Telegram Web Link
#ПроповідьПредстоятеля: Кожна людина має у собі образ Троїчного Божества.

У своїй проповіді в день П’ятидесятниці Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, які свідчення про Святу Трійцю є у Святому Письмі, а також пояснив, якими бувають образи Троїчного Божества у природі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Серед усіх образів Бога-Трійці особливо виділяється створена по Господньому образу і подобі людина.

«Кожна людина має на собі образ Троїчного Божества», — зауважив Блаженніший владика.

Першосвятитель пояснив, що людина має розумну душу. Розум постійно народжує слово, й із розуму ісходить сила, яку слово із собою постійно несе, — це і є образ Отця і Сина і Святого Духа.

«Наше завдання полягає в тому, щоб ми, розуміючи тайну Троїчного Божества, піклувалися про власний троїчний образ, зберігаючи його правильним», — зазначив Архіпастир.

Як наголосив Предстоятель, слово, яке народжується від людського розуму, повинно нести у собі добру силу і не мати в собі ніякого зла. Для цього людині необхідно жити по заповідях Божих.

«Ми повинні молитися, не лінуватися молитися, щоб ім’я Боже було постійно у вустах, у нашому розумі, у нашому серці. І коли людина так робить й оберігає себе від зла, то вона проходить земне життя, яке б воно не було складне, легко і просто, без трагедій та падінь, з яких не можливо було б піднятися», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Також Його Блаженство додав, що коли людина живе по заповідях Божих, то кінець її земного життя стає «початком вічного життя на небі, яке Господь приготував для тих, хто Його любить, хто творить Його волю, і де знаходяться всі святі, прославляючи єдиного в Трійці Бога — Отця і Сина і Святого Духа».
На сайті.
У Києві до 15 років ув’язнення засудили вбивцю священника УПЦ Романа Ніколаєва.

Оболонський суд засудив 50-річного киянина до 15 років ув’язнення за звинуваченням у скоєнні навмисного вбивства з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб та розбійного нападу на священнослужителя однієї з православних церков Києва. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури 20 червня, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вбитий священнослужитель – це настоятель храму мц. Татіани Оболонського благочиння столиці священник Роман Ніколаєв.

Вбивство скоїли у ніч на 26 липня 2015 року в під’їзді багатоповерхового будинку на проспекті Героїв Сталінграда. Двоє невідомих двічі вистрілили у священнослужителя, влучивши йому в голову. Потім злочинці зникли з місця злочину, заволодівши особистими речами потерпілого.

Після нападу отець Роман знаходився у комі й до своєї кончини перебував без свідомості. Відійшов у вічність клірик 29 липня на 41-му році життя.

«В ході слідства було установлено свідка, який проходив повз будинок, де стався напад на потерпілого, та бачив, як обвинувачений біля сусіднього будинку викинув балаклаву, яку в подальшому вилучили правоохоронці. Проведеними експертизами на ній було виявлено сліди ДНК обвинуваченого, якого вдалося затримати у 2019 році після вчинення іншого злочину. Експертиза ДНК стала одним із основних доказів звинувачення в суді», – йдеться у повідомленні.

Оболонський суд Києва засудив обвинуваченого до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Його взято під варту в залі суду. Матеріали щодо його спільника виділені в окреме провадження.
У Слов’янському суді відбулися слухання у справі митрополита Святогірського Арсенія.

19–21 та 24 червня у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області відбулися засідання у справі митрополита Святогірського Арсенія. Владика брав участь у слуханнях по відеозв’язку з Дніпровського СІЗО. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Святогірської лаври.

На них розглядалося клопотання сторони звинувачення про продовження утримання владики Арсенія у СІЗО — 60 діб ув’язнення, призначеного 25 квітня Жовтневим районним судом у місті Дніпро, закінчилися 22 червня.

У п’ятницю, 21 червня, засідання проходило в закритому режимі, але перед його початком братія Святогірської лаври, які прибули до суду, сестри лаврських скитів і парафіяни Лаври привітали свого намісника з 56-річчям.

24 червня суддя ухвалив направити справу до Дніпровського апеляційного суду, оскільки в ході засідань виникло спірне питання про те, який саме суд має визначити подальший запобіжний захід.

Як зазначають в пресслужбі Лаври, після закінчення 60 днів ув’язнення у Дніпровському СІЗО, призначених владиці Арсенію, питання про подальше його місцеперебування остаточно не вирішено.

Про дату та час засідання апеляційного суду в обителі повідомлять додатково.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🪴Величання преподобному Онуфрію Великому напередодні дня його памʼяті.

🙏Завтра Українська Православна Церква відзначатиме день Ангела Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
🌿🙏Предстоятель очолив всенічне бдіння напередодні дня пам’яті преподобного Онуфрія Великого.

24 червня 2024 року, напередодні дня пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії).

Святкове богослужіння відбулося у головному храмі обителі – Пантелеймонівському соборі.

Предстоятелю співслужили митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство обителі, Києва та гості у священному сані.

За богослужінням молились ігумені та насельниці чернечих обителей, духовенство з Києва та інших єпархій, паломники та парафіяни монастиря.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київської духовної академії під керівництвом архімандрита Леонтія (Тупкала).

Завтра, 25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, ім’я якого отримав у чернечому постризі Блаженніший Митрополит Онуфрій, Предстоятель очолить Божественну літургію у цьому ж храмі.
📸➡️Більше фото.
Eng.
#Православний_календар
🗓 25 червня, вівторок.
(12 червня за старим стилем)
Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця).
День тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви.

#Святі_дня
✔️ Прп. Онуфрія Великого (IV). Прп. Петра Афонського (734). Прпп. Іоанна, Андрія, Іраклемона та Феофіла (IV). Прп. Арсенія Коневського (1447). Прп. Онуфрія Мальського, Псковського (1492). Прпп. Онуфрія та Авксентія Вологодських (ХV–XVI). Прп. Стефана Озерського, Комельського (1542). Прпп. Вассіана та Іони Пертоминських, Соловецьких (1561). Знайдення мощей (1650) і друге прославлення (1909) блгв. вел. кн. Анни Кашинської. Собор Уманських святих (перехідне святкування у вівторок 1-ї седмиці після П’ятидесятниці).

#Святині_дня
✔️ Зіновинської (XVII) і «Непроходимая Врата» (XXI) ікон Божої Матері (перехідні святкування у вівторок 1-ї седмиці після П’ятидесятниці).

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 4:25-5:12 (зач. 10). На літ.: — Ап.: Рим. 1:1-7,13-17 (зач. 79). Прпп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мф. 4:25-5:13 (зач. 10). Прпп.: Мф. 11:27-30 (зач. 43).

#Тропар_дня П’ятидесятниці
Благослове́н еси́, Христе́ Бо́же наш,/ И́же прему́дры ловцы́ явле́й,/ низпосла́в им Ду́ха Свята́го,/ и те́ми уловле́й вселе́нную,// Человеколю́бче, сла́ва Тебе́.

Преподобному Онуфрію Великому
Жела́нием духо́вным пусты́ни дости́гл еси́,/ Богому́дре Ону́фрие,/ и, я́ко безпло́тен, в ней многоле́тне подвиза́лся еси́ трудолю́бне,/ соревну́я проро́кам Илии́ и Крести́телю,/ и, от руку́ а́нгельску Та́ин Боже́ственных наслади́вся,/ ны́не во све­́те Святы́я Тро́ицы ку́пно с ни́ми весели́шися,/ моли́ спасти́ся нам,// твою́ па́мять почита́ющим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 4:25-5:13)

Після Хрещення Господа, коли на Нього зійшов Дух у вигляді голубиці, Він ведеться в пустелю, де Його спокушує [сатана]. Такий і загальний усім шлях. Святий Ісаак Сиріанин зауважує в одному місці, що, як тільки скуштуєш благодатну розраду або отримаєш від Господа якийсь дар, — чекай на спокуси. Спокуси прикривають світлість благодаті від власних очей людини, які зазвичай з'їдають усяке добро зарозумілістю і самозвеличуванням.

Спокуси ці бувають і зовнішні — скорботи, приниження; і внутрішні — пристрасні помисли, які навмисне спускаються, як звірі з ланцюгів. Тому потрібно настільки уважно ставитися до себе і суворо розбирати те, що буває з нами і в нас, щоб бачити, чому воно так є і до чого нас зобов'язує.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 25 червня, вівторок. (12 червня за старим стилем) Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). День тезоіменитства Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви. #Святі_дня…»
У Троїцькому храмі села Бірківка на Чернігівщині освячено новий престол.

24 червня, в День Святого Духа, з благословення митрополита Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія єпископ Любецький Никодим, вікарій Чернігівської єпархії звершив освячення нового престолу у Свято-Троїцькому храмі села Бірківка. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Цього дня у Свято-Троїцькому храмі відзначали 35-річчя його освячення.

Після освячення нового престолу єпископ Никодим очолив у храмі Божественну літургію.

Його Преосвященству співслужили настоятель Різдво-Богородичного Домницького монастиря архімандрит Варфоломій (Ромашко), благочинний Менського округу протоієрей Василій Дендак, настоятель храму протоієрей Василій Бодак та духовенство благочиння.

Наприкінці Літургії архієрей звернувся до пастви зі словом проповіді.

За понесені труди настоятель храму протоієрей Василій Бодак був нагороджений орденом свт. Філарета Чернігівського. Владика Никодим також вручив нагороди благодійникам храму.

Після завершення богослужіння на місцевому кладовищі архіпастир звершив заупокійну літію за полеглими Захисниками України.
На сайті, фото.
🕊Ви зі справжнім чернечим довготерпінням й смиренномудрістю несете Хрест Предстоятеля – Митрополит Чеських земель і Словаччини.

25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого вітання Предстоятелю УПЦ надіслав Предстоятель Церкви Чеських земель і Словаччини Митрополит Ростислав.
«Сердечно вітаю Вас з днем ​​пам’яті Вашого небесного покровителя преподобного Онуфрія Великого! Труди цього чудового подвижника є мірилом Вашого іночеського і архіпастирського ділання, і Ви зі справжнім чернечим довготерпінням, старанністю й смиренномудрістю несете Хрест Предстоятеля, являючи собою істинно християнський приклад ставлення до “житейського моря, яке хвилює буря спокус”», – йдеться у вітанні.
Блаженніший Ростислав у «день особистої молитовної радості» побажав Блаженнішому владиці міцності сил та допомоги Божої у трудах: «Нехай Всемилостивий Господь захищає Вас і ввірену Вам паству Української Православної Церкви Своїми благословеннями молитвами преподобного отця нашого Онуфрія Великого і всіх Святих!»
На сайті.
🕊Бог поряд з тими, хто покладає свою надію на Нього і залишається вірним своєму покликанню, – Предстоятель Американської Церкви Блаженнішому Митрополиту Онуфрію

Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки і Канади Тихон надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію вітання з днем Ангела.

«У житії преподобного Онуфрія, небесного покровителя і заступника Вашого Блаженства, ми читаємо, що протягом багатьох років його усамітнення в пустелі кожної суботи та неділі Бог через ангела надавав йому Святе Причастя. Це чудове приношення нагадує нам, що Бог завжди поряд з тими, хто покладає свою надію на Нього і залишається вірним своєму покликанню», – йдеться у вітанні.

Митрополит Тихон побажав Предстоятелю УПЦ, щоб Господь винагородив його надії, а вірність завжди укріпляла його у «складному покликанні Предстоятеля Української Православної Церкви у ці смутні часи, завжди надаючи Вашому Блаженству все необхідне для несення Вашого високого архіпастирського служіння».
Докладніше.
Eng.
Клірик Київської єпархії зайняв перше місце на благодійному турнірі з пауерліфтингу на підтримку ЗСУ.

16 червня 2024 року у Києві відбувся благодійний турнір з пауерліфтингу Відкритого чемпіонату України за версією WUAP. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія участь у змаганнях взяв клірик столичного храму на честь Преображення Господнього, що на Соломʼянці, протоієрей Георгій Домбровський. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Київської Митрополії.

Спортивний захід відбувся в рамках благодійної акції на підтримку одного з підрозділів Української добровольчої армії.

Отець Георгій став призером змагань у дисципліні ВР із результатом 140. Як зізнається священник, це його перші змагання, хоча в свої неповні 33 роки вже має 13-річний досвід у пауерліфтингу.

«Мені доводиться багато спілкуватися з молоддю на парафії, і я хочу давати їм власний приклад у розвитку як духовному, так і фізичному», – прокоментував отець Георгій.

Наразі священнослужитель проводить персональні тренування у столичному спортклубі «Атлет», Організації підліткових клубів «Либідь» та планує надалі брати участь у подібних змаганнях.
2024/09/29 14:21:33
Back to Top
HTML Embed Code: