Telegram Web Link
#Православний_календар
🗓 8 серпня, четвер.
(26 липня за старим стилем)
Седмиця 7-ма після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмчч. Єрмолая, Єрміпа та Єрмократа, ієреїв Нікомідійських (близько 305). Прмц. Параскеви (138–161). Прп. Мойсея Угрина, Печерського, в Ближніх печерах (близько 1043) і прп. Мойсея, чудотворця Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Сщмч. Сергія Стрельникова пресвітера (1937).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: 1 Кор. 7:24-35 (зач. 138) і за п'ятницю: 1 Кор. 7:35-8:7 (зач. 139). Єв.: Мф. 15:12-21 (зач. 61) і за п'ятницю: Мф. 15:29-31 (зач. 63).

#Тропар_дня Преподобному Мойсею Угрину
Друга́го тя Ио́сифа,/ вели́кий чистоты́ и целому́дрия рачи́телю,/ всече́стне и равноа́нгельне Моисе́е,/ свяще́нными пе́сньми восхваля́юще, гре́шнии,/ мо́лимтися приле́жно:/ моли́ Христа́ Бо́га,/ я́ко да исцели́т вся на́ша стра́сти// и пода́ст ве́лию ми́лость.

Священномученикам
Му́ченицы Твои́, Го́споди,/ во страда́ниих свои́х венцы́ прия́ша нетле́нныя от Тебе́, Бо́га на́шего:/ иму́ще бо кре́пость Твою́,/ мучи́телей низложи́ша,/ сокруши́ша и де́монов немощны́я де́рзости./ Тех моли́твами// спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 15:12-21)
"Із серця виходять злі помисли" (Мф. 15:19). У серці ж звідки? Корінь їхній у гріху, який живе в нас, а розгалуження їх, розмноження і конкретний вид у кожному від його власної волі. Як же бути? Спочатку відсічи все, що від сваволі. Це буде схоже на те, як якби хтось у дереві обірвав листя, відсік гілки та сучки, і стовбур відрубав майже до кореня. Потім не дозволяй виходити новим відросткам, самий корінь і засохне: тобто не дозволяй з серця виходити злим думкам, а ті, що виходять, відганяй і відганяй, і гріх, який живе в нас, не отримуючи підкріплення, ослабне і зовсім знесилиться. У цьому суть заповіді: "Будьте тверезі, пильнуйте. Уважно ставтеся до себе. Підпережте чресла розуму вашого" (1 Пет. 5:8, 1:13). При увазі треба тримати міркування. Із серця виходить не одне лихе, а й добре; не всяке, однак, добре, що навіюється серцем, виконувати треба. Що істинно треба виконувати, це визначить міркування. Міркування — садівничий ніж, одні гілки відсікає, а інші прищеплює.

(
Мф. 15:29-31)
Без уваги і в життєвому порядку нічого не зробиш як слід; у порядку ж духовному — воно перше. Воно помічає погане і піддає його внутрішньому суду; воно ж становить варту внутрішньої палати, в якій обговорюють, що і як належить зробити, а потім оберігає і виконавців рішення. Не дивно тому, що духовне життя в усьому своєму обсязі іменується життям тверезим, і в писаннях отецьких найбільше ви зустрінете мови про тверезість або уважність: це одне й те саме. Як дорого тому навчитися увазі! Початкова праця у тих, хто почав піклуватися про душу, на це зазвичай і спрямовується. І справа їхня починає бути схожою трохи на справу відтоді, як почне збиратися увага в себе; зазвичай вона вся поза, а не всередину. З цього ж моменту і внутрішнє життя зачинається і разом з увагою зріє і міцніє. Що це означає? Означає те, щоб встати розумом у серці перед Господом і перед обличчям Його свідомо все обговорювати і робити. Справа ця, очевидно, складна. Вона стає успішною разом з молитвою і наскільки зміцнюється нею, настільки і її зміцнює.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 8 серпня, четвер. (26 липня за старим стилем) Седмиця 7-ма після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Сщмчч. Єрмолая, Єрміпа та Єрмократа, ієреїв Нікомідійських (близько 305). Прмц. Параскеви (138–161). Прп. Мойсея Угрина…»
8 серпня – пам’ять преподобномучениці Параскеви Римської

☘️Свята угодниця Божа народилася на початку ІІ століття. Будучи вихована у християнському благочесті, вона змалку полюбила молитву і Священне Писання. Після смерті батьків праведниця віддала усі свої пожитки нужденним і прийняла чернечий постриг.

☘️Наслідуючи святих апостолів, преподобна Параскева почала проповідувати Євангеліє серед язичників, подвигами навертаючи ідолопоклонників у християнство. Невдовзі про її діяльність дізнався злочестивий імператор і свята постала перед судом.

☘️Блаженна ревно сповідала віру Христову перед правителем, за що її і піддали тортурам, після чого вкинули у розпечений казан із киплячою смолою. Коли сповідниця впала у живицю, бризки гарячої смоли потрапили у вічі імператора і він осліп. Силою Божою мучениця лишалася неушкодженою. Безбожний правитель почав благати її про зцілення. Праведниця дивом зробила його зрячим, і він її відпустив.

☘️Невтомно сіючи Слово Боже іновірним, преподобномучениця неодноразово зустрічала перешкоди та випробування від ідолопоклонників. Після плідного подвигу на ниві Христовій, вона прийняла мученицький вінець через усічення мечем у 138 році.

☘️«Богому‌драя Параске‌во всехва‌льная, проси‌ нам у Христа‌ Бо‌га оставле‌нне грехо‌в».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🙏Предстоятель очолив всенічне бдіння у Пантелеймонівському жіночому монастирі.

8 серпня 2024 року, напередодні дня пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірнє богослужіння у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія).

Всенічне бдіння відбулось у головному соборі обителі на честь великомученика Пантелеймона. Перед полієлеєм священнослужителі звершили акафіст святому.

Предстоятелю співслужили митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Хотинський Веніамін, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані.
📸➡️Більше фото.
2024/10/01 02:32:17
Back to Top
HTML Embed Code: