Telegram Web Link
Індульгенція – лат. indulgentia, від indulgeo — дозволяю, у римо-католицькій церкві). В католицькій церкві звільнення від тимчасового покарання (кари) за гріхи, в яких грішник вже покаявся і вина за які вже прощена в таїнстві сповіді. Слово неактуальне вже 500 років, але і зараз його можна почути або прочитати у творах у сенсі: «прощення поганого вчинку». В епоху Відродження набуло поширення помилкове розуміння індульгенції як відпущення гріхів за гроші, причому незалежно від таїнства сповіді.
Профанація – зазвичай ненавмисне спотворення, опошлення початкового розуміння або сприйняття певної ідеї. Зневажливе, нешанобливе ставлення до чого-небудь загальновизнаного. Неповага до святині, наруга над пам'яттю.

Профан береться не маючи розуміння пояснювати деї, спотворюючи їхню мету, профануючи самі ідеї. Таким чином, неточна передача ідеї, спотворене значення, є профанацією цієї ідеї.
Апостеріорі – знання, що отримуються з відчуттів, досвіду та засновані на них. Протилежне апріорі – знання, отримані до досвіду і незалежні від нього, тобто знання, як би заздалегідь відомі. Кант вважав, що пізнання світу лише через досвід – неможливе. Протягом життя ми опираємось на апріорні поняття, що закладені в нашу свідомість початково.

Приклади:
• Пане, Ваша промова не переконлива, будь ласка, кажіть апостеріорі! (наведіть докази своїм словам)
• У мене апостеріорі це не вийде. (висновок на основі досвіду)
Відрада – хтось або щось, що заспокоює, сповнює радістю, приносить задоволення; втіха, задоволення.

Приклади:
-
Не було Остапові сну, ані відпочинку; не було спокою, ані відради. М. Вовчок
- Усе навіює відраду – і вітряки, й сади густі. В. Сосюра
- Якась відрада, тихе вдоволення обняло йому душу. О. Маковей
Дисфорія – від грец. Δυσφορέω ≈ страждати, мучитися; гнівається. Антонім слова «ейфорія», що характеризується похмурою дратівливістю, почуттям неприязні до оточуючих. Для легкої дисфорії характерні прискіпливість, буркотливість, образливість, а також іноді іронія та гострі слова. Зазвичай навколишні приймають її за притаманну людині особливість характеру.
Ремінісценція – елемент художньої системи, що полягає у використанні загальної структури, окремих елементів або мотивів раніше відомих творів мистецтва на ту ж чи близьку тему. Невиразний спогад, відголос певної події або враження. Однак сам по собі спосіб ремінісценції завжди носить інтелектуальний та творчий характер, цим він відрізняється від звичайного копіювання, компіляції або, тим більше, плагіату.
Сієста – післяобідній відпочинок, що є загальною традицією деяких країн, особливо зі спекотним кліматом. Мова йде не тільки про іспанські звичаї, але й про природний відплив крові після прийому їжі в обід від нервової системи до системи травлення, що викликає сонливість.

Слід взяти до уваги не тільки те, що іспанський обідній прийом їжі більш насичений, ніж обіди інших європейців, які щільно їдять зазвичай в першій половині дня, але й природний біологічний годинник: незалежно чи був обід чи ні, післяобідній спад сил – це явище, яке з'являється приблизно за 8 годин після ранкового пробудження. З іншого боку, в тропічних землях, колонізованих Іспанією, а також в тій частині самої Іспанії, яка розташована на півдні Європи, в цей час на вулиці найбільш спекотно, і навіть тварини повертаються до своїх осель, щоб відпочити.
Як знайти мужика або «Ну йоб твою матір, Галя...»

Гуглю зараз по приколу "курс зі стосунків", відкриваю сайти, читаю тези і ось що бачу:

Ти навчишся:
Встановлювати кордони і дотримуватися чужих
Правильно реагувати на емоції партнера
Аналізувати свою поведінку у стосунках
і т.д.

Тепер уявімо таку ситуацію.

Типовий споживач цього продукту - жінка десь з Житомира

Вона прокидається о 7 ранку, весь день ох-є на роботі, чеше назад додому і заскакує дорогою до АТБ, щоб узяти її улюбленого вина "Шато в паку " 2023 року розливу за акцією.
Приходить додому, із втомленим від життя обличчям сідає на підвіконня, закурює цигарку і під келишок вина починає розповідати подрузі телефоном про свої проблеми:
"Ну йоб твою матір, Галя… Як же я втомилася. У стосунках із Валерою повна жопа, а мені так хочеться навчитися встановлювати кордони і дотримуватися чужих... Мені так хочеться правильно реагувати на його емоції. Здається, я недостатньо аналізую свою поведінку у стосунках...".

Слабо уявляється такий монолог, так?)
Конкретно такий приклад дуже наочний, тому що в ньому видно всю ступінь абсурду.

А тепер ловіть прикол!
Майже кожен із нас комунікує з людьми саме так😁

Приміром я виростив блог на ютубі за три місяці до 22 000 підписників , тому що талановитий і харизматичний? НІ, це тому що я знаю ЩО і ЯК говорити, щоб люди підписувалися, зацікавлювалися і платили.

Комунікація - це найпотужніший інструмент для досягнення цілей, яким мало хто вміє користуватися, при цьому комунікація скрізь:

Те, як до вас ставляться люди - це результат Вашого вміння спілкуватися.
Те, на якій посаді Ви працюєте - результат того - як Ви вмієте поставити себе в суспільстві, тобто спілкуватися.
Те, з ким Ви прокидаєтеся вранці - результат того, наскільки Ви вмієте бути цікавим, тобто ВМІЄТЕ спілкуватися.
Те, як заробити в соцмережах, - результат того, наскільки Ви вмієте доносити ДУМКИ до людей, тобто ЯК ВИ ВМІЄТЕ СПІЛКУВАТИСЯ!

УСПІХ У КОЖНІЙ СФЕРІ ЖИТТЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ПОВ'ЯЗАНИЙ З ТИМ, ЯК ВИ ВМІЄТЕ СПІЛКУВАТИСЯ!!!

Уміння бути цікавим і затребуваним це передусім про вміння спілкуватися мовою людей і по-людськи доносити свої думки.
Тоді взагалі байдуже, де ти це робиш: в особистому спілкуванні чи в соцмережах -
Алгоритм завжди один:
Знати ЩО говорити та знати КОМУ говорити - тоді успіх неминуче трапляється!

І це не про егоїзм або нещирість, це про самореалізацію та вміння користуватися найпотужнішим інструментом, який є в КОЖНОГО З НАС.

Щоб навчитися ефективній комунікації- переходьте на канал «Мовний вплив» і качайте гайд «Формула ефективного спілкування» у закріплених ❤️🔥
До
зустрічі! Обійняв!)
@victor_vpliv
Боке – від яп. 暈け або ボケ боке ≈ «розмитість», «нечіткість». Ефект розмиття фону в фотографії, коли частина зображення залишається не в фокусі. Часто фон розмивається фотографом спеціально, для візуального виділення головного об'єкту зйомки.
Франшиза або франчайзинг – фр. franchise ≈ пільга, привілей. Договір на використання бренду та надання послуг під цим брендом в інших країнах або регіонах країни. Наприклад: компанія МакДональдс працює за франшизою, а отже під її вивіскою у різних містах світу працюють місцеві підприємці, які виплачують щомісячні відрахування за франшизу, тобто, грубо кажучи, за користування брендом МакДональдс.

Українському законодавству невідомий термін «франчайзинг», натомість у законодавстві України договір франчайзингу називається договором комерційної концесії.
Лібералізм – від лат. liber ≈ вільний. Філософська, політична та економічна ідеологія, яка опирається на те, що індивідуальні свободи людини є правовою основою суспільства та економічного ладу. Ідеалом лібералізму є суспільство зі свободою дій для кожного, вільним обміном політично значущою інформацією, обмеженням влади держави і церкви, верховенством права, приватною власністю і свободою приватного підприємництва; Вільнодумні погляди, вільнодумство; Надмірна терпимість, потурання (шкідливе) комусь.
Дисонанс – використовується у переносному значенні, для означення суперечливих думок, знань, вчинків чи відсутності гармонії у чому-небудь. У музиці означає порушення гармонії, милозвучності, одночасне звучання двох або більше неспівзвучним тонів.
Ідіома – вислів зрозумілий лише носіям мови або тим, хто добре з ним знайомий. Наприклад переклавши вираз «Коли рак на горі свисне» і озвучивши у розмові з американцем, він не зрозуміє про що взагалі йде мова. Проте у них є свій, дуже схожий вираз – «When Pigs Fly», що дослівно перекладається, як «Коли свині полетять/літатимуть».
Резонанс – від латинської resono ≈ звучу у відповідь, відгукуюся. Відгомін, відгук, дія як відповідь на що-небудь; Також здатність деяких приміщень, предметів, простору збільшувати силу і тривалість звуку.
Фріссон – приємні відчуття, що виникають при дотиках коханої людини, прослуховуванні улюбленої музики, а також через звуки природи, приємні думки тощо. В ці моменти у кров стрімко виділяється потужна доза гормону дофаміну, який викликає мурашки по шкірі та тремтіння.
Колізія – від лат. collisio ≈ зіткнення. Гостра суперечність, зіткнення інтересів, переконань, мотивів, поглядів, прагнень та формування протистоянь.

У юриспруденції: взаємна невідповідність правових норм, які регулюють однакові суспільні відносини; також колізія законів – розходження змісту двох або більше формально діючих нормативних актів.
Індиферентність – байдужість до когось або чогось, виявлення незацікавленості.
Де-факто – від латинської de facto ≈ фактично, на ділі. Термін використовують для позначення дійсності, реального стану речей на противагу визначеному хибному уявленню про щось.

В юриспруденції (правознавстві) – в ситуаціях, коли явище, предмет обговорення, не має офіційного (законного) статусу. Наприклад: де-юре (законом) в ₚосії встановлено поділ влади, але де-факто всі гілки влади підпорядковуються диктатору-президенту.
Контраст – значна чи помітна різниця, яка не обов'язково вимірюється кількісно (наприклад, «контраст вражень»); Гостро виражена протилежність; Також є мірою розпізнавання об'єкту на якомусь фоні. Річ у тому, що гармонійний розподіл яскравості фону сильно впливає на сприйняття об'єкту.
Профіцит – лат. proficit ≈ «зростання, збільшення». Надлишок у чомусь. Антонім до слова «дефіцит». Щодо бюджету – перевищення доходів над витратами. У мікроекономічному розумінні – надлишок будь-якого ресурсу чи фактора виробництва.

Також може означати перевиробництво – переважання на ринку пропозиції над попитом. Це призводить до зниження цін та/або збільшення кількості непроданих товарів з можливістю подальшого безробіття.

Приклади:
• Востаннє профіцит бюджету фіксувався в США в 2001 році.
Профіцит газу посилив падіння його споживання через теплу зиму 2019-2020 років та пандемію Covid-19.
• Разом з тим очікується стабілізація на валютному ринку, оскільки на міжбанку спостерігається профіцит валюти.
2024/09/29 06:21:56
Back to Top
HTML Embed Code: