Telegram Web Link
#ДПС #кадри
Очільник департаменту аналізу ДПС України Нонна Багмет, яку добре памʼятають по ГУ ДПС Києва (викрадач зарплат своїх працівників), продовжує знущатися над бізнесом, з метою збагачення.

https://www.tg-me.com/DonUkraine/5599
#податки #закони
Верховна Рада України прийняла законопроект про звільнення від податків і ПДВ на ввезення в Україну обладнання для енергетики:

– електрогенераторное оборудование;
– обладнання для вітрової та сонячної генерації;
– акумулятори (крім акумуляторів малої потужності)
– обладнання для протимінної діяльності;
– обладнання для виготовлення засобів протидії технічним розвідкам.
Forwarded from Середич.info
🏦Державна податкова служба. Кадри🏦

📌мої джерела повідомляють, що колишній головний податківець Чернігівщини Юрій Твердохліб намагається стати очільником Вінницької обласної податкової, де станом на зараз керує Оксана Домерат 👀

📌Юрій Твердохліб на разі є заступником начальника ГУ ДПС у Чернігівській області. Його понизили по посаді після квітневих корупційних скандалів🫰

📌кажуть, що у Вінницю пан Твердохліб намагається потрапити за допомогою пана Сокура. Цих хлопців називають одногрупниками 🏫

📌слідкуємо за офіційними повідомленнями
Forwarded from Дон Кихот
Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларацію начальниці відділу супроводження судових спорів Головного управління Державної податкової служби у Волинській області Вікторії Доманської за 2022 рік і виявило низку порушень. Лучанка не вказала відомостей на майже три мільйони гривень. Жінку звільнили, але на цьому її пригоди не закінчились. Крім кримінального правопорушення експосадовицю затримали за пропозицію хабара

У довідці за результатами повної перевірки декларації Національне агентство з питань запобігання корупції вказало, що виявило у документі недостовірні відомості. Зокрема в декларації за 2022 рік у розділі «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» Вікторія Доманська надала недостовірну інформацію щодо місця проживання доньки, яка насправді мешкає за кордоном.

У розділі «Об’єкти нерухомості» посадовиця не зазначила вартості та реєстраційні номери земельних ділянок у селі Гаразджа під Луцьком площею 13 і 10 соток. Крім того, Доманська не вказала 5-кімнатну квартиру на 132,6 квадратних метра у Струмівці поблизу Луцька, в якій вже тривалий час проживає її сім’я.

У 2020 році Вікторія Доманська показала журналістам просторий таунхаус з власною територією. Але в декларації відобразити його забула…

У 2020 році Вікторія Доманська разом з чоловіком Сергієм Стрихарчуком в інтерв’ю виданню «Перший» показала просторий таунхаус з власною територією. На той момент вона ще не працювала в податковій – була топ-менеджером із регіонального розвитку та маркетингу компанії «West Auto Hub».

Тоді в інтерв’ю Стрихарчуки розповіли, що ще на етапі будівництва зрозуміли, що це дім їхньої мрії. Вони також поділилися, як робили перепланування, аби і дружина і чоловік змогли реалізувати свої візії щодо кухні, робочого кабінету і каміна.

«Як тільки почали будувати «Струмочок», ми з першого дня знали, що саме тут хочемо жити. Стіни зносили і перебудовували усе по кілька разів. Дуже вдячні компанії «Інвестор», яка дає можливість перепланування на власний розсуд та дає поради, як технічно це виконати», – ділився з журналістами Сергій Стрихарчук.

Посадовиця «забула» вказати житло на 132,6 квадрата у декларації.

За 2022 рік чоловік Доманської отримав понад 360 тисяч гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю.

«Забула» Доманська і про гараж площею 21,2 квадрата, який також офіційно належить братові чоловіка. Відтак НАЗК цікавило, де ж сім’я тримає всі свої сім автівок, вартість яких декларантка також приховала.

За період 2015-2022 років сім’я придбала Land Rover Range Rover Evoque 2014 року випуску, Audi Q5 2013 року випуску, BMW X5 2012 року, Renault Kangoo 2007 року випуску, Mersedes-Benz E 220 2016 року випуску, Mersedes-Benz Axor 254L 2006 року та Renault Kango 2013 року випуску.

Декларантка не вказала вартість шести із семи автівок. У відповідній графі Вікторія Доманська зазначила, що їй «не відомо», скільки вони коштували.

Крім того, некоректно юристка задекларувала отриману нею та чоловіком допомогу від держави за програмою «єПідтримка» – по 6,5 тисяч гривень кожному. Назвала у декларації це «благодійною допомогою» і не вказала джерела – Кабінет Міністрів України.

Поки тривала перевірка НАЗК навесні цього року Доманська звільнилася із податкової. Офіційно – за власним бажанням.

У червні 2024-го Вікторія Доманська отримала підору за намагання підкупити прокурора. За версією слідства, жінка вручила 300 доларів США, коробку цукерок «Raffaello» та пляшку алкогольного напою «Jack Daniel’s» прокурору Любомльського відділу Ковельської окружної прокуратури. Це сталося у переддень надходження обвинувального акту у справі про підробку документів задля виїзду за кордон.
#податки #закон #акциз
17 липня комітет фінансової та податкової політики ВР схвалив законопроєкт N9032-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин в першому читанні за основу.

Законопроектом 9032-1 пропонується:
• віднести до підакцизних товарів води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин;
• встановити специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро за 1 літр напою. Платниками податку визначаються виробники та імпортери напоїв.

https://fin.informator.ua/uk/koka-kola-podorozhchaye-v-2-5-razi-komitet-getmanceva-uhvaliv-akciz-na-solodki-napoji
#податки #закони
Кабінет міністрів схвалив законопроєкти, якими пропонується підвищити податки на загальну суму 140 мільярдів гривень до кінця року.
Водночас видатки на сили оборони та безпеки зростуть на 495,3 млрд грн.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у четвер, 18 липня

Уряд пропонує знизити зі 150 євро до 45 євро вартість товарів, які пересилаються у поштових відправленнях із-за кордону і не підлягають оподаткуванню. При цьому, навіть зі зниженим лімітом такі товари не мають мати ознак, що вони ввозяться з будь-якою комерційною метою.

Крім того, у частині підвищення податків пропонується:
☝️підвищити ставку військового збору до доходів, визначених статтею 163 Податкового кодексу (загальний щомісячний дохід, у тому числі зарплата), до 5%;
встановити обовʼязок сплати військового збору юридичними особами у розмірі 1% доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи;
☝️встановити військовий збір у розмірі 5% в розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку першої, другої та четвертої групи;
☝️встановити військовий збір у розмірі 1% від доходу ФОП платниками єдиного податку третьої групи;
☝️встановити військовий збір у розмірі 5% для операцій з придбання банківських металів юридичними та фізичними особами у банків;
☝️встановити військовий збір у розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів підприємствами, установами та організаціями та ФОП, які здійснюють роздрібну торгівлю ювелірними виробами із золота , платини і дорогоцінного каміння (у тому числі виробленими із давальницької сировини);
☝️встановити військовий збір у розмірі 15% на придбання нових легкових автомобілів підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами, крім випадків забезпечення легковими автомобілями осіб з інвалідністю;
☝️встановити військовий збір у розмірі 5% від доходу з продажу нерухомого майна фізичними особами, якими протягом податкового року здійснено продаж одного обʼєкта нерухомості;
☝️встановити військовий збір у розмірі 5% на оплату послуг мобільного зв'язку;
встановити щомісячну сплату авансових внесків з податку на прибуток для мереж АЗС у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати з розрахунку на 1 кубічний метр резервуарів для зберігання бензину та дизельного палива та скрапленого газу;
☝️встановити акціизний податок у розмірі 0,1 євро за 1 літр для напоїв з високим вмістом цукру.
#кадри #ДПС
Автор каналу «Свободний», журналіст Влад Сидоренко, прокоментував ймовірне підвищення зарплати податківцям.
Але своїм постом показав всю свою зневагу до податківців.
Ми також критикуємо діяльність податкових органах, але розуміючи реальний рівень корупції (це декілька департаментів в системі) і рівень зарплат, завжди залишаємось на стороні податківців.
Тож такий пост від журналіста - викликає сором та огиду.

Нагадаємо «порядному журналісту» Сидоренко, що він останнім часом дуже тісно співпрацює з колишнім очільником ГУ ДПС Хмельницької області пані Іриною Зленко.
Співпрацює, зрозуміло, не за ідею).

Тож насміхатися рівнем заробітку держслужбовців та називати всіх корупціонерами - це не журналістика.

Маємо надію, що від сидоренка будуть вибачення.
Але якщо і ні, то люди (в коментарях) і так все зрозуміли.
#суд #ДПС
Тесть колишнього очільника ДПС опинився під вартою

Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід одному з підозрюваних  у справі отримання хабаря колишнім головою Державної фіскальної служби Романом Насіровим.

Слідчий суддя підтримав позицію прокурора САП і відправив під арешт наближену до Насірова людину.
Її підозрюють у легалізації 21 млн євро хабаря, який отримав ексголова ДФС. Йдеться про тестя Насірова, власника групи компаній “Альтіс” Олександра Глімбовського.

Відповідно до попереднього рішення суду від 24 червня, підозрюваному було обрано запобіжний захід у вигляді застави без арешту. Він мав протягом 5 днів внести 200 млн грн. Однак гроші так і не внесли.

Після цього прокурор САП клопотав суд про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком 60 днів. Проте він має можливість внести 200 млн грн застави.

Романа Насірова звинувачують у ймовірному отриманні хабаря в розмірі 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям агробарона Олега Бахматюка.

31 жовтня 2022 року екс голову ДФС взяли під варту із заставою у 523 млн грн. З того моменту запобіжний захід неодноразово продовжувався, Насіров весь цей час перебував у СІЗО.
24 травня за Насірова внесли 55 млн грн застави, після чого він вийшов із СІЗО.

Окрім справи про махінації з відшкодуванням ПДВ, Насіров також підозрюється в епізоді «газової справи» Олександра Онищенка зі збитками на 2 млрд грн, а Бахматюк має підозру у справі про розкрадання 1,2 млрд грн кредиту НБУ для його «ВіЕйБі Банку».
#ДПС #кадри #зарплата
Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою скоротив граничну чисельність працівників органів Державної податкової служби майже на 3,3 тисячі осіб, водночас посадові оклади будуть збільшені.

Так, згідно із ухваленими змінами, гранична штатна чисельність територіальних органів ДПС скорочена з 22 572 до 19 281. Водночас чисельність працівників центрального апарату збільшено на 206 осіб - з 1 629 до 1 835.

У голови ДПС коефіцієнт збільшений з 15,9 до 31,8, у першого заступника – з 15,1 до 32,2, у заступників голови - з 14,3 до 28,6. У інспекторів коефіцієнт зросте з 3,6 до 7,2.

Для забезпечення фінансування змін у бюджеті передбачено перерозподіл видатків у сумі 1 338 296,8 тис. грн (у тому числі на оплату праці - 1 111 325,1 тис. грн).

Таким чином збільшення зарплати податківцям повинно відбутися не в наступному році, а вже сьогодні.

https://www.kmu.gov.ua/storage/app/uploads/public/669/a66/d3a/669a66d3a8527641066351.pdf
#ДПС #зарплата
Скорочення вакантних посад у Державній податковій службі не призведе до якіснішої роботи ДПС.
Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат Михайло Цимбалюк.

Голова податкового комітету Ради  Данило Гетманцев повідомив, що уряд ухвалив рішення про скорочення чисельності податківців на 15% (3.3 тис. чоловік).
За його словами, це вдалося зробити завдяки діджиталізаціі та введенню ризик-орієнтованого підходу податкового контролю в управління податковими органами. Гетманцев зазначив, що за рахунок отриманої економії розмір посадових окладів податківців збільшиться.
Проте, на думку експертів, скорочення ймовірно торкнеться вакантних посад у ДПС, а кількість працівників, які фізично є в податковій навряд дуже зміниться.

Я не вважаю, що скорочення цих посад, більше того вакантних, може вплинути на якісний склад роботи податкової. Важливо, щоб вони якісно виконували свою роботу, щоб знову не було наїздів на бізнес, вимагання сплати податків наперед. Але ця служба особливо в цих непростих умовах обмеженого бюджету і діри дефіциту, яка зростає є надзвичайно важливою
– сказав нардеп.

Він нагадав, що податкова – це фіскальний орган, який виконує закони і нормативні акти, які ухвалюють Кабмін і Верховна Рада.

Тому, на думку нардепа, на ефективність роботи ДПС не завжди впливає її кількісний склад.

“Насамперед важливі якісні показники ну і формула – тобто правила гри: що вони мають робити, відсутність корупції, все-таки більше залучення електронних систем, де уникається участь людини, на прикладі автоматичного відшкодування того ж ПДВ. Там, де нема втручання – там все іде нормально, де тільки є втручання людського фактору – починається гальмування і зловживання”, – зазначив Цимбалюк.

Крім того, на думку Цимбалюка слід також відмовитись від того, що керівництво податкової працює у статусі “виконуючий обовʼязки”.

“Тобто вони працюють, не знають свого кар’єрного майбутнього, бо їх можуть будь-коли, без жодних правил і пояснень звільнити, ну і відповідальність така сама. Тобто треба перейти до повноцінного призначення керівника і жорстко питати їх за результати роботи. Це все не складно зробити, бо європейських взірців роботи таких фіскальних служб є безліч”, – підкреслив нардеп.
#ДПС #первірка
Понад 3,3 тис. перевірок компаній та ФОПів заплановано цього року за даними Державної податкової служби.

З них майже 73% припаде на компанії, а решта — на приватних підприємців. У червні компаній «під наглядом» побільшало на 42 одиниці.

Тож на перевірки протягом цього року варто чекати 2 450 компаніям та 915 ФОПам. У червні до списку додалося ще 42 бізнеси, які перевірять уже в другому півріччі.

Найбільше перевірок буде здійснено у Києві — 26%. А також у Дніпропетровській та Львівській областях — 8,1% та 6,9% відповідно. Найменший інтерес податківців привернула Херсонщина — лише 2 компанії.

Серед нових компаній можна відзначити СЕНС БАНК з виторгом 12.9 млрд грн, який обійняв 7 позицію в Індексу Опендатабота серед банківських видів діяльності.

Перевірятимуть податківці також ТОВ АГРОПРОІНВЕСТ 08 — майже 2 млрд грн та ТОВ АЛМА ВІН — 1,6 млрд грн.

Натомість закриває топ десятку ТОВ ТРЕЙДІНГ ПРОДАКТ КОМПАНІ з доходом у понад 326 млн грн.

За інформацією Опендатабота
#податки #збір
Уряд пропонує справляти військовий збір у розмірі 15 % з вартості легкових автомобілів при їх першій державній реєстрації, що передбачено проектом №11416, зареєстрованим 18.07 ( в п’ятницю).

Як вам новина? Скільки тепер буде коштувати новий автомобіль при купівлі?

https://www.tg-me.com/ninayuzhanina/2471
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
#податки
Відео для тих, хто заявляв про збільшення надходження податків і показує реальний стан речей.

«Якщо за 3 місяці ми не почнемо вирішувати проблему відсутності кадрів, це буде гірше за енергетичну кризу. Так кажуть люди на робочих місцях, — нардеп Ніна Южаніна

За її словами, з 24 лютого 2022 року ВВП України знизився на 30% і половина бізнесів закрилася.

А ось ще одне джерело:
«В Україні кадровий дефіцит - потрібно додатково 4,5 мільйона працівників, щоб забезпечити щорічне зростання ЗПС до 2030 року на 7%», — заступник міністра економіки Тетяна Бережна на зустрічі з представниками МВФ.

Через війну та міграцію склався кадровий дефіцит та структурне безробіття. Якщо 2021 року офіційний ринок праці налічував 11,5 мільйонів працівників, то 2023 року ця цифра зменшилася до 9 мільйонів.
#податки
Україна щодня витрачає на захист від російської військової агресії в середньому по 5,6 млрд грн.
Ці кошти надходять виключно із внутрішніх джерел фінансування держбюджету, зокрема податків та зборів. У цих умовах підвищення податків для всіх українців є неминучим, і його вже найближчим часом мають підтримати народні депутати. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Він закликав депутатів Верховної Ради ухвалити законопроєкт про підвищення податків, який вже запропонував уряд.

"Війна триває вже третій рік і щодня потребує в середньому 5,6 млрд грн. Наша боротьба з агресією фінансується виключно за рахунок внутрішніх джерел. Кожна гривня, сплачена громадянами та підприємцями до держбюджету України, йде на фінансування захисту та оборони. Те саме стосується і внутрішніх запозичень у вигляді військових облігацій. Усі ці кошти уряд спрямовує на Збройні сили", – заявив Марченко.

Він зазначив, що військовий бюджет росії більший за український утричі. Так, РФ у 2024 році планує витратити 120 млрд дол. на фінансування агресії проти України. Водночас, витрати на сектор безпеки та оборони України у поточній редакції держбюджету-2024 становлять 42 млрд дол. (за розрахунковим обмінним курсом 40,7 грн/дол).

За розрахунками Мінфіну, зараз Україні не вистачає 500 млрд грн на фінансування армії. І це головний аргумент за підвищення податків. Марченко навів як приклад досвід інших країн, які пережили війни. "Міжнародний досвід показує, що країни, які своєчасно приймають складні рішення, виграють війни", – заявив міністр, нагадавши про такі випадки:

☝️під час Першої світової війни Велика Британія підвищила ставки прибуток з 6% до 30%. Це, за словами Марченка, дозволило країні забезпечити значні кошти на фінансування військових витрат;
☝️у США під час Першої світової гранична податкова ставка зросла із 7% до 77%;
в ході Другої світової війни у Великій Британії максимальна ставка податку на прибуток підвищилася до 97,5%, а в США податок на найнижчий рівень доходів зріс з 4% до 23%, податки на надприбутки сягали 94%» – заявив глава Мінфіну.

Пропозиції Кабміну:
☝️Збільшити ставку військового збору з 1,5 до 5%. При цьому його зобов'яжуть платити юросіб та фізосіб-підприємців (ФОП) – за різними ставками залежно від групи.
☝️Обкласти військовим збором торгівлю нерухомістю та авто.
☝️Запровадити податок на солодку газованку.
☝️Стягувати військовий збір у розмірі 30% від вартості під час продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння.
☝️Обкласти військовим збором фіз- та юросіб при купівлі банківських металів.

"В умовах війни військовий збір мають сплачувати всі. Це наша спільна відповідальність: і фізичних осіб, і ФОП, і великого бізнесу. Перегляд ставок військового збору та введення його для низки платників податків дозволить отримати до держбюджету додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки та оборони", – заявив Марченко.

Єдине, що не сказав Марченко, так це те, що армію підтримують з початку повномасштабної війни пересічні громадяни, які донатять напряму військовим.
І напевно, якщо він назвав би суми, то всі були б здивовані розмірами допомоги.

Тому розповідати про те, що таким чином (поповнення державного бюджету) ми допоможемо армії, смішно, оскільки Міністр не згадав скільки з цього бюджету під час війни витрачається на інші, не військові програми (ремонт доріг, парків, придбання автопарку та інше).
#ДПС #кадри
Є і такі довбойоби)

«Кількість податківців в Україні необхідно скоротити на 80%, а сплату податків зробити автоматичною через банки» - співзасновниця Спілки українських підприємців, голова правління антикорупційної громадської організації «СПРОТИВ» Марія Барабаш.
2024/09/23 04:30:58
Back to Top
HTML Embed Code: