Telegram Web Link
🚘 Зараз Київ змінюється, щоб стати зручнішим для автомобілістів. А пішоходам у багатьох частинах міста пересуватися некомфортно. Ще складніше мамам із візочками, дітям, літнім людям, особам з інвалідністю. При цьому маломобільні групи складають 30-35% від всього населення. Тому вулиці міст мають планувати так, щоб вони стали безпечними для людей без автівок, вважає урбаніст Андрій Білий.

🚦 Для цього треба обмежити швидкість руху транспорту до 30 км/год в центрі міста, зменшити кількість смуг на дорогах, збільшити кількість світлофорів, зробити наземне з’єднання пішохідних зон (без потреби спускатися сходами в підземні переходи). А ще – надавати пріоритет громадському транспорту.

Чому в Києві з’являються затори і що з цим робити, як містам стати людиноцентричними та де в Україні найкращий громадський транспорт, дізнаєтеся в подкасті «Поговоримо». Гість нового випуску – урбаніст Андрій Білий.
Все більше жінок в Україні дбають про здоров’я та приділяють час собі. Водночас вони розповідають про зростання навантаження на роботі та рівня стресу і вигорання. Це може означати, що більше українок намагаються грамотно розподіляти власний час і ресурси та ставити в пріоритет турботу про себе. Про це свідчать результати дослідження Gradus Research спільно з Biasless.

🔸 45% опитаних жінок розповіли, що більше турбуються про власне здоров’я, порівняно з 37% в минулому році. Також зросла кількість українок, які приділяють час собі – 18% респонденток у 2024 році, порівняно з 13% у 2023 році.

🔸 При цьому жінки зазначили, що збільшилося навантаження: на основній роботі (24% респонденток зараз проти 14% в минулому році), в сфері, яка є підробітком/додатковою зайнятістю (21% проти 14% у минулому році). Більше часу забирає догляд за членами родини й близькими (33% проти 30%).

🔸 У 2024 році зростає рівень стресу, про що розповіли 45% опитаних (у минулому році 39%). Більша кількість жінок відчувають вигорання (38% у цьому році, порівняно з 23% у минулому), погіршення психічного здоров’я (30% проти 20%), почуваються менш оптимістично щодо кар’єрних перспектив (30% проти 20%).

🔸 Для професійної реалізації українським жінкам насамперед бракує миру (53%) й економічної стабільності (38%). А також впевненості в собі (29%), сміливості й рішучості (28%), знань (18%) та мережі контактів і зв’язків (15%).

🔸 Майже половина українок (46%) прагнуть кар’єрного зростання та лідерських ролей. Головною перешкодою на цьому шляху 42% опитаних назвали війну.
🔬 В Україні у сфері досліджень та розробок в 2023 році працювало трохи більше 41 тис. людей. Ще в 2021 році їх було майже 51 тис. Більша частина з них задіяні в державному секторі (58-63% в різні роки).

📊 Скільки серед дослідників чоловіків і жінок? Як це залежить від галузі наук? Який рівень освіти вони мають? Всю цю інформацію зібрали на графіках тижня.

#графіктижня
1,3 млрд грн коштів Банку розвитку Ради Європи спрямують на ремонт та реконструкцію українських лікарень.

🏥 Уряд вирішив направити частину коштів позики Банку розвитку Ради Європи на фінансування відновлення медзакладів у 2024 році.

💬 За час повномасштабної війни вже повністю або частково відновили 885 лікарень. Ця робота триває, зазначив Прем’єр-міністр України.

💥 Станом на середину липня 2024 року росія пошкодила 1636 медичних закладів та зруйнувала вщент 214.

#цифратижня
Зібрали для вас всі матеріали Вокс Україна за тиждень. У них не лише розповідаємо про українські проблеми, але й пропонуємо можливі рішення:

🔸 У якому напрямку рухаються реформи та для чого створили центр інтегрованого управління кордонами з ЄС – читайте в Індексі реформ 236: https://bit.ly/3LxHFaE

🔸 Що відбулося з бюджетом у червні, чи виконані плани доходів та видатків – читайте у Бюджетному барометрі: https://bit.ly/4f5YOWx

🔸 Оголошення про пошук підрядної організації для проведення соціологічного опитування: https://bit.ly/3y7Bya7

🔸 Скільки жінок і чоловіків працюють у сфері досліджень та розробок в Україні – дивіться на графіках тижня: https://bit.ly/4d4nIUI

А щоб отримувати наш дайджест статей і подкастів на свою електронну пошту кожного понеділка, підписуйтеся за посиланням: https://voxukraine.org/subscribe 🧡
💡 Чому потрібно готуватися до наступних підвищень ціни на електроенергію та які перспективи відновлення української енергетики, розповів Роман Ніцович, директор з досліджень аналітичного центру DiXi Group. Він став гостем нового випуску подкасту «Відбудова».

Під час розмови обговорили такі питання:
Чи вистачить взимку палива, якщо всі придбають генератори?
Чи можуть в Україні через відключення світла зупинитися промислові підприємства?
Як пришвидшити відновлення зруйнованої системи електрогенерації?
Які джерела виробництва електроенергії варто розвивати в Україні?
Які зміни очікують українську енергетику в рамках вступу в ЄС?

Слухайте новий випуск за посиланням.
Упродовж липня українці знемагали від спеки – денна температура місцями сягала 35-40 градусів. А тривалі відключення електроенергії лише погіршують ситуацію.

Укргідрометцентр ледь не щодня фіксував нові температурні рекорди. Зокрема 16 липня температура в Миколаєві досягла позначки +41,6. При цьому попередні рекорди встановили лише кількома днями раніше. 🌡

В Укргідрометцентрі стверджують, така погода зумовлена змінами клімату.

Наскільки зросла середня температура на планеті, до яких катастрофічних наслідків може призвести людська діяльність та чи є вихід із ситуації, читайте на картках.

🌍 Детальніше про те, що роблять країни світу, щоб зупинити глобальне потепління, і як в цьому бере участь Україна, можна прочитати у статті.
Збільшення повноважень президента може загрожувати демократії в країні. Такі висновки зробили дослідники, коли порівняли конституційні повноваження президентів у державах колишнього СРСР, Східної та Центральної Європи, їхню реальну владу і рівень демократії в країні. Цей досвід показує на що треба звернути увагу Україні.

У 2014 році Україна стала парламентсько-президентською республікою, тобто більшість повноважень отримав прем’єр-міністр. Але президент залишається ключовою фігурою, що особливо помітно в період президентства Володимира Зеленського. Завдяки достроковим парламентським виборам він отримав головну роль у політичній системі та можливість безперешкодно контролювати ключові політичні інститути. Після повномасштабного вторгнення вплив президента тільки збільшився.

У яких країнах найсильніші президенти, які важелі впливу вони використовують та що треба змінити в Україні після війни? Зібрали всю інформацію на картках.

👉 Читайте повний текст дослідження за посиланням: https://bit.ly/3LtfzgG.
2024/10/01 18:38:55
Back to Top
HTML Embed Code: