Telegram Web Link
🕊Ви зі справжнім чернечим довготерпінням й смиренномудрістю несете Хрест Предстоятеля – Митрополит Чеських земель і Словаччини.

25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого вітання Предстоятелю УПЦ надіслав Предстоятель Церкви Чеських земель і Словаччини Митрополит Ростислав.
«Сердечно вітаю Вас з днем ​​пам’яті Вашого небесного покровителя преподобного Онуфрія Великого! Труди цього чудового подвижника є мірилом Вашого іночеського і архіпастирського ділання, і Ви зі справжнім чернечим довготерпінням, старанністю й смиренномудрістю несете Хрест Предстоятеля, являючи собою істинно християнський приклад ставлення до “житейського моря, яке хвилює буря спокус”», – йдеться у вітанні.
Блаженніший Ростислав у «день особистої молитовної радості» побажав Блаженнішому владиці міцності сил та допомоги Божої у трудах: «Нехай Всемилостивий Господь захищає Вас і ввірену Вам паству Української Православної Церкви Своїми благословеннями молитвами преподобного отця нашого Онуфрія Великого і всіх Святих!»
На сайті.
🕊Бог поряд з тими, хто покладає свою надію на Нього і залишається вірним своєму покликанню, – Предстоятель Американської Церкви Блаженнішому Митрополиту Онуфрію

Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки і Канади Тихон надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію вітання з днем Ангела.

«У житії преподобного Онуфрія, небесного покровителя і заступника Вашого Блаженства, ми читаємо, що протягом багатьох років його усамітнення в пустелі кожної суботи та неділі Бог через ангела надавав йому Святе Причастя. Це чудове приношення нагадує нам, що Бог завжди поряд з тими, хто покладає свою надію на Нього і залишається вірним своєму покликанню», – йдеться у вітанні.

Митрополит Тихон побажав Предстоятелю УПЦ, щоб Господь винагородив його надії, а вірність завжди укріпляла його у «складному покликанні Предстоятеля Української Православної Церкви у ці смутні часи, завжди надаючи Вашому Блаженству все необхідне для несення Вашого високого архіпастирського служіння».
Докладніше.
Eng.
Клірик Київської єпархії зайняв перше місце на благодійному турнірі з пауерліфтингу на підтримку ЗСУ.

16 червня 2024 року у Києві відбувся благодійний турнір з пауерліфтингу Відкритого чемпіонату України за версією WUAP. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія участь у змаганнях взяв клірик столичного храму на честь Преображення Господнього, що на Соломʼянці, протоієрей Георгій Домбровський. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Київської Митрополії.

Спортивний захід відбувся в рамках благодійної акції на підтримку одного з підрозділів Української добровольчої армії.

Отець Георгій став призером змагань у дисципліні ВР із результатом 140. Як зізнається священник, це його перші змагання, хоча в свої неповні 33 роки вже має 13-річний досвід у пауерліфтингу.

«Мені доводиться багато спілкуватися з молоддю на парафії, і я хочу давати їм власний приклад у розвитку як духовному, так і фізичному», – прокоментував отець Георгій.

Наразі священнослужитель проводить персональні тренування у столичному спортклубі «Атлет», Організації підліткових клубів «Либідь» та планує надалі брати участь у подібних змаганнях.
🙏У день пам’яті преподобного Онуфрія Великого Предстоятель очолив святкове богослужіння у Феофанії.

25 червня 2024 року, у день памʼяті преподобного Онуфрія Великого, у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось урочисте богослужіння з нагоди тезоіменитства Предстоятеля УПЦ.

Блаженнішому владиці співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство монастиря і Києва та гості з різних єпархій у священному сані.

Після відпусту Предстоятелю виголосили многоліття з нагоди тезоіменитства. Вітальне слово Блаженнішому архіпастирю виголосив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел. Після цього Предстоятелю вручили нагороду від Священного Синоду — орден Української Православної Церкви «Воскресіння Христове».

Блаженніший владика подякував за вітання та молитву усім присутнім та розповів пастві про життя преподобного Онуфрія Великого.

Потім усі віряни вітали Блаженнішого владику з днем небесного покровителя.
ℹ️📸➡️Докладніше, більше фото.
In English, more photos.
🕊Ваші Предстоятельські труди та молитви укріпляють ввірену Вам паству — Синод Македонської Православної Церкви привітав Предстоятеля УПЦ.

Архієпископ Охридський і Македонський Стефан від імені Архієрейського Синоду Македонської Православної Церкви — Охридської Архієпископії та від себе особисто надіслав вітання Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в день Ангела, 25 червня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Вітаємо Вас з днем пам’яті Вашого небесного покровителя, преподобного Онуфрія Великого, з найсердечнішими та найщирішими побажаннями міцного здоров’я і рясної милості Божої в Першосвятительському Вашому служінні Церкві Христовій», — йдеться у вітальному листі.

Звертаючись до Блаженнішого Митрополита Онуфрія, Блаженніший Архієпископ Стефан додав до свого привітання такі слова: «Ваші труди та молитви як Предстоятеля Української Православної Церкви укріпляють вірний народ, показуючи Вас добрим пастирем ввіреного Вам Богом стада».
На сайті.
In English.
🌱🙏З Богом життя людини завжди комфортне, навіть у пустелі, – слово Предстоятеля у день пам’яті прп. Онуфрія.

«Людина, яка примирилася з Богом, яка має любов, смирення до Бога, завжди відчуває Бога в своїй душі, їй комфортно скрізь, і навіть більш комфортно в самотності, аніж з людьми», – про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій в день пам’яті свого небесного покровителя.

Після соборного богослужіння та привітань з днем Ангела Предстоятель подякував пастві за спільну молитву.

«Сьогодні для мене великий день, тому що сьогодні вшановується пам’ять преподобного Онуфрія – це великий подвижник Церкви Православної, ім’я якого я отримав в чернецтві. Для мене це ім’я є значимим, це той святий, який підкріпляє мої немічні коліна, мої руки, допомагає йти по шляху земного життя з надією на вічне життя і блаженство», – сказав Архіпастир.
За його словом, хоча преподобний Онуфрій жив багато сторіч тому, але його вшановують всі покоління на віки, оскільки жив святий не для власної слави, а для Божої.
Докладніше.
🕊«У Вашій особі бачимо образ ревного захисника Православної віри» — вітальне слово Священного Синоду УПЦ.

25 червня 2024 року, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, архієреї, духовенство, ченці та віряни Української Православної Церкви вітають свого Предстоятеля з днем тезоіменитства. Цьогоріч Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначатиме також 10-ту річницю першосвятительського служіння на престолі Київських Митрополитів та 80-річчя з дня народження.

Цього дня, після Божественної літургії у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії, від імені Священного Синоду, архіпастирів та пастирів, Синодальних відділів та установ, монастирів, духовних шкіл та багатомільйонної пастви Української Православної Церкви вітальне слово на адресу Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія зачитав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.


«Всеблагому Промислу Божому 10 років тому зволилося звести Вашу святиню на престол Київських Митрополитів, щоб, за словом святителя Григорія Богослова, стати опорою та вінцем віри, дорогоцінною перлиною Церкви», – зазначив у вітальному слові митрополит Агафангел та наголосив, що у цей непростий час потрясінь і негараздів Блаженніший владика є зразком стійкості у вірі, твердості в архіпастирському служінні й благоговійного стояння в молитві.

Владика додав, що для нинішнього та майбутніх поколінь Блаженніший Митрополит Онуфрій є мудрим святителем, молитвенником за наш народ, подвижником віри, вірним сином і патріотом України, хранителем православної віри і благочестя.

«Ви, Ваше Блаженство, поділяєте скорботу свого народу, невпинно підносите свої молитви за нашу Богохраниму Україну, скорботний народ її, за всіх мужніх захисників, котрі в окопному холоді ціною свого життя оберігають нашу країну та землю; молитеся за всіх, хто втратив свій дім, за наших дітей, які здригаються при страшних звуках вибухів бомб і снарядів, за наших батьків і людей похилого віку, за наших братів і сестер, позбавлених радості молитися у своїх храмах, побудованих любов’ю та благочестям. Ви молитеся за наших благодійників і гонителів, за тих, хто ненавидить і любить нас, за наших ворогів і друзів, рідних і близьких, тому що молитва – єдина сила, яка робить безсилою всяку людську злість і безбожність. Вся повнота нашої Церкви за Вашим благословенням працює заради миру та перемоги – регулярно надається допомога воїнам, біженцям, нужденним співвітчизникам. У кожній єпархії, на кожній парафії ведеться активна соціальна робота», – підкреслив Його Високопресвященство.

Також митрополит Агафангел зауважив, що життя нашого Предстоятеля є свідченням того, що сила віруючого православного народу – це сила благодаті Божої.

«Нині, у складний період життя нашої Церкви, коли особливо явлена ​​злість князя світу цього, Ви являєте всім образ ревного захисника православної віри і Церкви, сміливо, безбоязно і безкомпромісно відстоюєте канонічне Православ’я, подаючи гідний приклад нинішнім і майбутнім поколінням», – йдеться у слові вітання.

«Нинішній рік благості та милості Господньої увійде до історії Вашого життя та до літопису нашої Української Православної Церкви як ювілейний рік Вашого вісімдесятиріччя від дня народження. До цього рубежу Ви підійшли з величезним духовним досвідом, з найбільшими заслугами перед Церквою та суспільством, з великим авторитетом серед духовенства та простого віруючого народу», – сказав владика Агафангел.
#Православний_календар
🗓 26 червня, середа.
(13 червня за старим стилем)
Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця).

#Святі_дня
✔️ Мц. Акилини (293). Свт. Трифілія, єп. Левкусії Кіпрської (близько 370). Мц. Антоніни (284–305). Прпп. Анни (826) та сина її Іоанна (IХ). Прпп. Андроника (1395) і Савви (ХV) Московських. Прп. Олександри Дивєєвської (1789). Перенесення чесної глави прмц. Анастасії Римлянині з Волині до Житомира (1903). Сщмч. Олексія Архангельського пресвітера (1918); мц. Пелагії Жидко (1944). Собор новомучеників і сповідників Запорізького краю.

#Читання_дня
Утр.: — Ін. 21:15-25 (зач. 67). На літ.: — Ап.: Рим. 1:18-27 (зач. 80). Апп.: Діян. 11:19-26,29-30 (зач. 28). Єв.: Мф. 5:20-26 (зач. 12). Апп.: Лк. 10:16-21 (зач. 51). На цей день переноситься з понеділка, 11 червня, полієлейна служба апп. Варфоломію та Варнаві.

#Тропар_дня П’ятидесятниці
Благослове́н еси́, Христе́ Бо́же наш,/ И́же прему́дры ловцы́ явле́й,/ низпосла́в им Ду́ха Свята́го,/ и те́ми уловле́й вселе́нную,// Человеколю́бче, сла́ва Тебе́.

Мучениці Акилині
Де́вства твоего́ добро́тами предочи́стивши ду́шу твою́,/ на высоту́ муче́нием востекла́ еси́, Акили́но всечестна́я,/ любо́вию Жениха́ твоего́ Христа́ уязви́вшися,/ Ему́же со А́нгелы предстои́ши, веселя́щися,// с ни́миже не преста́й моля́ся о всех нас.

Святителю Трифілію
Пра́вило ве́ры и о́браз кро́тости,/ воздержа́ния учи́теля/ яви́ тя ста́ду твоему́,/ Я́же веще́й И́стина./ Сего́ ра́ди стяжа́л еси́ смире́нием высо́кая,/ нището́ю бога́тая,/ о́тче Трифи́ллие,/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

Святій Анастасії Римлянині
А́гница Твоя́, Иису́се, Анастаси́я,/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́/ и, Тебе́ и́щущи, страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся Креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди, я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю;/ но, я́ко же́ртву непоро́чную, приими́ мя с любо́вию, поже́ршуюся Тебе́./ Тоя́ моли́твами// я́ко Ми́лостив спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 5:20-26)

"Якщо праведність ваша не перевершить праведності книжників і фарисеїв, то ви не ввійдете в Царство Небесне" (Мф. 5:20). Риса книжників: знання закону без турботи про життя за законом. Риса фарисеїв: справність зовнішньої поведінки без особливої турботи про справність сердечних почуттів і помислів. Той і інший моральний лад засуджені бути поза Царством Небесним.

Візьми ж звідси всякий потрібний собі урок. Дізнаватися закон євангельський — дізнавайся; але з тим, щоб за знанням і життя засновувати. У поведінці старайся бути справним, але тут же справними тримай і внутрішні почуття та прихильності. Дізнався щось — не зупиняйся на цьому знанні, а йди далі і зроби висновок, до чого в якому випадку зобов'язує тебе таке знання, та й поклади по тому невідкладно діяти. У поведінці ж так чини, щоб не почуття і прихильності йшли за зовнішніми справами, а зовнішні справи були спричинені почуттями і прихильностями і були для них точним вираженням. Впорядкувавшись таким чином, будеш вищим за книжників і фарисеїв, і двері Царства не будуть зачинені перед тобою.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 26 червня, середа. (13 червня за старим стилем) Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). #Святі_дня ✔️ Мц. Акилини (293). Свт. Трифілія, єп. Левкусії Кіпрської (близько 370). Мц. Антоніни (284–305). Прпп. Анни (826) та сина…»
🕊Попри усі труднощі, Ви продовжуєте духовно єднати паству —Предстоятель Сербської Церкви привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Предстоятель Сербської Православної Церкви Святіший Патріарх Порфирій надіслав вітання Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію з днем Ангела.

«Дорогий брате і співслужителю у Христі, від імені всієї повноти Сербської Православної Церкви та від нашого особистого імені прийміть наші сердечні вітання з нагоди Вашого дня іменин, — йдеться у листі. —Незважаючи на численні труднощі, випробування та страждання, які зараз переживає Церква в Україні, Ви, як Добрий Пастир (Ін. 10, 14) Христа Спасителя, продовжуєте духовно єднати архіпастирів, пастирів, ченців і ввірений Вам народ».
Докладніше.
26 червня – пам'ять мучениці Акилини

☘️Свята сповідниця Христова жила в епоху Великого гоніння на християн на початку ІV століття. Вона походила із невеличкого міста Фінікії. Змалку батьки виховали дівчинку в християнському благочесті. Коли угодниці Божій було лише десять років, вона вже проповідувала Єдиного Істинного Бога своїм одноліткам-язичникам.

☘️Чутки про плідну проповідь Євангелія дійшли до місцевої влади, яка викликала юну сповідницю на суд. Свята Акилина ревно сповідала ім’я Спасителя перед злочестивим правителем. Безбожник без жалю до юного віку наказав бити страждалицю батогом і зрештою понівечити вуха розпеченим шпилем.

☘️Мучениця упала замертво від тортур, тому ідолопоклонник наказав лишити її святе тіло за містом. Невдовзі біля богоугодної Акилини з’явився Ангел Господній. Небожитель одним дотиком оживив сповідницю і допоміг їй явити язичникам славу Вседержителя.

☘️Блаженна дівчинка повністю неушкодженою постала перед правителем. Здивований і водночас обурений безбожник звинуватив праведницю в чаклунстві і наказав усікти її главу.

☘️«Акили‌но всечестна‌я, всю тя освяти‌ Госпо‌дь. О нас приле‌жно моли‌ Христа‌ Бо‌га спасти‌ся душа‌м на‌шим».
2024/09/29 00:28:16
Back to Top
HTML Embed Code: