Telegram Web Link
#податки #закон
Дуже багато джерел, посилаючись на Кабмін, говорять про те, що в Україні планують значне підвищення основних податків.

Міністерство фінансів розробить зміни, які невдовзі передадуть на розгляд парламенту.

Планується підвищення ПДФО та військового збору.
Наразі українці сплачують 18% від своєї заробітної плати на доходи (ПДФО), а також 1,5% військового збору, які спрямовуються до державного та місцевих бюджетів (військовий збір виключно в державний бюджет).

"Військовий збір буде підвищено до 5%. Пропонується підвищувати саме військовий збір, щоб всі зібрані кошти йшли на оборону, а не в місцеві бюджети. Не стоїть питання, популярний чи непопулярний це крок. Це необхідно робити, щоби захистити державу", - зазначили в уряді.
#податки #закон
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді збільшити акцизи на пальне, ігристі вина і зброджені напої.

В Податковий кодекс України планують внести зміни щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку.

Урядом пропонується ряд змін:
◦ надати визначення терміна "проміжні продукти" відповідно до Директиви від 19 жовтня 1992 № 92/83/ЄЕС про гармонізацію структур акцизних зборів на спирт та алкогольні напої.
◦ Збільшити для проміжних продуктів розмір ставки акцизного податку з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні - на рівні розміру чинної ставки на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані)".
◦ уточнити термін "середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет", зокрема зазначити, що така ціна розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет з урахуванням усіх податків, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України.
◦ встановити нові розміри ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою Ради № 2003/96/ЄС від 27 жовтня 2003 про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергопродуктів та електроенергії, які набиратимуть чинності з 1 січня 2028 року: на бензини 359 євро за 1000 л, на газойлі (дизельне пальне) – 330 євро за 1000 л, на скраплений газ – 277 євро за 1000 літрів.
◦ Встановлено графік щорічного збільшення таких ставок з 1 липня 2024 по 31 грудня 2027 включно.

З липня 2023 року акциз та ПДВ на пальне становить: акциз на бензин 213,5 євро/1 000 літрів, акциз на дизельне паливо - 139,5 євро/1 000 літрів, ставка ПДВ - 20%.
#ДПС #нампишуть
Порушення кримінальної справи відносно в.о. заступника Голови ДПС України Сокура, свідчить про створення корупційного штабу податкової служби.

Друга відомий персонаж ДПС - пані Т.Гречана обіймає напрямок контролювання корупційних схем через свою «праву руку» Е.Дьоміну.

Так з метою збору коштів з підприємств Дніпропетровської області на посаду в.о. начальника ГУ ДПС була поновлена вже всім відома Н.Федаш, яка продовжує разом із своїм «помічником» Є.Буличовим стягувати хабарі з виробничих підприємств області.

Так їх натиску піддались ТОВ «Малбі-Україна», ТОВ «Золотий дракон» та десятки інших виробників регіону.

При цьому ФПГ «АБВ», яка розповсюджує «ризиковий» кредит в.о. керівника області, за інформацією самої групи, особисто отримує неправомірну вигоду за надання можливості даним підприємствам уникати сплати податків до бюджету України на мільярди гривень, які так потрібні для Перемоги України.
#ДПС #Кадри
Зʼявився новий «топ-менеджер» в ГУ ДПС у Львівській області - Юрій Кіч, на посаді в.о.заступника начальника.
«Замінив» сестру відомого «списаного» політика - Олену Парубій.

На питання журналіста про принципову різницю між «правом користування» та «орендою» відповідаємо:
Інколи квартири люблять орендувати у своїх тещ за дешево, або за дорого - у разі компенсації (але це народні обранці).
А ось право користування квартирою - власність корупціонера, оформлена на родича з метою приховування злочинних доходів.

https://www.tg-me.com/seredych/4471
#БЕБ #ДПС
Нова Пошта допомагає перевозити нелегальні сигарети

Головний підрозділ детективів Бюро економічної безпеки та територіальні підрозділи БЕБ проводять 24 одночасних обшуки на виробництвах та у складських приміщеннях чотирьох виробників сигарет, які підозрюються у незаконному виготовленні тютюнової продукції. Зокрема у виробництві сигарет за формою 2 та їх подальшій реалізації в Україні та країнах ЄС. 

Під час обшуків детективи вже виявили виробничі лінії та понад 1 млн пачок сигарет «Marshal», «URTA», «BRUT», «BL», «Marvel», «Compliment» тощо без марок акцизного податку. Також виявлено орієнтовно 18 тонн тютюну. 

Крім того, попередньо встановлено, що переважна кількість відправлень незаконно виробленої тютюнової продукції здійснювалась відомою службою доставки Нова Пошта.
На одному з її відділень було виявлено велику кількість сигарет без марок акцизного податку.
Обшуки на виробництвах тривають. До відповідних перевірок й досліджень залучені криміналісти та Державна  податкова служба.
#ДПС #Кадри #Декларування
Тіньовий директор департаменту організації роботи ДПС України Олег Марчук (офіційно заступник директора), перебуваючи у відпустці, продовжує управляти своїми «підлеглими-паразитами».
Змінювати структуру в територіальних підрозділах ДПС України по замовленню окремих осіб, під «наглядом» керівництва - особливе вміння, з яким звісно не потрапиш на шоу «Україна має талант».

Про те що навіть у відпустці у Марчука та його світи справи йдуть непогано може стверджувати його декларація за 2023 рік. У Олеже знову поповнення «золотих активів», яким може позаздрити сама пані Кірієнко.

Протягом двох місяців 2023 року Марчуку «подарували»:
◦ Три земельні ділянки на 25, 14 соток в селі Нові Петрівці (резиденція Межигірʼя).
◦ Житловий будинок на 113 метрів.
◦ Дружина отримала в оренду нежитлове приміщення на 156 метрів з земельною ділянкою у родича чоловіка - Катерини Марчук.
Такі активи оцінюються в десятки мільйонів гривень!

Але не забуваємо ще про нерухомість яка зʼявилась раніше - в 2020-2022 роках.
І все це при зарплаті в 260 тис гривень на рік )
#податки
Вчорашня новина про бронювання співробітників Glovo, Visa та інших викликав неоднозначну реакцію у населення.

Звісно, пізніше наказ Мінекономіки було скасовано, але є цікавий факт.
Зазначені компанії звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації з проханням надати бронювання їх співробітникам, оскільки вони (так вважає Міністерство) визнані критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв:
◦ відсутність заборгованості по ЄСВ,
◦ відповідний рівень зарплати,
◦ вони є резидентами Дія.Сіті.

Тож головним аргументом є те, що подібні компанії підтримують економіку країни податками й зборами.

Ми розуміємо, що ІТ- компанії мають шалені прибутки та сплачують значні податки.
Але яким чином наприклад ТОВ «ФАВБЕТ ТЕК» (видання компʼютерних ігор) віднесено до критично важливих?
Крім того, наприклад, Glovo - це не ті хлопчики, які бігають по вулиці, це в першу чергу головний офіс, де бронюють ІТ- фахівців.

Придумувати «клуб білого бізнесу» для обраних це не вірно.

Хтось знав, що звичайні ФОПи - платники єдиного податку, в деяких територіальних громадах (місцевий бюджет) входять в перелік основних наповнювачів бюджету?

Якщо хтось вважає, що Україна виживає виключно за рахунок «клубу білого бізнесу» - ви помиляєтесь.
Україна виживає в тому числі за рахунок ПДФО, який сплачує кожен працюючий українець.

А ось для резидентів Дія Сіті застосовують знижені податкові ставки. Теж саме ПДФО -5%, а податок на прибуток  — 9%.
#ДПС #кадри
В ГУ ДПС у Донецькій області зʼявився очільник - Олександр Головін.

До цього часу він очолював відділ моніторингу операцій та ризиків управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Донецькій області

Нарешті людям виплатять зарплату !

https://www.tg-me.com/seredych/4475
#податки
Уряд України задля подолання проблем наповнення бюджету розглядають можливість запровадити військовий збір для ФОПів.

Наразі військовий збір сплачується з зарплати працівників та становить 1,5%.
ФОПи військовий збір не сплачують. Водночас уряд розробляє законопроєкт про запровадження обов'язкової сплати військового збору також платниками єдиного податку.

Сьогодні в Україні зареєстровано понад 2 мільйони ФОПів. При чому рекордний приріст відбувся за останні 12 місяців (з 1 лютого 2023-го по 1 лютого 2024-го) – близько 315 тисяч.

ФОПи сплачують зі своїх доходів єдиний податок, ЄСВ, ПДВ (загальна система оподаткування).
Про чому ЄСВ у період дії воєнного стану та 12 місяців після його завершення сплачується добровільно за умови, що стаж за цей період не буде нараховано при несплаті. Цією нормою скористалось дуже багато підприємців і навіть ті, які знаходяться в областях де не відбуваються військові дії. Не зовсім логічна ініціатива.

Військовий збір буде підвищено для фізичних осіб до 5%, який направляється в державний бюджет України на військові заходи.
Зрозуміло, що питання запровадження військового збору для ФОПів також дуже цікаве для наповнення бюджету.
#податки #закони
Народний депутат Гривко пропонує ввести податок для бездітних і не багатодітних.
Він вже зареєстрував відповідний законопроєкт.
Цей «розумник» пропонує ввести ставку податку:
для бездітних батьків - 1,5%,
для малодітних батьків - 0,5-1%


Насправді такі законопроєкти створюються не з метою збільшення оподаткування, а щоб переключити людей від чогось іншого, важливого.

Але навіть при розумінні реальних мотивів, всеодно соромно таке читати.
#податки
Лайфхак від голови податкового комітету )

«Ми розглядаємо можливість до другого читання включити для членів Клубу білого бізнесу право на бронювання співробітників».

https://www.obozrevatel.com/ukr/ekonomika-glavnaya/nepopulyarnih-rishen-uniknuti-bude-skladno-getmantsev-pro-podatki-borgi-ta-perspektivi.htm
#ДПС #Хабар
НАБУ і САП розширили коло підозрюваних у справі щодо одержання неправомірної вигоди посадовцями ГУ ДПС у Харківській області.
За даними слідства, взимку цього року начальниця відділу податкової підбурила представника приватного товариства надати 55 тис. дол. США за виключення його компанії з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості. Кошти зокрема призначалися начальнику одного з управлінь ГУ ДПС у Харківській області, податківиці, а також її підлеглій та місцевому підприємцю, які брали участь у передачі хабаря.

17 травня 2024 року про підозру повідомили начальнику управління ГУ ДПС у Харківській області (ч. 4 ст. 368 КК України), а також працівниці відділу і підприємцю (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України).

Начальниці відділу про підозру повідомили у лютому.
Встановлення причетності до злочину інших посадових осіб податкової та фізичних осіб триває.  

https://nabu.gov.ua/news/koruptciia-u-podatkoviyi-kharkivshchyny-novi-pidozriuvani/
Forwarded from Дон Кихот
Касательно подозрений от НАБУ сотрудником налоговой Харьковской области.

Действительно подозрения получили начальник управления Марехин, и инспектор Зубко.

Дело касается вымогательства и получения неправомерной выгоды от предприятия «Суши фудз»

Пока подозрения получили номинальные «передасты».
Деньги «заказывались» и
брались еще под предыдущего руководителя налоговой области Гладченко В. , который , говорят, покинул просторы нашей родины
#новини #закон
22 травня - день обшуків

Епізод 1
НАБУ прийшло з обшуками до колишнього заступника голови Офісу президента Андрія Смірнова, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

Епізод 2
НАБУ прийшло з обшуками до заступник головного відділу економіки СБУ у Львівській області. Ймовірно обшуки звʼязані зі справою що стосується розкрадання вугілля в червоноградських шахтах.

Епізод 3
САП та Нацполіція прийшла з обшуком до НАБУ - обшукали першого заступника НАБУ Гізо Углави, детективів НАБУ. Підставою для обшуків стала справа про розголошення даних досудового розслідування по «Великому будівництву».

Далі буде …
#ПДВ #податки
Головна схема країни чи як "банани" легким рухом руки перетворюються на "липове зерно", і держава ще за це платить 20% від суми фіктивного експорту.

Є імпортер, фірма А, який ввіз у країну умовні "банани" на суму 60 млн грн.

За партію імпорту офіційно заплачені гроші, а також утримано на митниці ПДВ у розмірі 20% вартості, тобто 10 млн грн.

Потім імпортер реалізує цей товар на базарі оптовикам за готівку, наприклад, за 120 млн грн.

Податок з прибутку не платить, оскільки реалізація пройшла неофіційно.

Також він не донараховує ПДВ на різницю між ціною реалізації та митною декларацією.

Але він має 120 млн грн готівки, а реалізацію товару потрібно закрити за балансом. Крім того, є ще 10 млн грн податкового кредиту – просто так його не отримаєш.

І Імпортер знаходить "фірму-скрутчика", яка фіктивно купує у нього банани за 60 млн грн, тобто за собівартістю і "скручує" податковий кредит із ПДВ на 10 млн грн, тобто забирає його собі.

Рух товару йде тільки на папері, простими словами "продаються-купуються" лише документи на товар і податковий кредит з ПДВ.

У цей же час зернотрейдер - "Фірма С" скуповує зерно на внутрішньому ринку.

Робить це переважно за готівку або купує у фермерів на єдиному податку, які не можуть надати податковий кредит з ПДВ.

В результаті зернотрейдер має 5000 тонн зерна на 30 млн грн, але офіційно його немає на балансі. Нема й податкового кредиту. Що робити?

Зернотрейдер звертається до вже відомої нам "фірми-скрутчика".

Купує у неї 10 000 тонн зерна на 60 млн. грн. і отримує "скручений" раніше на бананах податковий кредит на 10 млн. грн.

Тепер на балансі є зерно та є податковий кредит.

Далі зернотрейдер експортує 5000 тонн легалізованого зерна плюс 5000 тонн фіктивного.

Зернотрейдер перераховує 60 млн грн фірмі-скрутчику, та, у свою чергу, жене ці гроші імпортеру, імпортер віддає зернотрейдеру 60 млн грн готівкою.

У фіналі зернотрейдер отримує ще й 10 млн грн відшкодування ПДВ від держави та її ділять учасники схеми.

Загалом, все лише у плюсах:

Імпортер отримав на рахунок безготівку на 60 млн грн і може купувати нову партію бананів.

Експортер – отримав 60 млн грн готівки та може знову купувати зерно за готівку.

ПДВ "скручений" і поділений. Фірма-скрутчик отримала свою комісію.

У мінусі тільки держава - вона виплатила відшкодування ПДВ з фіктивної операції та отримала спотворену статистику експорту.

Схема та аналіз Олексія Куща
2024/11/14 12:25:05
Back to Top
HTML Embed Code: