Telegram Web Link
#Православний_календар
🗓 19 липня, п'ятниця.
(6 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох у Римі (269). Мчч. Ісавра диякона, Інокентія, Філікса, Єрмія, Василія, Перегрина, Руфа і Руфина (III). Мч. Коїнта Фригійського (близько 283). Мц. Лукії діви і з нею мчч. Рикса, Антонія, Лукіана, Ісидора, Діона, Діодора, Кутонія, Ароноса, Капика та Сатура (301). Прп. Сисоя, схимника Печерського, в Дальніх печерах (ХIII). Знайдення мощей прав. діви Іуліанії, кн. Ольшанської (ХVI). Прмч. Євфимія (Любовичева) (1931); прмч. Феодора (Богоявленського) (1943). Собор Радонезьких святих.

#Святині_дня
✔️ Богородсько-Уфимської ікони Божої Матері (1621).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 11:25-36 (зач. 107). Єв.: Мф. 12:1-8 (зач. 44).

#Тропар_дня Преподобному Сисою Великому
Плотски́я стра́сти умертви́в воздержа́нием,/ ми́ру распя́лся еси́/ и, в пусты́ни живы́й, всех по́хотей отсече́нием/ А́нгел земны́й и Небе́сный челове́к показа́лся еси́,/ сего́ ра́ди тя, я́ко наста́вника и́ноком, пое́м, Сисо́е о́тче наш, и про́сим:// моли́ Христа́ Бо́га, да спасе́т ду́ши на́ша.

Преподобному Сисою, в Дальніх печерах
Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец яви́лся еси́, Богоно́се о́тче наш Сисо́е,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою притека́ющих ти./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

Праведній Іуліанії, княжні Ольшанській
Я́ко непоро́чная неве́ста Нетле́ннаго Жениха́ Христа́,/ пра́ведная де́во Иулиани́е,/ с све́тлою свеще́ю до́брых дел вошла́ еси́ в черто́г Его́ Небе́сный/ и та́мо со святы́ми блаже́нства ве́чнаго наслажда́ешися./ Те́мже моли́, Его́же возлюби́ла еси́/ и Ему́же де́вство твое́ обручи́ла еси́,// спасти́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 12:1-8)

"Якби ви знали, що значить: милості хочу, а не жертви, то не засудили б невинних" (Мф. 12:7). Отже, щоб позбутися гріха осуду, треба мати милостиве серце. Милостиве серце не тільки не засудить гаданого порушення закону, а й очевидного для всіх. Замість суду воно сповниться жалю і радше буде готове плакати, ніж докоряти.

Дійсно, гріх осуду — плід немилостивого серця, зловтішного, що знаходить насолоду в приниженні ближнього, в очорненні його імені, в паплюженні його честі. Справа ця — справа людиновбивча і твориться за духом того, хто є людиновбивцею споконвіку. Там буває багато і наклепництва, яке з того ж джерела, бо диявол тому й диявол, що зводить наклепи і всюди поширює наклепництво.

Поспішай збудити в собі жалість щоразу, як прийде злий позив до осуду. З жалісливим же серцем звернися потім із молитвою до Господа, щоб Він усіх нас помилував, не того тільки, кого хотілося засудити, а й нас, і, можливо, більше нас, ніж того, — і замовкне злий поклик.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 19 липня, п'ятниця. (6 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох…»
19 липня – пам’ять праведної діви Іуліанії, княжни Ольшанської

Здавна дівчата молились до цієї святої про благословення Боже на добре заміжжя.

☘️Після приєднання Києва до Литви в місті правила родина князів Ольшанських. 1540 року у одного із цих правителів спочила донька і була похована в Києво–Печерській обителі. Свята угодниця Божа відійшла у Вічні обителі нашого Спасителя, просіявши чеснотою дівоцтва.

☘️На початку XVII століття, під час будівельних робіт на території Святої Лаври, сталося чудесне явлення мощів праведної княжни Іуліанії. Тління не торкнулося її благодатного тіла, вона лежала у труні ніби жива — неначе заснула, а все її вбрання здавалося абсолютно новим. Святі останки перенесли в Печерську церкву Успіння Пресвятої Богородиці, але без вшанування.

☘️Невдовзі праведна діва з’явилася святому архіпастирю Петру Могилі, викриваючи маловір’я до її чудодійних мощів. Тоді ревний святитель наказав зробити нову раку, до якої і були покладені святі останки. З тих пір біля мощів блаженної Іуліанії звершується багато чудес і дивовижних зцілень.

☘️Одного разу був випадок, коли в церкву потрапив грабіжник. Він викрав з раки праведної коштовний перстень, але ледве святотатець переступив поріг храму Божого, отримав кару Господню — упав додолу мертвим. Завдяки такому чуду всі вкотре переконалися і впевнилися в святості і богоугодності діви Іуліанії.

☘️У 1718 році благодатні мощі постраждали від пожежі і були урочисто перенесені хресною ходою в Ближні печери, де спочивають донині в малій закритій раці. Угодниця Божа надає допомогу кожному, хто з благоговінням і вірою приходить до її святих
останків.

☘️«Иулиани‌е блаже‌нная, я‌ко де‌ва и неве‌ста Христо‌ва прекра‌сная, принеси‌ за нас моли‌твы твоя‌ ко Го‌споду и от вся‌ких бед свобожда‌й нас предста‌тельством твои‌м у Престо‌ла Всевы‌шняго».
За розпалювання релігійної ворожнечі на главу фракції «Голосу» порушили кримінальну справу.

5 липня 2024 року Досудове бюро розслідувань у Києві внесло до ЄРДР відомості за фактом розпалювання релігійної ворожнечі головою фракції «Голос» Олександрою Устіновою. Про це 19 липня написав протоієрей Микита Чекман у своєму Телеграм-каналі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогодні нами було отримано Лист від ТУ ДБР, розташованого в м. Києві, яким повідомлено про внесення відомостей до ЄРДР за номером №64024100110000143 від 05.07.2024 р. за фактом розпалювання релігійної ворожнечі депутаткою ВРУ Олександрою Устиновою», – йдеться у повідомлення.

Коментуючи підстави відкриття кримінальної справи, протоієрей Микита зазначив, що 10 січня 2024 року у мережі Інтернет на сторінці видання «Главком» було розміщено інтерв’ю з головою фракції «Голос», народним депутатом України Олександрою Устіновою, яка доступна за посиланням.

Він заявив, що очікує на подальші дії від співробітників ДБР у ході розслідування цього кримінального злочину.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 20 липня, субота.
(7 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Влахернської ікони Божої Матері (принесена у Росію в 1654 р.). Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському монастирі Ізюмської єпархії (1997).

#Святі_дня
✔️ Прп. Фоми, що в Малеї (Х). Прп. Акакія, про якого розповідається у Ліствиці (VI). Мчч. Перегрина, Лукіана, Помпея, Ісихія, Папія, Саторнина і Германа (II). Прмчч. Єпіктета пресвітера та Астіона ченця (290). Мч. Євангела (III–IV). Мц. Киріакії (IV). Прп. Євдокії, в інокинях Євфросинії, кнг. Московської (1407). Сщмч. Павла Чернишова пресвітера (1918). Знайдення мощей прп. Герасима Болдинського (2001).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 6:11-17 (зач. 92). Єв.: Мф. 8:14-23 (зач. 26).

#Тропар_дня Преподобним Акакію і Фомі
Свети́ла богосия́нная ми́ру/ и и́ноков одушевле́нныя зари́,/ Фома́ чудесы́, Ака́кий же послуша́нием,/ возсия́сте све́тло;/ сих, я́ко иму́щих дерзнове́ние к Бо́гу,/ моли́твами во бра́нех посо́бствовати мо́лим,/ да про́сят от Христа́ Бо́га дарова́ти проще́ние согреше́ний// чту́щим их святу́ю па́мять.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 8:14-23)

Одному з тих, хто хотів іти слідом за Господом, Він сказав: «Син Людський не має, де прихилити голову» (Мф. 8:20), а іншому, який хотів спершу поховати батька, сказав: залиш мертвого; його поховають інші, а ти йди за Мною. Це означає, що хто хоче йти за Господом, тому не слід очікувати від цього слідування на землі жодної розради, а одних лише поневірянь, нужд і скорбот, і що життєві клопоти, навіть найзаконніші, не сумісні з цим слідуванням. Треба відмовитися від усього рішуче, щоб ніщо вже не прив'язувало до землі; потім приректи себе на всебічні страждання або хрест і, спорядившись таким чином, йти за Господом. Така пряма воля Господня!

Але кому ця заповідь — апостолам тільки чи всім християнам? Розсуди кожен сам. Відкинути себе і взяти хрест — чи всім сказано? Потім, полюбити Господа більше за батька і матір, братів і сестер, дружину і дітей — чи всім сказано? Висновок зрозумілий. Як же бути? Одного разу й апостоли пропонували таке запитання Господу, і Він відповів їм: «Неможливе для людей можливе для Бога» (Лк. 18:27)
.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 20 липня, субота. (7 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Влахернської ікони Божої Матері (принесена у Росію в 1654 р.). Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському…»
Митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію провели операцію на серці.

19 липня 2024 року в «Інституті серця» м. Києва митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію провели складну коронарно-діагностичну процедуру на серці. Про це повідомляє телеграм-канал «Черкаський паломник», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком операції віряни закликали молитися за спеціалістів «Інституту серця» та за владику.

Пізніше у телеграм-каналі написали, що медичне втручання пройшло успішно.

«Владика Феодосій уже в палаті, дякуємо всім за молитви», – йдеться у повідомленні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🙏Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі.

20 липня 2024 року, напередодні Неділі четвертої після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Вечірнє богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#СловоПредстоятеля В міру сил ми повинні заставляти себе підкорюватися заповідям Божественної любові.

«Кожна людина повинна у своєму житті творити якийсь невеликий подвиг — хтось більший, хтось менший. В міру сил ми повинні заставляти себе підкорюватися заповідям Божественної любові, і тоді у нас буде віра серця, яка зростатиме», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Як зазначив Первосвятитель, головним плодом цієї віри є те, що людина стає достойною вічного спасіння і блаженства у Христі.
2024/09/30 22:26:52
Back to Top
HTML Embed Code: