Telegram Web Link
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
#Православний_календар
🗓 12 липня, п'ятниця.
(29 червня за старим стилем)
Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці.
Пісний день.

#Святі_дня
✔️ СЛАВНИХ І ВСЕХВАЛЬНИХ ПЕРВОВЕРХОВНИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА (67). Свт. Григорія, митр. Іраклійського і Редестоського (Конст.). Прп. Паїсія Святогорця (1994).

#Святині_дня
✔️ Касперівської ікони Божої Матері (1853–1855)

#Читання_дня
Утр.: — Ін. 21:15-25 (зач. 67). На літ.: — Ап.: Рим. 9:6-19 (зач. 101). Апп.: 2 Кор. 11:21-12:9 (зач. 193). Єв.: Мф. 10:32-36,11:1 (зач. 38). Апп.: Мф. 16:13-19 (зач. 67).

#Тропар_дня Апостолам
Апо́столов первопресто́льницы,/ и вселе́нныя учи́телие,/ Влады́ку всех моли́те/ мир вселе́нней дарова́ти// и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 10:32-36,11:1)

"Отож кожного, хто визнає Мене перед людьми, того визнаю і Я перед Отцем Моїм Небесним" (Мф. 10:32). Чи трудно визнати Господа? Ніякої немає трудності. Яка трудність сказати, коли потрібно, що Господь наш Іісус Христос єдинородний Син Божий і Бог, Який заради нас прийшов на землю, втілився від Духа Святого і Марії Діви, і став людиною, був розіп'ятий, постраждав, похований, воскрес третього дня, зійшов на небеса і сидить праворуч Бога Отця, і знову прийде судити живих і мертвих, — послав Духа Святого на св. апостолів, які силою Його влаштували на землі святу Церкву, що, навчаючи істини й освячуючи таїнствами, незаблудним шляхом веде всіх вірних чад своїх у Царство Небесне?

Усе це ми повторюємо щоразу, коли чуємо і читаємо Символ віри. Тож візьми ці істини, закарбуй їх у серці своєму, і будь готовий, не боячись жодного лиця людського, пред'явити, що так, а не інакше, треба вірити, щоб бути спасенним, готуючись разом потерпіти й те, що за це іноді дістанеться тобі. Закривай вуста вчителів брехні і хулителів християнства словом істини, — і отримаєш те, що обіцяно Господом. Ти визнаєш Його Богом і Спасителем перед людьми, а Він перед Богом-Отцем визнає, що ти вірний Його послідовник і сповідник.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 12 липня, п'ятниця. (29 червня за старим стилем) Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці. Пісний день. #Святі_дня ✔️ СЛАВНИХ І ВСЕХВАЛЬНИХ ПЕРВОВЕРХОВНИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА (67). Свт. Григорія, митр. Іраклійського і Редестоського…»
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
☦️🕯Священники Могилів-Подільської єпархії відспівали жертв російського ракетного удару по столиці.

11 липня 2024 року священнослужителі Вендичанського благочиння Могилів-Подільської єпархії у Хрестовоздвиженському храмі с. Слідів звершили чин відспівування жительки села та її дітей, які загинули у Києві внаслідок російського ракетного обстрілу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

8 липня у результаті російського ракетного удару по Києву загинули 40-річна жителька села Слідів Вінницької області та її діти, яким було 9 та 10 років.

Відспівування невинно убієнних мирної жительки та її двох дітей очолив благочинний Вендичанського округу протоієрей Анатолій у співслужінні духовенства благочиння.

Духовенство Могилів-Подільської єпархії висловлює щирі співчуття рідним загиблих.

Вічна пам’ять усім невинно вбитим жертвам російської агресії!
🙏У день первоверховних апостолів Петра і Павла Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

12 липня 2024 року, у день памʼяті святих славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій
очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Святкове богослужіння звершили у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Миколай, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священницьку та дияконську хіротонії. На ієрея висвячений диякон Андрій Новак, клірик храму в імʼя Архістратига Михаїла у Білогородці. Новим дияконом став студент магістратури Київської духовної академії Анатолій Андрюк.

Богослужіння завершилось чином славлення святим апостолам.

Після відпусту виголосили многоліття наміснику обителі митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу з нагоди його тезоіменитства.
Предстоятель привітав вірян зі святом, побажав, щоб Господь, молитвами апостолів, дарував мир Україні та світу і спасіння нашим душам.
#ПроповідьПредстоятеля Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, які ліки дає нам Господь для духовного оздоровлення.

У день пам’яті первоверховних апостолів Петра і Павла Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів пастві про житіє та подвиги святих апостолів, а також пояснив, як і навіщо віруючим проходити через життєві випробування. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Спаситель світу Господь наш Іісус Христос, звершуючи Своє служіння на землі, вибрав Собі дванадцять апостолів. Вони стали близькими учнями, свідками Його дивних чудес, Його Божественного слова, Його страждань і Світлого Воскресіння. Після Вознесіння Спасителя на небо вони розійшлися по землі, щоб проповідувати людям Христа Розіп’ятого і Воскреслого», – розповів Його Блаженство.

Архіпастир додав, що одним із числа дванадцяти був апостол Петро, пам’ять якого разом із пам’яттю апостола Павла сьогодні вшановує Свята Церква.

Святий Павло, на відміну від святого Петра, не належав до числа дванадцяти апостолів. Як зауважив Першосвятитель, Господь покликав Павла до апостольського служіння уже після Свого Вознесіння на небо. До свого навернення Савл (перше ім’я апостола Павла) був гонителем християн. Коли Церква Христова почала поширюватися, Савл навіть узяв від іудейських первосвященників особливі документи, що дозволяли йому вирушити у Дамаск та арештовувати послідовників вчення Христового. Але по дорозі в Дамаск йому явився у славі Сам Господь, внаслідок чого Савл з гонителя християн перетворився на апостола, який разом із Петром найбільше потрудився у проповіді Євангелія.

«Свята Церква сьогодні згадує цих двох апостолів як великих проповідників Воскреслого Христа. Обидва апостоли вчили любити Бога і смирятися перед Богом», – наголосив Блаженніший владика.

Архіпастир звернув увагу, що обидва апостоли зазнали багато спокус та прийняли мученицьку смерть за свою проповідь. Також Предстоятель нагадав слова з Першого соборного послання апостола Петра:

«Вогненної спокуси, що посилається вам для випробування, не цурайтеся» (1 Пет. 4, 12).

Першосвятитель побажав віруючим терпіння і безропотного несення усіх скорбот та випробувань, які Господь посилає нам на земному шляху.

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб кожен з нас в міру своїх сил прагнув жити свято і непорочно на землі; щоб наше життя відповідало закону Божому, тому що закон Божий святий, і та людина, яка живе за законом Божим, вона також стає святою; щоб ми все, що Господь нам попускає на земному шляху, сприймали з вдячністю, без ропоту, без відчаю, приймали усе це, як ліки, які завжди бувають гіркими, проте приносять користь для тих, хто з вдячністю їх приймає. Скорботи та хвороби, які Господь попускає нам в земному житті, є для нас духовними ліками,,і ними Господь зцілює наші духовні рани та робить нас достойними вічного спасіння», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.
На сайті.
#Православний_календар
🗓 13 липня, субота.
(30 червня за старим стилем)
Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці.
Посту немає.

#Святі_дня
✔️ Собор славних і всехвальних 12-ти апостолів: Петра, Андрія, брата його, Якова Зеведєєва, Іоанна, брата його, Филипа, Варфоломія, Фоми, Матфея, Якова Алфєєва, Іуди Яковля, або Фадея, Симона Зілота і Матфія.
Прп. Петра, царевича Ординського (Ростовського) (1290). Прославлення свт. Софронія, єп. Іркутського (1918). Сщмчч. Олексія Введенського, Тимофія Петропавловського пресвітерів, прмч. Никандра (Прусака) (1918); прмч. Феогена (Козирева) (1939); мч. Іоанна Демидова (1944). Знайдення мощей прп. Іларіона Троєкурівського (1999). Собор Чернігівських святих (перехідне святкування в 1-шу суботу після 29 червня).

#Святині_дня
✔️ Баликінської (1711), Горбанівської (1786) і Волинської (ХХ) ікон Божої Матері.

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: рядові: Рим. 3:28-4:3 (зач. 85). Апп.: 1 Кор. 4:9-16 (зач. 131). Єв.: рядові: Мф. 7:24-8:4 (зач. 24). Апп.: Мк. 3:13-19 (зач. 12).

#Тропар_дня Апостолам
Апо́столов первопресто́льницы,/ и вселе́нныя учи́телие,/ Влады́ку всех моли́те/ мир вселе́нней дарова́ти// и душа́м на́шим ве́лию ми́лость.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 7:24-8:4)

Нинішнє Євангеліє говорить про те, що той, хто слухає слова Господні і виконує їх, подібний до того, хто будує дім на камені, а той, хто слухає і не виконує, — подібний до того, хто будує дім на піску (Мф. 7:24, 26).

Завчи це кожен і частіше повторюй; істина ж, що в ньому міститься, кожному зрозуміла і ясна наочно. І власного досвіду кожен має під руками в цьому роді безліч. Думки, наприклад, поки ще думаєш про щось, бувають нестійкі й бентежаться; коли ж викладеш їх на папері, вони отримують зміцніння й нерухомість; починання якесь усе ще буває непевним та міняється в деталях, доки не розпочате, а коли пустиш його в хід, усім додатковим міркуванням кінець.

Так і моральні правила, поки не виконані, вони начебто чужі, поза нами і неміцні, а коли виконуєш їх, вони входять всередину, осідають у серці та закладають там основу характеру — доброго чи злого. "Отже, глядіть, поступайте обережно" (Еф. 5:15)!
 
(
Мк. 3:13-19)
Обрав Господь апостолів, "щоб з Ним були, і щоб посилати їх на проповідь, і щоб вони мали владу зцілювати від хвороб і виганяти бісів" (Мк. 3:14-15). І всякий християнин обраний, і обраний на подібні ж справи, а саме: бути з Господом безперервною пам'яттю про Нього і усвідомленням Його всюдиприсутності, проповідуванням і виконанням Його заповідей і готовністю сповідувати віру свою в Нього. У тому колі, де відбувається таке сповідання, воно буде гучною проповіддю для тих, хто чує. Усякий християнин має владу лікувати недуги, не чужі, а свої, і не тілесні, а душевні, тобто гріхи та гріховні звички; виганяти бісів, відрізуючи злі помисли, які вони вселяють, і погашаючи збудження пристрастей, які вони розпалюють. Роби так і будеш апостолом, виконавцем того, на що ти обраний Господом, виконавцем свого посланництва. Коли досягнеш успіху спочатку в усьому цьому, тоді, можливо, Господь призначить тобі й особливе посольство — спасати інших, після того, як спасеш себе, і допомагати тим, хто піддасться спокусам, після того, як сам пройдеш усі спокуси, усі проби в добрі та злі. Але твоя справа — над собою трудитися: на це вже ти обраний; інше ж у руках Божих. Той, хто смиряється, буде піднесений (Мф. 23:12, Лк. 14:11).

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 13 липня, субота. (30 червня за старим стилем) Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці. Посту немає. #Святі_дня ✔️ Собор славних і всехвальних 12-ти апостолів: Петра, Андрія, брата його, Якова Зеведєєва, Іоанна, брата його, Филипа, Варфоломія…»
Православний фестиваль «Фавор» запрошує православну молодь на активний відпочинок.

19–24 серпня 2024 року з благословення митрополита Волинського і Луцького Нафанаїла відбудеться православний молодіжний фестиваль активного відпочинку та особистого розвитку «Фавор». Про це повідомляє пресслужба Волинської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Таборування відбудеться на території Старосільського Свято-Троїцького жіночого монастиря (дитячий табір «Стежина Добра»).

До участі запрошується молодь віком 16+ років.

Внесок для участі у фестивалі: 500 грн.
Докладніше.
2024/09/29 20:24:19
Back to Top
HTML Embed Code: