Telegram Web Link
Термін зберігання документів продовжено до 5 років.

😳 Так так, ви все правильно зрозуміли. Тепер всю первинку та регістри бухобліку треба зберігати 5 років.

☝️ Нагадаю, що за часів існування динозаврів такий строк складав 3 роки.

🧐 Чому так?

Бо це європейська практика. Непереконливо, правда ж?
Добре, тоді так: Бо разом із продовженням строків, Законопроект 8131 "запровадив" процедуру автоматичного обміну податковою інформацією. І саме тому строк збереження доків тепер 5 років. Бо так в Європі.

☝️ Важливо розуміти, що я кажу за звичайні документи. Доки, що підлягають моніторингу по трансфертному ціноутворенню, мають зберігатись 7 років.

В наступному пості розкажу трохи більше про CRS. Спойлер: запрацює вже в цьому році
Не перемикайтесь

🦉 Фінік. Податки є усюди. Але рахують їх не всі. Будь в курсі.
.
#Міжнародні_відносини
.
Понеділок - останній день декларування доходів фізосіб.

👉Просто нагадаю. В понеділок закінчується кампанія декларування доходів фізосіб.

Тож якщо ви щасливий власник інвестиційних рахунків Інтерактів Брокер чи Фрідом Фінанс, чи ви щось добре отримали за кордоном - у вас лишилось пару днів, щоби задекларувати такі доходи.

🦉 Фінік. Ю нов вот ай мін. Декларуй доходи - твої податки то твоя безпека.

#Звітність
.
Маєте в Україні ФОП - ви податковий резидент України

Найпоширеніше питання травня - "Що зробити, щоби перестати бути податковим резидентом України?"

Так. Нажаль, але на фоні декларативної кампанії за 2022 рік не всі громадяни готові до сплати додаткових податків із іноземних доходів в Україні.

Хоча можна ж було зарахувати в Україні сплачені податки у країні їх нарахування, але як виявилось, отримати довідку про нараховані доходи та утримані з них податки не так і просто.

А коли в країні нарахування доходів фінансовий рік ще й не дорівнює календарному - то взагалі весела пісня із ліричним змістом.

😐 І знаєте що, більшість людей, що задають це питання вважають, що вони не податкові резиденти України, бо знаходяться за її межами більше 183 днів. Незважаючи на те, що крім іншого, мають тут ФОПа.

☝️ Майте на увазі, якщо ви є ФОПом в Україні - ви є податковим резидентом, бо ФОП є підтвердженням того, що ви ведете підприємницьку діяльність на території країни, а значить маєте фінансові інтереси - центр життєвих інтересів знаходиться тут, в Україні.

Що це означає?
Те, що українська податкова буде вимагати від вас декларування своїх світових доходів тут, в Україні. І як наслідок - сплачувати податки тут, в Україні.
А якщо ви про це не знаєте і заздалегідь не берете довідки про нараховані доходи та утримані податки та не апостилюєте і не переводите їх на українську - будете платити податки двічі.

👉 Тож подбайте про те, щоби не тільки ви були за межами країни більше 183 днів, а й ваша діяльність.

В наступних постах напишу трохи більше про те які дії треба зробити для виходу з українського резидентсва.

🦉 Фінік. Податки то звісно добре, але ж не подвійні. Будь в курсі, Читай Фініка.
.
КІК. Хто не встиг, той … ну, ви в курсі. Але є добра новина.

Відредагований законопроект 8137 прийнято за основу. Відтепер норми щодо КІК трохи зміняться. Що сталося і чому законопроект важливий? Пару слів про це.

✉️ Повідомлення про КІК

Почну з найсмачнішого. 👉 Штрафи за неподання повідомлень по КІК за період з 1 січня 2022 по дату набрання чинності Законопроекту не застосовуються. Це було передбачливо, про це багато хто говорив, але тепер офіційно.

Про неоднозначне.
Штраф за неподання повідомлення про КІК зменшено з 300 до 50 мінімумів (з 802 до 134 тис). І це плюс.

Але одночасно із цим є і мінус - введено штраф за затримку подання повідомлення. Кожен день затримки – один мінімум (2684 грн у 2023 році). Добре, що максимальний штраф не більше 25 мінімумів.
Тобто, якщо прострочили подання повідомлення на 100 днів, штраф все одно максимум 25 мінімумів – 67 100 грн.

Уточнено, що про набуття права власності та/або контролю над КІК треба звітувати протягом 60 календарних днів. Раніше вказання строку саме у календарних днях було відсутнє.

📆 Кінець року – визначна дата

Тепер КІК є контрольованою, якщо резидент України (фізособа чи юрособа), контролює 50+% самостійно, або 10+%, але сукупно разом з іншими українцями – 50+% станом на 31 грудня звітного року.
Тобто. Якщо ви вийшли із КІК до кінця року – ви не маєте звітувати по такому КІК.
☝️ Але повідомити про таку зміну не забуваємо.

📑 Строки звітування подовжено

Тепер подати звіт по КІК потрібно за наступний за звітним календарний рік. Тобто, звіт за 2023 рік потрібно буде подати у 2025 році.
Це дуже доречно, зважаючи на те, що не у всіх юрисдикціях звітний рік є календарним та отримання довідок та/або аудиторських звітів є довгим про часу процесом. Тепер на всі ці процедури є рік.

👨‍💻Строки визнання фактичним контролером змінили

Скорочений строк дії генеральної довіреності на право розпорядження майном вартістю 10+% без додаткового узгодження із 1 року до 183 днів. Тобто, у разі наявності у вас довіреності на строк більше ніж півроку – ви контролер для такої КІК

🫱 «Витягнута рука» поки відміняється

До звіту про КІК тепер не потрібно включати інформацію про контрольовані операції. І це великий плюс, бо процедура складання звіту про контрольовані операції із відповідним документальним підтвердженням та розрахункам є значно складнішою, аніж звіт по КІК, та займає значно більше ресурсів

📑 Копії документів не потрібні

Після звітування по КІК та у разі наявності підстав, податкова може надіслати запит із вимогою надання пояснень та документів, а контролер КІК протягом двох місяців має надати відповідь з копіями документів. Але, якщо надати разом із звітом КІК аудиторський звіт, зобов’язання про надання копій документів не виникає.
Раніше умови відмови від надання первинних документів не було.

👮‍♀️ Перевірки

Відтепер податкова може позапланово провести документальну перевірку фізособи, або бізнесу у разі наявності інформації про недекларування КІК. Привіт CRS.
На практиці це може відбуватись так:
Податкові обмінялись по CRS інформацією, або українська податкова отримала інформацію за запитом і побачила, що український резидент володіє (розпоряджається) рахунком КІК та не подав звіт в Україні – привіт перевірка.

Також позапланова перевірка може світити у разі неподання, або невчасного (!) подання повідомлення про КІК. І це одна із самих негативних змін, як на мене. Подали повідомлення на 61 день – сплатили штраф та ще й під перевірку можете потрапити.
Добре тільки те, що строки надання документів при перевірці збільшили з 30 до 60 днів. І те, що документи складені англійською мовою не потребують перекладу.

Звісно ж це не всі зміни, що внесені законопроектом, є ще багато чого про скоригований дохід, визнання контролюючою особою. Але про то вже іншим разом.

Чекаємо прийняття.

🦉Фінік. Читай про податки. Радь друзям.

#КІК #Звітність
.
Воєнний стан продовжено до 18 серпня 2023 року.

Разом із тим, продовжено і дію загальної мобілізації.
Очікуване рішення, зважаючи на те, що в країні війна.

Підстава: Законопроект 9259 та 9260 від 1 травня 2023 року.

☝️ Нагадаю, що з 1 липня планують відновити перевірки та обов'язковість сплати податків, незважаючи на воєнний стан. Січневий законопроект №8401 все ще в Раді і щось підказує мені, що він все таки буде прийнятий.

🦉 Фінік. Слідкуй за пірнатим. Розкажу про податки, покажу податкові граблі.

#Податки #Звітність
.
#Норвегія #податки (міжнародні)

Податки для заможних вікінгів💰🇧🇻💸

📉2022 року через підвищення ставки податку на багатство Норвегію залишили понад 30 мільярдерів та мультимільйонерів — це більше, ніж за попередні 13 років разом. За оцінкою експертів, сукупний статок тих, хто виїхав із країни перевищує 57 млрд.дол.США. Ці достойники та ймовірно достойниці були найбільшими платниками податків країни.

📋Кому цікаво ось перелік найбільших багатіїв країни газу та форелі.

💩🇷🇺Дивно, що там немає ні одного кацапа. Вони давно поклали око на Норвегію і норвеги цього побоюються: є навіть серіал про окупацію країни кацапстаном.  Автор сценарію - відомий норвезький письменник Ю. Несбьо. Роботу над сценарієм він розпочав ще у 2008 році (мабуть, після нападу лаптєногих на Сакартвело).

🤔Хоча... щось мені підказує, що серед багатіїв, які покинули льодовики та фйорди були й рускіє люді.

До речі, близько 3 300 ванюшєк отримали громадянство Сакартвело у 2022 році. Тбілісі, як тобі бути пригородом маскви та спб?

Висновки: 
✔️зависокі податки негативно впливають на економіку навіть умовно лівих країн;
✔️подивіться серіал.
8 травня.
День пам’яті та примирення.
Ніколи знову!
Саме так звучить основне гасло цього дня.

Весь цивілізований світ розуміє жахи війни.
Весь цивілізований світ каже «ніколи знову».
Весь цивілізований світ…

Але світ різноманітний і не завжди справедливий.
Цивілізоване «ніколи знову» зіштовхується з орківським «можем павтаріть». І знову - війна.

Пам‘ятаємо про страшні жахіття нацистів. Про усвідомлення відповідальності Германією та примирення із світом.

🇺🇦 Стоїмо за Україну!
💪 Підтримуємо ЗСУ!
.
Не всі йогурти та КВЕДИ однаково корисні, або КВЕД 47.91 під забороною для єдинників.

Не було, не було і знов. Знов відмовили у реєстрації платником ЄП.

Моя улюблена тема, про єдиний податок та КВЕД 47.91- Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет

👉 Знаєте, що його заборонено використовувати єдинникам? Ні, тоді далі про цікаве.

☝️ Історично цей КВЕД має спірну назву. Його можуть використовувати і "поштарі" і звичайні "інтернет торговці", в тому числі на ЄП.
Чомусь немає іншого окремого КВЕДу, для інтернет торгівлі.

ДПС вважає, що цей КВЕД не може використовуватись єдинниками, бо "поштовики" можуть бути тільки на загальній системі.

😐 Виходить, що інтернет магазини
або не можуть бути єдинниками із КВЕДом 47.91
або не можуть використовувати КВЕД 47.91

Що буде, якщо все таки такий код є?
За словами податківців - прийде час і знімуть з ЄП заднім числом.
Ну і ви розумієте наслідки - 18% ПДФО + 1,5% ВЗ + 22% ЄСВ.

Чому це питання настільки важливе?
Бо якщо ви єдинник і займаєтесь діяльністю, що не включена до свідоцтва ЄП, ви порушуєте умови перебування на ЄП. Наслідки ідентичні 👉 Донарахування 18+1,5% та виключення з реєстру ЄП

Що робити, якщо треба:
🔹 Не вибирати основним КВЕДом 47.91. Можливо пронесе і зареєструють, а можливо ні.
🔹 Оскаржувати рішення місцевих податківців у ДПА України. Шанси є, але не великі. Та й не завжди дозволяє час.
🔹 Не включати 47.91 до переліку КВЕДів, але максимально додавати інші коди, наближені до вашого типу товарів

На завершення. Про парадоксальне.

🔸У нас в практиці є компанії та ФОПи на ЄП, що роками звітують по КВЕДу 47.91
🔸При реєстрації ФОПа через Дію, система пропускає цей код як дозволений до використання платникам ЄП

P.S. Колись навіть внутрішня постанова ДПІ з переліком "заборонених" КВЕДів існувала. Але шось в останній час податківці перестали на неї посилатись. Дивно 😎

🤨 Чи стикались ви з такою проблемою? Буде цікаво почути думки у коментарях

🦉 Фінік. От коли бісить податкова, що робити? Правильно, читати Фініка.
Агов, друзі!
Я тут ще трохи податкову зозулю підміняю, тож нагадую, що завтра останній день подачі декларації по єдиному податку для тих, хто є на 3 групі ЄП та сплачує 5%
А ще про 4ДФ не забудьте, якщо щось іншим ФОПнікам, або найманим працівникам виплачували.

Ну і як завжди - пишіть, якщо шо. Все можемо, всім допоможемо 😎

P.S. Знаєте, що деку в Дії можна подати?

🦉 Фінік. Звітність та облік для вибагливих.

#Звітність #ФОП #ТОВ
.
47.91 для єдинника. Є рішення (!?)

👆 Позавчора писав про незрозумілу позицію податківців, щодо відмови у реєстрації єдинником у разі, якщо є КВЕД 47.91.
Є нові подробиці.

Як виявляється, у разі якщо 47.91 не основний КВЕД, то податківці не вбачають в цьому нічого забороненого і реєструють єдиноподатником.
😳 Мірікал.

Якщо ви вже подались і податкова вам відмовила у реєстрації ЄП, є вихід.
Здаю рішення. Безкоштовно 😂

1️⃣ Поки можна, переходите на "військовий" єдиний податок за ставкою 2%. Там все одно на КВЕДи
2️⃣ Коли вже буде зрозуміло з якого числа цей спецподаток буде відмінений (нагадаю, зараз погорюють, що з 1 липня), подаєте заяву на зміну ставки ЄП з 2% на 5%. Звісно, за 15 днів до кінця кварталу.

P.S. Тут є умова - 47.91 не має бути основним КВЕДом, бо не переведуть. Вірніше переведуть, але на загальну систему.

P.S. 2 Знаєте, що саме більше бісить в такому рішенні податківців? Те, що вони перед відмовою навіть не сходили на сайт Держстату та не перевірили опис КВЕДу

47.91 Цей клас включає роздрібну торгівлю за допомогою компаній поштового замовлення або мережі Інтернет, тобто діяльність із роздрібної торгівлі, де покупець здійснює свій вибір, засновуючись на рекламних оголошеннях, каталогах, інформації веб-сайтів чи будь-якій іншій рекламній продукції, та здійснює замовлення поштою, телефоном або через мережу Інтернет (зазвичай за допомогою спеціальних засобів, розміщених на веб-сайті). Товар, який купується, може бути або безпосередньо завантажений з Інтернет-сайту, або доставлений покупцеві.
Де тут пошти?

Допоміг? Радь друзям, читай сам. І сповіщення включи.

🦉 Фінік. Податки та облік.

#ЄП
Уявіть, строк реєстрації підприємця у Великобританії (UK) займає близько двох тижнів.

👉 Для того, щоби стати UK підприємцем треба

📃 Надіслати паперову форму реєстраційної заяви

☎️ звернутись на гарячу лінію реєстратора (протягом деякого часу) та відповісти на питання про вашу діяльність

Після цього вам надійде лист - підтвердження.

Як вам процедура? Проста, правда ж? 😎

🖥️ Це вам не автоматична реєстрація ФОПа у Дії за 10 хвилин.

🦉 Фінік. Податковий каламбур: Як би тут не було важко - все одно легше.

#СвітовіПодатки
.
Про єдиний податок та НЕрезидентів (податкових) України.

Одразу до суті 👉 використовувати (сплачувати) єдиний податок може виключно податковий резидент України.

А тепер уявіть ситуацію, що може статися у разі, якщо ви виїхали за межі України від війни, але ведете бізнес в Україні.

📅 Через 183 дні ви втрачаєте податкове резиденство України і…. всі ваші доходи ФОП мають оподатковуватись ПДФО 18% плюс ВЗ 1,5%
Без витрат. Чистий 19,5% податок

☝️ Тож при здійснені діяльності в Україні та плануванні податків, можливо все таки є сенс «утримувати» українське резиденство.

🦉 Фінік. Трушний український податковий резидент.

#Міжнародні_відносини #ЄП
.
Підвечір ділюсь з вами прогнозом від самої Ванги, про пенсію.

Ось пряма мова: "Я якби не на шо не натякаю, але пенсії все таки не буде, якщо вам зраз менше 50 років".
Серйозно, так і сказала, українською.

Про Вангу то звісно жарт, але раджу 🖥 цікаве відео від проекту "Ціна держави" про фінансову ой, пенсійну піраміду ой, систему .... ну, ви зрозуміли

🦉 Фінік. Інвестуй та примножуй самостійно, бо ЄСВ з дорогих тачок точно не вистачить на твою пенсію

P.S. Ванга наказала вашу думку про пенсію запитати. 👇

#ЄСВ
.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ця жіночка точно працює головним бухгалтером 😂

Бомблять? Ракети? Нє, не чули, у мене один день вихідний.
Треба було додати в кінці - "тільки звіти здала"
🤣

🦉 Фінік. Звітність - то суперсила. Підписуйся, поділимось.
.
#Joke
.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🧮 Ну і так як сьогодні день несерйозних постів - жарт для колег

Буває, коли підписався з клієнтом на мінімальний бюджет на перші три місяці, щоби визначити реальний об'єм задач.

P.S. Шукаємо бухгалтера, що не боїться роботи 😂

🦉 Фінік. Бо ми можемо все.
.
#Joke
.
Податок на нерухомість 2021/2022 - можна сторнувати

Не віриться, але питання, щодо сплати податку на нерухоме майно та земельного податку врегульовано 🥳

👉 6 травня 2023 року вступив в силу Закон №3050 який розставив все на свої місця.
☝️ Водночас Кабмін своєю постановою від 06 грудня 2022 року № 1364 делегував право МінРеінтеграції визначати території на яких велись чи ведуться бойові дії, або ті, що окуповані рф.

😎 Тепер податкова не може з’їджати на те, що платник не може сторнувати нарахований податок у зв’язку із тим, що Кабмін не затвердив перелік територій.

Ось тут Перелік територій ведення активних бойових дій та/або тих, що окуповані рф

Зверніть увагу, що перелік складається з двох розділів:
1️⃣ Території можливих бойових дій
2️⃣Території активних бойових дій.

☝️ Податок дозволено не платити за будівлі, що розташовані саме на територіях де ведуться/велись активні бойові дії. (п. 69.22 підрозділу 10 ПКУ. Будьте уважні)

До речі, в такий перелік попав і Київ.

Про смачне.
Перелік містить дати початку та закінчення ведення бойових дій (окупації) але для цілей сплати податку вони не відіграють жодної ролі.

За які періоди власники нерухомості яким не пощастило можуть не сплачувати податки розкажу в наступному пості 👇

👮 А тут податкове першоджерело

🦉 Фінік. Податки та облік
.
#Нерухомість
.
Нерухомість на непідконтрольній території чи в зоні бойових дій. Як платимо податки?

🏚 Якщо вам не пощастило і ваша будівля знаходиться на території на якій велись, чи ведуться бойові дії, або територія є окупованою, ви можете не платити податок за наступні періоди:

😊 Якщо нерухомість ціла

Фізособи не платять податок на нерухомість за 2021 – 2022 роки (Житлова нерухомість) та з 01/03/2022 по 31/12/2022 року (Нежитлова нерухомість)

юридичні особи - з 01/03/2022 по 31/12/2022 року;

І фізики і юрики у 2023 році не платять податок за періоди – з першого числа місяця, в якому почались активні бойові дії (окупація), до останнього числа місяця, в якому такі дії закінчено.
Саме ці дати вказані у відповідних стовпчиках Переліку на які ми не звертали уваги при розрахунку "пільги" за 2021-2022 рік

🙁 Якщо нерухомість зруйнована

фізичні особи не сплачують податок за 2021 рік та наступні періоди за умови включення інформації про зруйновані об’єкти до Реєстру зруйнованого майна;
юридичні особи - за 2022 рік та наступні періоди. Аналогічно фізособам, у разі включення відомостей до Реєстру зруйнованого майна;

Подати відомості можна через 🖥 Дія. Ось лінк

😐 Якщо нерухомість пошкоджена

фізичні особи не сплачують податок за період з 2021 (житлова нерухомість) та з 01/03/2022 (нежитлова) року до моменту відновлення такого майна (першого числа місяця, наступного за місяцем в якому такий об'єкт став придатним для використання/проживання)

юридичні особи - з 01/03/2022 до моменту відновлення такого майна.

🌐 Залишу лінк на податкове першоджерело, щоб ви самі змогли оцінити податковий канцеляризм

🦉 Фінік. Податки та облік
.
#Нерухомість
.
Штраф за ненадання відповіді податковій. Так. Таке існує

Розкажу вам про страшне і сумне сьогодні 😐
Всі ми звикли до того, що запити від податкової зазвичай можна було навіть ігнорувати в деяких випадках.

Максимально, що могло піти не так при ненаданні відповіді, або наданні за принципом: «відповідь без відповіді» була позапланова перевірка, що також не дуже гарний варіант розвитку подій.
Зазвичай, з нашої практики, все закінчувалось на стадії отримання податковою «відписки»

🧐 Однак, з квітня 2023 все міняється.

👉 Тепер до ризику перевірки додаються ще ц штрафи. А саме:

За ненадання відповіді на запит - 5 мінзарплат (на сьогодні 33 500 грн)

Ненадання документів відповідно запиту - 1 МЗП (на сьогодні - 6 700 грн.)

А зважаючи на те, що податківці пишуть запити під копірку, запитуючи всі документи, починаючи із копії статуту, закінчуючи картками рахунків по кожному аналітичному рахунку обліку, то можна зробити висновок, що ви навряд вгодите фіскалам.

Тож, як висновок, кожний запит від податкової це потенційний штраф 6700 і більше.
І це грузДь.
👉 Тож запасайтесь папером та контактами професійних юристів.

📃 Зміни внесені до Статті 121 ПКУ Законом 2970. Тим самим, про обмін податковою інформацією.

Джерело від контролерів

🦉 Фінік. Штрафи то недобре. Особливо такі
.
#Перевірки
.
ФОПи платники 2% єдиного податку - будьте пильними у червні

🧐 Сьогодні задали цікаве питання: «що буде тому ФОПу, який перейшов на 2% після держреєстрації у разі, якщо податки все таки повернуть з 1 липня?»

Вирішив на всяк випадок нагадати і вам.

☝️Отже, Нагадаю.

Наразі в Раді є Законопроект 8401, яким передбачено скасування з 1 липня 2023 року п. 69.9 ПКУ. Що станеться:
🔹 Обовʼязковість сплати податків відновлять
🔹 Спецподаток 2% скасують
🔹 Перевірки повернуть

😐 Зважаючи на вимоги МВФ, щодо прийняття таких змін, вирогідність прийняття Законопроекту вкрай висока. Тож готуймося.

UPD. Законопроект прийнято у першому читанні

Разом з тим, є ФОПи, що в момент державної реєстрації не подавали реєстратору заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, а подали таку заяву окремо в податкову та одразу зареєструвався платником спецподатку 3 групи - 2%. Минуючи стадію реєстрації єдинником 3 групи зі сплатою 5%

Якщо ви саме такий ФОП знайте, що у разі прийняття Законопроекту, вас переведуть на загальну систему і ви більше не зможете обрати єдиний податок у цьому році (зміна системи оподаткування дозволена 1 раз на рік)

👉 Що робити?
Подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до 15 червня включно і змінити ставку податку з 2% на 5%

В такому випадку ви лишитесь єдинником і після відміни спецподатку 2%

🦉 Фінік. Звітуй вчасно, рахуй вправно. І новини читай.

#ЄП #ФОП
.
2024/09/23 14:26:51
Back to Top
HTML Embed Code: