Telegram Web Link
Чому українці готові, якщо треба зі зброєю в руках, боротися за свободу і незалежність та відстоювати демократичні цінності, на відміну від населення росії? Чому багато українців мають активну громадянську позицію і хочуть брати участь у змінах в своєму селі, місті та країні? Ці питання проаналізувала Лариса Таміліна, доцентка Київської школи економіки. Читайте найголовніші висновки з її дослідження на картках.

Стаття повністю доступна за посиланням.
Сьогодні, у Міжнародний день молоді, хочемо звернути вашу увагу на виклики, з якими стикається молодь у часи війни. 82% молодих людей вважають, що зазнали втрат через війну (за даними звіту «Вплив війни на молодь в Україні», підготовленого ГО «Аналітичний центр Cedos» і дослідницькою агенцією Info Sapiens у 2023 р.). Основні проблеми, з якими зіткнулася молодь, — це зниження доходу, погіршення психічного здоров'я, проблеми з електропостачанням та зв'язком, розрив стосунків і розлука з сім’єю.

Але незважаючи на всі труднощі, молодь демонструє неймовірну стійкість. 42% респондентів на час опитування волонтерили (раніше — 20%). А бажання бути корисними країні стало важливим життєвим пріоритетом для багатьох. Більшість молодих людей (76%), які виїхали за кордон, планують повернутися в Україну та активно долучатися до відновлення своєї громади.

Молодь майже одностайно підтримує територіальну цілісність України: 86% респондентів визначили як абсолютно неприйнятний варіант «Україна претендує лише на ту територію, яка підконтрольна їй станом на сьогодні».

Молодь сьогодні — це потужний рушій змін в нашому суспільстві. А щоб більше дізнатися про її проблеми, настрої та поведінку в умовах війни, пропонуємо почитати статті на нашому сайті:

🔸 Що дозволяє молодим людям почуватися щасливими під час війни? Дослідження задоволеності життям студентів вищих навчальних закладів України

🔸 Як почувається українська молодь?

🔸 Чи переживуть вони війну неушкодженими? Дослідження психічного здоров’я студентів київських вишів у листопаді 2023 року

🔸 Хто потрапляє до соціальних бульбашок? Дослідження поведінки молодих користувачів соціальних медіа в Україні

🔸 Доброчесність та ставлення до корупції серед українських учнів
10 липня на війні, під час виконання завдання у Нью-Йорку на Донеччині, загинув наш друг і ексколега Яр Батог.

Яр не любив пафосних слів, і трохи сварив, коли йому дякували за службу. Він не любив хвалитись, тож багато його друзів не знали, що він мав орден «За мужність ІІІ ступеня» та нагороду «Золотий хрест». На питання «Як справи?», він відповідав щось приблизно таке: «Мої справи як завжди, нічого цікавого. Що у вас?».

Яр хотів змінювати Україну на краще і робив це всіма можливими шляхами. Найкращим вшануванням пам'яті Яра буде зробити щось хороше для країни (без краплинки пафосу не вийшло, вибач, Яр).

🙏 Прощання з Яром відбудеться 15 серпня з 10:00 до 12:00 в Києві, у Феофанії (вул. Заболотного, 21, зала для прощань).

У пам’ять про Яра відкрили збір коштів.
В Україні можуть дозволити звільняти зі служби військових, які служили під час воєнного стану не менше трьох років, звільнити від мобілізації священнослужителів і вірян та створити Міністерство демографії. Відповідні законопроєкти зареєстрували у Верховній Раді.

Серед інших змін до законодавства, запропонованих депутатами, урядом і президентом, такі:

удосконалити Кодекс з процедур банкрутства, зокрема розширити перелік підстав для відмови у відкритті справи про банкрутство та надати кредиторам право ініціювати відкриття справи про неплатоспроможність

усунути корупційні ризики, пов’язані з оформленням у ТЦК та СП необхідних для бронювання документів

дозволити виїжджати за кордон всім, хто має право на відстрочку чи є заброньованим

надати місцевій владі право забрати чи викупити у комунальну власність пам’ятки культури та збільшити штрафи за порушення законодавства про охорону культурної спадщини

змінити правила проходження тесту на IQ для майбутніх суддів (прибрати вимогу набрати 75% балів).

Усі законопроєкти, зареєстровані з 22 липня до 4 серпня, вивчили наші аналітики Олег Іванов та Вікторія Виговська. Читайте найцікавіше в їхньому огляді за посиланням. 👇
🤖 Останнім часом у соцмережах з’являється все більше публікацій із закликами «Привітайте бабусю з 101-річчям» або «Підтримайте наших військових лайком». За цими, здавалося б, невинними дописами можуть стояти маніпуляції, організовані штучним інтелектом під контролем ФСБ.

Лайки та коментарі під такими постами допомагають поширювати дезінформацію та збирати дані про користувачів. Тому краще уникати взаємодії з подібним контентом і не піддаватися на провокації.

Детальніше про це читайте у статті. Поділіться цим дописом, щоб попередити інших про можливі загрози.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Як правильно працювати із соціологічними даними? За словами Тимофія Бріка, ректора Київської школи економіки та соціолога, для їх коректного розуміння треба насамперед розвивати здоровий глузд. Тимофій став гостем нашого подкасту «Поговоримо?», де поділився цінними порадами. Він зазначає: читаючи дослідження, зверніть увагу на те, чи узгоджуються вступ і висновки, чи не присутні надмірні емоції, чи є посилання на повний звіт.

Цікаво, що в Україні люди ставляться до соціологічних опитувань набагато серйозніше, ніж самі соціологи, каже Тимофій. Але важливо розуміти, що результати досліджень не завжди означають, що є певна група людей з чіткою позицією, готова діяти політично. Соціологи просто аналізують цифри, тоді як суспільство може почати бурхливо обговорювати результати, створюючи власні інтерпретації.

🔻 У подкасті також обговорили «червоні прапорці» у соціологічних дослідженнях, проблему псевдосоціологів та перспективи соціологічних опитувань у Дії.

Слухайте подкаст за посиланням.
🔈 Нагадуємо, що вже 19 серпня відбудеться подія від Вокс Україна «Коефіцієнт корисної дії депутатів. Як працюють народні обранці без тиску виборів». Приходьте на захід або долучайтеся онлайн, якщо хочете дізнатися, як депутати IX скликання Верховної Ради підтримують прогресивні реформи в умовах війни.

📆 Коли: 19 серпня
🕐 Час: 11:00-13:00
🏘 Місце: Київ (деталі після реєстрації)

👉 Реєструйтесь за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📊 Бюджетний барометр: липень 2024

У липні план надходжень до держбюджету перевиконали на 3,6%. Загальний фонд отримав 118,2 млрд грн. Проте податки, зокрема ПДВ, не дотягнули до запланованих обсягів.

Гарна новина: Україна уникнула дефолту завдяки реструктуризації зовнішнього боргу, що допоможе зекономити значні кошти в найближчі роки.

Ризики: Недофінансування видатків може стати реальністю, якщо зміни до законодавства не будуть ухвалені вчасно. Атаки на енергетичну інфраструктуру теж залишаються загрозою для економіки.

📌 Детальніше читайте в новому випуску Бюджетного барометра за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚠️ Основними викликами для ринку праці українці вважають мобілізацію працівників (73%), дефіцит кадрів (53%) та відтік кваліфікованих спеціалістів за кордон (48%). Також важливими проблемами є тінізація економічних відносин (26%) і розбіжності між зарплатними очікуваннями кандидатів та можливостями бізнесу (22%). Про це свідчать результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова у червні.

🎓 Більше половини опитаних (54%) зазначають, що для подолання дефіциту кадрів необхідно перекваліфікувати співробітників і переглянути розподіл обов'язків у колективах. Важливими також є програми залучення молодих фахівців, стимулювання повернення українців з-за кордону (52%) і адаптація працівників старшого віку та людей з інвалідністю (53%).

🚎 Водночас лише 15% підтримують залучення жінок на традиційно чоловічі професії.

💰 Головною вимогою до роботи 89% респондентів назвали гідну зарплату.

Ці результати підкреслюють необхідність активних дій з боку держави та бізнесу для стабілізації ситуації на ринку праці. Важливо не тільки зберігати робочі місця, але й створювати умови для залучення та утримання кваліфікованих кадрів.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Росія продовжує обходити міжнародні санкції, зберігаючи доступ до критично важливих кремнієвих мікрочипів для військових потреб.

Незважаючи на заборони з боку США, ЄС та інших країн, рф знаходить способи отримувати необхідні технології через тіньові канали та нелегальних постачальників. Особливу роль у цьому відіграють китайські компанії, які сприяють переадресації чипів до росії.

Як це відбувається і чому важливо посилити міжнародний контроль – читайте в нашій новій статті.
2024/10/02 22:32:45
Back to Top
HTML Embed Code: