Telegram Web Link
Франшиза: як правильно обрати

Перспективи та прибутковість ведення бізнесу по франшизі здебільшого залежать від того, наскільки вдалу бізнес-пропозицію ви виберете.

Визначтесь з нішею бізнесу. Вибирайте зрозумілу та знайому вам сферу. Оптимально, якщо ви вже працювали в цій ніші та знаєте особливості бізнесу хоча б поверхнево. Але надавайте перевагу тому, що вам подобається. Важливо також оцінити перспективність напрямку, його вразливість до зовнішніх факторів. Проаналізуйте цікавий вам ринок та поточні тренди.

Оцініть інвестиційні можливості. Розрахуйте, який стартовий капітал ви готові внести при відкритті бізнесу. Враховуйте, що крім паушального внеску та роялті, вам потрібно орендувати приміщення, купувати обладнання, продукцію, наймати працівників. Ідеально мати в наявності +10% до обов’язкових витрат для більшої надійності. На замітку: уточніть у франчайзера суму прихованих внесків та витрат. Наприклад, в умовах франшизи можуть бути вказані обов’язкові платежі за ведення електронного документообігу.

Ретельно вивчіть цікаві вам бренди. Відібрані компанії варто оцінювати за наступними критеріями: рік заснування бренду, його впізнаваність, кількість точок в мережі (відкритих та закритих), термін їх існування, швидкість розвитку компанії. Крім того, зверніть увагу на вартість франшизи (внесок, роялті, інвестиції), якість обслуговування, ступінь підтримки франчайзера. Відповіді на більшість питань ви отримаєте вже безпосередньо при переговорах з майбутніми партнерами. Додатково радимо ознайомитись з відгуками, а краще — поспілкуватись з іншими франчайзі.

Проаналізуйте місцевий ринок. Зберіть інформацію про чисельність потенційної споживчої аудиторії, рівень конкуренції в ніші в межах певної території та наявність відповідних приміщень для оренди. Перед підписанням договору, проконсультуйтесь з надійним юристом, який допоможе розібратись у фінансових та правових нюансах.
Як створити digital-стратегію для бізнесу

У певний період своєї діяльності більшість компаній доходять до такої точки розвитку, коли потрібно масштабуватись, змінювати продукт або ж зрушити бізнес з умовного етапу «плато», який затягнувся. Саме в такі критично важливі періоди потрібно звертатись до digital-стратегії.

Детальніше про побудову digital-стратегії — за цим посиланням.
6 принципів успішного делегування

Грамотний процес делегування дозволяє розподілити задачі між співробітниками, організувати роботу так, щоб цілі були досягнуті якомога швидше і ефективніше. Ось фундамент, який забезпечує успішність цього процесу.

Єдиноначальність. У кожному бізнесі є тільки один керівник. Це не виключає кураторів проміжних вертикальних ланок. Але делегувати повноваження може тільки безпосередній начальник.

Безумовна відповідальність. Той, хто призначив завдання несе відповідальність і за кінцеве виконання задачі.

Очікувані результати. Конкретний кінцевий результат від роботи повинен бути сформульований вже на момент постановки завдання.

Рівні повноважень. Кожний співробітник повинен розуміти, що від нього вимагається і знати межі своїх повноважень.

Визначення прав і обов'язків. Учасники процесу повинні знати права і обов'язки не тільки для себе, а й для інших членів команди. Це необхідно для того, щоб під час форс-мажорів робітники знали, до кого можуть звернутись по допомогу.

Розподіл відповідальності. Обов'язки робітника не повинні виходити за межі його повноважень. Співробітник несе відповідальність тільки в рамках своїх обов'язків і не відповідає за інших учасників, якщо вони не є його безпосередніми підлеглими.
Як бути клієнтоорієнтованим: 5 моделей

Існує більше, ніж один спосіб бути клієнтоорієнтованим. Ось п’ять різних моделей, за допомогою яких компанії диференціюють себе в тому досвіді, який вони надають своїм клієнтам.

Інноваційна модель. Такі компанії хочуть, щоб клієнти відчували, що вони випереджають час. Найочевиднішим прикладом є Apple — її бізнес-модель базується на гучних запусках нових продуктів, і вона обіцяє своїм клієнтам продукти та послуги, які є новими, сміливими та відмінними від інших.

Модель, орієнтована на послідовність. Такі компанії фокусуються на наданні клієнтам надійного, передбачуваного досвіду. Ці клієнти хочуть отримувати ті продукти, послуги та досвід, які вони завжди отримували від взаємодії з компанією. І клієнти не мають відчувати хвилювання чи натхнення від цього досвіду — вони мають почуватися розслабленими та впевненими.

Модель розширення можливостей. Ця модель наголошує на тому, щоб клієнти відчували, що про них піклуються. Тому культура зміцнює дві ключові речі: надання лінійним працівникам широкого спектру знань про пропозиції компанії та забезпечення автономії працівників у вирішенні проблем клієнтів так, як вони вважають за потрібне. Наприклад, Ritz-Carlton дозволяє співробітнику витратити певну суму на вирішення проблеми гостя, не питаючи схвалення менеджера.

Модель близькості. Дозволяє клієнтам відчувати себе особливими. Компанії організовані так, щоб пристосовувати продукти та послуги до унікальних потреб клієнтів. Багато компаній із культурою, орієнтованою на близькість, створюють невеликі віддані команди співробітників, щоб клієнти завжди взаємодіяли з однією і тією ж командою, створюючи з часом більш глибокі взаємовідносини.

Цільова модель. Фокусується на поділі спільних цінностей, щоб клієнти відчували вплив і мотивацію, які виходять за рамки простої транзакції. Культура компанії характеризується глибокою гордістю за спадщину організації та надає перевагу емоціям, а не традиційним показникам ефективності. Наприклад, Patagonia підкреслює пристрасть до навколишнього середовища, навіть за рахунок прибутку.
Три кроки як зробити наради ефективнішими

Командні збори можуть і повинні йти на користь команді. Якщо ви збираєтеся щопонеділка, дивитеся один на одного, ділитеся завданнями на день/тиждень і йдете по своїх справах – щось йде не так. Є варіанти використовувати цей ресурс набагато ефективніше.

1. Визначте 3 конкретні цілі наради. Навчіться розподіляти цілі на кожну нараду по пріоритету. Серед списку, що вийшов, виділіть три найпріоритетніші цілі, які варто обговорити в першу чергу. Далі, якщо залишається час, рухайтеся за списком, обговорюючи менш важливі моменти. Наприкінці проставте завдання на день/тиждень/місяць, ґрунтуючись на обговоренні. Тепер, коли мета стала зрозумілішою, команда знає, хто і що має робити для її досягнення. Залишається лише розібрати завдання та встановити дедлайни.

2. Урізноманітніть мітинги. Є дві головні проблеми, чому ваші збори втрачають ефективність: зустрічі надто довгі і на зустрічах дуже багато учасників. Все це перетворюється для команди на рутину. Додайте різноманітність.

Якщо розумієте, що обговорення займе надто багато часу, поділіть мету мітингу на підтеми та розкидайте по різних зустрічах.

Запрошуйте на кожні збори максимум 5-10 осіб, щоб кожен працівник міг висловитись.

Об’єднуйте учасників нарад у пари або маленькі команди для обговорення однієї і тієї ж теми. Так ви отримаєте різні точки зору на вирішення одного завдання.

3. Залучайте всіх учасників до обговорення. Організатор зі свого боку має вжити конкретних дій, щоб учасникам було цікаво брати участь у мітингу. І його результат безпосередньо впливав на роботу кожної людини.

Правильно фінальте нараду. Вибудовуйте структуру мітингу так, щоб наприкінці кожен учасник чітко висловлював: які висновки зробив після обговорення, чим конкретно займатиметься задля досягнення мети, які ідеї виникли в результаті, у які терміни та з яким пріоритетом будуть реалізовані поставлені завдання.
4 причини використовувати маркетинг впливу

Цей спосіб просування відрізняється від класичних маркетингових інструментів, тому перед початком роботи варто знати про ключові переваги інфлюенс-маркетингу.

Спробуйте справді нативну рекламу. Формат має на меті максимально гармонійне вплетення рекомендації в контент медійної персони. Часто інфлюенсери навіть не рекламують продукт, а просто з’являються з ним у кадрі — і цього буває достатньо, щоб викликати в аудиторії живий інтерес.

Можна прицільно охопити вузьку цільову аудиторію. Якщо ви грамотно підійдете до вибору інфлюенсерів, зможете потрапити в ядро своєї ЦА. Інші методи просування, та ж таргетингова реклама, далеко не завжди дозволяє досягти такої точності, як інфлюенс-маркетинг.

Готуйтесь до живого трафіку. Ліди з акаунту блогера можна перевести на будь-який майданчик. Акаунт бренду в соцмережах, сайт компанії, сторінка товару на маркетплейсі — обмежень практично немає.

Отримуйте зворотний зв’язок. Інфлюенс-маркетинг дуже ефективний для отримання чесних відгуків. Після публікації реклами на сторінці медійної персони можна наочно оцінити реакцію аудиторії за лайками, коментарями, відгуками. Це надзвичайно цінний матеріал для аналітики.

За допомогою інфлюенс-маркетингу можна побудувати ціле бренд-ком’юніті та сформувати групу лояльних користувачів, які стоятимуть горою за ваш продукт. Це сучасний спосіб просування, який дозволяє компанії досягти чогось більшого, ніж просто продажі.
Як знайти ідеальну назву для бренду: все про неймінг

Унікальна назва бренду виділяє компанію серед конкурентів, робить її оригінальною та особливою. Також з назви користувач одразу розуміє, чим займається бренд, до якої галузі належить.

Розповідаємо, що таке неймінг і як знайти сильну назву.
5 лекцій TED, корисних для підприємців

Зібрали добірку коротких лекцій від експертів в різних сферах, що діляться досвідом у бізнесі та дають корисні поради з ведення власної справи.

Саймон Сінек «Як класні лідери надихають діяти». Спікер представляє просту, але потужну модель того, як лідери надихають діяти, починаючи із золотого кола, та відповідає на запитання, чому їм це вдається. Він наводить приклади компанії Apple, Мартіна Лютера Кінга та братів Райт.

Кнут Хаанаес «Дві причини, що ведуть компанії до краху та як їх уникнути». Бізнес-стратег ділиться думками про те, як знайти баланс між удосконаленням того, що ми вже знаємо, та дослідженням абсолютно нових ідей, і пояснює, як уникнути двох основних стратегічних пасток, що призводять до банкрутства.

Метт Мулленвіг «Чому працювати вдома корисно для бізнесу?». CEO Automatic та співзасновник Wordpress Метт Мулленвіг розповідає, чому віддалена робота може бути більш ефективної для компанії, ніж офісна. Він дає поради, як керувати колективами, де люди перебувають на відстані одне від одного.

«Як зробити важкий вибір» Рут Ченг. У лекції Рут розповідає про те, як приймати складні рішення та ділиться зі слухачами кроками, які допоможуть в цьому (базуються на принципах раціональної теорії прийняття рішень).

Паоло Кардіні «Забудьте про багатозадачність, спробуйте монозадачність». Дизайнер Паоло Кардіні ставить під сумнів ефективність багатозадачності, яку вважають правильним рішенням зокрема для підприємців. Він доводить, що, зосереджуючись на обмеженій кількості завдань, можна досягти більш якісного результату.
7 правил бізнесу засновника Dell Technologies

Майкл Делл створив свій бізнес в 19 років, маючи бюджет всього тисячу доларів у кишені. Сьогодні його компанія — технологічний гігант з багатомільярдною капіталізацією. Тому підготували декілька головних правил ведення бізнесу цього підприємця, які стануть корисними кожному.

Приймайте рішення, відштовхуючись від фактів. Виявляйте об’єктивність. Якщо факти ламають ваші шаблони — будьте готові змінити думку. Розривайте шаблони, якщо аналіз даних суперечить вашій позиції. Науковий підхід завжди працює у бізнесі.

Проявляйте цікавість. Ніколи не зупиняйтеся у навчанні та пізнанні чогось нового. Цікавість — гарна якість, якщо ви вмієте слухати, чути і не переходити особисті межі.

Будьте найдурнішою людиною у кімнаті. Якщо ви найрозумніший у кімнаті — міняйте кімнату. Це про оточення. Намагайтеся спілкуватися з людьми, які на голову вищі за вас у результатах. Це найкраще джерело мотивації та натхнення.

Будьте стійкими. Натиск, рішучість та наполегливість — необхідні якості для ведення бізнесу. Люди можуть роками йти до своїх цілей, але здатися за крок від досягнення. Ви ж не хочете опинитися серед них?

Збільшуйте ритм. Світ змінюється дуже динамічно. І швидкість зростає з кожним роком. Ви повинні бути на крок попереду, якщо хочете диктувати свої правила, а не грати за правилами конкурентів.

Втілюйте ідеї відразу. Навіть найгеніальніша ідея не принесе вам результату, якщо вона залишиться у блокноті. Намагайтеся втілити свої думки в життя якнайшвидше. Зробіть MVP, потім допиляйте ідею. Перфекціонізм тут — ваш ворог.

Любіть кризи. Кризи — це нові можливості. Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. І використовуйте цей період для швидкого прогресу. Навчіться бачити точки зростання там, де інші бачать ями.
Як заробляє NBA і чому 40 років назад це був безнадійний проєкт

Баскетбольні клуби США — одні з найдорожчих у світі, а зарплати гравців сягають сотні мільйонів. Як влаштована бізнес-модель головної клубної ліги та хто привів NBA до комерційного успіху?

Відповідь — за цим посиланням.
Комерційна пропозиція: поради для створення

Багато хто стикався з ситуацією, коли за порівняно однакових умов перевага надається одній пропозиції, тоді як іншу просто ігнорують. Ось декілька порад, які допоможуть покращити привабливість пропозиції.

Заощаджуйте час інших людей. Зазвичай люди, що отримують комерційні пропозиції, досить заклопотані і не мають часу вичитувати довгі тексти. Тому важливо візуально виділяти найбільш вагомі моменти. Це дозволить особі, що ухвалює рішення, одразу вхопити суть та заощадити час.

Персоналізуйте пропозицію. Нікому не цікаво читати шаблонну пропозицію. Перед надсиланням листа спробуйте зібрати якнайбільше інформації про компанію та її власника, що дозволить під час складання пропозиції врахувати індивідуальні особливості роботи. Пропонуйте те, що буде цікаво саме цьому отримувачу, тобто намагайтесь не продати власний товар, а саме допомогти людині.

Важливо, що всередині. Візуальне оформлення дуже важливе, але якщо пропозиція не цікава, то воно не допоможе. Навіть простий лист без картинок та яскравих вставок може привернути більше уваги, якщо він написаний цікаво.

Не очікуйте багато. Далеко не кожна пропозиція закінчується співпрацею. Багато листів потрапляють в спам, деякі губляться у потоці іншої кореспонденції. Часто особа, що ухвалює рішення, знаходить більш вигідну та привабливу пропозицію, тому чекати 100% результату не варто. Потрібно чітко усвідомлювати, що розсилка комерційних пропозицій — це лише один з методів просування послуг, тому не варто ігнорувати всі інші.
Філософія Toyota: 14 принципів управління бізнесом

Сьогодні компанія Toyota є одним з лідерів світового ринку автомобілів. Як їй це вдалося? Відповіді на це питання ми знайшли у книжці Джеффрі Лайкера «Філософія Toyota», яка розкриває 14 принципів менеджменту та бізнес-філософії компанії. Ось вони.

1. Ухвалюйте управлінські рішення на основі довгострокової філософії, навіть якщо для цього доведеться пожертвувати короткостроковими фінансовими цілями.

2. Створюйте процес у вигляді безперервного потоку, який винесе всі проблеми на поверхню.

3. Використовуйте систему "витягування", щоб уникнути перевиробництва.

4. Вирівнюйте робоче навантаження. Працюйте як черепаха, а не як заєць.

5. Створюйте культуру зупинки виробництва при виявленні проблем, щоб досягнути "якості з першого разу".

6. Стандартизовані завдання — основа безперервного вдосконалення і надання повноважень працівникам.

7. Застосовуйте візуальний контроль, щоб не залишати прихованих проблем.

8. Застосовуйте лише надійні та ретельно перевірені технології, якщо вони слугують вашим працівникам і процесам.

9. Виховуйте лідерів, які досконало знають свою справу, живуть філософією компанії і можуть навчити цьому інших.

10. Виховуйте виняткових працівників і творіть команди, які дотримуватимуться філософії вашої компанії.

11. Поважайте всіх своїх партнерів і постачальників — ставте їм складні завдання й допомагайте вдосконалюватися.

12. Для розуміння ситуації треба піти й побачити все на власні очі.

13. Ухвалюйте рішення неспішно
, спільно й ретельно обміркувавши всі варіанти, а втілюйте — швидко й негайно.

14. Станьте організацією, що постійно навчається завдяки наполегливому самоаналізу та безперервному вдосконаленню.
Гранти для бізнесу: можливість отримати до 4 000 євро

8 серпня стартувала нова хвиля грантів для мікробізнесу. Програма зможе профінансувати близько 750 мікропідприємств. Детальніше про програму та як можна отримати фінансування розповіли за цим посиланням.
Як підготуватися до ділових переговорів

Ведення переговорів — не азартна гра. Не варто покладатися на удачу, якщо ви хочете досягти своїх цілей. Підготовка грає в успіху переговорного процесу важливу роль, створює впевненість і дає перевагу. Тому приділіть увагу таким моментам.

Збір інформації. Потрібно дізнатися якомога більше про проблему та з'ясувати, яка інформація потрібна іншій стороні. Складіть список питань, яких ви торкатиметеся на переговорах. З такою підготовкою вам буде простіше спрямувати розмову у потрібне русло.

Вивчення співрозмовника. Важливо знати людей, з якими відбудуться переговори. Розуміння їх цілей та питань, які вони можуть порушити, сприятиме конструктивному діалогу. Чим більше інформації ви зберете, то простіше буде зрозуміти потреби опонента. Така робота значно підвищить шанси на успіх.

Постановка цілей. Вони можуть бути різними: укласти угоду, отримати фінансування, реструктуризувати кредит, підписати договір про партнерство. Не відступайте від мети, але визначте, де можна поступитися. Чіткість цілей абсолютно необхідна. Потрібно заздалегідь вирішити, скільки ви готові поступитися супернику та які ваші пріоритети. Усі аргументи та обґрунтування мають бути готові.

Увага до деталей. Щоб не відволікатися під час переговорів, заздалегідь подбайте про необхідні речі. Усі презентації мають бути готовими до швидкого показу, під рукою мають бути ручки, блокноти, вода. Якщо зустріч відбувається на вашій території, заздалегідь налаштуйте комфортну температуру. Не змушуйте учасників зустрічі потіти чи тремтіти від холоду — це навряд чи зіграє вам на руку.
2024/09/29 11:22:30
Back to Top
HTML Embed Code: