Telegram Web Link
🛡 Стійкість українських громад під час війни: що показало дослідження?

Попри війну, стійкість нашого суспільства сприймається як даність. Однак це складне явище, яке варто вимірювати й аналізувати. Не всі громади однаково реагують на шоки, і стійкість не є постійною.

Опитування понад 2500 людей із 12 громад показало, що люди найнижче оцінюють такі компоненти стійкості, як якість роботи місцевої влади та її бажання прислухатись до жителів. Тому потрібно покращити комунікацію між владою та мешканцями, а також залучати людей до ухвалення рішень.

Довіра до керівництва громади також залежить від його здатності ефективно реагувати на кризи й надавати якісні послуги. У тилових громадах важливішими є послуги, тоді як у прифронтових – швидка реакція на виклики.

Деталі дослідження – за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💡 Підвищення тарифів на електроенергію: чого чекати?

Директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович каже, що зростання тарифу на 64% з червня – лише часткове рішення. Низькі ціни на електроенергію створюють збитки для державних компаній і заважають залучати інвестиції, а в перспективі євроінтеграція вимагатиме переходу до ринкових тарифів.

Яка реальна вартість електроенергії, коли очікувати нових підвищень та як Україна справляється з енергетичними викликами? Читайте ключові тези з подкасту «Відбудова» з Романом Ніцовичем у публікації.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📈 Чисельність української армії, довіра до ЗСУ, видатки на військо – показуємо, як за роки змінилися Збройні сили України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
⚡️ Як Україні вибратися з кадрової пастки?

Повномасштабна війна принесла не тільки масове безробіття, але й дефіцит кваліфікованих кадрів через мобілізацію та міграцію. До 74% підприємств вже стикаються з кадровими проблемами, тоді як рівень безробіття залишається високим – на 2024 рік прогнозують 14%. Тобто кваліфікації безробітних не відповідають вимогам ринку.

У відповідь уряд запустив трирічну програму перекваліфікації «Skills Alliance for Ukraine», щоб забезпечити підприємства необхідними фахівцями.

Які ще заходи впроваджує держава для подолання цієї кризи? І чи готові роботодавці наймати ветеранів та людей з інвалідністю? Деталі – у статті Інни Студеннікової з Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління при Київській школі економіки.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🎮 Хто має відбудовувати Україну? Спойлер: не тільки держава

Зараз повна відбудова України неможлива, адже росія продовжує нищити українські міста та села. Проте після перемоги доведеться ухвалювати багато складних рішень.

Чи варто відновлювати історичні будівлі, або створювати нові простори? Чи стане в нагоді досвід інших країн після війни? Які спеціалісти будуть найбільш потрібні? Ці важливі питання обговорювали в новому випуску подкасту «Відбудова» з Тетяною Водотикою, академічною директоркою магістерської програми «Урбаністика та повоєнна відбудова» Київської школи економіки.

🎧 Дивіться випуск на нашому YouTube та залишайте коментарі!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Зараз ми вивчаємо нашу аудиторію, щоб краще розуміти ваші потреби та створювати ще більш цікаві й корисні матеріали. Будемо вдячні, якщо відповісте на кілька запитань. Яка основна причина, чому ви читаєте наш телеграм-канал?
Anonymous Poll
24%
Для професійного розвитку
57%
Хочу розуміти економічні процеси
74%
Цікавить якісна аналітика з перевіреними даними
6%
Для навчання та підготовки до занять в університеті
12%
Для роботи над власними проєктами
2%
Інше (напишіть в коментарях)
🚨 Антиреформа: вперше за довгий час

Експерти зафіксували антиреформу: закон про «клуб білого бізнесу» (3813-IX), який передбачає особливі умови для відповідальних платників податків. Його критикують за створення привілеїв для більших підприємств, тоді як менші бізнеси не зможуть скористатися цими пільгами.

📊 Значення Індексу реформ за період з 15 по 28 липня склало 0,8 бала (попереднє – 0,5 бала).

Більше читайте у випуску.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Радянські методи не працюють: чому екологічні реформи важливі як ніколи

Яким має бути державний екологічний контроль для відновлення довкілля в Україні після війни? Дискусія з цього питання триває впродовж останніх років, але сьогодні вона набула нового виміру.

Як отримати компенсацію екологічної шкоди внаслідок агресії рф? Радянські підходи вже не працюють, потрібно реформувати українське екологічне законодавство та узгодити його з міжнародними стандартами. Тільки тоді дані вдасться подати до створеного в Гаазі Радою Європи Реєстру збитків від дій росії.

Чому це важливо для зеленого майбутнього України – читайте в статті Андрія Демиденка, члена науково-експертної Ради Держекоінспекції України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💥 Війна для бідних? Ризики та альтернативи економічного бронювання

У парламенті зареєстровані 6 законопроєктів, що пропонують різні механізми економічного бронювання. Прихильники цього рішення вважають, що воно допоможе наповнити бюджет і забезпечити підприємства працівниками. Однак існують і значні ризики: корупція, поділ суспільства на «багатих» і «бідних», зменшення обороноздатності країни та ін.

Чи є інші, більш справедливі варіанти? ГО «Інтенція» пропонує встановити чіткі терміни служби, підтримати повернення ветеранів на роботу, реформувати митницю та боротися з «сірими» ринками для наповнення бюджету.

Деталі – в статті керівниці організації Наталії Каргапольцевої.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🚀 ГО «Вокс Україна» шукає в команду нових людей, які прагнуть змінювати країну на краще

Маємо декілька відкритих вакансій:
🎨 UX/UI-дизайнер(-ка)
Працюватиме над виглядом та користувацьким досвідом вебсайту проєкту «Індекс реформ».
📅 Проєктне залучення до 6 місяців
Дедлайн подачі – 13 жовтня
📌 Деталі

📊 Аналітик(-иня)
Аналіз реформ, суспільних та економічних процесів, оцінка впливу політичних рішень на економіку.
Дедлайн подачі – 10 жовтня
📌 Деталі

📈 Data-аналітик(-иня)
Якщо ви любите працювати з великими масивами даних, зацікавлені в розвитку якісної економічної аналітики та маєте досвід власних досліджень – ця вакансія для вас!
Дедлайн подачі – 20 жовтня
📌 Деталі

📢 Комунікаційний(-а) менеджер(-ка)
До команди проєкту «Індекс реформ».
Дедлайн подачі – 15 жовтня
📌 Деталі

🎓 Стажери до проєкту «Індекс реформ»
Чудова можливість для тих, хто бажає отримати досвід у сфері аналізу реформ.
Дедлайн подачі – 6 жовтня
📌 Деталі

👉 Чекаємо на ваші резюме!
Поділіться цією публікацією з друзями, які шукають нові можливості.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
💡 Традиційна чи відновлювана енергія? Що вибере Україна під час війни

російські атаки руйнують енергосистему України, але водночас відкривають можливість для її відновлення у більш стійкому та «зеленому» форматі.

Залежність від викопного палива створює серйозні довгострокові ризики для економіки та довкілля. Тоді як відновлювані джерела енергії разом із надійними акумуляторами можуть стати ключем до надійної та екологічної енергетичної системи.

Попри всі виклики, Україна вже впроваджує важливі кроки для розвитку «зеленої» енергетики. Деталі у статті аналітиків «Берлін економікс».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥 Шукаємо організацію для розробки вебсайту

ГО «Вокс Україна» шукає підрядну організацію для комплексної розробки вебсайту про законодавство України, ухвалене під час воєнного стану.

📆 Дедлайн – 13 жовтня.
🔗 Деталі та вимоги – за посиланням.

Чекаємо на ваші пропозиції!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🧑‍💻 Працювати на пенсії? 73% українців кажуть, що готові

Україна стикається з кадровим дефіцитом, який можна частково вирішити за допомогою перекваліфікації різних соціальних груп, зокрема жінок та людей старшого віку. Готовність українців змінити професію вивчала дослідницька компанія Gradus Research.

🔸 79% опитаних українців зараз працюють повний або неповний робочий день. З них 73% змінювали рід діяльності, а у віковій групі 45+ таких 79%.

🔸 Третина опитаних (31%) раз на рік або частіше підвищують свою кваліфікацію або вчаться новому, при цьому жінки (35%) та молодь (46%) частіше проходять додаткові курси.

🔸 73% респондентів готові працювати після досягнення пенсійного віку. Більшість хоче залишатися у своїй професії.

🔸 45% жінок розглядають можливість освоїти спеціальності, що традиційно вважаються чоловічими.

🔸 Проте 45% опитаних жінок вказують на вищий рівень стресу в порівнянні з минулим роком, а 38% відчувають вигорання.

Хоча більшість респондентів стверджують, що відкриті до нових знань, і людина може опановувати нові професії протягом усього життя, 88% погодяться на це лише за умови підвищення зарплати.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Forwarded from Victory Drones
🔥Реєструйтеся на новий курс по OSINT – ставайте до лав інфоспротиву!

Разом з нами ви навчитеся проводити розвідку на основі відкритих джерел, дбати про власну інформаційну безпеку та протидіяти ворожим засобам ведення інформаційної війни.

Безкоштовний курс буде доступний онлайн на освітній платформі @Prometheus зовсім скоро. Тим часом ми оголошуємо про відкриття попередньої реєстрації!

👉 Посилання на курс: https://prometheus.org.ua/course/course-v1:Prometheus+OSINT101+2024_T3


Курс “OSINT: розвідка з відкритих джерел та інформаційна безпека” створено командою Victory Drones (БФ Dignitas) спільно з партнерами, фахівцями у секторі OSINT та інформаційної безпеки: 
@Лабораторія цифрової безпеки
@Molfar
@Центр Протидії Корупції
@YouControl Academy
@Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
@Вокс Україна

🦖 WhatsApp_VD
2024/11/20 08:26:47
Back to Top
HTML Embed Code: