Telegram Web Link
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 10 липня, середа. (27 червня за старим стилем) Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці. Петрів піст. #Святі_дня ✔️ Прп. Сампсона странноприїмця (близько 530). Прав. Іоанни мироносиці (I). Прп. Севіра пресвітера (VI). Прп. Георгія Іверського…»
⚖️У Слов’янську відбулося чергове судове засідання у справі митрополита Святогірського Арсенія.

9 липня у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області продовжилося підготовче судове засідання у справі митрополита Святогірського Арсенія.

Владика Арсеній був доставлений до суду з Дніпровського СІЗО. Підтримати намісника Лаври прибули братія обителі, священнослужителі та миряни УПЦ.

У рамках засідання на захист владики виступила по відеозв’язку народний депутат України Вікторія Гриб.

«Незважаючи на спеку та прохання сторони захисту, головуюча суддя Хаустова Тетяна Анатоліївна відмовилася вивести митрополита зі скляного боксу до зали засідань для того, щоб він сидів поряд зі своїм адвокатом. У зв’язку з цим стороною захисту було заявлено відведення головуючого судді. Засідання у справі продовжиться після розгляду питання відведення судді», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що досі остаточно не вирішено питання про те, де буде намісник Лаври до рішення у порушеній проти нього справі. Після закінчення засідання владику Арсенія знову відвезли до Дніпровського СІЗО, куди його ув’язнили 25 квітня на 60 днів — цей термін завершився понад два тижні тому, 22 червня.
У Рівненській та Одеській єпархіях відбулися хресні ходи за мир в Україні.

7 липня 2024 року, у день Різдва Іоанна Предтечі, священники та парафіяни Михайлівського храму села Зоря Рівненської єпархії пройшли традиційним щорічним хресним ходом навколо села. Під час хресного ходу віруючі підносили молитви за мир в Україні. 8 липня хресний хід з молитвою за Україну відбувся від Іллінського храму села Іллінка до Покровського скита села Маринівка Одеської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

За словами настоятеля Михайлівського храму села Зоря протоієрея Валерія Капітанюка, традиція звершувати хресний хід 7 липня зародилася ще тридцять років тому.

«У 1996 році ми поставили хрест на роздоріжжі в одній частині села. І ось з того часу ми обходимо село з молитвою. Це переджнивний період, тому просимо молитовно Божої допомоги на початок жнив, щоб зібрати добрий врожай, щоб не було голоду», — коментує отець Валерій.

Хресний хід у Зорі зібрав велику кількість людей різного віку. Діти та молодь несли ікони, чоловіки хоругви. Впродовж усієї хресної дороги священники окроплювали свяченою водою село.

«Молилися, аби Господь вберіг нашу землю, захистив від війни та біди, — розповідає отець Валерій. — Усю дорогу молитовно згадували наших захисників, просили для них Божого захисту. А у храмі ми звершили молебень за припиненням війни в Україні та прочитали колінопреклонну молитву».

Хресний хід в Одеській єпархії відбувся у переддень святкування Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці.

Перед початком ходи в Іллінському храмі села Іллінка був звершений молебень за мир та перемогу України.

У хресному ході взяли участь сотні віруючих. Після прибуття до Покровського скита села Маринівка віряни помолилися за всенічним бдінням.

Після богослужіння чернеча братія пригостила хрестоходців вечерею. Переночували паломники у наметовому містечку на території скита.

9 липня, у день святкування Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці, учасники хресного ходу помолилися за Літургією у храмі на честь Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці Покровського скита. Богослужіння очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел у співслужінні вікарних архієреїв Одеської єпархії, братії та гостей обителі у священному сані.

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир на українській землі; за наших захисників; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.
На сайті, фото, відео.
У Регентсько-катехізаторському духовному училищі при Тихвінському монастирі у м. Дніпро відбувся перший випускний акт.

9 липня 2024 року, у день вшанування Тихвінської ікони Божої Матері, відбувся перший випускний акт у Регентсько-катехізаторському духовному училищі при Свято-Тихвінському жіночому монастирі у м. Дніпро. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Дніпропетровської єпархії.

Урочистості розпочалися з Божественної літургії, яку очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Після богослужіння правлячий архієрей вручив дипломи випускникам. Цьогоріч навчання в училищі закінчили 14 осіб.

Після вручення дипломів відбувся звітний концерт викладачів та випускників духовного училища.
У православному дитячому таборі «Благовіст» планується додатковий заїзд.

Через велику кількість бажаючих взяти участь у православному дитячому таборі «Благовіст» (Чернівецька єпархія), організатори планують провести додатковий заїзд. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

Нагадаємо, у Чернівецькій єпархії вже відбулося два заїзди православного дитячого табору «Благовіст».

За словами організатора дитячого табору протоієрея Георгія Ковальчука, цього літа він разом з командою вирішили створити такий осередок для дітей, в якому час буде проведений не лише весело та яскраво, а ще й з користю для душі.

Наразі триває набір на додатковий заїзд, який відбудеться з 26 липня по 4 серпня.

Також запланований черговий заїзд, який триватиме з 7 по 16 серпня.

Контакт керівника дитячого табору: +380 95 499 76 31 – протоієрей Георгій Ковальчук.

Інстаграм-сторінка:
@shkola _blagovist_storojinets
#Православний_календар
🗓 11 липня, четвер.
(28 червня за старим стилем)
Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святині_дня
✔️ Ікони Божої Матері, йменованої «Троєручиця» (VIII).

#Святі_дня
✔️ Перенесення мощей мчч. безсрібників і чудотворців Кира та Іоанна (412). Прп. Павла лікаря. Прп. Ксенофонта Робейського (1262). Прпп. Сергія і Германа, Валаамських чудотворців (близько 1353). Сщмч. Василія Ситникова диякона (1918); прмц. Севастіани (Агєєвої-Зуєвої) (1938); сщмч. Григорія Самаріна диякона (1940).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 8:22-27 (зач. 98). Безсрр.: 1 Кор. 12:27-13:8 (зач. 153). Єв.: Мф. 10:23-31 (зач. 37). Безсрр.: Мф. 10:1,5-8 (зач. 34 від полу).

#Тропар_дня Мученикам Киру та Іоанну
Чудеса́ святы́х Твои́х му́ченик,/ сте́ну необори́му нам дарова́вый, Христе́ Бо́же,/ тех моли́твами сове́ты язы́ков разори́,/ Це́рковь Святу́ю укрепи́,// я́ко еди́н Благ и Человеколю́бец.

Богородиці перед іконою «Троєручиця»
Днесь весе́лое наста́ ны́не Твое́ торжество́, Богома́ти Пречи́стая,/ вси́ ве́рнии испо́лнишася ра́дости и весе́лия,/ я́ко сподо́бльшеся изря́дно воспе́ти/ преди́вное явле́ние честна́го о́браза Твоего́/ и ро́ждшагося из Тебе́ Младе́нца, и́стинна же Бо́га,/ Его́же двема́ рука́ма объе́млеши,/ и тре́тиею от напа́стей и бед нас изыма́еши,// и избавля́еши от всех зол и обстоя́ний.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 10:23-31)

"Немає нічого прихованого, що не відкрилося б, і таємного, що не було б пізнано" (Мф. 10:26, Лк. 12:2). Отже, як не ховаємося ми тепер із гріхами своїми, користі від цього нам ніякої немає.

Прийде час, а чи далеко він? — і все вийде назовні. Як же бути? Не треба ховатися. Згрішив — іди і відкрий гріх свій духовному батькові твоєму. Коли отримаєш відпущення, гріх зникне, ніби його не було. Нема чому буде потім відкриватися і являтися. Якщо ж сховаєш гріх і не покаєшся, то збережеш його в собі, щоб було чому виявитися свого часу на викриття тебе.

Все це нам наперед відкрив Бог, щоб ми ще тепер примудрилися обеззброїти Його праведний і страшний суд на нас грішних.

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 11 липня, четвер. (28 червня за старим стилем) Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці. Петрів піст. #Святині_дня ✔️ Ікони Божої Матері, йменованої «Троєручиця» (VIII). #Святі_дня ✔️ Перенесення мощей мчч. безсрібників і чудотворців…»
🩸Духовенство та віряни Олександрійської єпархії вчергове стали донорами крові.

10 липня 2024 року з благословення митрополита Олександрійського і Світловодського Боголєпа духовенство та віряни Олександрійської єпархії вчергове стали донорами крові. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальну пресслужбу.

В Олександрійській єпархії закликають усіх долучатися до здачі крові, адже донорська кров необхідна для лікування поранених військовослужбовців ЗСУ та цивільних людей, які переносять тяжкі хвороби.

Нагадаємо, 8 липня сорок священників та вірян Рівненської єпархії здали кров на потреби українських воїнів та онкохворих дітей. Також компоненти крові для онкохворих здали клірики кафедрального собору міста Кропивницький.
У Мукачівській єпархії передали два автомобілі для ЗСУ.

10 липня 2024 року митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор освятив два автомобілі, які придбали для ЗСУ духовенство та віряни Воловецького благочиння. Про це повідомляє пресслужба Мукачівської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, що це дев’яте та десяте авто, які передали священнослужителі та віряни Воловецького благочиння для наших Захисників.

Після чину освячення митрополит Феодор висловив слова подяки всім, хто долучився до збору коштів для придбання автомобілів, та закликав віруючих до посиленої молитви, щоб Господь благословив довгоочікуваним миром Україну, зберіг кожного українського воїна та весь наш український народ.

На знак подяки за молитви військовослужбовці подарували архіпастирю прапор закарпатської військової бригади.
Предстоятель освятив два автомобілі для потреб Захисників України.

9 липня 2024 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив два автомобілі. Одне з авто призначене для евакуації поранених з поля бою, інше — для потреб аеророзвідників. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сторінку у фейсбуці Фонду підтримки Захисників України на честь гетьмана Петра Калнишевського.

Автомобілі були придбані та підготовлені до роботи на передовій завдяки Фонду підтримки Захисників України на честь гетьмана Петра Калнишевського.

Після чину освячення Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до підрозділу бойових медиків Фонду, які, зокрема, займаються евакуацією поранених з поля бою.

«Щиро дякую вам, наші дорогі бойові медики, які сьогодні допомагають нашим воїнам виживати і створювати перемогу, за той подвиг, який ви звершуєте. Це служіння високої гуманітарної гідності, тому що найбільшою цінністю перед Богом є життя людини. Ви ж якраз боретеся за те, щоб це життя зберегти. Нехай Господь вас оберігає і допомагає вам у вашому служінні», — сказав Предстоятель.
Викладачі та студенти КДА долучились до прибирання території після російського обстрілу.

11 липня 2024 року викладачі та студенти Київської духовної академії і семінарії виявили громадянську активність, долучившись до прибирання територій Шевченківського району міста Києва, які зазнали значних пошкоджень у результаті масивного російського ракетного обстрілу 8 липня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу КДА.

Викладачі та студенти з власної ініціативи організували групу, яка займалась прибиранням, сортуванням сміття та упорядкуванням території.

Групу супроводжували завідувач заочного відділення архімандрит Афанасій (Стрельцов) та черговий помічник проректора з виховної роботи ієродиякон Севастіан (Скороход).

Кожен учасник із завзяттям працював для того, щоб відновити частину району, яка постраждала від ракетного обстрілу.
2024/09/29 18:14:03
Back to Top
HTML Embed Code: