Telegram Web Link
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
7 липня – РІЗДВО ЧЕСНОГО СЛАВНОГО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО ІОАННА

☘️Сьогодні православні християни згадують євангельські події про те, як у родині іудейського священника Захарії і його дружини Єлизавети народився майбутній пророк. Через тридцять років він сповістить пришестя Месії — Ісуса Христа, і буде хрестити Спасителя у водах ріки Йордан.

☘️Батьки святого славного Іоанна були вже досить похилого віку, але їхній багаторічний шлюб лишався бездітним. У ті часи вважалося, що бездітність - це покарання за якийсь великий гріх. Якось із богоугодним Захарієм відбулося диво. Коли він звершував богослужіння в Єрусалимському храмі, йому з’явився Архангел Гавриїл, котрий сповістив священнику про народження сина. Священнослужитель не повірив, за що був покараний тимчасовою німотою, яка минула лише після народження Предтечі Іоанна.

☘️Хреститель Господній був родичем Ісуса Христа і народився на півроку раніше від Нього. Матір назвала сина Іоанном і це здивувало рідних, тому що ніхто в родині не мав такого імені. Проте священник Захарія, котрий ще був німим, взяв дощечку і написав: «Іоанн ім'я йому» (Лк. 1:63). Відразу після цього священнику повернувся дар мовлення і, прославляючи Господа, він сповістив, що його блаженний син передбачить всьому іудейському народу пришестя Месії.

☘️Пророк Іоанн – найбільш вшанований святий після Богородиці, про котрого Сам Спаситель говорив: «з народжених жінками не було більшого за Іоанна Хрестителя» (Мф. 11:11).

☘️«Святы‌й Предте‌че и Крести‌телю Спа‌сов Иоа‌нне, моли‌ Бо‌га о нас!»
🙏У день Різдва Іоанна Хрестителя Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

7 липня 2024 року, у день Різдва чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, у Неділю другу після Пʼятидесятниці, всіх святих, у землі Руській просіявших,
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію.

Богослужіння завершилось чином славлення святому Іоанну Предтечі.

Після відпусту Предстоятель привітав вірян зі святом. Блаженніший владика побажав пастві, щоб Господь молитвами святого Іоанна Хрестителя дарував кожному дух покаяння, а молитвами святих нашої землі — благословив Україну миром.
📸➡️Більше фото, докладніше.
#ПроповідьПредстоятеля Перемогти гріх і досягти святості – Предстоятель про плоди життя християнина.

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй недільній проповіді розповів, що угодники Божі жили в тих самих умовах, що й ми, але багато трудилися, щоб досягти святості.

У своєму слові в день вшанування всіх святих, у землі Руській просіяших, Предстоятель зазначив, що ми сьогодні бачимо плоди благодатного сіяння, яке колись звершив святий апостол Андрій Первозванний, а пізніше щедро примножила свята княгиня Ольга.

«А з того часу, коли святий рівноапостольний князь Володимир хрестив всю Русь в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, люди почали перемагати гріх благодаттю Христовою і ставати святими. Древо Церкви на Русі прикрасилося багатьма прекрасними плодами праведності», – додав він.

Як підкреслив Першосвятитель, ми сьогодні вшануємо всіх святих нашої землі, які для нас є близькими, дорогими, не тільки по духу, але й по плоті.

«Вони жили в таких самих умовах, що й ми живемо. Вони були такими ж людьми, якими є ми. Але вони від нас відрізняються тим, що перемогли гріх і стали святими. А ми поки що знаходимося ще в боротьбі і сподіваємося, що і ми з допомогою благодаті Христової також переможемо зло, переможемо гріхи. І будемо причислені до лику праведних. Але для цього ще треба багато потрудитися», – підсумував Його Блаженство.
На сайті.
#Православний_календар
🗓 8 липня, понеділок.
(25 червня за старим стилем)
Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці.
Петрів піст.

#Святі_дня
✔️ Прмц. Февронії діви (близько 304). Блгв. кн. Петра, у чернецтві Давида, і кнг. Февронії, у чернецтві Євфросинії, Муромських чудотворців (1228). Прп. Далмата Ісетського (1697). Сщмч. Василія Міліцина пресвітера (1918). Прп. Никона (Бєляєва) Оптинського, спов. (1931). Cщмч. Василія Протопопова пресвітера (1940).

#Читання_дня
На літ.: — Ап.: Рим. 7:1-13 (зач. 94). Прмц.: 2 Кор. 6:1-10 (зач. 181). Блгвв. кнн.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мф. 9:36-10:8 (зач. 34). Прмц.: Лк. 7:36-50 (зач. 33). Блгвв. кнн.: Мф. 4:25-5:12 (зач. 10).

#Тропар_дня Преподобномучениці Февронії
А́гница Твоя́, Иису́се, Февро́ния/ зове́т ве́лиим гла́сом:/ Тебе́, Женише́ мой, люблю́,/ и, Тебе́ и́щущи, страда́льчествую,/ и сраспина́юся, и спогреба́юся креще́нию Твоему́,/ и стражду́ Тебе́ ра́ди,/ я́ко да ца́рствую в Тебе́,/ и умира́ю за Тя, да и живу́ с Тобо́ю,/ но, я́ко же́ртву непоро́чную, приими́ мя, с любо́вию поже́ршуюся Тебе́.// Тоя́ моли́твами, я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

Благовірним Петру і Февронії
Я́ко благочести́ваго ко́рене пречестна́я о́трасль был еси́,/ до́бре во благоче́стии пожи́в, блаже́нне Пе́тре,/ та́ко и с супру́жницею твое́ю прему́дрою Февро́ниею,/ в ми́ре Бо́гу угоди́вше, и преподо́бных житию́ сподо́бистеся./ С ни́миже моли́теся Го́сподеви,/ сохрани́ти без вреда́ оте́чество на́ше,// да вас непреста́нно почита́ем.

📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 9:36-10:8)

Посилаючи на проповідь святих апостолів, Господь заповідав їм усіх закликати, кажучи: "Наблизилося Царство Небесне" (Мф. 10:7), тобто прийшло Царство — ідіть у нього. Нам же що слід проповідувати? Треба всім кричати: сини Царства! не тікайте з Царства в неволю і рабство, — бо тікають.

Одних полонить свобода розуму: "не хочемо, — кажуть, — уз віри і гніту авторитету, навіть Божественного; самі все розгадаємо і вирішимо". Ну й порішили. Набудували байок, у яких більше дитячості, ніж у міфології греків — і величаються...

Інших захоплює широкий шлях пристрастей: "не хочемо, — кажуть, — знати позитивних заповідей, ні вимог совісті, — то все абстракції: нам потрібна природність чуттєва". І пішли слідом за нею. Що ж вийшло? Стали, як нерозумна худоба (Пс. 48:21). Чи не від цього морального падіння народилася і теорія походження людини від тварин? Ось куди заходять! А все тікають від Господа, все тікають…

#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.church.ua/molytvoslov/molytvy-vechirni

#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.church.ua/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
Українська Православна Церква pinned «​#Православний_календар 🗓 8 липня, понеділок. (25 червня за старим стилем) Седмиця 3-тя після П'ятидесятниці. Петрів піст. #Святі_дня ✔️ Прмц. Февронії діви (близько 304). Блгв. кн. Петра, у чернецтві Давида, і кнг. Февронії, у чернецтві Євфросинії, Муромських…»
8 липня – пам’ять благовірних князя Петра і княгині Февронії – небесних покровителів усіх, хто у шлюбі чи готується вступити в союз подружжя

☘️Благовірний правитель Петро очолив князівство в Муромі у 1203 році. Одного разу він сильно захворів, проте ніхто не міг його вилікувати. У сонному видінні Спаситель відкрив страждальцю, що його зможе зцілити благочестива Февронія. Праведна діва розумілася на цілющих властивостях рослин, тому їй наказали доглядати за недужним князем.

☘️Коли благовірний князь зустрів святу Февронію, то полюбив її за благочестя, мудрість і доброту. Він дав обітницю перед Господом, укласти з нею церковний союз після одужання. Блаженна діва зцілила правителя і вони одружилися. Святе подружжя пронесло взаємну любов через усі життєві негаразди.

☘️Гордовиті бояри не бажали приймати княгиню із простого народу і вимагали, щоб князь зрікся дружини. Благовірний Петро відмовився розірвати священний боговстановлений союз, за що влада змусила подружжя залишити місто.

☘️Невдовзі Муром спіткав гнів Господній. Тоді розкаяний народ став вимагати, щоб правитель повернувся разом зі святою княжною. Праведні Петро і Февронія присвятили усе своє земне життя справам благочестя і милосердя. Благовірні стали для всіх православних зразком християнського подружжя.

☘️Святі Петро і Февронія спочили у Господі в один день у 1228 році, навіки поєднавшись у Христі. Незадовго до блаженної кончини вони увінчали своє благочестиве життя чернечим постригом.

☘️Піст і молитва були невід’ємною частиною їх сімейного життя. Вони піддавалися приниженням і небезпеці за свою вірність один одному. Угодники Божі поставлені в один ряд із апостолами і мучениками та іншими великими святими. І удостоєні вони такого вшанування за виконання заповідей Господніх стосовно шлюбу. Будемо і ми слідувати їх богоугодному прикладу, щоб отримати від Спасителя вінець спасіння в Його Вічних обителях.

☘️«О вели‌цыи уго‌дницы Бо‌жии, благове‌рнии кня‌же Пе‌тре и княги‌не Февро‌ние, испроси‌те нам у Царя‌ Небе‌снаго ве‌ру пра‌ву, наде‌жду бла‌гу, любо‌вь нелицеме‌рну, благоче‌стие непоколеби‌мое, душа‌м и телесе‌м здра‌вие и ве‌чное спасе‌ние».
☦️У Хустській єпархії звершили чернечий постриг.

7 липня митрополит Хустський і Виноградівський Марк звершив постриг над насельником Архангело-Михайлівського чоловічого монастиря УПЦ у селі Грушово Закарпатської області.

Іоанну Тетері в постригу дали ім’я Марк на честь святого апостола і євангеліста.
2024/09/29 12:28:26
Back to Top
HTML Embed Code: