Telegram Web Link
28 липня – пам’ять рівноапостольного великого князя Володимира

Спомин Хрещення Русі — найвеличнішої події, яка змінила хід історії нашої Батьківщини

☘️Святий Володимир народився близько 960 року і був онуком рівноапостольної княгині Ольги. У перші роки князювання майбутній Хреститель Русі був лютим язичником і жорстоким правителем. Однак Господь Вседержитель готував йому інакше служіння — на благо Церкви Христової.

☘️У 988 році в Корсуні (Херсонесі) князь Володимир прийняв Таїнство Хрещення із іменем Василій. При виході з купелі він прозрів духовними та тілесними очима і вигукнув: «Тепер я пізнав Істинного Бога! Слава Тобі, Господи!».

☘️Повернувшись до Києва разом із грецькими священнослужителями, богоугодний правитель оголосив, щоб усі жителі міста, заможні та бідняки, з’явилися біля річки для прийняття Хрещення. У призначений день всі кияни зібралися на узбережжі Дніпра і зайшли у воду. Дорослі тримали на руках немовлят, священики на березі читали молитви, а святий Володимир молився Спасителю і доручав Йому себе і свій народ.

☘️«Усі люди, які входили до складу тогочасної Русі і прийняли Православ’я, були осяяні світлом Божественної правди. Увесь народ став замість синів смерті — синами спасіння», – повчає нас Блаженніший митрополит Онуфрій.

☘️Княжий палац був відкритий для бездомних і сиріт. Праведний князь, котрого ще за життя в народі стали називати Красне Сонечко, роздавав людям їжу, одяг і кошти. Прийняття християнської віри сприяло розквіту культури, розвитку писемності, архітектури, створенню шкіл.

☘️Спочив рівноапостольний Володимир улітку 1015 року і був похований у збудованій ним Десятинній церкві. Нині частка мощів Хрестителя Русі зберігається у храмі всіх преподобних Печерських Києво-Печерської Лаври.

☘️Усіх іменинників сердечно вітаємо з днем небесного покровителя!
Українська Православна Церква pinned «#Наживо⚡️ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ БОЖЕСТВЕННОЇ ЛІТУРГІЇ В ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ. Богослужіння очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій 🙏 https://www.youtube.com/live/EjfY2vewvxU»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
#СловоПредстоятеля 🕊Блаженніший Митрополит Онуфрій вітає зі святом Хрещення Русі.
🙏☦️Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у День Хрещення Русі.

У Києво-Печерській Лаврі Предстоятелю співслужили сонм архієреїв та духовенство.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про серцевину християнської віри, яку прийняв князь Володимир і наш народ.

За Літургією посилено помолились про Україну, її народ, владу та військо, щоб Господь дав Свій мир нашій землі та милість знедоленим.

Після Божественної літургії священнослужителі на чолі з Предстоятелем звершили чин славлення з молитвою до святого князя Володимира.

Після відпусту Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом та благословив усіх. Архіпастир побажав вірним, щоб Господь допомагав йти тим вузьким і тернистим, але щасливим шляхом, який веде до вічного спасіння.
📸➡️Докладніше, фоторепортаж.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 29 липня, понеділок.
(16 липня за старим стилем)
Седмиця 6-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Сщмч. Афіногена єп. і десяти учнів його (близько 311). Мч. Павла і мцц. Алевтини (Валентини) та Хіонії (308). Мч. Антіоха лікаря (IV). Пам’ять святих отців IV Вселенського Собору (451). Мц. Іулії діви (близько 440 або 613). Прп. Іоанна Святогорця Вишенського (близько 1621–1633). Блж. Матрони Анемнясевської (Бєлякової), спов. (1936); сщмч. Якова (Маскаєва), архієп. Барнаульського, і з ним сщмчч. Петра Гаврилова та Іоанна Можиріна пресвітерів, прмч. Феодора Нікітіна (1937); прмч. Ардаліона (Пономарьова) (1938).

#Святині_дня
✔️ Чирської (Псковської) ікони Божої Матері (1420).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 16:17-24 (зач. 121) Єв.: Мф. 13:10-23 (зач. 51).

#Тропар_дня Священномученику Афіногену
Свяще́нный Бо́гу Афиноге́н, в же́ртве служи́тель,/ свяще́нное учени́к свои́х принесе́ Христу́ заколе́ние,/ па́стырь со слове́сными о́вцами и́де в Небе́сную огра́ду,/ победи́в свере́пеющия неве́рием язы́ки./ Му́ченик Твои́х моли́твами, Христе́ Бо́же,// спаси́ ста́до Твое́ от волко́в, губя́щих е́.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 13:10-23)

Чому багато хто не розуміє бесід про духовні речі? Через отовстіння серця. Коли серце сповнене пристрастей до земних речей, тоді воно грубіє, як сказано: "потовстів, погрубів, став гладкий" (Втор. 32:15). У цьому вигляді воно, як важка гиря, донизу тягне і приковує до землі всю душу і з її розумом. Тоді, обертаючись постійно в колі низьких речей, і вона стає низькодумною і не може здійматися вгору, як обтяжений їжею птах. Обертаючись же, розум не бачить горнього, і весь склад його противний йому... То зовсім невідома для нього країна. У сумі своїх понять і дослідів не має він нічого, до чого міг застосувати тамтешнє, щоб побачити його хоч дзеркалом у здогадці. Тому ні сам міркувати про те не береться, ні інших міркувальників слухати охоти не має, і книжок, у яких написано про те, до рук не візьме. Чи не тому в багатьох ви зустрінете іноді не один журнал світський, а духовного жодного, жодної духовної книги, навіть Євангелія?

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 29 липня, понеділок. (16 липня за старим стилем) Седмиця 6-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Сщмч. Афіногена єп. і десяти учнів його (близько 311). Мч. Павла і мцц. Алевтини (Валентини) та Хіонії (308). Мч. Антіоха…»
29 липня – пам’ять преподобного Іоанна Святогорця Вишенського — вітчизняного захисника Православної віри

☘️Як і більшість афонських праведників святий угодник Христовий не прагнув слави серед людей, тому про його життя збереглося мало відомостей. Преподобний Іоанн народився на Львівщині близько 1540 року і походив із шляхетського роду Вишенських. Здобувши чудову освіту, він відмовився від тимчасових земних благ і відправився на Святу Гору Афон.

☘️У 1596 році до блаженного подвижника звертається патріарх Олександрійський із закликом вступити в полеміку з уніатами. Відповіддю на таке прохання стали послання старця Іоанна. У творах він викриває католицьке вчення, а також духовенство, яке відступило від Православ’я після подій Брестської унії.

☘️Після декількох років листування, близько 1604 року, ревний захисник апостольського вчення повертається в Україну. Праведний Іоанн реформує ряд галицько-волинських монастирів і переводить їх на афонський статут, з тим, щоб в умовах протистояння унії вони стали духовно-культурними центрами Православ’я.

☘️У 1607 році він прибуває на Афон, де «безмо‌лвнаго жития‌ жела‌юще», приймає на себе подвиг самітництва в одній із печер Святої Гори. У затворі він відмовився від їжі і вживав раз у тиждень лише просфори і святу воду, що доставляли йому до наскельної печери по мотузці. Спочив у Господі святий старець Іоанн близько 1625 року.

☘️Преподобний отче Іоанне, моли Бога за нас грішних!
#Православний_календар
🗓 30 липня, вівторок.
(17 липня за старим стилем)
Седмиця 6-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Святогірської ікони Божої Матері (1569).

#Святі_дня
✔️ Вмц. Марини (Маргарити) (IV). Прп. Іринарха Соловецького (1628). Перенесення мощей прп. Лазаря Галісійського. Прп. Леоніда Устьнедумського (1654).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: 1 Кор. 1:1-9 (зач. 122). Вмц.: 2 Кор. 6:1-10 (зач. 181). Єв.: Мф. 13:24-30 (зач. 52). Вмц.: Лк. 7:36-50 (зач. 33).

#Тропар_дня Великомучениці Марині
А́гница Твоя́, Иису́се, Мари́на/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́,/ и, Тебе́ и́щущи, страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди,/ я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю,/ но я́ко же́ртву непоро́чную приими́ мя, с любо́вию поже́ршуюся Тебе́./ Тоя́ моли́твами,// я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 13:24-30)

Посіяно добре насіння, але прийшов ворог і посіяв бур'яни посеред пшениці. Бур'яни — це в Церкві єресі та розколи, а в кожному з нас погані помисли, почуття, бажання, пристрасті. Прийме людина добре насіння слова Божого, наважується жити свято і починає так жити. Коли засне людина така, тобто ослабить увагу до себе, тоді приходить ворог спасіння і вкладає в неї погані задуми, які, не будучи відкинуті відразу, дозрівають у бажання і пристрасті, і заводять своє коло справ і починань, які перемішуються зі справами, почуттями і думками добрими. І перебувають так обидва разом до жнив. Жнива ці — покаяння. Посилає Господь ангелів — почуття скорботи і страху Божого, і вони, з'явившись, як серп, палять усе бур'янове і спалюють у вогні самоосуду хворобливого. Пшениця чиста залишається в житниці серця, на радість і людині, і ангелам, і преблагому Богу, Якому в Трійці поклоняються.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 30 липня, вівторок. (17 липня за старим стилем) Седмиця 6-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Святогірської ікони Божої Матері (1569). #Святі_дня ✔️ Вмц. Марини (Маргарити) (IV). Прп. Іринарха Соловецького…»
2024/10/02 12:36:21
Back to Top
HTML Embed Code: