерних програм, що використовувалися для вчинення шахрайства стосовно іноземних громадян.

➡️Раніше: про підозри повідомили ще двом учасникам злочинної організації, а судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

➡️Шахрайська схема викрита спільно з міжнародними партнерами – Генеральною прокуратурою міста Бамберга Федеративної Республіки Німеччина, Євроюстом, Європолом.

➡️Досудове розслідування триває.
❗️«Кримінального авторитета» «Вато Кіпіані» примусово повернуто до країни походження

➡️Сьогодні, 25 червня, співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно з Державною міграційною службою примусово повернули «авторитета» до країни його походження.

👤Чоловік був включений до санкційного списку Ради нацбезпеки та оборони, як особа, яка своїми діями може становити загрозу для національної безпеки держави та громадян.

42-річний неодноразово судимий громадянин Грузії на прізвисько «Вато Кіпіані» раніше вже затримувався правоохоронцями інших країн за вчинення тяжких злочинів, зокрема і вбивства. В Україні він представляв інтереси впливових у злочинному світі російських і грузинських «ворів в законі», контролював угруповання, які займаються вимаганням та крадіжками грошових коштів, і безпосередньо відповідав за організацію злочинних зібрань.

У рамках системної боротьби з поширенням в Україні злочинного впливу представниками криміналітету, правоохоронці примусово повернули «Вато Кіпіані» до країни його походження, заборонивши йому в’їзд на територію держави.
📍Львівські поліцейські затримали учасника групи наркозбувачів із партією метадону вартістю понад мільйон гривень

👤Мешканець Запоріжжя є учасником злочинного угруповання, учасники якого «спеціалізувалися» на виготовленні, зберіганні та збуті наркотиків та психотропів у великих розмірах на території України. Чоловіку вже повідомлено про підозру.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області з колегами-правоохоронцями викрили протиправну діяльність наркозбувачів. Зокрема встановлено, що серед них – жителі Запорізької та Полтавської областей. Вони збували наркотики «клієнтам» з усієї України переважно шляхом поштових відправлень. Для прикриття постійно змінювали номери телефонів та особисті дані відправників.

Учора, 23 червня, поліцейські затримали 36-річного учасника угруповання у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Чоловік переміщував кілограм готового до збуту метадону. ❗️Його вартість сягає 1,3 млн грн.
Крім цього, під час обшуку у затриманого вилучили револьвер та набої до нього, ніж, 4 мобільні термінали, банківські картки, сім-картки, планшет та «чорнові» записи.

➡️Наразі досудове розслідування триває, його здійснюють слідчі Львівського обласного управління поліції за процесуального керівництва прокуратури області.

✳️Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

➡️Встановлюється повне коло учасників злочинного угруповання з метою подальшого притягнення їх до відповідальності.
❗️Вор в законі» «Камо Московський» опинився на лаві підсудних

👤Відомо, що 58-річний громадянин Російської Федерації річний прибув в Україну для встановлення та поширення власного злочинного впливу серед місцевого криміналітету та з метою уникнення кримінальної відповідальності.

5 січня його затримали українські правоохоронці та помістили до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Там він спробував створити власне кримінальне «царство»: почав впливати на інших утриманих осіб, контролювати «общак», налагоджувати нові зв’язки з представниками криміналітету, які перебувають на волі. Крім того, допомагав організовувати поставки наркотиків до спецустанови, диктував дотримання «воровських законів», вирішував конфлікти між кримінальними «авторитетами» та підбурював інших вчиняти злочини.

✳️Наразі досудове розслідування завершено, обвинувальний акт стосовно «вора в законі» «Камо Московського» скеровано до суду.

📍Йому інкримінують:
- встановлення або поширення злочинного впливу особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «вора в законі» (ч. 3 ст. 255-1 КК України)
- незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місця позбавлення волі (ч. 2 ст. 307).

➡️За скоєне, обвинуваченому може загрожувати до 15-ти років позбавлення волі.

Викрили діяльність «вора в законі» оперативники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції та теруправління в Чернігівській області, слідчі слідчого управління ГУНП в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури та Офісу Генерального прокурора.
❗️350 тис грн «відкату» за розрахунки по договору - на Житомирщині затримали директора комунального підприємства

📍Встановлено, що за укладання договору поставки товару, а також швидке та безперешкодне проведення відповідних розрахунків, підприємець повинен був надати керівникові комунального підприємства 350 тис грн «відкату».

➡️Учора, 25 червня, оперативники управління стратегічних розслідувань у Житомирській області з колегами-правоохоронцями задокументували факт отримання другої частини неправомврної вигоди у сумі 175 тис грн. Раніше, у березні цього року, було задокументовано отримання аналогічної суми у якості першого "траншу".

➡️Вирішується питання щодо затримання директора комунального підприємства за ст. 208 Кримінального процесуального колексу Украіни та повідомлення йому про підозру за ч. 3 ст. 368 (вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

➡️Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ГУНП України в Житомирській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Кого викрили у хабарництві, скільком особам повідомили про підозру, хто із лідерів кримінального світу отримав вирок суду та постане перед судом? Відповіді на ці питання в нашому тижневому огляді👇
Здавалося б – документ. Прописані правила суспільного співіснування, втілені в букві Закону. Та Конституція – це значно більше. Це про наші цінності, про фундамент державотворення і принципи, на які зобов’язаний спиратися кожен.

Сьогодні їй вже 25. Достатньо, аби пройти перші життєві випробування і зовсім мало, аби назвати її досвідченою.

Під час виконання обов’язків на службі та поза нею, у щоденній рутині та на свята: шануймо, дотримуймося та захищаймо Основний Закон.

З Днем Конституції України!🇺🇦
❗️Вбивство столичного музиканта для заволодіння його квартирами – організатор та виконавці постануть перед судом

➡️Щоби приховати злочин, тіло потерпілого вивезли до гаражного кооперативу та планували залити бетоном.

Викрили зловмисників оперативники управління оперативники управління стратегічних розслідувань в Київській області та столичного главку спільно зі слідчими ГСУ Нацполіції.

У грудні минулого року поліцейські затримали двох чоловіків, які обґрунтовано підозрювалися у вчиненні умисного вбивства.

➡️Як встановили поліцейські, двоє спільників вбили 65-річного киянина, аби заволодіти його двома квартирами, коштами та іншим майном. Під приводом навчання гри на музичних інструментах потрапили до квартири киянина, де нанесли йому тілесні ушкодження і задушили. Заволодівши документами на квартиру, зловмисники намагалися приховати труп чоловіка у Київській області. Для цього замотали тіло вбитого у плівку та інші речі і вивезли до одного з гаражних кооперативів, де мали намір залити тіло у бетон.

➡️Згодом оперативники затримали третього співучасника - 31-річний мешканець Києва допомагав чоловікам приховати тіло вбитого. Окрім того, киянин викрав із квартири вбитого дорогі музичні інструменти.

➡️В ході досудового розслідування слідчі Головного слідчого управління Нацполіції зібрали достатньо доказів, які підтверджують причетність фігурантів до скоєння тяжкого злочину. Зокрема, під час проведення дактилоскопічного дослідження були виявлені відбитки пальців одного із зловмисників, ще одна експертиза виявила ДНК потерпілого на гітарі, яку поліцейські вилучили під час обшуку за місцем проживання 31-річного киянина.

✳️Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт стосовно трьох осіб скеровано до суду. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу України із кваліфікуючою ознакою - у складі організованої злочинної групи:
- умисне вбивство, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб (ч. 2, 3, 5 ст. 27, п. 6 п. 12 ч. 2 ст. 115);
- крадіжка (ч. 3, 5 ст. 185);
- шахрайство (ч. 4 ст. 190);
- викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними (ч. 3 ст. 28, ч. 1, 3 ст. 357).

➡️За скоєне фігурантам може загрожувати до 15-ти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадження здійснювали прокурори Офісу Генерального прокурора України.
📍Вивезли нафтопродуктів із військової частини на 1,8 млн грн – група осіб постане перед судом

➡️Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Київській області, до складу групи входило п’ятеро осіб - військові та цивільні.

➡️Зловмисники вивозили з території частини нафтопродукти, а саме дизпаливо та бензин, і збували його через АЗС Васильківського та Білоцерківського районів.

❗️За період своєї злочинної діяльності встигли вивезти з військової частини понад 80 тонн пального, яке повинно було використовуватись для забезпечення військової техніки в зоні проведення ООС.

💵Відповідно до висновку експертного дослідження сума завданих збитків становить майже 1,8 млн грн.

15 травня минулого року правоохоронці затримали організатора угруповання та його спільників і повідомили їм про підозри. В ході слідства були зібрані докази причетності ще одного учасника угруповання до вчинення злочину. 27 травня 2021 року на підставі отриманих доказів полковнику ЗСУ слідчі теруправління ДБР, розташованого в м. Києві, повідомили про підозру.

➡️Також встановлено, що один із зловмисників, застосовуючи фізичне насильство до одного із колишніх своїх партнерів, вимагав від нього 730 тисяч гривень - частку з продажу пального.

✳️Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт стосовно шести осіб за погодженням із Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону скеровано до суду. Їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 189 (вимагання) та ч. 3 ст. 410 (викрадення, привласнення військовослужбовцем військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
📍Спецоперація Нацполіції: затримали 16 учасників наркоугруповання, вилучили наркотиків на 110 млн грн

➡️Нарколабораторію з виробництва метадону та карфентанілу фігуранти облаштували у Львівській області.

➡️Канали збуту небезпечних речовин вони налагодили як на території України, так і за кордоном: у країнах Євросоюзу, Білорусі, Молдові та Росії.

💵Місячний дохід зловмисників становив близько 5 млн грн.

➡️Працювали над викриттям злочинної схеми оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та управління стратегічних розслідувань у Львівській області, спільно з оперативниками Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України та Головного слідчого управління Нацполіції.

➡️Встановлено, що організатор - 36-річний мешканець Львівської області, який залучив як «бізнес-партнерів» двох товаришів. Загалом до виготовлення та збуту наркотиків задіяли понад 30 осіб – переважно місцеві мешканці.

🧪Аби розширити «асортимент товару», лідери угруповання налагодили постачання прекурсорів та інших наркотичних засобів з-за кордону.

➡️Щоби приховати злочинну діяльність, перевізники – місцеві мешканці та іноземці, розфасовували «товар» у різні побутові предмети та розміщували його у «схованках» автомобілів, які постійно змінювали. Після успішно проведеної «операції» транспортні засоби продавали.

➡️Основна частина коштів, отриманих від збуту наркотиків, витрачалася на придбання компонентів, нарощування потужностей нарколабораторії, підбір осіб для контрабандного переміщення наркотиків та їх оплату. Решту – легалізували шляхом інвестування у легальний бізнес, зокрема у розвиток фермерського господарства та туристичної бази лідера угруповання.

➡️Учора, 29 червня, після контрольної закупки кілограма карфентанілу, задля припинення злочинної діяльності учасників угруповання, провели поліцейську спецоперацію, у якій задіяли ❗️понад 350 правоохоронців.

У порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали організатора та 15 найактивніших учасників угруповання.

🔎Крім того, провели одночасно 46 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів, розташування нарколабораторії, гаражних приміщень і транспортних засобах, які використовують фігуранти.

Вилучили понад 60 кг різних наркотичних засобів, зокрема понад 20 кг карфентанілу (із одного кілограма чистої речовини можна близького 100 кг готового до вживання наркотику).Також вилучено лабораторне обладнання та 250 л рідких компонентів для виготовлення небезпечних речовин.

❗️Важливо: це найбільша в історії одинична партія карфентанілу, яку вилучили в Україні. Її вартість за цінами «чорного ринку» становить близько 110 млн грн.

✳️Усім затриманим, серед яких - чотири іноземці, повідомлено про підозри за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

➡️Вирішується питання щодо накладення арешту на 16 будинків, 15 автомобілів, 13 квартир, 2 гаражі, фермерське господарство та базу відпочинку, які фігуранти придбали за гроші, здобуті злочинним шляхом.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора України.
📍Рівненські поліцейські завершили розслідування щодо групи шахраїв: ошукали громадян на 2 млн грн

➡️До складу групи входили утриманці СІЗО та мешканці Житомирської області. Шахрайські схеми втілювали переважно через Інтернет або телефоном. Серед предметів, якими заволоділи обманом фігуранти – мобільні телефони різних виробників, побутова техніка.

Діяльність угруповання викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області та слідчі обласної поліції.

👤Як встановили поліцейські, організував протиправну діяльність 31-річний мешканець Житомирщини, що має авторитет у кримінальних колах. До січня цього року чоловік перебував у Рівненському СІЗО за вчинення майнових злочинів. Серед його спільників – особи, що знаходилися у спецустанові та інші мешканці Житомирської області.

➡️Діяли шахраї за продуманою заздалегідь схемою: шукали в мережі оголошення про продаж товарів, домовлялися з продавцями про їхню поштову пересилку для нібито огляду. У результаті забирали посилки, використовуючи фальшиві документи. Платили при цьому лише за поштові послуги, вартість товару обіцяли перераховувати після перевірки справності. Як наслідок, продавці техніки залишалися ошуканими – гроші їм так і не сплачували. «Працювала» група під контролем так званого «смотрящего» за установою та частину коштів віддавали у так званий «общак».

❗️Під час досудового розслідування було встановлено шість потерпілих з різних регіонів країни, яких ошукали зловмисники. 💵Загальна сума завданих громадянам збитків сягає двох мільйонів гривень.

✳️Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб за погодженням із Рівненською обласною прокуратурою скеровано до суду. Їм інкримінують вчинення злочинів, відповідальність за які передбачена відразу кількома статтями Кримінального кодексу України:
📌шахрайство, вчинене організованою групою (ст. 28, ч. 4 ст. 190);
📌підроблення та використання підроблених документів (ст. 28, ч. 3, 4 ст. 358).

➡️Окрім цього, дії співорганізатора додатково кваліфіковані за ч. 2 ст. 255-1 (поширення злочинного впливу у слідчому ізоляторі) та ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю) Кримінального колексу України.
Зосередженість та уважність, здатність помічати невидиме і мислити поза будь-якими рамками, інтелект та інтуїція. Це все характеризує справжнього слідчого. Сьогодні вони відзначають професійне свято. Вітаємо і бажаємо, аби робота приносила лише задоволення, а будь-які, навіть найскладніші завдання, з легкістю та цікавістю вирішувались!
📍Правоохоронці Київщини викрили організовану злочинну групу посадовців-комунальників, які завдали збитків державі на суму понад 2 млн грн

➡️Вигадані ремонти, псевдо тендери, підроблені договори підряду. Учасники угруповання заволодівали бюджетними коштами під час виконання серії капітальних ремонтів дорожнього покриття на території населених пунктів однієї з територіальних громад.

👤Організатор спільно з 4 представниками комунальних підприємств Бучанського району організував злочинне об’єднання, яке привласнювало кошти державного бюджету.

➡️Встановлено, що учасники організували виділення додаткових коштів на здійснення капітального ремонту прибудинкових територіях громади. Водночас ремонтні роботи на вказаних ділянках проведені не були, а зловмисники завдали збитків територіальній громаді на суму близько 💵2 млн грн, розподіливши гроші між собою.

Викрили злочинну діяльність оперативники управління стратегічних розслідувань ДСР в Київській області спільно з працівниками слідчого управління поліції Київщини за процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури. 5-ти особам повідомлено про підозри за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

➡️За скоєне посадовцям загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
2024/07/01 04:10:44
Back to Top
HTML Embed Code: