Telegram Web Link
5 лекцій TED, які допоможуть вдало провести переговори

Добірка виступів, у яких лектори розкривають секрети вдалих переговорів, демонструють легкий шлях переконання, описують муки щоденного вибору та ставлять під сумнів необхідність тримати у таємниці розмір заробітної плати співробітників.

«Що коїться у вас в голові, коли ви укладаєте угоду?» Колін Камерер. Американський економіст і професор поведінкової економіки у своєму виступі задається питанням: коли двоє людей намагаються укласти угоду, що справді відбувається у них всередині – вони конкурують чи співпрацюють? Він розповідає про своє дослідження, яке демонструє, наскільки погано ми можемо передбачити, про що думають інші.

«Шлях від «ні» до «так» Вільям Урі. Письменник та фахівець із вирішення конфліктів пропонує елегантний та простий, але у той же час нелегкий спосіб дійти до згоди навіть у найбільш складних ситуаціях, таких як сімейні сварки або, можливо, конфлікт на Близькому Сході.

«Мистецтво вибору» Шина Айєнгар. Спікер вивчає, яким чином люди роблять вибір, і що при цьому відчувають. Вона розповідає як про тривіальний вибір між колою та пепсі, так і про більш важливі вибори, які доводиться робити людям. А також ділиться своїм революційним дослідженням, яке обґрунтовує деякі дивні ідеї щодо прийняття рішень.

«Чому у найкращого працівника може бути неідеальне резюме» Регіна Хартлі. Експерт з людських ресурсів запевняє, що обираючи між двома кандидатами на вакансію — тим, що має ідеальне резюме і тим, хто боровся з труднощами — слід завжди давати шанс «бійцю». Як людина, яка росла у несприятливому середовищі, вона знає, що ті, хто розквітає навіть у темних місцях, наділені твердим характером та вмінням не здаватися попри мінливе робоче середовище.

«Чому ви повинні знати, скільки заробляють ваші колеги» Девід Бьоркуз. Спікер виступає проти традиційних та широко прийнятих принципів управління бізнесом. У цій бесіді він піддає сумніву наші припущення щодо збереження в таємниці розміру заробітної плати й наводить переконливі аргументи на користь відкритості цієї інформації, оскільки від цього можуть виграти усі — працівники, організації та суспільство загалом.
7 трендів реклами на 2024 рік, які варто взяти до уваги

Якщо ви бажаєте йти в ногу з часом і помітно виділятися на фоні конкурентів, необхідно відслідковувати та передбачати головні тенденції.

Оголошення в застосунках. Спочатку мобільні версії сайтів затьмарили варіанти для комп’ютерів, а тепер настав час застосунків. За статистикою, 21% міленіалів відкривають додатки понад 50 разів на день. Щоб не втрачати потенційних клієнтів, усе більше бізнесів починають інвестувати в цей вид реклами.

Відеоформат. Відео продовжують привертати увагу людей, а, отже, залишаються цінним інструментом для просування. Найкраще привертають увагу «живі» відео, відео у форматі запису екрану та анімаційні ролики.

AR і VR. Доповнена і віртуальна реальності допомагають у створенні дійсно захоплюючого видовища, яке неодмінно привернути увагу клієнта. Головний плюс — користувачам не потрібна додаткова гарнітура, аби з головою поринути у ваше оголошенн чи рекламну кампанію.

Інтерактивна реклама. Конкурси, вікторини, опитування та інші види такої реклами допомагають подолати «банерну сліпоту», збільшити конверсії та привернути набагато більше уваги до бренду.

Штучний інтелект. За статистикою, 61,4% спеціалістів в рекламній сфері використовують ШІ для вирішення різних маркетингових задач, таких як збір і аналіз даних, створення рекламних креативів, оцінка та сегментація аудиторії, підвищення ефективності реклами.

Соціальна відповідальність. Ефективна реклама у 2024 році — це не нав’язлива пропозиція товару, а резонування з потребами та цінностями споживача. Долучайтесь до благодійності, зборів, підвищуйте екологічність продукції та транслюйте свою філософію аудиторії.

Інфлюєнсери. За статистикою, 80% маркетологів мають спеціальний бюджет для інфлюєнсерів, і їхня кількість з кожним роком лише зростає. Збільшення попиту на співпрацю з лідерами думок пов’язане з можливістю залучення нової аудиторії та підвищення лояльності.
6 уроків від альпіністів, які будуть корисними кожному підприємцю

Подорож альпініста нерідко починається зі страху: а що коли не вдасться, а якщо землетрус або лавина, можна отримати важку травму, ану ж на горі забракне кисню...

Власне, «сходження» підприємця, який відкриває бізнес-проєкт, також супроводжується страхом. Так само як і менеджера, який отримав підвищення. І хоч ставки зовсім інші, іноді відчуття страху просто паралізує і мозок знаходить тисячі причин, чому не варто.

Ось кілька уроків досвідчених альпіністів, які допоможуть подолати страх та реалізувати свій наступний бізнес-проєкт.
7 фільмів про історії успіху відомих брендів

Добірка фільмів про реальні (а десь трохи вигадані) історії успіху, челенджі відомих брендів, а також про історії винахідників та бізнесменів.

«Air: Великий стрибок» (2023). Сьогодні кросівки Air Jordans щороку приносять Nike близько $4 млрд прибутку. Починалося все із зухвалої ідеї Джона Ваккаро — менеджера Nike, який відповідав за укладання контрактів із популярними спортсменами.

«БлекБеррі» (2023). У 1990-х засновник компанії Research In Motion Майк Лазарідіс та співзасновник Дуглас Фрегін презентують пейджер PocketLink. Продажу практично немає, бізнес тоне в боргах. Тоді на допомогу приходить Джеймс Балсіллі, який повірив у майбутнє компанії. Його бізнес-інстинкти допомагають вивести RIM на новий рівень.

«Стів Джобс» (2015). Фільм про людину, ім'я якої знають усі, хто хоч щось чув про Apple. Джобс винайшов майбутнє у своєму гаражі, а сьогодні створена ним імперія очолює список найдорожчих компаній у світі.

«Аутсайдери/Форд проти Феррарі» (2019). В середині 60-х віце-президент «Ford Motor Company» Лі Якокка пропонує Генрі Форду II купити «Ferrari», але Енцо Феррарі відхиляє угоду і укладає договір з «Fiat» на більш вигідних умовах. Розгніваний глава американської компанії наказує своїм підлеглим в найкоротший термін сконструювати спортивний автомобіль, щоб перемогти італійського опонента в 24-годинній гонці в Ле-Мані.

«Засновник» (2016). Чудова біографічна драма про історію успіху засновника корпорації McDonalds Рея Крока.

«Тетріс» (2023). Фільм показує напружену та складну боротьбу підприємця Хенка Роджерса з конкурентами, які хочуть його випередити та купити права на Tetris.

«Ламборґіні: людина-легенда» (2022). Через 10 років з моменту заснування компанії Ферруччо Ламборгіні купує свій перший люксовий автомобіль Ferrari. Але незадоволений якістю його щеплення, він вирішує кинути всі ресурси на створення машини, яка переверне світ спорткарів.
10 трендів інтернет-маркетингу 2024 року

Сьогодні для 90% бізнесу інтернет-маркетинг є основним інструментом просування. Але ця сфера динамічно та швидко розвивається. Кожного дня тут з’являються нові функції, інструменти, ідеї та сценарії, можливості.

Щоб залишатися конкурентоспроможним брендом на ринку, лідером в ніші та успішним бізнесом, важливо слідкувати за прийдешніми тенденціями, актуальними змінами та напрямками. Ось топ трендів digital-маркетингу на 2024 рік, які варто взяти на замітку українському бізнесу.
Як бізнесу зростати: 4 класичних шляхи масштабування

Часто масштабування — це не тільки про бажання збільшити прибутки, але й ключ до довгострокового виживання компанії. Ось чотири перевірених та дієвих стратегій зростання бізнесу.

Збільште свою частку на існуючому ринку (наявний ринок, наявний продукт). Це найбільш зрозумілий і найменш ризикований варіант. Чим більша доля ринку, тим більші доходи компанії.

Виведіть на існуючий ринок новий продукт (наявний ринок; новий продукт). Якщо бачите, що на ринку є незадоволений у повній мірі попит у якомусь продукті, запропонуйте свій. Завдяки вже впізнаваному бренду є гарні шанси закріпитися.

Знайдіть новий ринок для існуючого продукту (новий ринок; наявний продукт). З початку повномасштабного вторгнення вже багато українських компаній успішно вивели свої продукти на західні ринки. Це реально і це великий крок для розвитку бізнесу.

Диверсифікуйте діяльність (новий ринок; новий продукт). Зробити щось кардинально нове на незнайомому ринку — мабуть найбільш ризикований варіант у короткостроковій перспективі. Але якщо дивитися в довгу, це гарний спосіб не тільки для росту бізнесу, а ще й для зменшення майбутніх ризиків.

Будь-який з цих шляхів обов'язково потребує ретельного аналізу і реалістичного фінансового планування.
5 порад підприємцям-початківцям від «акул бізнесу»

Shark Tank — американський бізнес-реаліті-серіал, у якому стартапери пітчаться перед реальними інвесторами, які шукають потенційно прибуткові бізнеси для вкладення коштів. Ось декілька порад для стартаперів та їхніх бізнесів від інвесторів-ведучих цього серіалу.

Візуалізуйте роботу, а не успіх. Зробити перший крок — найскладніше. Інвестор і мільярдер Марк Кьюбан стверджує, що візуалізація успіху не допоможе подолати труднощі. Набагато важливіше зосередитися на тому, що треба зробити для його досягнення. Іноді першим кроком до відкриття бізнесу є навчання та пошук відповіді на запитання «як».

Прийміть невдачу. За словами засновника бренду одягу FUBU Джона Даймонда, найефективніше розв’язують проблеми ті, хто готовий зазнати невдачі та витягти з неї максимум користі. Американська телеведуча та підприємниця Лорі Грейнер вважає, що вчитися на своїх помилках — частина будь-якого бізнесу. Бажання досягати успіху, попри невдачі, — те, що відрізняє успішних підприємців від інших.

Будьте готові до боротьби. Телеведуча, інвесторка й засновниця брокерської компанії з нерухомості the Corcoran Group Барбара Крокан вважає, що успішними підприємцями стають ті, хто готовий підніматися після труднощів. За її словами, ці люди не витрачають час на жалість до себе. Труднощі в бізнесі неминучі, особливо на початку шляху, але все, що вам потрібно, — сильна мотивація і готовність долати перешкоди.

Зосередьтеся на роботі. «Акули» бізнесу сходяться на думці, що чудова ідея важлива на старті, але її втілення — складний і трудомісткий процес. З огляду на поточний стан ринку, висхідну інфляцію і величезну конкуренцію, щоб досягти успіху в бізнесі, ви маєте бути спритними, дипломатичними й обережними.

Заручіться підтримкою. Побудова бізнесу — робота 24/7. Потрібно бути завжди на зв’язку, навіть якщо ви поїхали у відпустку, і бути відданим своїй команді. При веденні бізнесу неможливо досягти балансу між роботою та особистим життям. Тому Грейнер і Коркоран вважають, що буде краще, якщо сім’я підприємця теж буде залучена до справи. Заручитися підтримкою близьких буває так само важливо, як і створити надійну команду в бізнесі.
Три книги, які радить Джефф Безос

Мислити як інші люди неможливо, але пережити з ними схожий досвід – цілком. Ось декілька книг, які засновник Amazon вважає обов'язковими для прочитання усім підприємцям та керівникам бізнесу.

«Ціль» Голдрат Еліяху. Помилки та обмеження – найбільші вороги розвитку компанії. Це роман, який навчить отримувати від свого бізнесу максимальну віддачу. Ця книга була своєрідним орієнтиром для команди Amazon,
– стверджує Безос.

«Збудовані навічно» Джим Коллінз. Автор вивчає фактори, які гарантували довгостроковий успіх американським корпораціям. Чому певні компанії стають зірками та залишають конкурентів далеко позаду? Відповідь на це запитання можна знайти на сторінках цієї книги. У книзі описано багато концепцій на яскравих прикладах, які кожен підприємець може застосувати у своєму бізнесі.

«Дилема інноватора» Клейтон Крістенсен. Успіх — це те, до чого прагне кожна компанія. Але часто саме він стає зоною турбулентності, пережити яку вдається не всім. "У період злету потрібно бути найбільш пильним, адже варто зробити один необачний крок — і конкуренти вже попереду, а твій бізнес розсипається на очах. Вийти на вершину — лише половина справи, справжнє мистецтво полягає у тому, щоб залишатися там довгий час", — сказав мільярдер.
9 правил роботи з клієнтом від Девіда Огілві

Девід Огілві — один з найвідоміших рекламістів ХХ століття. Ось декілька правил від нього щодо роботи з клієнтами.

Знайте цінності потенційних клієнтів. Не витрачайте свій час на роботу з тими, чиї бізнес-принципи для вас неприйнятні (в першу чергу, в моральному плані).

Не працюйте на клієнта, якого ви не зможете дозволити собі втратити. Страх втратити їх зруйнує ваше життя. Ви не зможете давати відверті поради і будете «повільно ставати прислугою». Девід Огілві якось відмовив компанії Ford, сказавши наступне: «Бюджет, який ви нам пропонуєте, буде складати половину нашого обороту. Так нам буде важко зберегти свою незалежність».

Подбайте про однозначність повідомлень. Перед тим, як відправити лист, ще раз його перечитайте і дайте собі відповідь на питання: «Чи зрозуміє клієнт, що ви насправді від нього хочете?»

Не ведіть себе як останній інтелектуал. Будьте лаконічні в листах і спілкуйтеся природно. Як на зустрічі, так і під час листування з клієнтом. Ви дійсно нічого не виграєте, якщо будете спілкуватися складними термінами.

Не кажіть «з папірця». Знайте, що будете показувати і розповідати, але не намагайтеся говорити точно так, як в підготовленій промови. Це неодмінно зіб’є вас з пантелику, якщо під час презентації щось піде не за планом.

Будьте уважні. Завжди слухайте, що кажуть клієнти. Це найвірніший спосіб розібратися, чи варто взагалі мати справу з конкретним замовленням.

Навчіться робити презентації. Ви ніколи не отримаєте клієнта і не станете великим рекламістом, поки не навчитеся робити хороші презентації. Це справжнє мистецтво і його можна опанувати.

Перевіряйте фінансовий стан клієнта. Щоб фірмі було, чим оплатити замовлення. А в разі порушення договору — ще й штрафи.

Визнайте помилки. Якщо у вас знайдеться сміливість визнавати помилки перед клієнтами, вони будуть вас поважати. Щирість, об’єктивність і інтелектуальна чесність — нереально важливі якості.
Тренди та прогнози для e-Commerce на 2024 рік

За деякими дослідженнями, до 2040 року 95% всіх продажі, відбуватимуться онлайн незалежно від їх типу. При цьому, вже зараз продавцям все тяжче отримувати клієнтів, та нарощувати прибутки. В якому стані зараз ринок e-commerce, які тренди і прогнози на 2024 рік, найпопулярніші маркетплейси для українських гравців, а також ніші, що стрімко зростають — в цьому матеріалі.
5 етапів розробки HR-стратегії компанії

Розробка HR-стратегії може бути складним та обтяжливим процесом, але це важлива частина забезпечення успіху будь-якої компанії. Ось кілька кроків для розробки ефективної HR-стратегії.

Визначте цілі та завдання організації. Це важливо, тому що стратегія управління персоналом має відповідати загальному напрямку та місії організації. Ви можете почати з огляду місії, бачення та цінностей організації. Крім того, перегляньте дані про операційні показники організації, щоб визначити області для покращення та зростання.

Проведіть оцінку потреб. Це допоможе вам визначити пов'язані з персоналом проблеми та можливості, з якими стикається компанія. Оцінка потреб може проводитись за допомогою різних методів, таких як 1-on-1 інтерв'ю, опитувань, фокус-групи та інших методів збору даних.

Розробіть стратегії та тактики управління персоналом. Це може включати розробку програм управління талантами, впровадження нових політик та процедур, а також підвищення залучення та утримання співробітників. Наприклад, якщо оцінка потреб показує, що у вас висока плинність кадрів, ви можете розробити стратегію, спрямовану на покращення утримання співробітників за допомогою програм розвитку, можливостей кар'єрного зростання, гнучкого графіка роботи.

Створіть план дій. Цей план має включати конкретні цілі, терміни, бюджети та показники для виміру успіху. Наприклад, якщо ваша кадрова стратегія включає впровадження нової програми навчання співробітників, ваш план дій повинен включати цілі за кількістю співробітників, які братимуть участь у програмі, графік реалізації програми, бюджет програми, і показники для вимірювання її ефективності.

Моніторинг та оцінка прогресу. Нарешті, важливо відстежувати та оцінювати прогрес ваших HR-стратегій та тактик з часом. Це допоможе вам визначити області, які працюють добре, і області, які потребують коригування або покращення. Регулярна комунікація та зворотний зв'язок від співробітників також можуть бути корисними у цьому процесі.
6 інструментів для SWOT-аналізу

SWOT-аналіз допомагає у стратегічному плануванні та дозволяє ретельно переглянути поточні сильні та слабкі сторони бізнесу, можливості для розвитку та загрози. Однак часто самостійно визначити, що саме потрібно аналізувати та як поєднати все в одне ціле, важко. Ці інструменти допоможуть.

Smartsheet. Надає шаблони SWOT-аналізу, які допомагають структурувати інформацію для аналізу вашого бізнесу. В деяких шаблонах є додаткові розділи для аналізу конкурентів або об’єднані категорії, які дозволяють визначитися зі стратегією. Крім того, є креативні шаблони SWOT для презентацій.

MindTools. Тут ви знайдете таблиці для початку SWOT-аналізу, а також інші матеріали: пояснювальне відео, інфографіку, переліки питань для початківців та інформацію про стратегії. Є гарні поради щодо проведення аналізу, а також приклад завершеного SWOT-аналізу.

Creately. Цей інструмент дозволяє власникам бізнесу створювати SWOT-діаграми та зображати важливі висновки, що випливають з аналізу. Підходить для власників малого бізнесу, які прагнуть скласти схеми для презентацій чи реклами.

Canva. Пропонує безліч актуальних для бізнесу SWOT-шаблонів. Хоча цей інструмент не ідеальний для проведення повного SWOT-аналізу, він допоможе показати те, що ви визначили в процесі, у стислому, професійному, презентабельному форматі колегам чи іншим зацікавленим сторонам.

Grapholite. Цей інструмент досить гнучкий і дозволяє створювати діаграми, які відрізняються від традиційних, скажімо, діаграми Венна. Також є засоби для малювання, онлайновий та офлайн-режими та різні варіанти експорту готового результату.

WikiWealth SWOT Analysis Generator. Генератор пропонує заздалегідь заповнені розділи SWOT, які допоможуть розпочати аналіз. Ознайомившись із переліком, ви можете обрати сильні, слабкі сторони, можливості чи загрози для своєї компанії, а також додати власні ідеї.
5 ключових ознак успішного та професійного лідера

Ефективне лідерство важливе для успішного бізнесу. Попри досить поширене переконання, хорошими лідерами не народжуються — ними стають. Головне — працювати над розвитком та вдосконаленням навичок, які допоможуть перейти на новий рівень лідерства.

Ефективна комунікація. Здатність налагодити ефективну систему спілкування допомагає вирішувати відразу кілька завдань: підтримувати залученість працівників у робочі процеси та їхню мотивацію, краще розуміти поточну динаміку у колективі. Також вкрай важливо вміти отримувати повідомлення від своїх команд та своєчасно реагувати на них.

Вирішення конфліктів. Усі розуміють, що конфлікти — це частина робочого процесу. Для ефективного лідера вміння дипломатично давати раду з конфліктними ситуаціями та отримувати на виході якісний результат можна назвати критичним.

Створення команди. Будь-який бізнес залежить від роботи усіх ланок працівників. Для лідера важливо інвестувати у команду, адже знайти та зібрати разом талановитих людей не означає, що автоматично вийде реалізувати всі плани. Хороша команда починається з єдності, яку має забезпечити саме лідер.

Довіра. Робоче середовище наповнене різноманітними викликами, суперечками та проблемами. Для того, щоб впоратися із цим, крім комунікації, хорошому лідеру варто створити довірливі умови у команді з врахуванням професіоналізму на всіх рівнях та ціннісних аспектів.

Адаптивність. Професійний та ефективний лідер здатний перетворити невизначеність у нові можливості, а також створити середовище для професійного зростання. Тож необхідно вміти знаходити та застосовувати нові методи та підходи, які будуть відповідати новим реаліям ділового світу.
Бюджет компанії під час кризи

Чи варто взагалі щось планувати, якщо в будь-який момент все може піти шкереберть? Так, варто. Хоча б для того, щоб було від чого відштовхуватися та на що спиратись. Але планування в умовах кризи все ж потребує іншого підходу, ніж у спокійні часи. Розбираємося, на що звернути увагу, а на що не потрібно витрачати час.
7 обов’язкових фінансових вправ успішного бізнесу

Ось декілька бізнес-вправ, які потрібно періодично робити для того, щоб бізнес "нарощував м'язи" і був успішним.

Аналізувати фінансові звіти. Звіти розкажуть, в якій “спортивній формі” перебуває бізнес просто зараз і чим компанія може “захворіти” найближчим часом, скільки грошей приносить, чому саме стільки, чому їх немає, коли вони потрібні, і де саме їх можна взяти.

Періодично проводити аудит. Звітність може бути складена з помилками і не відображати реального стану компанії. Це зробить вивчення документів безглуздим, а рішення, що базуються на них, ризикованими. Тому важливо періодично звертатися до процедури аудиту і отримувати підтвердження — звітність складена вірно, показники достовірні.

Впроваджувати і підтримувати систему контролю за репутацією, проходити комплаєнс-перевірки. Репутація формує в компанії і навколо неї атмосферу довіри. Добра слава — чудовий актив, а його формування і підтримка — надійна інвестиція. А для підтвердження доброчесної репутації потрібен комплаєнс.

Бюджетування. Компанія має мету і для того, щоб її досягти, має планувати доходи і видатки в наступному періоді. А ще контролювати виконання бюджету і виходити за заплановані межі лише в особливих випадках.

Прогнозування. З моменту укладання бюджету ситуація змінюється, скажімо, змінюється курс, ціни. Тому важливий прогноз — план, скоригований з врахуванням цих змін. Прогнозування — це порівняння плану (бюджету) з реальним життям, яке потрібно робити періодично.

Бенчмаркінг. Власні показники важливо порівнювати з даними інших гравців ринку, це допомагає керівнику побачити сильні й слабкі сторони підприємства, його реальну ринкову позицію і вжити заходів для виправлення ситуації.

Ухвалювати рішення на основі фінансової моделі. Важливо періодично складати модель, яка буде показувати стан фінансів в залежності від змін на ринку. Фінансова модель зазвичай робиться для трьох сценаріїв: нейтрального, позитивного і негативного, які враховують різні обставини.
2024/09/29 01:34:03
Back to Top
HTML Embed Code: