Telegram Web Link
🎓Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив підсумкове засідання Вченої ради КДА.

11 червня 2024 року під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Київських духовних школах пройшло підсумкове засідання Вченої ради у 2023/2024 навчальному році. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу КДА.

Участь у засіданні взяли ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві архієпископ Ворзельський Ісаакій, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, члени професорсько-викладацької корпорації КДАіС.

Докладніше, більше фото.
#Православний_календар
🗓 12 червня, середа.
(30 травня за старим стилем)
Седмиця 6-та після Пасхи. Віддання свята Пасхи.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Прп. Ісаакія спов., ігумена обителі Далматської (383). Сщмч. Василія Смоленського пресвітера (1942).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Діян. 18:22-28 (зач. 41). Єв.: Ін. 12:36-47 (зач. 43).

#Тропар_дня Преподобному Ісаакію Далматському
В тебе́, о́тче, изве́стно спасе́ся е́же по о́бразу:/ прии́м бо крест, после́довал еси́ Христу́/ и де́я учи́л еси́ презира́ти у́бо плоть, прехо́дит бо,/ прилежа́ти же о души́ ве́щи безсме́ртней.// Те́мже и со А́нгелы сра́дуется, преподо́бне Исаа́кие, дух твой.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Ін. 12:36-47)

"Господи, хто повірив почутому від нас?" (Іс. 53:1), так скаржиться, дивуючись, пророк Ісаія. Доречно і нині закликати: хто нині щиро вірує слову Твоєму, Господи? Майже всі розхиталися. Язик у дуже багатьох ще мовчить про віру; але серця рідко які не ухилилися в інший бік.

Що за причина? Став відчуватися інтерес до невір'я; розвинулася потреба невір'я, для прикриття інтересів серця, незгодних із вірою. Тут — корінь зла. Не розум противник віри, а розбещене серце. Розум тут тільки тим винен, що підкоряється серцю і приймається міркувати не за засадами істини, а за бажаннями серця. При цьому сильні аргументи за істину здаються йому нікчемними, а дещиця якась проти неї виростає з гору; і, взагалі, у сферу розуму вноситься сум'яття, що засліплює розум. Він не бачить, та й не може бачити, хоч і не пояснюй йому.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 12 червня, середа. (30 травня за старим стилем) Седмиця 6-та після Пасхи. Віддання свята Пасхи. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Прп. Ісаакія спов., ігумена обителі Далматської (383). Сщмч. Василія Смоленського пресвітера (1942). #Читання_дня…»
Представники УПЦ взяли участь у зустрічі ВРЦіРО з послами «Великої сімки».

11 червня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент взяв участь у зустрічі Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій з послами країн «Великої сімки» (G7).

На зустрічі також був присутній заступник голови Відділу зовнішніх церковних звʼязків протоієрей Миколай Данилевич.

Під час зустрічі митрополит Климент озвучив свідчення про широкомасштабну соціальну і гуманітарну допомогу, яку здійснює Українська Православна Церква, зокрема, і за підтримки інституцій в Європі та інших країнах для постраждалого українського населення та Збройних сил України.

Владика підкреслив, що завдяки віднайденню форм співпраці Церкви та Української держави у гуманітарній сфері у час війни Церква має можливість дієво свідчити про своє покликання являти любов до ближнього в українському суспільстві. Особливо це стосується регіонів, які стали епіцентрами бойових дій.
На сайті.
In English.
#Відео
📹🕊ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ: ІСТОРІЯ ТА БОГОСЛОВСЬКЕ РОЗУМІННЯ СВЯТА

💳На підтримку духовної освіти: 4441111134693971

Вознесіння Господнє — це свято, яке відзначається на сороковий день після Великодня і присвячене події Вознесіння Ісуса Христа на небо. Згідно з Новим Завітом, Ісус після свого воскресіння з'являвся своїм учням протягом сорока днів, навчаючи їх і підготовлюючи до поширення його вчення по всьому світу. На сороковий день Він зібрав своїх учнів на Оливній горі, дав їм останні настанови і, піднявшись на небо, зник з їхніх очей. Ця подія описана в Євангелії від Луки (24:50-53) і Діяннях Апостолів (1:9-11).

🔗 Дивитись відео
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📖ВИЙШОВ 40-Й ВИПУСК ЧАСОПИСУ «ТРУДИ КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ»

12 червня 2024 року вийшов 40-й випуск часопису Київських духовних шкіл «Труди Київської Духовної Академії». Традиційно, випуск трудів виходить наприкінці кожного навчального семестру. Цьогоріч 40-й науковий часопис виходить тільки в електронному вигляді.

Новий випуск відображає наукове життя Київських духовних шкіл протягом другого семестру 2023/2024 навчального року.

Часопис є майданчиком для видання наукових доробок професорів, доцентів і викладачів КДА, також включає наукові праці світських і духовних установ, що беруть участь у наукових заходах на базі Київської духовної академії і семінарії.

Вже традиційно у випуску присутні наукові дослідження у таких рубриках: «Біблеїстика», «Історія Київських духовних шкіл», «Історія Церкви», «Канонічне право», «Літургіка» «Патрологія» та «Проповіді».

Докладніше.
З останнім випуском, а також з усіма попередніми «Трудами КДА» можна ознайомитись ТУТ.
ВРЦіРО закликає владу не допустити проведення т.з. «Маршу рівності» в Києві.

12 червня 2024 року Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій опублікувала заяву щодо планів проведення 16 червня в м. Києві «публічних заходів ліворадикальним політичним рухом». Як зазначається на сайті vrciro.ua, ВРЦіРО звернулася до українського суспільства та державної влади з приводу проведення так званого «Маршу рівності 2024», незважаючи на те, що через повномасштабне російське вторгнення в Україні встановлено обмеження на проведення публічних політичних заходів.

«Викликає подив наполегливе прагнення організаторів проводити такий захід, в той час, як інші публічні політичні заходи різних політичних сил та суспільно-політичних рухів обмежені. «Марш рівності», фактично, є політичним й ідеологічним заходом, який тільки маскується під захід на підтримку прав людини. Насправді цей захід є частиною ліворадикального політичного руху, який є продовженням марксизму минулого та має на меті просування та нав’язування політичної ідеології, яка спрямована на руйнування інституту сім’ї та послаблення українського суспільства в умовах війни й відбиття російської агресії», – заявили у ВРЦіРО.

В заяві йдеться про те, що «організатори «маршу рівності» рекомендують українській владі «збільшити кількість ресурсів для допомоги ЛГБТ-людям, які постраждали через війну» та ухвалити закони, які сприяли б поширенню гріха розпусти і аморальності в українському суспільстві».

У Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій також наголосили, що одним із пріоритетних завдань органів державної влади в умовах сьогодення вбачається сприяння зміцненню інституту сім’ї, поширенню через систему освіти сімейних цінностей та духовно-патріотичне виховання молоді.

«Сім’я, материнство та батьківство, природні мужність та жіночність є базовими цінностями українського народу, тисячолітнім надбанням українського ментального простору, – йдеться у тексті. – Враховуючи зазначене, заради майбутнього української народу та держави, закликаємо припинити поширення пропаганди ще однієї тоталітарної ідеології, пов’язаної з марксизмом, та проведення ганебних заходів, спрямованих на руйнацію базових цінностей українського народу!»
На сайті.
2024/11/16 07:22:08
Back to Top
HTML Embed Code: