Telegram Web Link
24 млрд грн виділив уряд на закупівлю безпілотників для Сил безпеки й оборони, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«За ініціативи президента Володимира Зеленського в структурі ЗСУ створений окремий рід військ – Сили безпілотних систем. Україна – перша держава у світі, яка завершує їх комплектування», – зазначив він. А також додав, що в Україні БпЛА виробляють 500 компаній і держава вже замовила 1 млн дронів.

#цифратижня
Сьогодні 33 роки з дня прийняття Акту про Незалежність. Із цієї нагоди дякуємо тим, хто творив і творить історію. 🧡
🌏 За останні 100 років світ зазнав кардинальних змін. У 1924 році лише деякі сучасні країни були незалежними. Сьогодні ж ми спостерігаємо результати деколонізації та тривалої боротьби за суверенітет. Сподіваємося, що ХХІ століття стане епохою остаточного падіння імперій.

На нашому графіку ви можете побачити, які держави були незалежними у 1924 році і які здобули свободу за останнє століття. 👇

#графіктижня
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🔥 Ми хотіли зібрати меми з 1991, однак більшість з них інтернет памʼятає лише на словах, без відеопідтверджень. Тож, до вашої уваги політичні меми за 20 років.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Зібрали для вас матеріали від Вокс Україна за тиждень – не пропустіть важливі публікації:
🔸 Коефіцієнт корисної дії депутатів: нові тренди в голосуваннях під час десятої сесії
🔸 Оголошення про тендер на організацію конференції у Києві
🔸 Вакансія: адміністратор(-ка) сайту у Вокс Україна
🔸 Дослідження: чи робить вживання тютюну українців біднішими?
🔸 Індекс реформ 238: індивідуальні освітні траєкторії та прозоре місцеве самоврядування
🔸 Фактчек: депутати, які проти заборони УПЦ МП, – хто сповідує брехню?
🔸 Незалежні країни: як змінилася карта світу за останні 100 років

Також рекомендуємо послухати останній випуск нашого подкасту «Відбудова» про майбутнє децентралізації в Україні, гостем якого став нардеп Віталій Безгін.

Щоб отримувати наші дайджести статей і подкастів на свою електронну пошту щопонеділка, підписуйтеся тут 🧡
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Економічне бронювання не працюватиме, вважає аналітик «Вокс Україна» Олег Іванов.

Зібраних таким чином коштів не вистачить на закриття всіх потреб війська, а відчуття соціальної несправедливості серед військових лише зростатиме. До того ж це може призвести до суспільного розколу між тими, хто має можливість «відкупити» себе від мобілізації, і тими, хто отримує нижчу зарплату.

Які ризики несуть законопроєкти про економічне бронювання, зареєстровані у Верховній Раді? Які кроки владі слід зробити, щоб посилити обороноздатність і підтримати бізнес? Читайте аналіз від нашого експерта.

💬 Діліться своїми думками в коментарях.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📝 Множинне громадянство для українців і звільнення військовослужбовців за власним бажанням: що пропонують нові законопроєкти

З 5 по 18 серпня в парламенті зареєстрували 30 законопроєктів. Серед них — пропозиції щодо множинного громадянства для українців, гарантії захисту українських військових на території росії, ратифікація Римського статуту (ухвалили 21 серпня), нові умови бронювання військовозобов’язаних, захист історично цінних будівель та посилення контролю за фінансами партій.

Детальніше про найважливіші ініціативи — в нашому огляді.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
➡️ Зібрали для вас у щотижневому дайджесті останні матеріали Вокс Україна, у яких розглядаємо ключові проблеми країни та пропонуємо шляхи їх вирішення:

Індекс реформ 239: головна подія – офіційна реєстрація домашніх працівників. Деталі тут.
Економічне бронювання не спрацює: як знайти баланс між обороноздатністю та підтримкою бізнесу? Дізнайтеся з нашої статті.
Важливі законопроєкти. Випуск 24: множинне громадянство, імплементація Римського статуту, захист історичних будівель та ін. Читайте про всі ініціативи в огляді.
Що може стати порятунком для руху реформ, коли парламент та уряд втрачають довіру громадян? Відповіді тут.

🎙 Також рекомендуємо прослухати наш новий подкаст «Відбудова» з дослідником Київської школи економіки Романом Нейтером, де обговорюємо виклики, з якими зіштовхуються українські аграрії після вторгнення.

Отримуйте наш дайджест на електронну пошту щопонеділка – підписуйтеся тут.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🧨 Повне розмінування – нереальна задача в найближчі десятиліття

156 тис. гектарів земель вже обстежили та розмінували в Україні за перше півріччя 2024 року. Це важливий крок вперед, і щороку кількість організацій, які займаються цією складною справою, зростає. Станом на сьогодні відповідні ліцензії отримали близько 50 компаній.

Але чи реально повністю очистити території від вибухонебезпечних предметів? Роман Нейтер, дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки, вважає, що це завдання може зайняти не одне десятиліття.

🎙 Як вплинула повномасштабна війна на аграрний сектор України та до чого фермерам готуватися на шляху вступу в ЄС, говорили в подкасті «Відбудова».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/11/20 10:41:59
Back to Top
HTML Embed Code: