Telegram Web Link
#Православний_календар
🗓 17 липня, середа.
(4 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Свт. Андрія, архієп. Критського (740). Прп. Марфи, матері Симеона Дивногорця (551). Мчч. Феодота і Феодотії (108). Сщмч. Феодора, єп. Кіринейського (310). Блгв. вел. кн. Андрія Боголюбського (1174). Прп. Андрія Рубльова, іконописця (ХV). Знайдення мощей прп. Євфимія, Суздальського чудотворця (1507). Царственних страстотерпців: царя Миколая, цариці Олександри, царевича Олексія, велл. кнгг. Ольги, Татіани, Марії та Анастасії (1918). Страстотерпця прав. Євгенія Боткіна лікаря (1918). Прмч. Нила Полтавського (1918). Сщмчч. Савви, єп. Горнокарловацького, і Георгія пресвітера (1941) (Серб.). Сщмч. Димитрія Казанського пресвітера (1942).

#Святині_дня
✔️ Галатської ікони Божої Матері.

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 10:16-22 (зач. 36). На літ.: — Ап.: Рим. 11:2-12 (зач. 105). Свт.: Євр. 8:3-6 (зач. 318 від полу). Єв.: Мф. 11:20-26 (зач. 42). Свт.: Мф. 7:12-21 (зач. 21).

#Тропар_дня Святителю Андрію Критському
Христо́ву Це́рковь цевни́цею язы́ка твоего́,/ песносло́вя уми́льно, возвесели́л еси́,/ богосло́вием же Препе́тыя Тро́ицы/ сла́ву всем сказа́л еси́ я́сно,/ тем тя, я́ко тайноглаго́льника, пое́м,/ Андре́е, па́стырю Кри́тский,/ и велича́ем па́мять твою́,// Христа́ сла́вяще ди́внаго во святы́х Свои́х.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:20-26)

Господь багато знамень показав у Капернаумі, Віфсаїді та Хоразині; тим часом кількість тих, хто увірував, не відповідала силі знамень. Тому-то Він суворо і викрив ці міста і присудив, що в день суду втішніше буде Тиру і Сидону, Содому і Гоморрі, ніж містам тим.

За цим зразком треба нам судити і про себе. Скільки знамень показав Господь над нашою державою, позбавляючи її від ворогів найсильніших і підкоряючи їй народи! Скільки дарував їй постійних скарбниць, що виділяють безперестанні знамення, — у святих мощах і чудотворних іконах. І, однак, у дні наші люди починають ухилятися від віри: одна частина зовсім і всебічно падає в невір'я, інша відпадає в протестантство, третя потайки сплітає свої вірування, в яких думає поєднати і спіритизм, і теологічні марення з Божественним Одкровенням.

Зло зростає, зловір'я і невір'я підіймають голову, віра і Православ'я слабшають. Невже ж ми не схаменемося?... І буде, врешті-решт, те саме й у нас, що в інших... А якщо це буде, що, думаєте, буде нам за те в день Судний після таких Божих до нас милостей? Господи! Спаси і помилуй Русь православну від праведного Твого і належного покарання!

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 17 липня, середа. (4 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Свт. Андрія, архієп. Критського (740). Прп. Марфи, матері Симеона Дивногорця (551). Мчч. Феодота і Феодотії (108). Сщмч.…»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
«Богословсько-канонічні норми, які стосуються військової мобілізації осіб православного віросповідання у священному сані за умов дії Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”».

Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді Української Православної Церкви на засіданні 19 червня 2024 року, яке відбулося за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, підготувала та схвалила відповідні висновки.

****
Відповідно, будь-який священнослужитель Української Православної Церкви має визначати характер свого служіння в умовах війни суто в рамках церковних канонів, виходячи з положень складеної ним священницької присяги, яким відповідає базовий церковно-канонічний принцип: священнослужитель у жодному разі не може брати участь у бойових діях, застосовувати зброю і проливати кров, адже він поставлений Церквою на те, аби до кінця свого життя здіймати перед Престолом Божим «чисті руки, без гніву і сумніву» (1 Тим. 2, 8).

Особливо слід наголосити на тому, що неухильне дотримання усіх визначених церковно-канонічних вимог щодо перебування в священному сані є базовою передумовою збереження православного священства не лише для пастирського опікування тими воїнами, які зараз перебувають у зоні активних бойових дій або ж перебувають у відпустці після поранення, але й тими, які після перемоги Збройних Сил України остаточно повернуться до мирного цивільного життя і потребуватимуть реабілітації та належної духовної підтримки.
Читати повністю.
18 липня - пам'ять преподобного Сергія, ігумена Радонезького, чудотворця

Подвижник благочестя народився у 1314 році і походив із побожної сім'ї. Ще з дитинства він дуже полюбив молитву і суворий піст, вживаючи лише хліб та воду.

У віці 23 років угодник Божий забажав пустельного усамітненого життя і разом зі своїм братом оселився в лісі поблизу Радонежу. Пустинножителі звели дерев'яну церкву, яку було освячено на честь Пресвятої Трійці. Однак невдовзі брат святого Сергія був вимушений залишити преподобного.

Як не намагався блаженний приховати подвигів своїх, слава про них поширилась і привела до нього інших іноків, що бажали спасатися під його керівництвом. Богоугодний настоятель (ігумен) згуртував та організував спільне життя братії, ввівши у новоствореній обителі суворий чернечий устав.

Ще за життя преподобний Сергій удостоївся благодатного дару чудотворіння. Він воскресив отрока, коли зневірений батько вважав єдиного сина назавжди втраченим. Одного разу з’явилась  святому Матір Божа з апостолами Петром та Іоанном і обіцяла покровительство його монастирю.

Окрім Свято-Троїцького обителі, праведний Сергій заснував ще декілька монастирів, а його учні поклали початок ще 40 монастирям.

Після численних духовних подвигів блаженний мирно відійшов до Господа у 1392 році

Із настанов преподобного: "Будьте уважні до себе, браття. Найперше майте Страх Божий, душевну чистоту та нелицемірну любов"
18 липня – пам’ять преподобного Афанасія Афонського

☘️Святий праведник народився в турецькому місті Трапезунд у 930 році. Хлопчик рано втратив батьків і був взятий на виховання однією благочестивою монахинею, котру наслідував в чернечих подвигах, пості і молитві. Згодом богоугодного юнака взяли на навчання у Константинополі при імператорському палаці, де він досконало оволодів тогочасними науками.

☘️Невдовзі угодник Божий прийняв чернечий постриг. Преподобний Афанасій сумлінно виконував монастирські послухи, а у вільний час займався переписом книг Священного Писання. Довготривалими постами, невпинною молитвою та працею блаженний досяг такої духовної досконалості, що настоятель благословив його на подвиг безмовності.

☘️У 960 році праведний Афанасій оселився для пустинножительства на Святій Горі Афон. Тут преподобний побудував собі келію і став трудитися, від подвигу до подвигу, здобуваючи чесноти. Невдовзі біля пустинножителя почали гуртуватися інші ревнителі монашеського благочестя. Святий заснував обитель, де ввів суворий чернечий устав та організував спільне життя братії у Христі.

☘️За своє блаженне життя преподобний Афанасій удостоївся від Спасителя дару прозорливості та чудотворення: знаменням хреста він зцілював недужних і виганяв нечистих духів. У 1000 році праведник Христовий відійшов до Господа.

☘️«Уго‌дниче Христо‌в и вели‌кий Афо‌нский чудотво‌рче. Смире‌нно мо‌лим тя, о‌тче Афана‌сие: помози‌ нам твори‌ти во‌лю Госпо‌дню в простоте‌ се‌рдца и смире‌нии, искуше‌ния же вра‌жия победи‌ти».
#Православний_календар
🗓 18 липня, четвер.
(5 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Прп. Афанасія Афонського (1000). Мцц. Агнії (Анни) та Кирили (304). Прп. Лампада Іринопольського (Х). Знайдення чесних мощей прп. Сергія, ігумена Радонезького (1422). Cщмч. Геннадія Здоровцева пресвітера (1918). Прмцц. вел. кн. Єлисавети та інокині Варвари (Яковлєвої) (1918). Прп. Агапіта (Таубе) спов. (1936). Знайдення мощей свт. Інокентія, архієп. Херсонського і Таврійського (1997).

#Святині_дня
✔️ Ікони Божої Матері, йменованої «Економіса».

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 11:13-24 (зач. 106). Прп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мф. 11:27-30 (зач. 43). Прп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

#Тропар_дня Преподобному Афанасію
Е́же во пло́ти житию́ твоему́/ удиви́шася а́нгельстии чи́ни:/ ка́ко с те́лом к неви́димым спле́тением изше́л еси́, присносла́вне,/ и уязви́л еси́ де́монския полки́./ Отону́дуже, Афана́сие,/ Христо́с тебе́ воздаде́ бога́тыми дарова́ньми:/ сего́ ра́ди, о́тче, моли́// спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 11:27-30)

«Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11:28). О Божественного, о любезного, о сладчайшого Твоєго гласа! Підемо ж усі слідом за Господом, Котрий кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам трудно і важко відчути, тобто що у нас гріхів багато і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потреба шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний притулок у Господі Спасителі, і кроки наші самі собою прямуватимуть до Нього.

Душа, яка забажала позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: «Візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе». І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити в заповідях Його. І заповіді — ярмо, і гріхи — тягар. Але, порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів важкий, як гора.

Не побоїмося ж охоче прийняти ярмо Господнє благе і тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо знайти спокій душам нашим.

(
Гал. 5:22-6:2)

«Ті, котрі Христові, плоть свою розп'яли з пристрастями й похотями» (Гал. 5:24). Нині перевернувся цей порядок: розпинають плоть, але не з пристрастями і похотями, а пристрастями і похотями. Скільки мучать нині тіло обжерливістю, пияцтвом, блудними справами, танцями та гуляннями! Найжорстокіший господар не мучить так свою ледачу тварину. Якби дати нашій плоті свободу і розум, то перший голос її був би проти хазяйки своєї — душі, що вона незаконно втрутилася в її справи, внесла в неї пристрасті, їй чужі, і, виконуючи їх у ній, мучить її. По суті, потреби тіла нашого прості й без пристрастей. Подивіться на тварин: не об'їдаються, зайвого не сплять, задовольнивши тілесні потреби своєчасно, потім цілий рік залишаються спокійними. Це лише душа, забувши свої найкращі прагнення, налаштувала собі з простих потреб тіла безліч протиприродних прагнень, які через безмірність свою стали протиприродними і тілу. Усіляко, однак, щоб відсікти від душі прищеплені нею до себе пристрасті плотські, необхідно розпинати плоть, тільки зовсім у протилежному розумінні, тобто не даючи їй вдосталь і необхідного, або задовольняючи її потреби незрівнянно меншою мірою, ніж скільки вимагає її природа.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 18 липня, четвер. (5 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Прп. Афанасія Афонського (1000). Мцц. Агнії (Анни) та Кирили (304). Прп. Лампада Іринопольського (Х). Знайдення чесних мощей…»
Уповноважений Верховної Ради з прав людини доручив провести перевірку за фактом незаконного утримування у СІЗО митрополита Святогірського Арсенія.

У відповідь на депутатський запит нардепа Артема Дмитрука уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець доручив провести перевірку за фактом незаконного утримання у СІЗО намісника Святогірської лаври митрополита Арсенія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на www.tg-me.com/dmytrukartem.

«Вже майже місяць намісника Святогірської лаври митрополита Арсенія незаконно та без рішення суду утримують у СІЗО.
Судді ніяк не можуть винести рішення про запобіжний захід для владики. Термін попереднього минув ще 22 червня! Сьогодні – 18 липня», – повідомив народний депутат Артем Дмитрук.

У зв’язку із незаконним позбавленням волі православного архієрея Артем Дмитрук направив депутатський запит до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. У відповідь на цей запит омбудсмен повідомив нардепа, що доручив провести перевірку щодо порушених у запиті питань.

«Дмитро Лубінець також зазначив, що уповноважені органи відреагують на продовження ієрарху УПЦ запобіжного заходу неуповноваженою особою», – підкреслив нардеп.
У Параскевинському храмі села Банчени освятили оновлений престол.

14 липня 2024 року, у Неділю третю після Пʼятидесятниці, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій звершив освячення оновленого престолу у храмі в ім’я преподобної Параскеви села Банчени. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Після чину освячення керуючий Чернівецькою єпархією очолив у храмі Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Банченський Лонгин, єпископ Герцаївський Силуан, єпископ Новоселицький Клеопа, єпископ Дондюшанський Патрокл (Молдавська Православна Церква), настоятель парафії та благочинний Герцаївського округу протоієрей Павло Думітру, духовенство Чернівецької єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням архієреї та духовенство молились про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Після відпусту митрополит Мелетій привітав духовенство та вірян з визначною подією в житті парафії, виголосив проповідь та вручив грамоти настоятелю храму, благодійникам та парафіянам. Насамкінець настоятель парафії подякував архієреям за освячення оновленого храму та звершене богослужіння, а духовенству та вірянам за соборну молитву.
#Православний_календар
🗓 19 липня, п'ятниця.
(6 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох у Римі (269). Мчч. Ісавра диякона, Інокентія, Філікса, Єрмія, Василія, Перегрина, Руфа і Руфина (III). Мч. Коїнта Фригійського (близько 283). Мц. Лукії діви і з нею мчч. Рикса, Антонія, Лукіана, Ісидора, Діона, Діодора, Кутонія, Ароноса, Капика та Сатура (301). Прп. Сисоя, схимника Печерського, в Дальніх печерах (ХIII). Знайдення мощей прав. діви Іуліанії, кн. Ольшанської (ХVI). Прмч. Євфимія (Любовичева) (1931); прмч. Феодора (Богоявленського) (1943). Собор Радонезьких святих.

#Святині_дня
✔️ Богородсько-Уфимської ікони Божої Матері (1621).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 11:25-36 (зач. 107). Єв.: Мф. 12:1-8 (зач. 44).

#Тропар_дня Преподобному Сисою Великому
Плотски́я стра́сти умертви́в воздержа́нием,/ ми́ру распя́лся еси́/ и, в пусты́ни живы́й, всех по́хотей отсече́нием/ А́нгел земны́й и Небе́сный челове́к показа́лся еси́,/ сего́ ра́ди тя, я́ко наста́вника и́ноком, пое́м, Сисо́е о́тче наш, и про́сим:// моли́ Христа́ Бо́га, да спасе́т ду́ши на́ша.

Преподобному Сисою, в Дальніх печерах
Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец яви́лся еси́, Богоно́се о́тче наш Сисо́е,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя и ду́ши ве́рою притека́ющих ти./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

Праведній Іуліанії, княжні Ольшанській
Я́ко непоро́чная неве́ста Нетле́ннаго Жениха́ Христа́,/ пра́ведная де́во Иулиани́е,/ с све́тлою свеще́ю до́брых дел вошла́ еси́ в черто́г Его́ Небе́сный/ и та́мо со святы́ми блаже́нства ве́чнаго наслажда́ешися./ Те́мже моли́, Его́же возлюби́ла еси́/ и Ему́же де́вство твое́ обручи́ла еси́,// спасти́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 12:1-8)

"Якби ви знали, що значить: милості хочу, а не жертви, то не засудили б невинних" (Мф. 12:7). Отже, щоб позбутися гріха осуду, треба мати милостиве серце. Милостиве серце не тільки не засудить гаданого порушення закону, а й очевидного для всіх. Замість суду воно сповниться жалю і радше буде готове плакати, ніж докоряти.

Дійсно, гріх осуду — плід немилостивого серця, зловтішного, що знаходить насолоду в приниженні ближнього, в очорненні його імені, в паплюженні його честі. Справа ця — справа людиновбивча і твориться за духом того, хто є людиновбивцею споконвіку. Там буває багато і наклепництва, яке з того ж джерела, бо диявол тому й диявол, що зводить наклепи і всюди поширює наклепництво.

Поспішай збудити в собі жалість щоразу, як прийде злий позив до осуду. З жалісливим же серцем звернися потім із молитвою до Господа, щоб Він усіх нас помилував, не того тільки, кого хотілося засудити, а й нас, і, можливо, більше нас, ніж того, — і замовкне злий поклик.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 19 липня, п'ятниця. (6 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Сисоя Великого (429). Мчч. Марина, Марфи, Авдифакса, Авакума, Киріна, Валентина пресвітера, Астерія та інших багатьох…»
19 липня – пам’ять праведної діви Іуліанії, княжни Ольшанської

Здавна дівчата молились до цієї святої про благословення Боже на добре заміжжя.

☘️Після приєднання Києва до Литви в місті правила родина князів Ольшанських. 1540 року у одного із цих правителів спочила донька і була похована в Києво–Печерській обителі. Свята угодниця Божа відійшла у Вічні обителі нашого Спасителя, просіявши чеснотою дівоцтва.

☘️На початку XVII століття, під час будівельних робіт на території Святої Лаври, сталося чудесне явлення мощів праведної княжни Іуліанії. Тління не торкнулося її благодатного тіла, вона лежала у труні ніби жива — неначе заснула, а все її вбрання здавалося абсолютно новим. Святі останки перенесли в Печерську церкву Успіння Пресвятої Богородиці, але без вшанування.

☘️Невдовзі праведна діва з’явилася святому архіпастирю Петру Могилі, викриваючи маловір’я до її чудодійних мощів. Тоді ревний святитель наказав зробити нову раку, до якої і були покладені святі останки. З тих пір біля мощів блаженної Іуліанії звершується багато чудес і дивовижних зцілень.

☘️Одного разу був випадок, коли в церкву потрапив грабіжник. Він викрав з раки праведної коштовний перстень, але ледве святотатець переступив поріг храму Божого, отримав кару Господню — упав додолу мертвим. Завдяки такому чуду всі вкотре переконалися і впевнилися в святості і богоугодності діви Іуліанії.

☘️У 1718 році благодатні мощі постраждали від пожежі і були урочисто перенесені хресною ходою в Ближні печери, де спочивають донині в малій закритій раці. Угодниця Божа надає допомогу кожному, хто з благоговінням і вірою приходить до її святих
останків.

☘️«Иулиани‌е блаже‌нная, я‌ко де‌ва и неве‌ста Христо‌ва прекра‌сная, принеси‌ за нас моли‌твы твоя‌ ко Го‌споду и от вся‌ких бед свобожда‌й нас предста‌тельством твои‌м у Престо‌ла Всевы‌шняго».
За розпалювання релігійної ворожнечі на главу фракції «Голосу» порушили кримінальну справу.

5 липня 2024 року Досудове бюро розслідувань у Києві внесло до ЄРДР відомості за фактом розпалювання релігійної ворожнечі головою фракції «Голос» Олександрою Устіновою. Про це 19 липня написав протоієрей Микита Чекман у своєму Телеграм-каналі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогодні нами було отримано Лист від ТУ ДБР, розташованого в м. Києві, яким повідомлено про внесення відомостей до ЄРДР за номером №64024100110000143 від 05.07.2024 р. за фактом розпалювання релігійної ворожнечі депутаткою ВРУ Олександрою Устиновою», – йдеться у повідомлення.

Коментуючи підстави відкриття кримінальної справи, протоієрей Микита зазначив, що 10 січня 2024 року у мережі Інтернет на сторінці видання «Главком» було розміщено інтерв’ю з головою фракції «Голос», народним депутатом України Олександрою Устіновою, яка доступна за посиланням.

Він заявив, що очікує на подальші дії від співробітників ДБР у ході розслідування цього кримінального злочину.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 20 липня, субота.
(7 липня за старим стилем)
Седмиця 4-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Влахернської ікони Божої Матері (принесена у Росію в 1654 р.). Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському монастирі Ізюмської єпархії (1997).

#Святі_дня
✔️ Прп. Фоми, що в Малеї (Х). Прп. Акакія, про якого розповідається у Ліствиці (VI). Мчч. Перегрина, Лукіана, Помпея, Ісихія, Папія, Саторнина і Германа (II). Прмчч. Єпіктета пресвітера та Астіона ченця (290). Мч. Євангела (III–IV). Мц. Киріакії (IV). Прп. Євдокії, в інокинях Євфросинії, кнг. Московської (1407). Сщмч. Павла Чернишова пресвітера (1918). Знайдення мощей прп. Герасима Болдинського (2001).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 6:11-17 (зач. 92). Єв.: Мф. 8:14-23 (зач. 26).

#Тропар_дня Преподобним Акакію і Фомі
Свети́ла богосия́нная ми́ру/ и и́ноков одушевле́нныя зари́,/ Фома́ чудесы́, Ака́кий же послуша́нием,/ возсия́сте све́тло;/ сих, я́ко иму́щих дерзнове́ние к Бо́гу,/ моли́твами во бра́нех посо́бствовати мо́лим,/ да про́сят от Христа́ Бо́га дарова́ти проще́ние согреше́ний// чту́щим их святу́ю па́мять.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 8:14-23)

Одному з тих, хто хотів іти слідом за Господом, Він сказав: «Син Людський не має, де прихилити голову» (Мф. 8:20), а іншому, який хотів спершу поховати батька, сказав: залиш мертвого; його поховають інші, а ти йди за Мною. Це означає, що хто хоче йти за Господом, тому не слід очікувати від цього слідування на землі жодної розради, а одних лише поневірянь, нужд і скорбот, і що життєві клопоти, навіть найзаконніші, не сумісні з цим слідуванням. Треба відмовитися від усього рішуче, щоб ніщо вже не прив'язувало до землі; потім приректи себе на всебічні страждання або хрест і, спорядившись таким чином, йти за Господом. Така пряма воля Господня!

Але кому ця заповідь — апостолам тільки чи всім християнам? Розсуди кожен сам. Відкинути себе і взяти хрест — чи всім сказано? Потім, полюбити Господа більше за батька і матір, братів і сестер, дружину і дітей — чи всім сказано? Висновок зрозумілий. Як же бути? Одного разу й апостоли пропонували таке запитання Господу, і Він відповів їм: «Неможливе для людей можливе для Бога» (Лк. 18:27)
.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 20 липня, субота. (7 липня за старим стилем) Седмиця 4-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Влахернської ікони Божої Матері (принесена у Росію в 1654 р.). Оновлення ікони «Спас Нерукотворний» у Борисо-Глібському…»
Митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію провели операцію на серці.

19 липня 2024 року в «Інституті серця» м. Києва митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію провели складну коронарно-діагностичну процедуру на серці. Про це повідомляє телеграм-канал «Черкаський паломник», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком операції віряни закликали молитися за спеціалістів «Інституту серця» та за владику.

Пізніше у телеграм-каналі написали, що медичне втручання пройшло успішно.

«Владика Феодосій уже в палаті, дякуємо всім за молитви», – йдеться у повідомленні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/09/30 10:25:03
Back to Top
HTML Embed Code: