Telegram Web Link
#Православний_календар
🗓 9 липня, вівторок.
(26 червня за старим стилем)
Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святині_дня
✔️ Нямецької (1399), Тихвінської ікони Божої Матері (1383). Седмиєзерної (ХVII), Ліддської (Римської) (I) та Тихвінської Львівської «Сльозоточивої» ікон Божої Матері.

#Святі_дня
✔️ Прп. Давида Солунського (близько 540). Прп. Іоанна, єп. Готфського (VIII). Свт. Діонісія, архієп. Суздальського (1385). Знайдення мощей прп. Тихона Луховського, Костромського (1569). Сщмч. Георгія Степанюка пресвітера (1918). Перенесення мощей прп. Нила Столобенського (1995).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 7:14-8:2 (зач. 95). Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240). Єв.: Мф. 10:9-15 (зач. 35). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 10:9-15)

Говорив ще Господь апостолам, що якщо якесь місто не прийме їх і слів їхніх слухати не стане, то "відрадніше буде землі Содомській і Гоморрській у день суду, ніж місту тому" (Мф. 10:15). А що буде нам за неслухання слів Божественного Одкровення? Нашій безвідрадності й міри не буде.

Після стількох відчутних доказів не вірити істині Божій — це те саме, що впадати в хулу на Духа Святого, в богохульство. І однак же, ми не боїмося. Одного спірити втішають: "Який суд! Тільки народитися зайвий раз доведеться". Іншому книжники втлумачують: "Кого судити? Все атоми: розлетяться, і всьому кінець".

Але прийде, друзі, час смерті; розлетяться мрії ці, як примари, і дійсність постане у всій своїй невблаганності. Що тоді?... Бідний час наш! Примудрився ворог губити душі наші. Знає, що страх смерті і суду найсильніший засіб до протверезіння душі, — і дбає всіляко розігнати його, і досягає успіху. Але згасни цей страх, відійде страх Божий; а без страху Божого совість стає безгласною. І стала душа порожня, стала хмарою безводною, яку несе всякий вітер учень і всякі пориви пристрастей.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 9 липня, вівторок. (26 червня за старим стилем) Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці. Петрів піст. #Святині_дня ✔️ Нямецької (1399), Тихвінської ікони Божої Матері (1383). Седмиєзерної (ХVII), Ліддської (Римської) (I) та Тихвінської…»
Фонд Предстоятеля УПЦ «Мир вам» перерахував 1 млн грн на відновлення лікарні «Охматдит».

9 липня Благодійний фонд Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія «Мир вам» перерахував на відновлення лікарні «Охматдит», яка була значно зруйнована у результаті російського обстрілу, один мільйон гривень.

В день трагедії Предстоятель висловив співчуття директору, співробітникам та пацієнтам лікарні «Охматдит», зазначивши, що «Українська Православна Церква молиться про найскоріше одужання наших дітей, укріплення батьків та закликає своїх вірних до сугубої молитви за всіх постраждалих».

Окрім того, віруючі УПЦ з перших годин після обстрілу долучилися до допомоги лікарні. Волонтери руху «Парасолька», що діє при столичному храмі, передали ліки та почали збирати необхідні речі та продукти для постраждалих.

Внаслідок російського обстрілу 8 липня України кількість постраждалих — близько 200 людей, загинуло понад 40. В Києві — понад 30 загиблих і близько 120 поранених.
⚡️Волонтерський рух «Парасолька» передав для «Охматдиту» лікарські препарати та проводить збір допомоги для постраждалих внаслідок російських обстрілів.

Волонтерський рух «Парасолька», що діє при столичному Вознесенському храмі на Деміївці, з перших годин після трагедії долучився до допомоги лікарні «Охматдит», яка постраждала від російського ракетного обстрілу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Православні волонтери передали антибіотики широкого спектру дії в кількості 300 упаковок та знеболювальні препарати в кількості 40 упаковок — саме в цих ліках мав потребу «Охматдит».

Зокрема, лікарні було надано антибіотики «Цедоксім» — 100 пачок, антибіотики «Абіфлокс» — 160 пачок, антибіотики «Емсеф» — 40 пачок, знеболювальні «Диклодев» — 40 пачок.

Також при Вознесенському храмі на Деміївці у Києві (адреса: просп. Голосіївський, 54) проводиться збір допомоги постраждалим внаслідок російської атаки 8 липня.

Необхідні: будь-які продукти харчування тривалого зберігання та швидкого приготування, засоби гігієни, ліки першої необхідності, бутильована питна вода, постільна білизна, рушники, ковдри, подушки, павербанки, ліхтарики, посуд, мультиварки та інші побутові електроприлади. В одязі потреби немає.

Принести допомогу та передати її працівникам храму можна щодня з 8:00 до 19:00.
Контактний тел.: 067 773 36 00, волонтер Ірина.
Через серцевий напад у митрополита Феодосія відклали засідання суду в його справі.

8 липня у митрополита Черкаського і Канівського Феодосія стався серцевий напад, через що засідання у Соснівському районному суді, призначене на 9 липня, не відбулося. Про це повідомляє Суспільне.

Зазначається, що адвокат владики показав довідку про стан здоров’я митрополита Феодосія.

Він розповів, що лікар призначив архієрею постільний режим після серцевого нападу, який стався 8 липня, його готують до госпіталізації.
10 липня – пам’ять преподобного Сампсона странноприїмця — небесного покровителя лікарів та недужних

☘️Святий праведник народився в місті Рим і прославляв Господа своїм житієм у VI столітті. Він здобув всю премудрість свого часу, а особливо опанував лікувальне мистецтво, щоб у Славу Божу лікувати недужних.

☘️Після смерті батьків угодник Господній виконав на ділі євангельську заповідь Спасителя: «Коли хочеш бути досконалим, піди, продай майно твоє і роздай убогим; і матимеш скарб на небесах; і приходь та йди слідом за Мною» (Мф. 19:21). По Промислу Божому праведний Сампсон прибув до Константинополя. Блаженний не міг байдуже дивитися на страждання і злидні людей, тому в своєму будинку він приймав усіх хворих і бідних, милосердно надаючи їм необхідний догляд, а також втіху в молитві і вірі.

☘️Господь благословив труди святого Сампсона і наділив його даром чудотворення. Він зцілював недужних, не тільки як вправний лікар, але і як носій Божої благодаті. Слава про богоугодного цілителя широко поширилася серед населення.

☘️Одного разу важкохворому імператору було одкровення від Вседержителя, що його може зцілити лише преподобний Сампсон. Помолившись, святий доторкнувся до недужного і правитель відразу ж одужав. В подяку правитель хотів нагородити богоугодного цілителя золотом, але святий відмовився і попросив у нього побудувати лікарню. Імператор виконав прохання.

☘️Все своє земне життя блаженний Сампсон був зразком істинного християнського милосердя та самовідданої любові до свого ближнього. Святий мирно відійшов до Господа і навіть після блаженної кончини не полишає всіх нужденних своїм небесним покровительством.

☘️«О бла‌гостный о‌тче, преподо‌бне Сампсо‌не, моли‌ся Христу‌ Бо‌гу облегча‌я боле‌зни и труды‌ душ на‌ших».
⚖️Верховний Суд України скасував рішення судів про виселення священника Ростислава Сіжука разом з неповнолітніми дітьми із церковного будинку.

26 червня 2024 року Верховний суд України скасував рішення Камінь-Каширського районного суду та Волинського апеляційного суду про усунення перешкоди у користуванні майном релігійній громаді ПЦУ шляхом виселення священника Української Православної Церкви та його сім’ї із церковного будинку. Про це повідомляє пресслужба Волинської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

16 серпня 2023 року Камінь-Каширський районний суд Волинської області ухвалив рішення усунути перешкоди релігійній організації «Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці Православної церкви України села Раків Ліс Камінь-Каширського району Волинської області» в користуванні майном шляхом виселення священника Ростислава Сіжука (Сіжука Руслана Миколайовича) разом з неповнолітніми дітьми із церковного будинку. У постанові суду церковний будинок було названо «нежитловим приміщенням».

13 грудня Волинський апеляційний суд ухвалив виключити з постанови Камінь-Каширського районного суду слово «нежитлове». Решту постанови апеляційний суд залишив без змін.

Не погоджуючись із такими рішеннями судів, отець Ростислав подав касаційну скаргу до Верховного Суду України.

26 червня 2024 року Верховний суд України у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду постановив касаційну скаргу Сіжука Р. М. задовольнити частково. Рішення Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 16 серпня 2023 року та постанову Волинського апеляційного суду від 13 грудня 2023 року було скасовано, справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
#Православний_календар
🗓 10 липня, середа.
(27 червня за старим стилем)
Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святі_дня
✔️ Прп. Сампсона странноприїмця (близько 530). Прав. Іоанни мироносиці (I). Прп. Севіра пресвітера (VI). Прп. Георгія Іверського, Святогорця (1065) (Груз.). Прп. Мартина Туровського (1150). Прп. Серапіона Кожеєзерського (1611). Сщмч. Григорія Нікольського пресвітера (1918); сщмчч. Олександра Сидорова і Володимира Сергєєва пресвітерів (1918); сщмч. Петра Остроумова пресвітера (1939). Знайдення мощей прп. Амвросія Оптинського (1998).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 8:2-13 (зач. 96). Прп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мф. 10:16-22 (зач. 36). Прп.: Лк. 12:32-40 (зач. 67).

#Тропар_дня Преподобному Сампсону
В терпе́нии твое́м стяжа́л еси́ мзду твою́, о́тче преподо́бне,/ в моли́твах непреста́нно терпе́вый,/ ни́щия возлюби́вый и сия́ удовли́вый,/ но моли́ся Христу́ Бо́гу, Сампсо́не ми́лостиве блаже́нне,// спасти́ся душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 10:16-22)

"А хто витерпить до кінця, той спасеться" (Мф. 10:22). А чи є нам що терпіти? У цьому ні в кого не буває нестачі. Територія терпіння у кожного широка; отже, і спасіння у нас під руками. Перетерпи все до кінця, і будеш спасенний. Треба, однак, терпіти вміючи, а то можна протерпіти і користі ніякої не отримати.

По-перше, віру святу бережи, і життя по вірі веди бездоганне; всякий же гріх, що трапляється, очищай негайно покаянням.

По-друге, все, що доводиться терпіти, приймай як від руки Божої, пам'ятаючи твердо, що без волі Божої нічого не буває.

По-третє, вірячи, що все, що від Господа виходить, посилається Ним на благо душам нашим, за все щиро дякуй Богові, дякуй і за скорботи, і за розради.

По-четверте, полюби скорботу заради великої її спасительності, і збуди в собі спрагу до неї, як до пиття хоча гіркого, але цілющого.

По-п'яте, тримай у думці, що коли прийшла біда, то її не скинеш, як тісний одяг; треба перенести. По-християнськи ти перетерпиш її чи не по-християнськи, — все ж таки перетерпіти неминуче; так краще ж перетерпіти по-християнськи. Ремствування не позбавляє від біди, а тільки робить її важчою; а смиренна покірність визначенням Промислу Божого і благодушність забирають важкість у бід.

По-шосте, усвідом себе вартим ще й не такого лиха — усвідом, що якби Господь хотів вчинити з тобою по всій правді, то чи таке лихо слід було б послати тобі.

По-сьоме, найбільше молись, і милостивий Господь подасть тобі міцність духу, за якої, тоді як інші дивуватимуться твоїм лихам, тобі буде здаватися, що і терпіти-то нічого.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
2024/09/29 20:17:21
Back to Top
HTML Embed Code: