Telegram Web Link
#ПроповідіПредстоятеля Монахи – це сіль землі, що не дає духовно зіпсуватися людству – Блаженніший Митрополит Онуфрій.

У своїй проповіді в день пам’яті преподобного Антонія Печерського Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів: як сіль зберігає продукти від псування, так і благочестя береже наше життя. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Архіпастир нагадав про життя преподобного Антонія Печерського, засновника чернецтва на Русі й зазначив, що кожен християнин, коли чує про подвиги святих, прагне хоча б частково бути схожим на них.

«Преподобний Антоній був монахом. Монахами стають небагато. Це такі обрані Богом люди, яких Він прикликає на особливі подвиги: боротьби з собою, терпіння, молитви, смирення, прощення, покаяння. Не всі люди отримують від Бога таке покликання. Але кожен – і монах, і немонах, має перед собою Божественний закон», – зазначив Блаженніший владика.

За його словом, ці закони навчають підпорядковувати свою волю волі Божій.

«Як сіль зберігає продукти від псування, так і благочестя береже наше життя. Воно проявляється в першу чергу в чернецтві, а також в житті тих людей, які намагаються жити благочестиво. Такі люди є сіллю, яка вберігає людське суспільство від невпинного псування», – сказав Його Блаженство.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 24 липня, середа.
(11 липня за старим стилем)
Седмиця 5-та після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ Спомин чуда вмц. Євфимії всехвальної, що ним Православ’я утвердилося (451). Мч. Киндея пресвітера (III–IV). Рівноап. вел. княгині Ольги, у Святому Хрещенні Єлени (969). Знайдення мощей сщмч. Іларіона (Троїцького), архієп. Верейського (1998).

#Святині_дня
✔️ Ржевської, або Оковецької (1539), та Борколабівської ікон Божої Матері.

#Читання_дня
Утр.: — Мф. 25:1-13 (зач. 104). На літ.: — Ап.: Рим. 15:7-16 (зач. 117). Свв.: 2 Кор. 6:1-10 (зач. 181). Єв.: Мф. 12:38-45 (зач. 48). Свв.: Лк. 7:36-50 (зач. 33).

#Тропар_дня Великомучениці Євфимії
А
́гница Твоя́, Иису́се, Евфи́мия/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́,/ и Тебе́ и́щущи страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди,/ я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю,/ но, я́ко же́ртву непоро́чную приими́ мя, с любо́вию поже́ршуюся Тебе́./ Тоя́ моли́твами,// я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

Святій рівноапостольній княгині Ользі
Крила́ми богоразу́мия впери́вши твой ум,/ возлете́ла еси́ превы́ше ви́димыя тва́ри,/ взыска́вши Бо́га и Творца́ вся́ческих,/ и, То́го обре́тши, па́ки рожде́ние Креще́нием прия́ла еси́,/ дре́ва живо́тнаго наслажда́ющися, нетле́нна во ве́ки пребыва́еши,/ О́льго присносла́вная.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 25:1-13)

Читається притча про 10 дів (Мф. 25:1-13). Св. Макарій так зображує її зміст: «Мудрі п'ять дів, будучи тверезими, поспішивши до надзвичайного для свого єства, взявши єлей у посудині серця свого, тобто благодать Духа, що подається згори, змогли увійти з Нареченим у небесний чертог. Інші ж юродиві діви, що залишилися при власному своєму єстві, не пильнували, не постаралися, поки були ще в плоті, взяти в посудини свої єлей радості, але, через недбальство або через зарозумілість щодо своєї праведності, вдалися немов до сну; за це й не допущені до чертогу Царства, не змогли угодити небесному Нареченому. Охоплені мирськими узами і земною начебто любов'ю, не присвятили вони небесному Нареченому всієї любові своєї і прихильності і не принесли з собою єлею. А душі, які прагнули надзвичайного для єства, святині Духа, всією любов'ю прив'язані до Господа, з Ним ходять від усього відвертаючись, до Нього спрямовують молитви і думки, за що і сподобилися прийняти єлей небесної благодаті. Душі ж, що залишилися в єстві своєму, по землі плазують помислом, про землю розмірковують і розум їхній на землі має проживання. Самі про себе думають вони, що належать Нареченому і прикрашені плотськими виправданнями, але, не прийнявши єлею радості, не відродилися вони Духом згори».*

*Преподобний Макарій Великий. Бесіди, 4, 6.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 24 липня, середа. (11 липня за старим стилем) Седмиця 5-та після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ Спомин чуда вмц. Євфимії всехвальної, що ним Православ’я утвердилося (451). Мч. Киндея пресвітера (III–IV). Рівноап. вел.…»
Православні волонтери Києва передали обладнання для випічки хліба громадам прифронтової Донеччини.

Православні волонтери при київському Вознесенському храмі на Деміївці підтримали жителів фронтових міст, які знаходяться під постійними обстрілами. Волонтери придбали професійний тістоміс на 35 літрів у Костянтинівку на Донеччині.

«При храмі у отця Вадима діє благодійна пекарня, там щодня випікають хліб для багатьох нужденних Костянтинівки та навколишніх сіл. Тістоміс дозволить значно збільшити об’єми випічки, що дозволить годувати багато людей», – розповіли волонтери.

При храмі три рази на тиждень годують нужденних, роздають ліки, хліб та інше необхідне.

Обладнання було придбано завдяки небайдужим благодійникам, зокрема жителям міста Іпсвіч у Великій Британії.

Також волонтери придбали професійний тістоміс на 10 літрів для храму у прифронтовому місті Мирноград Покровського району.
Братія Маринівського скита взяла участь у ліквідації пожежі в Одеському районі.

23 липня 2024 року братія Маринівського скита взяла участь у ліквідації пожежі в житлових будинках у селі Чоботарівка Одеського району. Про це повідомляє пресслужба Одеської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Про те, що сталося займання одразу декількох житлових будинків у селі Чоботарівка, скитоначальника Маринівської обителі архімандрита Мелетія повідомив староста села Іллінка.

Одразу після повідомлення про надзвичайну ситуацію архімандрит Мелетій та насельники обителі вирушили на монастирській пожежній машині, щоб допомогти рятувальникам ДСНС ліквідувати пожежу.

Пожежа була повністю ліквідована, постраждалих немає.
На сайті, відео.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
24 липня – пам’ять рівноапостольної великої княгині Ольги

☘️Угодниця Божа народилася наприкінці IX століття і походила із Псковських земель. Велика княгиня стала першою правителькою Русі, котра прийняла християнство.

☘️У 945 році, після смерті її чоловіка (князя Київського), рівноапостольна Ольга очолила велику державу. Вона керувала мудро і милосердно, а також підтримувала зв’язки із Візантією, щоб принести своєму язичницькому народові початки цивілізації.

☘️Згодом серце богоугодної Ольги відкрилося святому Православ’ю і вона вирішила прийняти істинну віру. У 955 році патріарх Константинопольський звершив Таїнство Хрещення над блаженною княгинею. Вона отримала нове ім’я на честь рівноапостольної Єлени, матері святого Костянтина.

☘️Після повернення на Батьківщину мудра правителька займалася проповіддю Євангелія і усіляко підтримувала перших київських християн. Праведна Ольга виховувала у православному благочесті своїх онуків, зокрема святого Володимира — майбутнього рівноапостольного великого князя. Однак батько дітей, будучи закоренілим ідолопоклонником, не дозволив охрестити їх.

☘️Свята княгиня спочила у Господі в 969 році і була похована як християнка. Рівноапостольна Ольга стала духовною матір'ю нашого народу, через яку почалося просвітництво предків світлом Христової віри.
🙏Предстоятель очолив святкування з нагоди 30-річчя парафії Ольгинського собору у Києві.

Блаженнішому владиці співслужили архієреї, духовенство собору та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив засновнику і почесному настоятелю парафії протоієрею Всеволоду Рибчинському орден Іова Почаївського І ступеня, а також відзначив богослужбовими нагородами настоятеля і кліриків собору.

За богослужінням архіпастир виголосив проповідь та звершив дияконську хіротонію.

Після Літургії Предстоятель та священнослужителі звершили чин славлення з молитвою святій рівноапостольній Ользі.

Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив церковними нагородами активних парафіян Ольгинського собору.

Після богослужіння Предстоятель благословив відкриття благодійного ярмарку, який проводять на території собору на підтримку поранених воїнів ЗСУ.
Докладніше, фоторепортаж.
#ПроповідьПредстоятеля
У своїй проповіді в день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про її значення для становлення Православ’я на нашій землі.

«Свята Ольга після власного Хрещення займалася апостольським служінням на своїй батьківщині. В цей період багато людей пізнали Бога, прийняли Хрещення, багато храмів було побудовано й ім’я Боже прославлялося на нашій землі», — зазначив Архіпастир.

Його Блаженство сказав, що в день вшанування святої княгині ми просимо її молитов до Бога про наше спасіння, а також про мир в нашій країні.

«Ми молимося, щоб вона своїми молитвами випросила у Бога мир на нашій землі, щоб перестали лунати постріли, щоб перестали вмирати люди. Тому що людина — це творіння Боже і людська душа є дорожчою від усього світу», — підкреслив Блаженніший владика.
2024/11/19 21:53:17
Back to Top
HTML Embed Code: