Telegram Web Link
#податки
Через безмитне ввезення товарів український бюджет щороку недоотримує мільярди гривень, але скоро пільговий ліміт на 150 євро можуть переглянути. Але в чиїх інтересах ?

Українці активно користуються міжнародними маркетплейсами eBay, Aliexpress, а віднедавна – ще й Temu. Товари, які там продаються, суттєво дешевші, ніж у магазинах усередині країни. Ця економія сповна перекриває незручності у вигляді тривалого часу очікування на посилку з-за кордону.

Економити кошти українцям допомагає пільга: на посилки з-за кордону вартістю до 150 євро не нараховуються ПДВ і мито.

Саме ця пільга опинилася під прицілом Міністерства фінансів у липні 2024 року, коли воно оприлюднило перші плани підвищення податків для покриття потреб оборони.

Під час їх обговорення від скасування пільги для міжнародних посилок наразі відмовилися, проте уряд і депутати не забули про неї. Питання не лише в намірах зібрати додаткові кілька мільярдів гривень з покупок українців на закордонних майданчиках, а й у виживанні низки секторів вітчизняної економіки - про це повідомляють в ЗМІ.

Чому влада хоче скасувати безподаткове ввезення міжнародних посилок?

Наразі придбаний на іноземних маркетплейсах товар вартістю до 150 євро потрапляє в Україну без сплати ПДВ (20% від ціни) та мита (близько 10%). Для посилок, вартість яких перевищує цей ліміт, податки нараховуються на суму перевищення: для посилки вартістю 200 євро податки слід сплатити з 50 євро.

Цю пільгу не раз хотіли скасувати або хоча б змінити. Востаннє про таку спробу стало відомо в липні, коли Мінфін оприлюднив план підвищення податків.

Відомство пропонувало скасувати пільгу і зробити виняток для некомерційних посилок, наприклад, подарунків від родичів, які пересилаються з-за кордону. Для них ПДВ пропонували нараховувати, починаючи з ціни 45 євро.

За розрахунками Мінфіну, ця ініціатива мала забезпечити бюджет 3 млрд грн у вересні-грудні, а весь план збільшення податків – 125 млрд грн. Проте під час обговорення проєкту закладені в ньому надходження зменшилися до 30 млрд грн, а від скасування пільги для міжнародних посилок вирішили відмовитися.

Як пояснював голова податкового комітету, з плану підвищення податків вирішили прибрати всі пропозиції, які мали "занадто незначний фіскальний ефект". Депутати залишили в проєкті лише ті норми, які можуть принести суттєві надходження, зокрема підвищення військового збору з доходів громадян.
Але голосів не вистачило.

Наступну спробу підвищення податків уряд та депутати зроблять до 20 вересня. Найімовірніше, питання посилок у новому плані податкових змін не буде, але лише в ньому.

Ідея скасувати пільги для міжнародних посилок ніколи не тішила громадян. Це й не дивно, адже інколи товари на іноземних майданчиках коштують у рази дешевше, ніж в Україні. Крім економії на податках за пересилання посилки, покупець може зекономити на націнках, які встановлюють офіційні дилери.

Звільнення міжнародних посилок від податків призводить до втрат надходжень до держбюджету в межах 7-9 млрд грн на рік, створює нерівні умови між національними та міжнародними операторами електронної комерції, вітчизняними та іноземними виробниками", – Українська ради бізнесу.

Українським компаніям складно конкурувати з Temu. Крім того, що ми сплачуємо всі податки в Україні, ми ще й працюємо в умовах відключень електроенергії, дефіциту працівників та постійних військових ризиків, яких у Китаї немає.

Така ситуація може призвести до релокації частини українських виробництв за кордон та продажу ними товарів в Україну дрібними партіями через використання згаданого звільнення", – кажуть у мережі магазинів "Аврора".

Податкова пільга для міжнародних посилок створює нечесну конкурентну перевагу не лише китайським маркетплейсам та виробникам, а й українським тіньовим підприємцям, які ухиляються від сплати податків.

"Нас турбує те, що в Україні майже вся інтернет-торгівля перебуває в тіні. У рамках ліміту 150 євро неоподатковуваної вартості в нас завозять усе. Це значно більша проблема, ніж просто небажання платити незначні податки при імпорті.
Достатньо поцікавитися, як працює інтернет-торгівля: як зареєстровані бізнеси, скільки податків сплачують, яким чином імпортують і чи сплачують імпортний ПДВ", – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, деякі українські підприємці розбивають великі комерційні партії товарів на посилки, декларативна вартість кожної з яких варіюється в межах 150 євро. Це дозволяє ввозити товари без сплати податків і надає таким підприємцям значну перевагу порівняно з легальним бізнесом.

Непрямо наявність таких схем підтверджують дані Державної митної служби про сотню осіб, які у 2023 році отримали найбільшу кількість міжнародних посилок у гривневому еквіваленті.

Загалом сто найбільших отримувачів у 2023 році отримали 15,4 тис посилок на 76,1 млн грн. З них особи, середня вартість посилок яких була меншою за 150 євро (тобто не оподатковувалася), ввезли 13 тис посилок на 45,4 млн грн.
#податки #закон
Законопроект 11416 про підвищення податків для населення (акцизи, ПДВ, військовий збір громадянам та ФОПам) додатково принесе в поточному 2024 році в державний бюджет 30 млрд. гривень.

Але у разі прийняття норми (від якої сьогодні відмовились) сплати 50% податку на прибутки банків - принесе в бюджет щонайменше 40 млрд. грн.

Таким чином податки для громадян можна було б не підвищувати. Варіанти є, але їх застосування…
#бюджет
Уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік,
– Шмигаль

Доходи очікуються на рівні 2 трлн грн, видатки – 3,6 трлн грн (з них 2,22 трлн на оборону).

Детально:
☝️оборона та безпека. Видатки на ці цілі зростуть до 2,22 трлн грн, що передбачає збільшення фінансування на зброю, техніку та дрони;
☝️соціальний захист: понад 400 млрд грн на пенсії, субсидії, 211 млрд на охорону здоров'я та 170 млрд на освіту;
☝️підтримка регіонів та бізнесу через дотації, субвенції, пільгові кредити та гранти. Також передбачені кошти на розмінування та програму єОселя.
#курс #бюджет
Курс гривні у бюджеті 2025 закладено на рівні 45 грн за долар.
#ДПС #перевірки
«за результатами проведених перевірок протягом 2024 року працівниками ГУ ДПС було встановлено 19 фактів здійснення господарської діяльності без державної реєстрації суб’єкта господарювання у різних сферах діяльності, зокрема – торгівлі, пасажирських перевезень, надання перукарських послуг. В ході проведення перевірок у поточному році виявлено 520 найманих працівників з якими не було укладено трудові відносини, за рахунок чого кожного місяця бюджет недотримував 1,7 млн гривень податків і зборів, які мали бути сплачені та утримані з виплаченої заробітної плати», - зазначив заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС Житомирської Андрій Петкевічус.

Але при цьому Андрій не зазначив кількість підприємців яких ГУ «обилетила» під час перевірки.
Хоча суми поборів цілком зрозумілі, якщо переглянути ресторани, які відвідує Андрій Петкевічус разом зі своїм начальником, а також автомобілі, на яких пересуваються герої.
#податки #акциз
У 2025 році в Україні суттєво зростуть ставки акцизу на сигарети. Крім того, ставки зафіксовані не гривнях, а в євро.

мінімальне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку зросте на 23,9% - з 63,45 до 78 євро за 1000 шт.

Крім того, з 1 жовтня 2024 року ставки будуть розраховуватися не в гривнях, а в євро.
Акциз на алкоголь та пиво залишиться без змін.

Як зазначається в документі, змінами до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби" передбачені додаткові доходи у обсязі 27,1 млрд гривень (підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби - 22,6 млрд гривень; податок на додану вартість від збільшення бази оподаткування (ставок акцизу) - 4,5 млрд гривень.).
Forwarded from НІНА ЮЖАНІНА
📃 У 2025 році ФОПів знов зобов’яжуть сплачувати ЄСВ.
 
Зупинення дії цієї норми Закону про ЄСВ передбачено п. 3 прикінцевих положень проєкту державного бюджету.
 
ℹ️ Відповідні зміни було внесено на початку повномасштабного вторгнення, а саме:
з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців всі підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати і не сплачувати ЄСВ за себе.
 
Право спачувати ЄСВ добровільно весь цей час було, і податкова неодноразово наголошувала, що сплата ЄСВ впливає на зарахування страхового стажу.
 
Таким чином, довоєнну систему оподаткування можна буде вважати остаточно повернутою.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#БЕБ
Детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області викрили групу осіб, які переміщували товари з приховуванням від митного контролю через кордон України у пункті пропуску Краківець-Корчова.

Слідством встановлено, що група осіб організувала нелегальне ввезення в Україну різноманітних товарно-матеріальних цінностей: дитячий одяг та взуття, постільна білизна, шоколад, електричні велосипеди тощо. Товари ввозилися без декларування та здійснення відповідних платежів, а також без документів про їх походження. 

Детективи БЕБ провели обшуки у складських приміщеннях на території Львівської області та у вантажних автомобілях з причепами. Виявлено та вилучено незаконно ввезені товари вартістю понад 14 млн грн, а також чотири транспортні засоби, що використовувалися для транспортування. 
Слідство триває, встановлюється повне коло осіб залучених до схеми нелегального ввезення продукції, перевіряється причетність службових осіб Львівської митниці.
#БЕБ
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України щодо привласнення коштів на укриттях для навчальних закладів. 

Слідством встановлено, що під час проведення закупівель швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту для навчальних закладів у 2023-2024 роках службовці компаній, що займаються їх виготовленням, за попередньою змовою з посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування, здійснили постачання та монтаж укриттів цивільного захисту, які не відповідають вимогам ДБН В.2.2-5:2023 «Захисні споруди цивільного захисту». Це підтверджується висновками судової будівельно-технічної та економічної експертиз, проведеними державними експертними установами.

В рамках будівельно – технічної експертизи здійснено огляд найпростіших укриттів цивільного захисту у Київській області, в ході якого встановлені порушення вимог ДБН й ДСТУ та невідповідність предмета закупівлі, що призвели до розкрадання бюджетних коштів асигнованих на виконання Державної програми щодо забезпечення навчальних закладів укриттями цивільного захисту на суму 379 млн грн.

По відповідним об'єктам лише у Київській області сума вже встановлених збитків становить понад 20 млн грн., де замовником виступали органи місцевого самоврядування.

Співробітники БЕБ також з'ясували, що по укриттях цивільного захисту не проводились контрольні випробування, а існуючі висновки однієї з експертних установ ґрунтуються виключно на теоретичних дослідженнях. Крім того, в тендерній документації зазначені норми ДБН, що на дату укладання договорів були не чинними.

Детективи провели обшуки за місцем виробничих потужностей підприємства постачальника,  місцем проживання службових осіб, в їх транспортних засобах та в навчальних закладах, які придбали укриття цивільного захисту. 

В результаті була вилучена документація по вже виконаним контрактам щодо постачання укриттів цивільного захисту в адресу закладів освіти, що є предметом досудового розслідування. 

Зауважимо, слідчі дії відбувались на підставі ухвали суду саме задля виявлення й вилучення документів та жодним чином не перешкоджали законній діяльності підприємства. 
Серверне обладнання чи будь-яке інше устаткування, відсутність якого б заблокувала роботу компанії, не вилучались.
Рух транспортних засобів та поточна діяльність не зупинялись. Тобто слідчі дії проводились з урахуванням специфіки роботи підприємства та без створення обставин, які б перешкоджали його подальшій законній діяльності.
Жодних клопотань та зауважень від представників компанії про порушення з боку співробітників БЕБ під час обшуку не надходило.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Київської обласної прокуратури. Заходи проводилися за сприяння керівництва Київської обласної державної адміністрації.
#кадри #ДПС
#Бюджет
Маємо проект Державного бюджету на 2025 рік, в якому на утримання Державної податкової служби закладено
14 415 323 тис гривень
, з яких на зарплату працівникам планують витратити 10 598 818 тис гривень.

В 2024 році на зарплату співробітника ДПС було затверджено 7 608 183 тис грн.
Це говорить про те, що нарешті фонд оплати праці збільшився на приблизно на 3 млрд гривень!

Тут варто зазначити також показники утримання БЕБ:
В 2025 році на Бюро планують витратити
1 943 763 тис грн, з них на зарплату 1 367 273 тис грн,
В 2024 році цей показник (зарплата) становив 781 416 тис грн.
#зарплата #новини #податки
Найвищі середні зарплати в Європі, то тут ситуація в топ-10 країн наступна:

Швейцарія — 8 148 євро;
Норвегія — 7 094 євро;
Данія — 6 068 євро;
Люксембург — 5 462 євро;
Бельгія — 4 511 євро;
Швеція — 4 338 євро;
Фінляндія — 4 031 євро;
Нідерланди — 3 975 євро;
Франція — 3 929 євро;
Німеччина — 3 812 євро.

Найнижчі середні зарплати в країнах Європі такі:
Албанія — 422 євро;
Болгарія — 637 євро;
Сербія — 723 євро;
Румунія — 742 євро;
Чорногорія — 844 євро;
Боснія та Герцеговина — 861 євро;
Литва — 880 євро;
Латвія — 1 053 євро;
Угорщина — 1 066 євро;
Польща — 1 114 євро.
Україна - 400 євро.

У таких країнах, як Португалія, Італія, Австрія, Велика Британія, Іспанія та Ісландія, середня зарплата становить від 2 тис. до 3,5 тис. євро на місяць.

Варто також зазначити й про податок у країнах Європи. Наприклад, у Швеції ставка прибуткового податку становить майже 60%. Якщо брати до уваги інші країни Європи то в Бельгії, наприклад, це 53,7%, у Нідерландах — 52%, у Данії — 51,5% та в Великій Британії — 50%. Найнижчий мінімальний податок у Болгарії — 10%. Загалом, в Європі податкова ставка становить 33%.

Якщо брати зарплати, спираючись на професії, то, наприклад, в Норвегії найбільше отримують медики, IT-фахівці та працівники нафтових компаній. У Німеччині найбільша зарплата у фінансистів, лікарів та працівників страхових компаній. У Франції великі зарплати у IT-сфері, бухгалтерів та працівників на виробництві.
#податки #ДПС
Досить дивно спостерігати за українськими блогерами та хайп щодо сплати ними податків - тема, яку останнім часом досить часто можно почути в інтернет-просторі (розслідувань безліч)

Одні блогери звинувачують інших в ухиленні від оподаткуванні і подають це нам.

Суть в тому, що реальні заробітки таких діячів - десятки мільйонів гривень, але показують лише незначну частину отриманої виручки.
Більшість блогерів-ФОПів, застосовує третю групу єдиного податку.

Річний дохід для 3 група ФОП не повинен перевищувати встановлений ліміт - 8,3 млн гривень.
Але блогери навіть не показують і цю суму.

Сплата податків в такому разі становила 415 тис гривень, що для жадібних підприємців забагато.
Ну не хочуть вони сплачувати 5% від виручки.

Блогери сплачують не більше 100-150 тис гривень на рік, тобто на рівні звичайних людей, якім нараховують офіційний дохід від 500 до 900 тис на рік, але ті змушені віддавати 19,5%
Відчуваєте різницю ?

Але питання в тому, що навіть ці «малолітні смаркачі», яких безумовно необхідно примушувати сплачувати реальні податки, масово виїжджають із країни, а інші блогери, які так само ухиляються від оподаткування, розповідають нам про їх не доброчесність.

Цих «порядних» блогерів ДПС не помічає. Немає на це вказівки.

Звісно, питання ухилення від оподаткування потрібно вирішувати, але вже пізніше, оскільки сьогодні ми втрачаємо навіть ці «дрібні»нарахування, які тепер буде отримувати Польща, Португалія, Кіпр, Канада.
Що ви думаєте ?
#податки
Європейська Бізнес Асоціація (European Business Association, EBA), яка є однією з найвпливовіших лобістських організацій в Україні, прогнозує зростання тіньового сектору економіки після підвищення військового збору.
#ПДВ #податки
Наші парламентарі почали активно розганяти меседж про те, що необхідно збільшувати ПДВ.

«У 2025 році для покриття невійськових видатків Україна вимушена буде позичити ще майже 37 млрд доларів і 579 млрд грн – на внутрішньому ринку. В цих умовах видатки у 2025 збільшаться всього на 5,4%, тому що у нас не з’явилось радикально нових джерел надходжень у державному бюджеті.
– І той невеликий пакет податкових змін, який ми, можливо, проголосуємо у жовтні, – хоч він і є вкрай необхідний, але покриє лише 3,5% усіх наших видатків, – зауважила народна депутатка.
З необхідних нам 38,4 млрд доларів міжнародного фінансування маємо підтвердженими лише більше ніж 15 млрд доларів. Тобто понад 23 млрд доларів Україні треба знайти і позичити.
– Ми розраховуємо на те, що в наступні роки Україна отримає доступ до 50 млрд доларів від заморожених російських активів, але після повторних гучних заяв механізм, строки й умови надання грошей досі не формалізовані, – заявила Роксолана Підласа.
#ПДВ
Спостерігаємо активне обговорення (навʼязування) необхідності підвищення ПДВ.
Але якось ігнорується питання підвищення військового збору до 5%.
Цього виявляється недостатньо?

Тепер, збільшивши ПДВ, вони (законотворці) перекладають це на «кишені громадян».

Збільшиться вартість продукції, а значить спроможність населення впаде і таким чином прибутки підприємств зменшаться.

Кого це хвилює?
Простий українець сплатить і військовий збір і ПДВ, яке є одним із основних інструментом корупційних схем.
Збільшення ПДВ - це шлях до збільшення корупційних заробітків і ніяким чином не вплине на поповнення бюджету.
#ДПС #Кадри
В ГУ ДПС у Дніпропетровській області з 19 вересня 2024-го до виконання обовʼязків начальника повинен приступити Костоглодов Сергій Миколайович
#податки
«Кожен українець має долучитися до підтримки армії. За його словами, підвищення військового збору є необхідним заходом, оскільки армія – це основний видаток держави» - Гетманцев.

«Тобто всі, ми з вами, будемо сплачувати більше на 3,5% від власного доходу для того, щоб профінансувати армію. Якщо говорити  про суперечки, то мені здається, тут суперечки можуть бути тільки від лукавого, бо насправді абсолютно зрозуміла вимога чи прохання навіть від держави до населення про те, що не вистачає грошей на основний наш видаток – це фінансування армії, то кожен повинен взяти посильну участь  в її фінансуванні. Якщо говорити про відносну ставку, тобто про відсоток, то вона залежить від доходу, який отримує людина, який отримує кожен громадянин, і він повинен поділитися власним доходом з державою», – розповів Гетманцев.
2024/09/24 00:08:17
Back to Top
HTML Embed Code: