Telegram Web Link
Асертивність – здатність людини не залежати від зовнішніх впливів та оцінок, відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини. Це здатність оптимально реагувати на критику та вміння рішуче говорити собі та іншим «ні», якщо цього вимагають обставини.

У звичайному житті модель поведінки більшості людей зводиться до однієї з двох крайнощів: пасивності або агресії. На відміну від цих двох варіантів комунікації асертивна поведінка заснована на кардинально іншому принципі: «я тобі нічого не винен, і ти мені нічого не винен, ми партнери».
Склероз – заміна органів тіла щільною сполучною тканиною. Склероз не є самостійним захворюванням, а служить патологічним проявом іншого основного захворювання. У розмовній мові «склерозом» часто називають порушення пам'яті, тобто зміни, які розвиваються в стінках кровоносних судин, що негативно впливає на пам'ять.
Паралогізм – випадкова, неусвідомлена або ненавмисна логічна помилка в мисленні (доказі, суперечці, діалозі), що виникає при порушенні законів або правил логіки і яка веде до помилкового висновку. Такі помилки притаманні психічнохворим.

Наприклад, дружині подобається синій колір. На підставі цього її чоловік робить висновок, що дружина йому зраджує з другом, який носить синій костюм.

💭 А які приклади знаєте ви?👇🏻
Беладона – лат. Atrópa belladónna. З італійської ≈ «красива жінка». Трав'яниста отруйна рослина з чорними блискучими ягодами. За старих часів італійські жінки закапували отруйний сік беладони в очі, зіниці розширювалися – і в очах з'являвся особливий блиск. Крім цього, ягодами натирали щоки, щоб ті мали «природний» рум'янець. На Русі здавна відома як «красавка». Атропін, що входить до складу, може викликати у людини сильне нервове збудження, до сказу.
Поліаморія – це коли у вільних стосунках перебувають три та більше партнерів. Не плутати зі зрадою. Тут всі відкрито обговорюють свій досвід, не брешуть, не ховаються, і навіть можуть жити всі разом, як подружжя Бриків з Маяковським.

Поліаморія не завжди про секс. Іноді пара шукає партнерів, аби відчути нові емоції – спілкуватися та відкрито говорити про фантазії.
Українська дизайн-агенція Lazarev. номінована на The Webby Awards — найпрестижнішу премію у світі дизайну та айті.

Українці потрапили у фінал з-посеред 14 000 учасників із 70 країн світу.

Зараз вони конкурують за перше місце з найбільшими компаніями серед яких Basic/DEPT з їхнім дизайном для Cisco.
Команда Lazarev. прагне привезти статуетку «інтернет-Оскару» до України, адже до цього українці вигравали лише 2 рази за 27 років існування премії.

Про компанію: агенція Lazarev. працює над українськими волонтерськими проєктами, серед яких вебсайт для благодійного фонду Сергія Притули та платформа-шоукейс українських креативних агенцій UkrainianPower.

Зараз все вирішує глядацьке голосування, яке відкрите до 20 квітня включно.

Все що потрібно - витратити дві хвилини часу та проголосувати, кожен голос важливий.

Як проголосувати?

→ перейдіть за посиланням на The Webby Awards ↗️;
→ знайдіть Kin Foundation та натисніть “VOTE”;
→ знову натисніть “SIGN UP TO VOTE”;
→ зареєструйтеся через Facebook, Twitter або email (у такому разі не забудьте підтвердити свій голос через лист-підтвердження);
→ готово, ваш голос враховано!
Алгоритм – це послідовність точно визначених дій, що однозначно призводять до вирішення поставленого завдання.

Термін походить від імені узбецького математика й астронома Аль Хорезмі. Приблизно у 825 р. він написав трактат, в якому описав вигадану в Індії позиційну десяткову систему числення та правила арифметичних дій над нею. Твір потрапив до Європи в перекладі латиною під назвою «Algoritmi de numero Indorum» (Алгоритми про індійську лічбу). Вважається, що Algoritmi відповідає невдалій латинізації імені Аль-Хорезмі, проте через неправильне тлумачення, ним стали називати метод обчислення.
Прокрастинація – лат. procrastinare ≈ затримка, відкладання. Психологічний термін, що означає схильність людини до відкладання неприємних завдань (навіть важливих та термінових), що призводить до життєвих проблем та неприємних психологічних ефектів. Певною мірою це знайомо більшості людей і є нормою. Стає проблемою, коли перетворюється на звичайний «робочий» стан, в якому людина проводить майже весь час.
Словниковий Запас | Саморозвиток
Прокрастинація – лат. procrastinare ≈ затримка, відкладання. Психологічний термін, що означає схильність людини до відкладання неприємних завдань (навіть важливих та термінових), що призводить до життєвих проблем та неприємних психологічних ефектів. Певною…
Менталітет – сукупність розумових, емоційних, культурних особливостей, ціннісних орієнтацій і установок, властивих соціальної або етнічної групи, нації, народу, народності. Поняття менталітету включає в себе погляди, оцінки, цінності, норми поведінки та моралі, релігійну приналежність і багато інших нюансів, що характеризують ту чи іншу групу людей.
Конгеніальний – від слова «конгеніа́льність». Споріднений. Близький по духу, схожий по таланту, способу мислення, ідейному напрямку, стилю або літературній манері.

«Виконані І. Франком переклади шедеврів світової літератури визнані конгеніальними».
«Давай дружити: ми конгеніальні – повинно бути цікаво».
Клоака – лат. cloaca, від cluo ≈ очищую, промиваю.

Це розширена кінцева частина задньої кишки у риб, земноводних, плазунів, птахів, однопрохідних ссавців, в яку відкриваються статеві органи і сечоводи.

У будівництві технічний термін «клоака» означає підземний канал для відведення нечистот. У переносному значенні так називають місце накопичення бруду, групу поганих людей тощо.

Приклади:
• Життя – гірський струмок, від народження, найчистіших крапель, - але варто йому потрапити в море, океан, як він поглинається клоакою соціуму.
• Це місце, де клоака не змогла повністю розпастися на сечовий міхур і пряму кишку.
Баста – італ. basta ≈ «достатньо, досить», похідне від bastare ≈ «бути достатнім, хапати» (від basto «повний»), спочатку вживалося в мові картярів. Вживається як категоричне рішення завершити, припинити, закінчити щось, відповідає значенням слів: досить, достатньо, вистачить, годі. В карткових та інших азартних іграх вживається як сигнал до припинення гри. Похідне: бастувати.

Приклади:
• Баста, як кажуть в Італії.
• Я б посперечався з тими, хто стверджує, що з поганими хлопцями розправляються хороші. У реальному світі перевага зовсім не на їхню користь. Погані хлопці ліквідують інших поганих хлопців. І баста!
Анкх (анк, анх) – символ ☥, що походить з Стародавнього Єгипту. Відомий як єгипетський ієрогліф, а також як один з найбільш значущих символів древніх єгиптян.

Його значення суперечливе, прийнято вважати, що він символізував життя, безсмертя, вічність, мудрість та був захисним знаком.
Завсідник – постійний відвідувач, частий гість. Відповідник московському слову – «завсегдатай».

˟Деякі слова в українській мові мають подвійний наголос: Зáвсíдник
Авеню – використовуваний у деяких країнах заходу (особливо у США) термін, що позначає вулицю великої ширини, зазвичай обсаджену деревами по обидва боки. Еквіваленти авеню – алея та обсаджений деревами проспект. Крім того, у багатьох містах США з прямокутною сіткою вулиць словом авеню позначаються вулиці, що ідуть в одному з двох напрямків, на противагу стріт. Стріт – це з англійської вулиця.
Інсайдер – англ. inside ≈ всередині. Учасник певної групи людей, яка має доступ до інформації, недоступної широкому загалу. Термін використовується в контексті, пов'язаному з секретною, прихованою або будь-якою іншою закритою інформацією (інсайдом) чи знаннями.

Приклади:
• За загальною тенденцією, аутсайдери рухаються швидше і встигають раніше, ніж інсайдери.
• Один із найцікавіших інсайдерів каже, що iPhone 7 буде пило- та водонепроникним.
Комільфо – слово прийшло до нас із Франції. В перекладі – «як слід» або «як треба». Тобто може означати, як дію, так і може застосовуватися, наприклад, до форми одягу чи поведінки людини . «Одягнений комільфо», тобто одягнений як треба і відповідає нормам, загальноприйнятим правилам пристойності. Говорили так в основному в світські часи, але і зараз це слово можна почути або прочитати у творах. Це поняття може мати лише одне значення і ніяк більше. Якщо комільфо́ – значить комільфо́.
Альтруїзм – безкорислива турбота про благо інших, готовність жертвувати для інших своїми особистими інтересами; протилежність егоїзму.
Рандеву – наперед домовлене любовне побачення, призначене на певний час та у певному місці. В навігації «точкою рандеву́» називається місце потенційного зіткнення кораблів.
Нірвана – стан переходу в абсолютну порожнечу, спокій. Виникає у результаті відмови від всіх пристрастей, бажань та почуттів. Основне поняття буддизму та джайнізму. Шлях досягнення нірвани – це кропітка праця, яку виконує людина, що прагне досягти просвітлення. Необхідною умовою досягнення нірвани – є розрив нескінченного циклу народження та смерті – сансари (або самсари).
2024/10/02 00:29:50
Back to Top
HTML Embed Code: