Telegram Web Link
Роджер Желязни «Дороговкази»

Це легка історія для вихідного дня.
Мені подобається як пише Желязни, його приємно читати, а тексти часто наповнені різноманітними посиланнями. Але це все ж скоріше замальовка, аніж повноцінно прописана історія.

Саме оповідання коротеньке, тому тут майже нема якогось глибокого розкриття подробиць. Хоча я б з задоволенням почитала більше про пригоди Реда та Дорогу, тут є куди розвернутись і можна було б зробити круту динамічну книгу сторінок на 400.
Але маємо що маємо.

А маємо ми Дорогу, що йде крізь час. Там постійно зʼявляються та зникають нові повороти та зʼїзди. Ніколи не знаєш кого і коли ти можеш зустріти. Але тут точно неможливо оминути пригоди.

«Дороговкази» добре підійдуть на настрій коли хочеться динаміки без обтяження деталями. Така собі пригода на 2 години - зайшли і вийшли.

І так, екранізація прямо проситься. Це може стати дійсно яскравою та насиченою пригодою з гарним візуалом.
У мене дуже великі сподівання на те, що HBO таки знімуть серіал. Бо окрім новини 2021 року, що за адаптацію візьметься Мартін ніяких нових згадок не було. (Мартін тут викликає найменше питань, здається все, що не «Вітри Зими» він пише більш-менш активно).
Просто памʼятаючи долю спроб екранізувати «Хроніки Амбера» є сумніви чи побачимо ми хоч щось. (До речі, знайшла новину від січня цього року, що Стівен Колберт стане виконавчим продюсером «Хронік Амберу» - тож можливо проєкт все ще живий і щось там рухається, але це не точно).

Видавництво Богдан

🐉 Більше цікавого на каналі Книжковий Дракон
20 серпня 1890 року на світ зʼявився пан, що подарував нам всесвіт міфів Ктулху. З чим я нас всіх і вітаю.

Говард Лавкрафт є одним з найбільш впливових авторів жанру, а його твори надихають не тільки письменників, а і музикантів, художників та розробників різних ігор.

Користуючись нагодою розповім, що я вʼяжу отаких малюків і якщо ви давно хотіли собі власного Великого Древнього - звертайтесь, можу зробити під замовлення (так, це хвилинка самореклами, ні, вона не буде тут постійно. Вартість одного Ктулхеняти 450 грн)

🐉 Книжковий Дракон
Видавництво ArtHuss розповіло, що придбало права на артбук «Любов. Смерть. Роботи.»

Я так розумію, що мова йде про оцю красу від Раміна Захеда.
Видати українською обіцяють вже за декілька місяців.

Отут можна глянути відео-горталку - тиць

Upd: як мені нагадали UAGeek в першому сезоні одну з серій створювала команда з рф, а також є серія про червону армію.
Наразі видавництво не розповідало ніяких подробиць, тож невідомо чи будуть присутні розділи присвячені цим двом сюжетам.

🐉 Книжковий Дракон
Varvar Publishing розповіло трохи подробиць про майбутнє видання «Поклик Ктулху» з ілюстраціями Франсуа Баранже.

В українському виданні буде 20 додаткових сторінок з новими ілюстраціями та коментарями художника.

Переклад від Остапа Українця та Катерини Дудки (його надало видавництво Жупанського)

Наприкінці цього місяця видання відправиться до друку і тоді ж буде старт передзамовлення.

Бонусом для тих, хто оформить передзамовлення стане постер та скляна табличка зі скетчем та підписом художника.

🐉 Книжковий Дракон
Філіп К. Дік «Затьмарення»

Хаотична книга, хаотичні враження. Хаотичний відгук.

«Уживання наркотиків - це не хвороба, це - рішення, таке ж, як і рішення кинутись під колеса автомобіля»©️

Для мене цією історією Дік просто хотів відрефлексувати і зафіксувати свій досвід наркоманії, а не намагався щось донести читачу.
Ну і звісно увічнити імена своїх друзів, що померли через наркотики. Власне про те, що тут нема ніякої моралі каже і сам автор у своїй примітці.

Щоб краще зрозуміти «Затьмарення» варто зазирнути в біографію Діка. Наприклад після клінічної смерті в 1964 році він не міг писати і поступово сходив з розуму, думаючи, що отримує анонімні погрози. А в 1970 році в його будинок залізли невідомі і вкрали продукти з холодильника. Дік вирішив, що це справа рук ЦРУ і втік в Канаду.
Схожий епізод параної є і в сюжеті.

Під час одного зі своїх тріпів Діку було одкровення повʼязане з релігією, після якого він казав, що завдяки цьому «Просто раптом все зрозумів. Взагалі все».
Чи міг бути цей досвід вписаний в «Затьмарення» як епізодична згадка, про якось знайомого, що побачив двері до Бога? Думаю так.

Це тільки два епізоди, але якщо почитати про Діка більше - знайдеться ще достатньо моментів, що знайшли собі місце в «Затьмаренні».

Хто краще ніж наркоман може розповісти, що відбувається в свідомості, що руйнується під дією речовин? Думаю ніхто.

Мені сподобалась, як показане руйнування свідомості – спочатку здається, що герой сам свідомо відмежовується від своєї особистості під прикриттям, а потім помічаєш дрібнички, що випадають з цієї теорії і тільки плутають тебе. Щодо деяких моментів я все ще не впевнена чи було то витвором уяви героя, чи ж все ж відбувалось насправді.

Потік безладної свідомості тут раптово переплітається з науковими термінами, згадками реальних досліджень та цитуванням Гете німецькою.

Фінал. Фінал дає простір для теорій. Взагалі, мені здається це не та книга, в якій прям необхідно шукати подвійні сенси, її просто приймаєш як є і все, ніяких копань, що ж хотів сказати автор.

На цьому мої враження про «Затьмарення» мабуть все. Я попереджала, що відгук хаотичний, без висновків, бо книга специфічна.

Видавництво Комубук

🐉 Більше цікавого на каналі Книжковий Дракон
«Затьмарення» було експериментом з організації спільних читань на каналі.

Думаю, що він вдався, адже компанія зібралась, обговорення вийшли цікавими, на диво майже всім учасникам книга сподобалась, більшість сказали, що хочуть почитати у Діка щось ще🥹

До читань також приєдналися авторки дружніх книжкових каналів, раджу зазирнути і до них, щоб дізнатись не тільки моє враження:
Своя кімната
Запекла Книгожерка

Дякую, усім хто прийняв участь❤️‍🔥

Якщо вам давно хотілось почитати якусь книгу з компанією - пишіть автора та назву в коментарях, час обирати щось цікаве на вересень.

🐉 Книжковий Дракон
2024/10/06 18:28:34
Back to Top
HTML Embed Code: