Telegram Web Link
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 13 червня, четвер. (31 травня за старим стилем) Седмиця 6-та після Пасхи. ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Луганської ікони Божої Матері (XX). #Святі_дня ✔️ Мч. Єрмія (II). Ап. від 70-ти Єрма (I). Мч. Філософа…»
13 червня – ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

🌿Православні християни відзначають велике дванадесяте свято – сходження воскреслого Господа Ісуса Христа у плоті на Небо.

🌿Згідно з Євангелієм і книгою Діянь, після Свого Воскресіння Христос впродовж 40-ка днів являвся апостолам і говорив їм про Царство Боже. В останній день свого земного перебування Він зібрав апостолів у Єрусалимі і звелів, щоб вони не розходилися, адже через декілька днів на них зійде Дух Святий.

🌿На горі Єлеон Господь дав останні обітниці учням, в тому числі про Своє Друге Пришестя, а потім, піднявши руки, благословив їх. У момент благословення Він став віддалятися від них і підноситися на небо, поки не зник у хмарі. Учні поклонилися Господу, Котрий вознісся і ще довго продовжували стояти і дивитися на небо.

🌿Тоді з'явилися перед ними два ангели в білих одежах і сказали: «Мужі галілейські, що ви стоїте і дивитесь на небо? Цей Ісус, Котрий вознісся від вас на небо, прийде таким же чином, як ви бачили Його, коли Він сходив на небо».

🌿Після цього учні Ісуса Христа повернулися в Єрусалим, очікуючи зішестя Святого Духа, що й сталося через десять днів.

🌿Гріх відокремив землю від Неба — зробив нас земними, тлінними. Мова йде не про фізичне небо чи космос. Небо – це Царство Боже, обителі вічного блаженного життя, істини, добра і всякої краси.

🌿Своїм Воскресінням Спаситель переміг смерть і совоскресив із Собою людську природу. Вознесінням же Він відкрив людині шлях на Небо, куди, до цього, не сходив ніхто з людей (Ін. 3:13) — відбулося примирення людської природи з Богом Отцем.

🌿Святитель Григорій Палама відзначав, що Воскресіння Господнє належить всім людям – всі воскреснуть в день Його Другого пришестя, однак піднесені до Бога будуть лише ті, хто «розіп’яли гріх через покаяння і життя за Євангелієм».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🕊🙏#БогослужінняПредстоятеля
Предстоятель очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята Вознесенського храму на Деміївці
.

13 червня 2024 року, у день свята Вознесіння Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Вознесенському храмі в районі Деміївка м. Києва. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили вікарії Київської Митрополії архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також духовенство храму та гості у священному сані.

За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію вихованця 2-го класу Київської духовної семінарії Ярослава Павлика.

Докладніше, більше фото.
In English, more photos.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
📹🙏Вітання Предстоятеля зі святом Вознесіння Господнього.
#ПроповідьПредстоятеля: Кожен християнин повинен своїм власним життям свідчити про Христа.

У своїй проповіді в день Вознесіння Господнього Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів пастві про суть сьогоднішнього свята, а також нагадав вірним про великий поклик усіх християн — свідчити про Господа всьому світу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Блаженніший владика підкреслив, що через Своє Вознесіння Господь возніс на Небо людську природу, яку Він прийняв на Себе, і посадив її праворуч від Небесного Бога Отця. І нині Христос є посередником між Богом і людиною, Він ходатайствує за нас перед Отцем – наголосив Першосвятитель.

Предстоятель нагадав віруючим про події Вознесіння й, зокрема, про слова Спасителя, сказані Ним Своїм учням перед тим, як Він почав возноситися: «Ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий; і будете Мені свідками в Ієрусалимі та по всій Іудеї і Самарії та аж до краю землі» (Діян. 1, 8).

«Кожна людина має одним зі своїх обов’язків бути свідком великої тайни спасіння людського роду, свідком Воскресіння Христового», – звернув увагу Архіпастир.

Звичайно, як зауважив Блаженніший владика, не всі мають дар слова для проповіді, але кожна людина повинна жити так, щоб свідчити про Бога.

Якщо ж життя людини не відповідає заповідям Божим, то будь-які її слова не мають цінності, а є лише, як наголосив Першосвятитель, «міддю дзвінкою».

«Коли ми живемо по заповідям Божим, то ми, може, це розуміємо, а може, і не розуміємо, але ми вже є свідками Того прекрасного Бога, Який так полюбив людину, що послав у світ Свого Єдинородного Сина, щоб світ був спасенний», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Архіпастир побажав усім вірним вибудовувати своє життя на Божественних священних законах і бути свідками слави Христа у цьому світі та удостоїтися вічного блаженства і життя на Небі у Христі Іісусі, Господі нашому.
На сайті.
Відео: https://youtu.be/jk6YX-SLFKU
In English.
#Православний_календар
🗓 14 червня, п'ятниця.
(1 червня за старим стилем)
Седмиця 6-та після Пасхи.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Мчч. Іустина Філософа та іншого Іустина, і з ними Харитона, Харити, Євелпіста, Ієракса, Пеона та Валеріана (166). Мц. Вікторії Солунської (Римської). Прп. Агапіта Печерського, лікаря безмездного, в Ближніх печерах (ХI). Прп. Діонісія, ігумена Глушицького (1437). Сщмч. Василія Преображенського пресвітера, мц. Віри Самсонової (1940). Прп. Іустина Челійського (1979) (Серб.). Прославлення прав. Іоанна Кронштадтського (1990).

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 11:27-30 (зач. 43). На літ.: — Ап.: Діян. 19:1-8 (зач. 42). Прп.: Гал. 5:23-6:2 (зач. 213). Єв.: Ін. 14:1-11 (зач. 47). Прп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

#Тропар_дня Мученику Іустину Філософу та іншим
Му́ченицы Твои́, Го́споди,/ во страда́ниих свои́х венцы́ прия́ша нетле́нныя от Тебе́, Бо́га на́шего:/ иму́ще бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́ша,/ сокруши́ша и де́монов немощны́я де́рзости./ Тех моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

Преподобному Агапіту Печерському
Богоно́снаго Анто́ния ревну́я смиренному́дрию,/ а́ки не́киим врачество́м зе́лием сне́дным/ исцеля́л еси́ боля́щия, преподо́бне Агапи́те,/ тем и врача́ неве́рна уве́рив,/ наста́вил еси́ на путь спасе́ния./ Уврачу́й и на́ша боле́зни// и моли́ся Го́сподеви о воспева́ющих тя.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 14:1-11)

"Якби ви знали Мене, то знали б і Отця Мого" (Ін. 14:7). Отже, деїсти не знають Бога, незважаючи на те, що й ім'я Його носять (Deus — Бог; звідси деїст) і красномовно про Нього розмірковують.

Немає істинного Бога без Сина, так само і без Духа Святого. Хто вірує в Бога, але не сповідує Його Отцем Сина, той не в того бога вірить, який істинний Бог, а в іншого якогось самим вигаданого. Істинний Бог дав Сина Свого, дав "область (владу) чадами Божими бути" (Ін. 1:12), любить їх, і всяку молитву їхню чує заради Сина. Тому-то хто має Сина, той і Отця має; хто не має Сина, той і Отця не має. Ніхто не приходить до Отця, як тільки через Сина, і від Отця нічого не отримує, як тільки через Сина. Крім Сина немає шляху до істинного Бога, і хто мріє винайти Його, той блукає.

(
Мф. 11:27-30)

"Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас" (Мф. 11:28). О Божественного, о любезного, о сладчайшого Твоєго гласа! Підемо ж усі слідом за Господом, Котрий кличе нас! Але наперед треба відчути, що нам трудно і важко відчути, тобто що у нас гріхів багато і гріхи ці тяжкі. Від цього почуття народиться потреба шукати собі полегшення. Віра вкаже тоді нам єдиний притулок у Господі Спасителі, і кроки наші самі собою прямуватимуть до Нього.

Душа, яка забажала позбутися гріхів, знає, що сказати Господу: "Візьми тягар від мене тяжкий, гріховний, а я візьму ярмо Твоє благе". І буває так: Господь прощає гріхи, а душа починає ходити в заповідях Його. І заповіді — ярмо, і гріхи — тягар. Але, порівнявши те й інше, душа знаходить, що ярмо заповідей легке, як перо, а тягар гріхів важкий, як гора.

Не побоїмося ж охоче прийняти ярмо Господнє благе і тягар Його легкий! Так тільки, а не інакше, можемо знайти спокій душам нашим.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 14 червня, п'ятниця. (1 червня за старим стилем) Седмиця 6-та після Пасхи. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Мчч. Іустина Філософа та іншого Іустина, і з ними Харитона, Харити, Євелпіста, Ієракса, Пеона та Валеріана (166). Мц. Вікторії…»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🪴Величання преподобному Агапіту Печерському співають у Києво-Печерській Лаврі. Богослужіння очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій.
#ПроповідьПредстоятеля: Молимось, щоб Господь зцілив наші душевні і тілесні недуги.

Сьогодні ми просимо у преподобного Агапіта молитов, щоб Господь давав нам силу виконувати свої земні обов’язки та зціляв нас від душевних і тілесних недугів. Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у своїй проповіді в день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Вчора ми насолоджувалися спогадами про тайну Вознесіння Господнього, в якому людська природа була возвишена до Неба і посаджена праворуч від Небесного Бога і Отця. І сьогодні ми згадуємо пам’ять преподобного Агапіта, який став чадом спасіння і який жив у благодаті, котру приніс на землю Господь наш Іісус Христос», — сказав Предстоятель.

Його Блаженство розповів пастві про життя та подвиги святого Агапіта, який прославився даром зцілення та був лікарем безмездним.

«Він не хотів слави людської, тому що він робив усе заради Бога. Не заради своєї честі й слави, а заради Бога», — наголосив Першосвятитель.

Як зауважив Архіпастир, преподобний зцілював і тілесні, і душевні недуги людей.

«Сьогодні ми просимо у святого молитов, щоб Господь давав нам силу виконувати свої земні обов’язки, ті, які Бог покладає на нас, щоб ми мали силу творити добро, щоб ми мали силу любити, прощати, щоб Господь хранив нас від душевних недугів, щоб Господь відганяв від нас страхи, від яких сьогодні страждають багато людей, щоб Господь зцілив нас від відчаю, який паралізовує людину», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Блаженніший владика побажав, щоб, отримуючи зцілення від наших душевних і тілесних хвороб, ми жили достойно на землі — «так жили, щоб наше земне життя у свій час перейшло у життя небесне і щоб ми досягли вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі, Господі нашому».
На сайті.
Відео:
https://youtu.be/eSWhtwl8iR8.
In English.
2024/06/18 12:36:30
Back to Top
HTML Embed Code: