Telegram Web Link
Росія продовжує обходити міжнародні санкції, зберігаючи доступ до критично важливих кремнієвих мікрочипів для військових потреб.

Незважаючи на заборони з боку США, ЄС та інших країн, рф знаходить способи отримувати необхідні технології через тіньові канали та нелегальних постачальників. Особливу роль у цьому відіграють китайські компанії, які сприяють переадресації чипів до росії.

Як це відбувається і чому важливо посилити міжнародний контроль – читайте в нашій новій статті.
Понад 2300 суден зайшли до наших портів за рік роботи Українського морського коридору. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль 16 серпня, під час засідання уряду.

Вантажообіг склав понад 64 млн тонн. Майже 44 млн тонн зернових експортували з України.

«Українські експортери наростили фізичні обсяги продажів своїх товарів на 35% у першому півріччі 2024 року. Ми вийшли на довоєнні показники експорту», – зазначив прем’єр.

#цифратижня
Зібрали для вас у цій публікації матеріали Вокс Україна за тиждень. Тут ви знайдете аналіз можливих змін у законодавстві, розкриття російської дезінформації в соцмережах, дослідження про тіньовий експорт мікрочипів до рф, а також оцінку державного бюджету за липень:
🔸 про нові законопроєкти, які передбачають створення Міністерства демографії, звільнення священнослужителів і віруючих від мобілізації та вдосконалення правил банкрутства, читайте у випуску 23 Важливих законопроєктів: https://bit.ly/475PDlD
🔸 як ФСБ використовує штучний інтелект для поширення дезінформації, дізнавайтеся в нашій статті: https://bit.ly/4fQn7YU
🔸 аналіз державного бюджету в липні знайдете у свіжому випуску «Бюджетного барометра»: https://bit.ly/46PPvGA
🔸 як організоване тіньове постачання мікрочипів для військових потреб до росії та які кроки може зробити міжнародна спільнота, щоб перешкодити цьому експорту: https://bit.ly/3ApbeJk

Також радимо послухати наші останні подкасти:
🔸 у подкасті «Відбудова» обговорили, чи є децентралізація найуспішнішою реформою України за останні 10 років: https://bit.ly/3X4JXVw
🔸 про аномальну спеку, зміну клімату та кліматичну зброю говорили із синоптикинею та метеорологинею Наталкою Діденко у подкасті «Поговоримо?»: https://bit.ly/3ywpr6R

Щоб отримувати наші дайджести статей і подкастів на свою електронну пошту щопонеділка, підписуйтеся тут: https://voxukraine.org/subscribe 🧡
Україна – єдина держава в Європі, де немає належного нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Про це розповів народний депутат України Віталій Безгін у новому випуску подкасту «Відбудова».

Тому на базі обласних та районних державних адміністрацій мають бути створені префектури. Ці органи отримають право наглядати за рішеннями громад та облрад, а в разі порушень – оскаржувати їх у судовому порядку. Якщо ж рішення загрожуватиме територіальній цілісності України – одразу скасування без суду і залучення СБУ.

У подкасті також обговорили причини небажання людей працювати в органах місцевого самоврядування, необхідні зміни до Конституції в рамках децентралізації та реалізацію реформи на деокупованих територіях.

Слухайте подкаст за посиланням.
Релігійність і мобілізація, нове Міністерство та, навіть, зміна IQ-тестів для суддів – початок місяця був різноманітним у законотворчості.

Чергова візуалізація Важливих законопроєктів від Олега Іванова та Вікторії Виговської, випуск 23.

Повний огляд за посиланням.
📈 Коефіцієнт корисної дії депутатів: аналіз підтримки реформ під час десятої сесії Верховної Ради

Остання сесія встановила рекорд за кількістю депутатів, які підтримали всі реформаторські законопроєкти.

У нашій новій статті розповідаємо, хто з народних обранців очолив рейтинг, а хто залишається в лавах антиреформаторів. А також пояснюємо, чому показники депутатів, які раніше були частиною проросійських груп, стрімко зростають.

👉 Подробиці про роботу кожної фракції, вплив новачків і жінок-депутаток, а також інші цікаві тенденції – читайте в нашому новому матеріалі.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📊 Наскільки парламентарі підтримували прогресивні реформи своїми голосуваннями за останню сесію Верховної Ради? Хто працює добросовісно, а хто «відсиджується» позаду? Які депутати з різних фракцій голосують спільно, а хто не підтримує своїх колег по фракції?

19 серпня команда проєкту Індекс реформ ГО «Вокс Україна» провела презентацію «Коефіцієнт корисної дії депутатів. Як працюють народні обранці без тиску виборів».

В обговоренні взяли участь дата-аналітикиня «Вокс Україна» Дарія Колодяжна, аналітик «Вокс Україна» Олег Іванов, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та головний редактор Руху «ЧЕСНО» Олександр Саліженко.

Серед найголовнішого:

Депутати від фракції монобільшості мають домінуючу у Верховній Раді можливість розробляти реформи та підтримувати ідеї своїх однопартійців, а тому й лідирують у рейтингу Коефіцієнту. Натомість персоналії «антиреформаторів» є майже незмінними.
Водночас представники колишнього ОПЗЖ радикально змінили свою поведінку, а тому піднялися в рейтингу.
За словами представника Руху ЧЕСНО, у цьому скликанні вдалося викорінити кнопкодавство. Однак з’явився інший тренд: народні обранці все частіше ухиляються від голосування (здебільшого на контроверсійні теми), хоча де-факто присутні в залі.
Одне з побажань щодо реформи держуправління від західних партнерів – збільшити обсяг законотворчої діяльності саме уряду. І тому парламент наразі планує відходити від практики «переписування» урядових законопроєктів окремими комітетними версіями.
Навіть попри унікальну для українського парламентаризму ситуацію монобільшості, реформаторська потуга й досі залишає бажати кращого: важливі та комплексні законопроєкти часто приймаються напередодні дедлайнів та під тиском партнерів.

Онлайн-трансляція повної дискусії доступна за посиланням.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/11/20 10:42:33
Back to Top
HTML Embed Code: