Telegram Web Link
#ПроповідьПредстоятеля
У своїй проповіді в день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про її значення для становлення Православ’я на нашій землі.

«Свята Ольга після власного Хрещення займалася апостольським служінням на своїй батьківщині. В цей період багато людей пізнали Бога, прийняли Хрещення, багато храмів було побудовано й ім’я Боже прославлялося на нашій землі», — зазначив Архіпастир.

Його Блаженство сказав, що в день вшанування святої княгині ми просимо її молитов до Бога про наше спасіння, а також про мир в нашій країні.

«Ми молимося, щоб вона своїми молитвами випросила у Бога мир на нашій землі, щоб перестали лунати постріли, щоб перестали вмирати люди. Тому що людина — це творіння Боже і людська душа є дорожчою від усього світу», — підкреслив Блаженніший владика.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
У Києві на пісенному фестивалі лунали заклики до фізичної розправи над духовенством УПЦ.

24 липня 2024 року у соцмережах з’явилося відео з музичного фестивалю «Atlas Weekend», під час якого фронтмен одеського рок-гурту «Хейтспіч» Дмитро Однороженко у супроводі брутальної лайки закликав глядачів до фізичної розправи над священнослужителями Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на соціальні мережі.

Однороженко зі сцени поширював фейки про Українську Православну Церкву, принижував честь та гідність священнослужителів УПЦ та привселюдно закликав застосовувати щодо них фізичне насилля.

In English.
#Православний_календар
🗓 25 липня, четвер.
(12 липня за старим стилем)
Седмиця 5-та після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святині_дня
✔️ Ікон Божої Матері, іменованих «Троєручиця» (VIII) і «Троєручиця» Бер­­дянська (1892).

#Святі_дня
✔️ Мчч. Прокла та Іларія (II). Прп. Михаїла Малеїна (962). Св. Голіндухи спов., у Святому Хрещенні Марії (591). Мчч. Феодора варяга і сина його Іоанна, у Києві (983). Прпп. Іоанна (988) і Гавриїла (Х) Святогорців (Груз.). Прп. Арсенія Новгородського (1570). Прп. Симона Воломського (1641).

#Читання_дня
Утр.: — Лк. 1:39-49,56 (зач. 4). На літ.: — Ап.: Рим. 15:17-29 (зач. 118). Богородиці: Флп. 2:5-11 (зач. 240). Єв.: Мф. 12:46-13:3 (зач. 49). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

#Тропар_дня Мученикам Проклу та Іларію
Я́ко денни́ца звезда́, возсия́/ му́чеников Про́кла и Ила́рия честно́е страда́ние,/ предозаря́ющи нас чуде́с светлостьми́./ Те́мже пра́зднуем па́мять ва́шу:// Христа́ Бо́га моли́те, да спасе́т ду́ши на́ша.

Мученикам Феодору та Іоанну
Страстоте́рпцы Госпо́дни,/ Фео́доре со Иоа́нном о́троком, сла́внии!/ Блаже́нна земля́ Ру́сская, напи́вшаяся кровьми́ ва́шими,/ и ра́дуется оте́чество на́ше,/ в не́мже вы пе́рвии, и́долы посрами́вше,/ Христа́ со дерзнове́нием испове́дасте/ и за Него́ пострада́сте./ Того́, я́ко Бла́га, моли́те,/ до сконча́ния ве́ка в стране́ на́шей Це́рковь Правосла́вную непоколеби́му утверди́ти// и всех ру́сских люде́й во и́стинней ве́ре и благоче́стии сохрани́ти.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 12:46-13:3)

«Бо хто виконуватиме волю Отця Мого Небесного, той Мені брат, і сестра, і матір» (Мф. 12:50). Господь дає цим зрозуміти, що духовна спорідненість, яку Він прийшов насадити й виростити на землі, — не та, що спорідненість тілесна, хоча за формою стосунків вона однакова з тілесною. І в ній є батьки і матері — це ті, які народжують словом істини або благовістям, як каже апостол Павло. І в ній є брати і сестри — це ті, які від одного народжені духовно і зростають в єдиному дусі.

Споріднене поєднання тут будується дією благодаті. Але воно не зовнішнє, не поверхневе, а так само глибоке й життєве, як і тілесне, тільки міститься в іншій царині — вищій, найважливішій. Тому-то і переважає над тілесним, і, коли вимагає потреба, приносить його в жертву своїм духовним інтересам, без жалю, в цілковитій упевненості, що це жертва Богові угодна і яку Він вимагає.

(
Лк. 10:38-42,11:27-28)

«Марія ж обрала благу частину» (Лк. 10:42). Успіння Божої Матері представляє благий кінець цього обрання. Сам Спаситель в Успінні Її прийняв у руки Свої Її душу. Того ж сподоблялися і багато святих; те ж зустрічають у різних видах і ступенях і всі виборці благої частини. У час обрання упованням тільки передбачається цей кінець, а в деякій мірі навіть передчувається; але потім труди, боротьба і примуси слідують одні за одними і затьмарюють обраний шлях. Дороговказною зіркою залишається благий кінець благої частини. Це те саме, що вдалині світиться вогник для подорожнього, захопленого темрявою. Надія — збуджувач енергії та підтримувач терпіння і сталості в розпочатому, а сама вона міцна вірою. По вірі обирають, сподіванням бувають твердими в обранні, а терпінням досягають благого кінця.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 25 липня, четвер. (12 липня за старим стилем) Седмиця 5-та після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святині_дня ✔️ Ікон Божої Матері, іменованих «Троєручиця» (VIII) і «Троєручиця» Бер­­дянська (1892). #Святі_дня ✔️ Мчч. Прокла та…»
⛪️У Володимир-Волинській єпархії освятили новий храм на честь Покрови Божої Матері.

24 липня, в день пам’яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир звершив чин освячення храму на честь Покрови Божої Матері у с. Орищі (Іваничівське благочиння) Волинської області.

Після освячення митрополит Володимир звершив Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужило духовенство благочиння.

По закінченні Літургії було звершено молебень, після якого владика окропив усіх святою водою.
Докладніше.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 26 липня, п'ятниця.
(13 липня за старим стилем)
Седмиця 5-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Собор Архангела Гавриїла. Прп. Стефана Савваїта (794). Свт. Юліана, єп. Кеноманійського (I). Мч. Серапіона (II–III). Мч. Маркіана (258). Усіх святих, які в землі Литовській просяяли.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 16:1-16 (зач. 120). Архангелу: Євр. 2:2-10 (зач. 305). Єв.: Мф. 13:4-9 (зач. 50). Архангелу: Лк. 10:16-21 (зач. 51).

#Тропар_дня Архангелу Гавриїлу
Небе́сных во́инств Архистрати́же,/ мо́лим тя при́сно мы недосто́йнии,/ да твои́ми моли́твами огради́ши нас/ кро́вом крилу́ невеще́ственныя твоея́ сла́вы,/ сохраня́я нас, припа́дающих приле́жно и вопию́щих:/ от бед изба́ви нас,// я́ко чинонача́льник Вы́шних сил.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 13:4-9)

Притча про сіяча зображує різне ставлення душ до слова Божого.

Перші [у притчі] — це ті, які зовсім не слухають слова. Чують, але почуте не входить у душу, а лягає поверх неї, як зерно при дорозі. Слово не вміщається в них, тому що в них інший напрям думок, інші правила, інші смаки. Тому воно скоро зникає з пам'яті, забувається, ніби зовсім не було почуте.

Другі — ті, які слухають слово охоче і приймають його швидко, але не хочуть нести ніяких зусиль для того, щоб виконати його. Тому, доки не потрібно ніякої жертви, вони насолоджуються словом і особливо його обіцянками, а щойно з'явиться потреба пожертвувати чимось заради вірності слову, вони зраджують його, відмовляються і від слова, і від обітниць його на догоду своїм уподобанням.

Треті — ті, які приймають слово і починають жити згідно з ним, але потім надто віддаються турботам і печалям цього віку, клопотам земним, які пригнічують усі благі починання, що почалися під дією слова Божого.

Четверті — ті, які приймають слово з повною вірою і наважуються жити з готовністю на всі жертви і працю, яких воно вимагатиме, і не дозволяють серцю своєму бути пов'язаним з чим-небудь земним. Зупинись і поміркуй кожен, до якого класу належиш.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 26 липня, п'ятниця. (13 липня за старим стилем) Седмиця 5-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Собор Архангела Гавриїла. Прп. Стефана Савваїта (794). Свт. Юліана, єп. Кеноманійського (I). Мч. Серапіона (II–III).…»
Молитва, спілкування, активний відпочинок – літні заходи для віруючої молоді влаштували єпархії УПЦ.

У Рівненській єпархії відбулися з’їзд православної молоді Гощанського благочиння «Синай», а також табір для дітей з парафій Здолбунівського благочиння «Янголятко». У Хустській єпархії провели велопробіг для вихованців недільних шкіл.
Докладніше.
2024/10/02 20:31:58
Back to Top
HTML Embed Code: