Telegram Web Link
⚡️Повідомляємо про відновлення роботи офіційного сайту Української Православної Церкви, а також сайтів єпархій та Синодальних відділів УПЦ.

Усі технічні проблеми наразі усунуто.

🙏Перепрошуємо за тимчасові незручності.
#Православний_календар
🗓 10 серпня, субота.
(28 липня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Смоленської ікони Божої Матері, йменованої «Одигітрія» («Провідниця») (принесена з Царгорода в 1046 р.). Гребневської (1380), Густинської «Одигітрії» (1670), Костромської (1672), Нанківської (1690) та «Розчулення» Серафимо-Дивєєвської (1885) ікон Божої Матері. Шановані списки зі Смоленської ікони Божої Матері: Устюженська (1290), Видропуська (ХV), Воронінська (1524), Христофорівська (ХVI), Супрасльська (ХVI), Юзька (1615), Ігрицька (1624), Шуйська (1654–1655), Седмиєзерна (ХVII), Сергієвська (у Троїце-Сергієвій Лаврі) (1730).

#Святі_дня
✔️ Апп. від 70-ти Прохора, Никанора, Тимона і Пармена дияконів (I). Мчч. Юліана (II), Євстафія (близько 316) та Акакія (близько 321). Прп. Павла Ксиропотамського (820). Прп. Ірини Хрисоволантської, Каппадокійської (921). Свт. Питирима, єп. Тамбовського (1698). Сщмч. Миколая Пономарьова диякона (1918); прмч. Василія (Ерекаєва), прмцц. Анастасії (Камаєвої) та Єлени (Асташикіної), мчч. Арефи Єрьомкіна, Іоанна Ломакіна, Іоанна Сельманова, Іоанна Мільошкіна і мц. Маври Моїсеєвої (1937). Собор Тамбовських святих.

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 1:39-49,56 (зач. 4). На літ.: — Ап.: Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240). Рядове: Рим. 12:1-3 (зач. 108). Єв.: Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54). Рядове: Мф. 10:37-11:1 (зач. 39).

#Тропар_дня Богородиці
К Богоро́дице приле́жно ны́не притеце́м,/ гре́шнии и смире́ннии, и припаде́м,/ в покая́нии зову́ще из глубины́ души́:/ Влады́чице, помози́, на ны милосе́рдовавши,/ потщи́ся, погиба́ем от мно́жества прегреше́ний,/ не отврати́ Твоя́ рабы́ тщи,// Тя бо и еди́ну наде́жду и́мамы.

Апостолам
Апо́столи святи́и,/ моли́те Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 10:37-11:1)

«Хто приймає пророка в ім'я пророка, отримає нагороду пророка; і хто приймає праведника в ім'я праведника, отримає нагороду праведника» (Мф. 10:41). Цим вирішуються всі непорозуміння при поданні милостині. Доброзичливість по відношенню до бідних, майже завжди якщо не зупиняється, то значно скорочується питаннями: хто просить і куди піде подане? Господь каже таким: в якому сенсі приймеш ти того, хто просить, і допоможеш йому, в тому й нагорода тобі буде. Не на того, хто просить, дивись, а на свої при тому думки. Якими будуть ці останні, такою буде і ціна справи твоєї. Які ж думки мати про бідного, це визначається іншим словом: той, хто милує жебрака, позичає Богові, або «якщо ви зробили одному з них, то Мені зробили» (Мф. 25:40). Отже, приймай всякого нужденного як Господа, і роби для Нього, що можеш зробити, з тією думкою, що робиш для Бога, і отримаєш винагороду не пророка тільки і праведника, але Господню.

(
Лк. 10:38-42,11:27-28)
«Марія ж обрала благу частину» (Лк. 10:42). Успіння Божої Матері представляє благий кінець цього обрання. Сам Спаситель в Успінні Її прийняв у руки Свої Її душу. Того ж сподоблялися і багато святих; те ж зустрічають у різних видах і ступенях і всі виборці благої частини. У час обрання упованням тільки передбачається цей кінець, а в деякій мірі навіть передчувається; але потім труди, боротьба і примуси слідують одні за одними і затьмарюють обраний шлях. Дороговказною зіркою залишається благий кінець благої частини. Це те саме, що вдалині світиться вогник для подорожнього, захопленого темрявою. Надія - збуджувач енергії та підтримувач терпіння і сталості в розпочатому, а сама вона міцна вірою. По вірі обирають, сподіванням бувають твердими в обранні, а терпінням досягають благого кінця.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 10 серпня, субота. (28 липня за старим стилем) Седмиця 7-ма після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Смоленської ікони Божої Матері, йменованої «Одигітрія» («Провідниця») (принесена з Царгорода в 1046 р.). Гребневської…»
У Київських духовних школах завершилася вступна кампанія.

10 серпня 2024 року під головуванням ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра відбулось засідання Вченої ради КДАіС, на якому були підведені підсумки вступної кампанії 2024 року. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу КДА.

Після завершення Вченої ради на площі перед адміністративним корпусом Академії старший помічник проректора з виховної роботи архімандрит Володимир (Ціпіньо) оголосив результати вступної кампанії.

Також отець Володимир провів з новими студентами та вихованцями бесіду щодо їхнього навчання та життя в стінах Київських духовних шкіл.
🙏🕯Відійшла до Господа настоятелька Покровського Гощанського монастиря ігуменя Ірина (Сачук).

10 серпня 2024 року, близько 13:00, після тяжкої хвороби на 62-му році життя відійшла до Господа настоятелька Покровського Гощанського монастиря ігуменя Ірина (Сачук). Про це повідомляє пресслужба Рівненської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ігуменя Ірина 30 років була настоятелькою Покровської обителі у Гощі. Матушка трудилася над відродженням святині після років радянської богоборчої влади.

Останнім часом матушка Ірина важко хворіла. Минулого тижня у неї стався інсульт. Померла ігуменя в лікарні.

Прощання зі спочилою настоятелькою відбудеться 11 серпня у Покровському Гощанському монастирі. Божественна літургія, яку очолить архієпископ Рівненський і Острозький Пимен, розпочнеться о 10:00.

О 13:00 розпочнеться чин похорону.

Поховають ігуменю Ірину на території монастиря біля головного храму обителі.
🙏Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі.

10 серпня 2024 року, напередодні Неділі сьомої після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Вечірнє богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.
📸➡️Більше фото.
In English, more photos.
2024/10/01 07:47:28
Back to Top
HTML Embed Code: