Telegram Web Link
Православні волонтери Києва передали обладнання для випічки хліба громадам прифронтової Донеччини.

Православні волонтери при київському Вознесенському храмі на Деміївці підтримали жителів фронтових міст, які знаходяться під постійними обстрілами. Волонтери придбали професійний тістоміс на 35 літрів у Костянтинівку на Донеччині.

«При храмі у отця Вадима діє благодійна пекарня, там щодня випікають хліб для багатьох нужденних Костянтинівки та навколишніх сіл. Тістоміс дозволить значно збільшити об’єми випічки, що дозволить годувати багато людей», – розповіли волонтери.

При храмі три рази на тиждень годують нужденних, роздають ліки, хліб та інше необхідне.

Обладнання було придбано завдяки небайдужим благодійникам, зокрема жителям міста Іпсвіч у Великій Британії.

Також волонтери придбали професійний тістоміс на 10 літрів для храму у прифронтовому місті Мирноград Покровського району.
Братія Маринівського скита взяла участь у ліквідації пожежі в Одеському районі.

23 липня 2024 року братія Маринівського скита взяла участь у ліквідації пожежі в житлових будинках у селі Чоботарівка Одеського району. Про це повідомляє пресслужба Одеської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Про те, що сталося займання одразу декількох житлових будинків у селі Чоботарівка, скитоначальника Маринівської обителі архімандрита Мелетія повідомив староста села Іллінка.

Одразу після повідомлення про надзвичайну ситуацію архімандрит Мелетій та насельники обителі вирушили на монастирській пожежній машині, щоб допомогти рятувальникам ДСНС ліквідувати пожежу.

Пожежа була повністю ліквідована, постраждалих немає.
На сайті, відео.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
24 липня – пам’ять рівноапостольної великої княгині Ольги

☘️Угодниця Божа народилася наприкінці IX століття і походила із Псковських земель. Велика княгиня стала першою правителькою Русі, котра прийняла християнство.

☘️У 945 році, після смерті її чоловіка (князя Київського), рівноапостольна Ольга очолила велику державу. Вона керувала мудро і милосердно, а також підтримувала зв’язки із Візантією, щоб принести своєму язичницькому народові початки цивілізації.

☘️Згодом серце богоугодної Ольги відкрилося святому Православ’ю і вона вирішила прийняти істинну віру. У 955 році патріарх Константинопольський звершив Таїнство Хрещення над блаженною княгинею. Вона отримала нове ім’я на честь рівноапостольної Єлени, матері святого Костянтина.

☘️Після повернення на Батьківщину мудра правителька займалася проповіддю Євангелія і усіляко підтримувала перших київських християн. Праведна Ольга виховувала у православному благочесті своїх онуків, зокрема святого Володимира — майбутнього рівноапостольного великого князя. Однак батько дітей, будучи закоренілим ідолопоклонником, не дозволив охрестити їх.

☘️Свята княгиня спочила у Господі в 969 році і була похована як християнка. Рівноапостольна Ольга стала духовною матір'ю нашого народу, через яку почалося просвітництво предків світлом Христової віри.
🙏Предстоятель очолив святкування з нагоди 30-річчя парафії Ольгинського собору у Києві.

Блаженнішому владиці співслужили архієреї, духовенство собору та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив засновнику і почесному настоятелю парафії протоієрею Всеволоду Рибчинському орден Іова Почаївського І ступеня, а також відзначив богослужбовими нагородами настоятеля і кліриків собору.

За богослужінням архіпастир виголосив проповідь та звершив дияконську хіротонію.

Після Літургії Предстоятель та священнослужителі звершили чин славлення з молитвою святій рівноапостольній Ользі.

Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив церковними нагородами активних парафіян Ольгинського собору.

Після богослужіння Предстоятель благословив відкриття благодійного ярмарку, який проводять на території собору на підтримку поранених воїнів ЗСУ.
Докладніше, фоторепортаж.
#ПроповідьПредстоятеля
У своїй проповіді в день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про її значення для становлення Православ’я на нашій землі.

«Свята Ольга після власного Хрещення займалася апостольським служінням на своїй батьківщині. В цей період багато людей пізнали Бога, прийняли Хрещення, багато храмів було побудовано й ім’я Боже прославлялося на нашій землі», — зазначив Архіпастир.

Його Блаженство сказав, що в день вшанування святої княгині ми просимо її молитов до Бога про наше спасіння, а також про мир в нашій країні.

«Ми молимося, щоб вона своїми молитвами випросила у Бога мир на нашій землі, щоб перестали лунати постріли, щоб перестали вмирати люди. Тому що людина — це творіння Боже і людська душа є дорожчою від усього світу», — підкреслив Блаженніший владика.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
У Києві на пісенному фестивалі лунали заклики до фізичної розправи над духовенством УПЦ.

24 липня 2024 року у соцмережах з’явилося відео з музичного фестивалю «Atlas Weekend», під час якого фронтмен одеського рок-гурту «Хейтспіч» Дмитро Однороженко у супроводі брутальної лайки закликав глядачів до фізичної розправи над священнослужителями Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на соціальні мережі.

Однороженко зі сцени поширював фейки про Українську Православну Церкву, принижував честь та гідність священнослужителів УПЦ та привселюдно закликав застосовувати щодо них фізичне насилля.

In English.
#Православний_календар
🗓 25 липня, четвер.
(12 липня за старим стилем)
Седмиця 5-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Ікон Божої Матері, іменованих «Троєручиця» (VIII) і «Троєручиця» Бер­­дянська (1892).

#Святі_дня
✔️ Мчч. Прокла та Іларія (II). Прп. Михаїла Малеїна (962). Св. Голіндухи спов., у Святому Хрещенні Марії (591). Мчч. Феодора варяга і сина його Іоанна, у Києві (983). Прпп. Іоанна (988) і Гавриїла (Х) Святогорців (Груз.). Прп. Арсенія Новгородського (1570). Прп. Симона Воломського (1641).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 1:39-49,56 (зач. 4). На літ.: — Ап.: Рим. 15:17-29 (зач. 118). Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240). Єв.: Мф. 12:46-13:3 (зач. 49). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

#Тропар_дня Мученикам Проклу та Іларію
Я́ко денни́ца звезда́, возсия́/ му́чеников Про́кла и Ила́рия честно́е страда́ние,/ предозаря́ющи нас чуде́с светлостьми́./ Те́мже пра́зднуем па́мять ва́шу:// Христа́ Бо́га моли́те, да спасе́т ду́ши на́ша.

Мученикам Феодору та Іоанну
Страстоте́рпцы Госпо́дни,/ Фео́доре со Иоа́нном о́троком, сла́внии!/ Блаже́нна земля́ Ру́сская, напи́вшаяся кровьми́ ва́шими,/ и ра́дуется оте́чество на́ше,/ в не́мже вы пе́рвии, и́долы посрами́вше,/ Христа́ со дерзнове́нием испове́дасте/ и за Него́ пострада́сте./ Того́, я́ко Бла́га, моли́те,/ до сконча́ния ве́ка в стране́ на́шей Це́рковь Правосла́вную непоколеби́му утверди́ти// и всех ру́сских люде́й во и́стинней ве́ре и благоче́стии сохрани́ти.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 12:46-13:3)

«Бо хто виконуватиме волю Отця Мого Небесного, той Мені брат, і сестра, і матір» (Мф. 12:50). Господь дає цим зрозуміти, що духовна спорідненість, яку Він прийшов насадити й виростити на землі, — не та, що спорідненість тілесна, хоча за формою стосунків вона однакова з тілесною. І в ній є батьки і матері — це ті, які народжують словом істини або благовістям, як каже апостол Павло. І в ній є брати і сестри — це ті, які від одного народжені духовно і зростають в єдиному дусі.

Споріднене поєднання тут будується дією благодаті. Але воно не зовнішнє, не поверхневе, а так само глибоке й життєве, як і тілесне, тільки міститься в іншій царині — вищій, найважливішій. Тому-то і переважає над тілесним, і, коли вимагає потреба, приносить його в жертву своїм духовним інтересам, без жалю, в цілковитій упевненості, що це жертва Богові угодна і яку Він вимагає.

(
Лк. 10:38-42,11:27-28)

«Марія ж обрала благу частину» (Лк. 10:42). Успіння Божої Матері представляє благий кінець цього обрання. Сам Спаситель в Успінні Її прийняв у руки Свої Її душу. Того ж сподоблялися і багато святих; те ж зустрічають у різних видах і ступенях і всі виборці благої частини. У час обрання упованням тільки передбачається цей кінець, а в деякій мірі навіть передчувається; але потім труди, боротьба і примуси слідують одні за одними і затьмарюють обраний шлях. Дороговказною зіркою залишається благий кінець благої частини. Це те саме, що вдалині світиться вогник для подорожнього, захопленого темрявою. Надія — збуджувач енергії та підтримувач терпіння і сталості в розпочатому, а сама вона міцна вірою. По вірі обирають, сподіванням бувають твердими в обранні, а терпінням досягають благого кінця.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 25 липня, четвер. (12 липня за старим стилем) Седмиця 5-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Ікон Божої Матері, іменованих «Троєручиця» (VIII) і «Троєручиця» Бер­­дянська (1892). #Святі_дня ✔️ Мчч. Прокла та…»
2024/11/20 06:43:18
Back to Top
HTML Embed Code: