Telegram Web Link
Друзі та подруги, ВГО “Гей-альянс Україна” розпочинає новий набір волонтерів та волонтерок. Це гарна можливість долучитися до команди, що працює на підтримку ЛГБТ-людей.

Ми реалізуємо програми по всій Україні. Це:
🔹 індивідуальні набори допомоги (продукти, ліки, засоби особистої гігієни),
🔹 тимчасове житло,
🔹 організація переїзду,
🔹 соціальний та юридичний супровід,
🔹 консультаційно-інформаційна підтримка.

Кожного дня ми вирішуємо десятки завдань. Ми об'єднуємо членів організації, волонтерів та співробітників ГАУ. І зараз надаємо можливість 10 новим людям долучитися до нашої команди. Ця програма відкриє для вас наступні можливості:

попрацювати в НГО-секторі;
отримати досвід роботи в кризових ситуаціях;
отримати практичні навички реалізації поетапного виконання задач різної складності;
долучитися до спілкування з однодумцями;
знайти нові приємні знайомства;
спільно попрацювати з небайдужими та цікавими людьми
відчути себе долученим до важливих та потрібних справ
отримати досвід підтримки людей, які потребують допомоги
навчитися спілкуватися та шукати необхідну інформацію;
отримати доступ до внутрішніх навчальних програм та можливостей організації.

Ми шукаємо волонтерів та волонтерок не лише в Києві: є чимало задач, які можна вирішувати віддалено :) Тож відстань - не проблема.

Тож якщо ви маєте бажання, час та наснагу, якщо поділяєте наші цінності, заповнюйте форму за посиланням. З кожним та кожною ми обов’язково зв’яжемося. До зустрічі!
Нещодавній звіт Amnesty International стосовно ситуації в України викликав неабияке обурення як серед українців, так і серед світової спільноти. Наразі вже звільнилися директора українського офісу та співзасновник шведського. Організація втрачає донорів, але головніше — вона втрачає свій репутаційний капітал, що напрацьовувався десятиліттями.

Основний камінь спотикання у цьому звіті — звинувачення ЗСУ у порушенні законів війни:

“Тактика України порушила міжнародне гуманітарне право, перетворивши цивільні об'єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах, які послідували за цим, загинули мирні жителі і була зруйнована цивільна інфраструктура”

Виглядає як хрестоматійний приклад віктімблеймінгу: ви захищались, але саме ви винні. Не дивно, що цей звіт викликав обурення серед українців та українок. Та навіть висловити обурення в соцмережах на думку Агнес Каламар, очільниці центрального офісу Amnesty International, то є атака “тролів та ботів”. Зараз Amnesty International ініціює розгляд свого звіту міжнародними експертами на предмет незалежності. Можливо, висновки цієї експертизи якимось чином зможуть відбілити слова пані Каламар. Але слово — не горобець. Пані Каламар має покинути посаду.

Ми вважаємо, що публікація та зміст цього звіту є упередженими та ретранслюють російські наративи та заяви. Зверніть увагу хоча б на те, що посольство росії в Британії відреагувало на звіт першим, майже миттєво. Будь-яка заангажованість або упередженість несумісна з місією міжнародних спостерігачів.

Ми вважаємо, що комунікація центрального офісу Amnesty International щодо цього звіту є непрофесійною, упередженою, а особисто від пані Каламар ще й зверхньою. І цій комунікації, так само як і звіту в цілому, має бути дана оцінка щонайменше правлінням організації.

Як організація ВГО “Гей-альянс Україна” вже підписала петицію до правління Amnesty International про відставку Агнес Каламар. Тепер ми закликаємо всіх свідомих українців та українок зробити те ж саме. Таким людям і “професіоналам” як пані Каламар не місце у правозахисній спільноті. Тож нумо допоможемо їй покинути його. Підписуйте петицію, зробімо світ кращим вже зараз.

#AgnesCallamardMustResign
Ми вже писали про те, як давати собі раду при посттравматичному синдромі. Та не у всіх людей ПТСР розвивається, багато хто з нас страждає на “просто” підвищений рівень тривожності. І це — результат не лише російської агресії. Можна сказати, що тривожність — це одна з тих штук, якими ми розплачуємося за мультизадачність та намагання тримати своє життя під контролем.

Тож в цьому пості ми розповімо про те, яким чином можна справитися з тривожністю без звернення до спеціаліста. Ця тема може стати актуальною для будь-кого в будь-який момент часу.

Отже, аби справитися з тривожністю:

Давайте раду свому тілу. Дотримуйтесь режиму дня, займайтеся хоча б мінімальною фізичною активністю, не забувайте про гігієну. Такі рутинні справи виступають своєрідним “якорем”, що прив’язує до реальності.

Старайтеся відволікатися від негативних думок. Так, звучить фантастично, але все ж. Замість того, аби сидіти та думати, звідки готувався напад, займіть себе чимось корисним. Помийте підлогу, зробіть собі чай, приготуйте те, що давно хотіли. Але не варто займатися чимось монотонним: в’язанням, вишиванням тощо. Під час такої роботи руки працюють окремо, голова — окремо.

Зміщуйте фокус. Якщо не можете не думати про проблему, думайте, як її можна вирішити. А коли надумаєте — починайте це реалізовувати. Навіть маленькі кроки на шляху до великої мети дають відчуття контролю над ситуацією.

Негативні емоції — це ок. Гніватися, волати, плакати, проклинати — це все нормально. Не стримуйте себе, дайте вихід цьому. Але без самоушкодень, бо це не є добрим. Коли весь негатив вийде, заповніть пустоту чимось позитивним: зустріньтеся з друзями, подивіться гарний фільм, сходіть на прогулянку.

Не звинувачуйте себе, якщо ваша психіка блокує всі емоції. Це — один з механізмів захисту, аби кукуха залишалася більш-менш стабільною. Не грайте роль, не вичавлюйте з себе посмішку, якщо нема ресурсу на це.

І найголовніше: пам’ятайте, ваші думки — це думки, а не реальність. Якщо все ж хочеться виговорится, подзвоніть або зустріньтеся з друзями. Не хочете, аби близькі знали про ваші психологічні проблеми? Тоді можете написати в чат-бот психологічної допомоги або зателефонутвати за номером 5522. Це кол-центр фундації “Вартожити”, що надає психологічні консультації всім, хто потребує цього.

Психологічне здоров’я — це не та штука, якою можна нехтувати. Бережіть себе, любить себе, дбайте про себе.
ВГО “Гей-альянс Україна” — членська організація, що базується на ком’юніті та пишається цим. Наша діяльність будується на спільній роботі, на потребах спільноти, на підтримці ініціатив членів організації та волонтерів.

Ми завжди перебуваємо в контакті зі спільнотою: ми знаємо, які в неї проблеми, запити та очікування. Правління та члени організації не літають у хмарах: ми тримаємо руку на пульсі. Саме така модель діяльності — оптимальна для нашої мети.

Мета нашої діяльності — послідовно та системно покращувати якість життя ЛГБТ-людей в Україні. Для цього ми:

🔹підвищуємо рівень юридичної грамотності у спільноті;
🔹інформуємо про важливі події, що прямо стосуються ЛГБТ або можуть бути корисними для представників ком’юніті;
🔹проводимо профілактику та протидію гомо-, бі- та трансфобії;
🔹підтримуємо роботу ком’юніті-центрів (мережа Queer Home);
🔹розвиваємо волонтерський та громадський рух.

Аби досягти поставлених цілей, ми:

надаємо представникам та представницям спільнот консультації з різних питань;
підтримуємо роботу інформаційної мережі для ЛГБТ (сайт, сторінки в соцмережах та месенджерах);
проводимо інформаційно-просвітницьку роботу серед спільноти (тренінги, майстер-класи, клубна робота, волонтерські заходи тощо);
беремо участь та проводимо заходи, що спрямовані на покращення культурної, освітньої та інших сфер суспільного життя;
беремо участь в національних та організуємо регіональні прайди тощо.

А з початку повномасштабного вторгнення ми ще й допомагаємо представникам ком’юніті продуктовими наборами, ліками, засобами особистої гігієни, а також надаємо безпечне тимчасове житло.

Все, що ми можемо зробити, аби життя ЛГБТ-людей ставало кращим, ми робимо.

Долучитися до роботи ГАУ можна як співробітник, волонтер або член організації. Якщо з першими двома все більш-менш зрозуміло, то членство в організації викликає певні питання. Що це таке? Чим членство відрізняється від роботи, які обов’язки та права мають члени?

Членство в організації насамперед дає реальну можливість впливати на стратегічний вектор розвитку організації. Саме члени організації обирають правління та приймають рішення про напрям діяльності на найближчий рік. Хто, як не представники спільноти, знає запити та потреби спільноти?

Також члени організації мають можливість та право представляти організацію як на регіональному, так і на національному рівні. На додачу членство в організації дає можливість долучатися до внутрішніх програм.

Аби стати членом організації, потрібно зробити не так вже й багато. Для початку — заповнити форму. Форму ви можете знайти за посиланням: https://bit.ly/3CcS7RG

Лайк та репост дуже вітаються :)
Наближається День Незалежності України. Для росіян це свято — як кістка в горлі: ну не може сусідня держава змиритися з тим, що наша країна невпинно рухається до Європи та віддаляється від радянсько-імперського минулого.

Саме тому вже пів року росіяни бомблять наші міста та руйнують наші життя: якщо не вдається захопити територію, то треба зробити її непридатною ні для чого: “так не діставайся ти нікому”.

Провокації та масовані ракетні обстріли на День Незалежності — це сценарій з дуже великою ймовірністю. Ми наполегливо радимо відповідально ставитися до питань особистої безпеки:

не нехтуємо сигналами повітряної тривоги;
перевіряємо, в якому стані “тривожна валізка”;
намагаємося зайвий раз не пересуватися громадським транспортом і стараймося бути весь час неподалік бомбосховищ;
заряджаємо павербанки;
складаємо документи у герметичний пакет.

І в жодному разі не піддаємось паніці. Віримо в ЗСУ. Все буде Україна. Ми переможемо.
Щороку 23 серпня в Україні відзначається День Державного прапора. Це свято було засноване ще у 2004 році указом президента Леоніда Кучми.

Сьогодні, у 2022 році, наш прапор — це символ хоробрості, спротиву та боротьби. Крок за кроком синьо-жовтий стяг замайорить над усіма тимчасово окупованими українськими містами, містечками, селами. “І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”.

ВГО “Гей-альянс Україна” вітає співгромадян та співгромадянок з Днем Державного прапора. Най цей символ й надалі надає нам сил, єдності та віри. Все буде Україна!
Сьогодні в Україні відзначається День Незалежності. Саме в цей день у 1991 році було проголошено про створення незалежної суверенної держави України.

Сьогодні, 24 серпня 2022 року, рівно півроку з початку повномасштабного вторгнення росії. Увесь цей час ми боремося, бо для українок та українців “незалежність” — не просто слово, а 24 серпня — не просто червоний день у календарі.

ВГО “Гей-альянс Україна” вітає Україну з Днем Незалежності. Цей день — кожного та кожної з нас. Цей день — про право на незалежність, на самовизначення, на безпеку, захист честі та гідності, на право бути. Це базові права, що об’єднують нас та роблять тими, хто ми є. Все буде Україна.
Вчора було рівно пів року з моменту повномасштабного вторгнення. Вже шість місяців росія руйнує наші домівки та життя. Шість місяців ми живемо під звуки сирен та роботи ППО. Шість місяців ми боремося за свою незалежність.

За ці пів року ВГО “Гей-альянс Україна” зробила для представників та представниць ЛГБТ-ком’юніті чимало:

відправили близько 700 продуктових наборів в 60+ населених пунктів України (перші продуктові набори та ліки ми віддали вже на початку березня);
надали безпечний тимчасовий простір майже 100 людям (з 25 лютого наш офіс в Києві був реорганізований в транзитний центр, а пізніше завдяки донатам з’явилося окреме приміщення);
надали понад 1000 консультацій з різних питань.

Ми взяли участь у шести європейських прайдах, де кожну хвилину нагадували: росія — ворог, ми потребуємо допомоги, як фінансової, так і будь-якої іншої. За допомогою західних партнерів ми змогли відкрити курсі профосвіти для ЛГБТ-людей.

А паралельно з цим в Києві, Одесі та Вінниці працювали наші ком’юніті-центри, в яких ми проводили освітянські заходи та зустрічі для підтримки спільноти. Ми вважаємо, що в умовах війни такі заходи вкрай потрібні. Це дозволяє не потонути у жахіттях війни.

Вся наша діяльність спрямована на те, аби підвищувати рівень життя ЛГБТ-спільнот в Україні. Так, перед нами, як і перед всіма українцями, за ці шість місяців постало чимало нових викликів та складних задач. Але ми справляємося. І завдяки вашій допомозі теж. І ми віримо, що вже зовсім скоро ми будемо вільні від російської навали. Все буде Україна.
Депресія — найпоширеніше психічне захворювання. Існує чимало форм та видів депресії, і класифікувати їх — це справа психологів та/або психіатрів. Ми ж у цьому пості хочемо поділитися порадами експертів, як поводити себе, якщо близькій вам людині діагностовано депресію.

ВАЖЛИВО: всі ці поради не можуть замінити ані роботи з психотерапевтом, ані медикаментозного лікування. Ці поради слід використовувати лише як допоможний засіб.

Визнайте важливість проблеми. Поганий настрій та депресія — то дві великі різниці, як кажуть в Одесі. Звісно, хандра, пригніченість та інші неприємні штуки з настроєм можуть виникати через дрібниці. Але справжня депресія дуже часто приховує причини. Ба більше, існує безсимптомна депресія. Але в будь-якому разі це страшна штука: може зникати апетит (аж до анорексії), втрачаються соціальні зв’язки, губиться жага до життя. Тож в жодному разі не кажіть людині з депресією, що все це від неробства або великої кількості вільного часу. Депресія — це хвороба, яка вимагає лікування.

Покажіть людині, що ви завжди поруч. У стані депресії людина відчуває себе одинокою навіть у натовпі. Для людини з депресією звично відчувати провину за свої емоції. Через страх бути незрозумілим людина може відмовлятися визнавати проблему. Тож покажіть людині, що ви поруч, що вам не все одно, що вам можна розповісти про емоції та переживання (якщо така потреба виникне).

Не знецінюйте почуття та переживання. Депресію часто романтизують. Але якщо чесно, то це гімняний стан. І нічого романтичного в ньому немає. Та й хорошого теж. Ніхто з тих, хто має депресію, не з власної волі має її. Тож не треба давати цінні поради на кшталт “Візьми себе в руки”, “Займись чимось корисним” або “Он в Африці люди від голоду гинуть”. Такі слова лише погіршать стан, бо людина може подумати, що ви не можете і не хочете її зрозуміти. Тож якщо ви не знаєте, що сказати, просто обійміть людину та скажіть: “Я не знаю, що ти відчуваєш, але бачу, що тобі дуже важко”. І дозвольте людині проявити свої емоції так, як вона вважає за потрібне.

Не сприймате слова людини в депресії на власний рахунок. Людина в депресивному стані не завжди здатна контролювати свої емоції та адекватно реагувати на зовнішні подразники. Тоі всі ваші спроби “потикати паличкою” можуть викликати злі слова. Та пам’ятайте: це говорить не людина, це говорить хвороба.

Допомагайте з простими речами. Якщо ви живете разом, допомагайте людині в депресії з простими штуками на кшталт вчасно їсти, приймати душ, гуляти. Дотримання режиму дня допомагає підтримувати хоч якусь рівновагу.

Будьте обережні з жартами. Так, коли людина похмура, хочеться її розвеселити. Але депресія — то не поганий настрій. Тож будь-який необережний жарт або іронія можуть лише погіршити ситуацію.

Запропонуйте звернутися до лікаря. Якщо людина зголоситься на це, можете піти разом. Так ви не на словах, а діями покажете свою турботу.

Потурбуйтеся про себе. Бути поруч з людиною в депресії дуже важко, особливо якщо це дорога вам людина. Та пам’ятайте: кисневу маску спочатку надягають на себе. Ви мало чим зможете допомогти людині, якщо самі не в порядку.

Якщо депресія носить легкий характер, то з нею можна впоратися самотужки. Але ступінь важкості має визначати виключно спеціаліст.

Тож якщо ви бачите, що близька вам людина вже кілька днів погано їсть, погано спить, не має настрою — варто відверто поговорити. Можливо, людина не в змозі самостійно розповісти про свої проблеми, але відповість на ваші питання.
Сьогодні ми вшановуємо пам'ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Засновано цей пам’ятний день до дня виходу наших військових з Іловайського котла. До дня, коли росія підступно порушила всі домовленості та розстріляла людей, які йшли заздалегідь оговореними “зеленими коридорами”.

У 2022 році наші захисники та захисниці продовжують гинути за нашу державу. Так, герої вмирають, на жаль. Але пам’ять про них та їхній подвиг має жити вічно. Низький уклін синам та донькам України, які віддали своє життя за свободу та незалежність країни.

Вшановуємо загиблих героїв. Пам’ятаємо про ваш подвиг. Помстимося ворогу.
Забивання каменями, биття палицями, хімічна кастрація, електрошок, лоботомія, соціальна ізоляція та тюремне ув’язнення — ці покарання та методи “лікування” гомосексуальності були закріплені в законодавстві різних країн до середини 19-го століття.

І лише 29 серпня 1867 року адвокат Карл-Генріх Ульріхс на Конгресі німецьких юристів у Мюнхені публічно заявив: антигомосексуальне законодавство має бути скасовано, бо гомосексуальність — це не хвороба. Цей виступ заведено вважати першим публічним закликом до декриміналізації стосунків між людьми однієї статі.

Пропозицію Ульріхса юристи зустріли без ентузіазму, але помалу процес пішов. Шлях декриміналізації гомосексуальних стосунків був тривалим. Лише у 1973 році Американська психіатрична асоціація виключила гомосексуальність з переліку психічних захворювань, ВООЗ – у 1992 році. Пройшло майже 150 років з моменту виступа Ульріхса, аж поки у 2008 році було підписано Декларацію ООН про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність (СОГІ).

У 2022 році в шести країнах-членах ООН досі можуть карати смертю за гомосексуальність, а в 31 — представників ЛГБТ можуть запроторити за ґрати. Тож говорити про повне рівенство прав за ознакою СОГІ ще зарано. Але ми вважаємо, що про цей день варто пам’ятати. Вчимо історію, робімо висновки, борімось за рівні права разом!
Увага, шахрайство!

В мережі з’явилися зловмисники, які збирають особисті дані ЛГБТ-людей, які потребують допомоги. Наразі невідомо, хто за цим стоїть та для чого це робиться.

Ми закликаємо представників та представниць спільнот писати українським ЛГБТ-організаціям лише на офіційні сторінки:

Інстаграм:

Гей-альянс Україна: https://www.instagram.com/gay_alliance_ukraine/
Одеський підрозділ ГАУ: https://www.instagram.com/gau.pivden/
Вінницький підрозділ ГАУ: https://www.instagram.com/gau.vinnytsia/
Київський підрозділ ГАУ: https://www.instagram.com/qh_kyiv/
КиівПрайд: https://www.instagram.com/kyivpride/
Інсайт: https://www.instagram.com/insight_ngo/

Телеграм:

Гей-альянс Україна: https://www.tg-me.com/upogau
КиївПрайд: https://www.tg-me.com/kyivpride
Інсайт: https://www.tg-me.com/ngo_insight


Будьте обачні! Перешліть друзям та знайомим.
Друзі та подруги! Хочемо нагадати, що у ВГО “ГАУ” зареєстровано 16 підрозділів, і ми працюємо по всій країні. На жаль, під час війни діяльність майже всіх підрозділів проходить в онлайн-форматі.

Та в Києві, Вінниці й Одесі працюють ком’юніті-центри. Що таке ком’юніті-центр ГАУ? Це безпечний простір, де можна:

🔹поспілкуватися з однодумцями;
🔹 взяти участь в активностях та заходах;
🔹 провести майстер-клас, лекцію або в будь-який інший спосіб поділитися власним досвідом;
🔹 долучитися до допомоги іншим;
🔹 просто попити кави та відпочити душею.

Якщо ви хочете ближче познайомитися з роботою наших регіональних підрозділів ГАУ, ось посилання на сторінки в Інстаграм:

київський: https://www.instagram.com/qh_kyiv/
вінницький: https://www.instagram.com/gau.vinnytsia/
одеський: https://www.instagram.com/gau.pivden/

Підписуйтесь, аби бути в курсі всіх подій.
Щомісячна рубрика #дайджест_новин. Зібрали для вас цікаві історії та події з України та всього світу. Отже:

Україна:

🔹 Президент Зеленський відповів на петицію про одностатеві шлюби

🔹 Колона українських активістів привернула особливу увагу на ЛГБТ-прайді у Копенгагені: “Свобода — у нашому ДНК”

🔹 На конференції підняли питання ЛГБТ+ у пенітенціарних закладах: повсюдне порушення прав та дискримінація

Світ:

🔹 Президент Сербії оголосив про скасування Європрайду у Белграді

🔹 ЛГБТ-спільнота в Уганді під прицілом уряду: примусово закрито ключову ЛГБТ-організацію

🔹 У В’єтнамі тепер офіційно: бути ЛГБТ-людиною — не “хвороба”. Лікарів просять запобігати дискримінації.

🔹 У Франції створено нову посаду для боротьби з дискримінацією — посол із питань прав ЛГБТ+

🔹 Сінгапур оголосив про плани декриміналізувати одностатевий секс

🔹Засновник Jacquemus Симон Порт Жакмюс зіграв весілля з коханим

Підписуйтесь, аби не пропустити нові цікаві події!
ОГОЛОШУЄМО дати цьогорічного ОдесаПрайд 2022!

ВГО “Гей-альянс Україна” та Організаційний комітет щорічного фестивалю квір-культури офіційно анонсує формат цьогорічних заходів ОдесаПрайд-2022. В цьому році фестиваль проходитиме з 11 по 20 жовтня в онлайн-форматі під гаслом “Гідність варта боротьби” . 
Деталі за посиланням:
https://bit.ly/3AQxHvi
Сексуальне здоров’я — невід’ємна частина загального благополуччя кожної людини, не менш важлива, ніж фізичне та ментальне. І нагадуємо ми про це саме сьогодні не просто так: 4 вересня 2010 року було започатковано Міжнародний день сексуального здоров’я.

Існує хибна думка, що сексуальне здоров’я — це лише про відсутність хвороб, що передаються статевим шляхом. Насправді ж сексуальне здоров’я — це стан соматичного, емоційного, інтелектуального і соціального благополуччя щодо власної сексуальності. Саме таке визначення надає ВООЗ.

Якщо перекласти це з чиновницької на людську, то сексуальне здоров’я — це ведення такого безпечного сексуального життя без примусу та дискримінації, що приносить моральне та фізичне задоволення партнерам. Право на сексуальне здоров’я є у всіх людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Сексуальне здоров’я та благополуччя людини тісно пов’язані з реалізацією сексуальних прав:

🔹 на доступ до сексологічної допомоги;
🔹 на доступ до інформації, що пов’язана з сексуальністю;
🔹 на статеву просвіту;
🔹 на фізичну недоторканість;
🔹 на вільний вибір партнера чи партнерки;
🔹 на самостійне прийняття рішень про початок сексуального життя;
🔹 на добровільність сексуальних та/або шлюбно-сімейних стосунків;
🔹 на самостійне прийняття рішень про зачаття та дітонародження;
🔹 на ведення безпечного сексуального життя, що дозволяє отримувати задоволення.

Прочитавши цей перелік, ви, певно, помітили, що в житті українок та українців відсутні багато пунктів. Але для покращення ситуації ми можемо починати з, наприклад, підвищення рівня власної сексуальної освіти.

У 2022 році у світі продовжують існувати такі ганебні (а часто ще й протизаконні) явища, як примусовий шлюб, жіноче обрізання, педофілія, сексуальне рабство тощо. Одна з причин існування цього — недостатній рівень власної освіченості. Тому дізнавайтесь про свої права, підвищуйте рівень сексуальної культури та дбайте про своє сексуальне здоров’я! Адже ви цього варті.
2024/07/01 10:31:57
Back to Top
HTML Embed Code: