Telegram Web Link
ТОП-5 помилок у діджитал маркетингу

Глобальна діджиталізація вже давно вплинула і на бізнес. Сьогодні цифровий маркетинг став головним методом просування для більшості підприємців. Але для того, щоб він приносив результати, варто уникати цих помилок.

Відсутність стратегії. Маркетинг на одному натхненні — це шлях у нікуди. Тому стратегія — перше, з чого потрібно починати просування товару чи послуги. Особливо коли йдеться про складні продукти.

Неправильний розподіл бюджету. Розподіл бюджету в цифровому маркетингу не менш важливий, ніж загальна схема рекламної кампанії. Без чіткого планування коштів ви можете витратити великі суми, не отримавши бажаного результату, або застрягти у постійних припиненнях проекту через брак коштів.

Незнання цільової аудиторії. Розуміння своїх покупців, вивчення їхніх інтересів — одна з головних складових успішного цифрового маркетингу. І йдеться не лише про страхи, бажання чи болі споживачів, важливо вміти говорити їхньою мовою. Намагайтеся максимально детально описати портрет потенційного клієнта, щоб знати як з ним будувати відносини.

Пасивна позиція. Репутація будь-якого бренду складається з двох аспектів: комунікації з аудиторією за допомогою реклами та піару і прямої взаємодії зі споживачами через покупку товару/послуги. Важливо, щоб обидві складові гармонували між собою. Потрібно завжди бути на увазі у користувача. Не варто чекати на активні дії від клієнта після першої покупки.

Незнання трендів. Щоб залишатися на лідируючих позиціях, потрібно заздалегідь готуватися до змін та своєчасно впроваджувати інструменти у стратегію просування. Спираючись на майбутні тренди, можна правильно розподілити фінансові кошти та вкласти бюджет у майбутні інструменти, які дадуть результат.
6 головних помилок під час проведення переговорів

Іноді помилки в переговорах є банальними і впадають в око. Однак частіше вони невидимі: ми укладаємо дуже хорошу угоду, але не усвідомлюємо, що могли б укласти ще кращу, якби не піддалися поширеним пасткам.

Відсутність підготовки. Головна помилка. Ви можете думати, що ретельно підготувалися: у вас є тверда думка про те, що ви хочете отримати від угоди. Але цього далеко не достатньо. Вивчайте партнера чи клієнта, аналізуйте його потреби.

Потурання емоціям. Звичайно, наші емоції та емоції партнерів можуть надати цінну інформацію про те, як тривають переговори. Але сильні емоції можуть завадити нам приймати раціональні рішення. Наприклад, гнів може призвести до надмірно ризикованого вибору. Коли переговори розпалюються, спробуйте зробити перерву, щоб усі охолонули.

Нерозуміння мови партнерів. Найпростіше це зрозуміти на прикладі переговорів з інвесторами. Вони говорять мовою цифр. Натомість ви говорите про крутий продукт, який буде корисний суспільству і завоює народне кохання. Так не треба робити. Донесіть свої ідеї мовою інвестора — коли продукт завоює народне кохання, гроші потечуть рікою. Орієнтовний розмір прибутку має бути зазначений у бізнес-плані.

Відсутність гнучкості. Іноді під час розмови з'ясовується, що успішному укладенню угоди заважає незначна деталь, якою можна без проблем поступитися своєму опоненту.

Неетична поведінка. Вона може виявлятися у вигляді хибних обіцянок, маніпуляцій фактами. Така стратегія теоретично здатна допомогти короткостроковій перемозі, але це, швидше за все, призведе до провалу в довгостроковій співпраці. Збережіть свою репутацію, дотримуючись етичних та чесних методів.

Відсутність етики під час програшу. Навіть якщо ви зрозуміли, що переговори не увінчаються успіхом і настав час їх закінчити, не варто грубити або голосно грюкати дверима. Щобільше, якщо грубіянить вам, не варто підтримувати цю гру. Натомість краще ввічливо сказати, що ви не зможете співпрацювати й на цьому краще закінчити переговори.
Маркетингова стратегія в умовах кризи

У період кризи маркетингові стратегії потребують нових підходів. Можна виокремити шість основних рішень, які можуть допомогти компаніям успішно пережити цей період.

Розширення ринкових сегментів. Бізнесу необхідно активно шукати нові напрями як у власній галузі, так і в інших секторах, а також розглянути можливість припинення діяльності на слабких або неприбуткових ринках.

Концентрація уваги. Компанія має сконцентруватися на чомусь одному. У кризовий період не обов'язково мати широкий асортимент товарів/послуг або велику кількість клієнтів. Можна відмовитися від деяких аспектів діяльності, і для цього потрібно визначити перспективні ринки й активно вести діяльність на них. Також варто розподілити споживачів на малопривабливих (можливо, доцільно відмовитися від них або підвищити ціни) і привабливих, яким треба надавати додаткові послуги та знижки, щоб зберегти їхню лояльність.

Огляд асортименту. В умовах економічної кризи звуження асортименту може знизити витрати. Варто запровадити найбільш економічні товарні бренди, зберігаючи дорогі для кращих часів.

Коригування цін. Зміна вартості не обов'язково означає її зниження. Ціни можна підвищувати, але водночас впроваджувати додаткові пропозиції для певних категорій покупців.

Зміна політики збуту та каналів дистрибуції. Варто змінити умови співпраці з дистриб'юторами, знизити дилерські націнки, використовувати нові методи просування товарів і ефективніші способи продажів.

Коригування каналів просування. Треба переглянути платформи для просування з метою зниження витрат та їхньої раціоналізації. Варто проаналізувати канали, що використовувалися, і спробувати знайти нові.
7 технік для збільшення продажів компанії

Сучасні методи продажу повинні створювати умови, за яких людині приємно здійснити покупку і не шкода розлучитися з грішми. Ось декілька методів, як підняти продажі.

Працюйте з тими, хто вже у вас купував. За статистикою, залучити нового клієнта — в 5–10 разів дорожче, ніж продати продукт постійному. Причому останні найчастіше витрачають на 67% більше грошей.

Грайте на тригерах клієнта. Нагадайте про головні «болі» покупця, переконавши його в тому, що проблема не розв’яжеться сама собою. Для цього складіть список запитань, завдяки яким клієнт зрозуміє, що розібратися з нею буде набагато дешевше, ніж залишити ситуацію як є.

Використовуйте потенціал FOMO. FOMO — це стан, при якому люди бояться упустити щось важливе та цікаве. Побоювання, що хтось може отримати цінний досвід, а ви — ні. Намагайтеся показати клієнту, що другого шансу вигідно придбати продукт вже не буде.

Впроваджуйте якірний ефект. Дайте покупцеві можливість порівнювати ціни і немовби «чіплятися» за найвигідніший варіант. Візьміть продукт, який треба продати, припустимо, він коштує $270. До асортиментної матриці внесіть кілька аналогічних товарів — значно дорожчих та дешевших. Розставте продукти в магазині або на сайті так, щоб клієнт ішов від найдорожчого до найдешевшого.

Розкажіть історію. За даними досліджень, сторітелінг може збільшити конверсію на 30%. Розкажіть історію бренда у каналах комунікації. Знайдіть спосіб включити історії у розмови з клієнтами. Намагайтеся інтегрувати історію свого бренда в дизайн.

Замість сухих характеристик — вигоди від купівлі продукту. Ефективніше не просто перераховувати характеристики товару, а одразу конвертувати їх у вигоду.

Застосовуйте техніку крос-сейла. Це техніка, при якій покупцю пропонують супутні товари до основного. Крос-сейл допомагає збільшити продаж, а також продавати разом з популярними товарами та послугами ті, що мають нижчий попит.
Стратегічне планування: 5 сил Портера

Аналіз п’яти сил Портера (на честь професора Гарвардської школи бізнесу Майкла Портера) — це корисний інструмент стратегічного планування як для бізнес-планування, так і для ринкового планування, особливо якщо мова йде про розуміння рівня конкурентоспроможності бізнесу в певній галузі.

Цей метод допоможе критично оцінити свою бізнес-ідею перед запуском. Він оцінює п’ять конкурентних сил, які формують вашу галузь.

Конкуренція в галузі. Яка загальна кількість конкурентів та еквівалентних продуктів і послуг, які вони пропонують.

Потенціал нових учасників ринку. Чим менше часу та грошей потрібно конкуренту, щоб вийти на ринок та стати ефективним, тим слабші позиції вашого бізнесу.

Сила постачальників. Прорахуйте кількість ключових для вас постачальників, наскільки унікальні їхні ресурси та скільки коштуватиме компанії перехід до іншого дистриб’ютора.

Сила клієнтів. Чим більше покупців має бренд, тим менший вплив на ціну та продукт має кожен з них. Якщо у вас невелика клієнтська база, то споживачі мають більше шансів знизити вартість товару.

Загроза заміни. Це товари або послуги, які можна використовувати замість продукту бренду. Компанії, пропозицію яких важко замінити, можуть ставити вищі ціни та фіксувати вигідні для себе умови.

Оцінивши ці фактори, ви зможете визначити привабливість та прибутковість галузі.
ТОП-5 бізнес-книг від Андрія Федоріва

Один з найуспішніших маркетологів України Андрій Федорів поділився добіркою книг, які здалися йому цікавими та корисними.

«Майстри масштабування. Неочевидні істини від найуспішніших підприємців світу» Рід Гоффман, Джун Коен, Дерон Тріфф. Книга про головні етапи й бар’єри, які проходить засновник стартапу перед тим, як його побудувати й масштабувати.

«The Almanack of Naval Ravikant: A Guide to Wealth and Happiness» Ерік Йоргенсон. Книга про філософію індо-американського підприємця та інвестора із Кремнієвої долини Навала Равіканта. Зокрема про те, як підприємці потрапляють у пастку, коли їхній рівень життя починає обгоняти їхній рівень доходів.

«The Mom Test: How to talk to customers & learn if your business is a good idea when everyone is lying to you» Роб Фітцпатрік. Це практична і стартаперська книжка про дослідження та закоханість у власні ідеї.

«Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок шкідливих» Джеймс Клір. Книжка про дизайн звичок. Автор пояснює, як допомагає досягнути мети, дизайн своїх звичок, імплементації та інтеграції нових у вже наявні.

«The Infinite Game: How Great Businesses Achieve Long-lasting Success» Саймон Сінек. Автор пише, що слід шукати види діяльності, побудовані не на конкуренції, де один виграв, а інший програв, а такі, що взагалі не передбачають тих, хто програв.
6 лайфхаків у комунікаціях бренду з аудиторією

Комунікація — це будь-який прояв бренду у будь-якій сфері. Бренд передає меседжі у світ усіма доступними для нього засобами: текстом, звуком, ароматом, вивіскою, кольорами, тактильними предметами, поведінкою. Про які "фішки" варто пам'ятати будь-якому бренду?

Історії замість продажів. Комунікації великих брендів уже давно налаштовані не лише на розповідь про продукт, а й на трансляцію власних цінностей. TEDx продає не квитки, а ідеї. Nike − не спортивну форму, а втілення мрій. Сторітелінг став обов’язковою складовою будь-якої кампанії.

Корисний контент. Контент має нести цінність: бути корисним, цікавим, пізнавальним для клієнта. Клініки закликають берегти здоров’я і дають ґрунтовні поради, а фітнес-центри завантажують у стрічку повноцінні плани тренувань.

Незвичайні форми для контенту. Фотографії на бордах, статті в журналах і пости у соцмережах — теж канали комунікації, але перемагає той, хто вигадає найнезвичніший формат для контенту. Наприклад, жовті рюкзаки Glovo, що самі собою розповсюджуються містом, свого часу принесли компанії неймовірну популярність.

Соціальна складова комунікацій. Несерйозно кидатися порожніми закликами про покупку певного товару у світі, де щодня відбувається щось важливе. Інфопривід спрацює краще, якщо буде підкріплений соціальною складовою.

Не робити зайвих рухів. Не кожному бренду обов’язково потрібні всі канали комунікації. Перед тим, як взятися за стратегію для чергового каналу, варто зрозуміти, чи дійсно він підходить вашому бренду. Відповідь «у всіх є, і нам потрібно» не приймається. Якщо всі кинулися в TikTok, це не означає, що ваш бренд буде там органічно виглядати.

Усе до дрібниць. Продумана комунікація — це диявол у деталях. Це коли після зустрічі з брендом, навіть випадкової, лишається приємний післясмак.
Сторітелінг: для чого він потрібен бізнесу

Сторітелінг як інструмент маркетингу використовувався давно, але активне поширення набув у останні пару років. Цей прийом гармонійно вписався у сучасні тенденції бізнесу: щирість, емпатія, спілкування. Які цілі можуть вирішувати компанії використовуючи сторітелінг?

Розповісти про свої цінності. Якщо бренд зробить слоган зі словами «ми дбаємо про клієнтів, ми цінуємо свободу» — це може бути сприйняте як кліше. Передавши цей сенс за допомогою цікавої історії з зворушливими деталями можна досягти зовсім іншого результату.

Продати товар чи послугу. Сторітелінг у маркетингу часто використовується для продаючих та рекламних постів. Прийом кардинально відрізняється від класичних закликів, що вже набили оскому, привертає увагу і викликає довіру.

Продемонструвати вирішення проблеми. Будь-яке оповідання має структуру і наочно показує, як герой проходить через різні сюжетні етапи. Ваш клієнт може дізнатися у ньому свої болі, проблеми, мрії, бажання. Можливість створити чітку асоціацію із собою робить інструмент відмінною складовою практично будь-якого етапу процесу продажів.

Підвищити лояльність бренду. Знайомство з внутрішньою кухнею компанії, співробітниками, амбіціями та планами компанії — це невід’ємна частина сучасної маркетингової стратегії, мета якої — створити у клієнта симпатію до бренду. Сторітелінг як ніхто інший створений для цієї ролі.

Просунути власний бренд. Неможливо заслужити довіру аудиторії, не розповівши їй про себе. А навіщо робити це банально та нудно, якщо можна використовувати сторітелінг?

Завдань у сторітелінгу може бути безліч. Головне — правильно сформулювати мету, ретельно підготуватися і створити захоплюючу історію.
9 правил для побудови ефективного відділу продажів

Не важливо, що продається — товар чи послуга, — їх завжди можна продавати більш ефективно. Ось декілька моментів, на які варто звернути увагу при побудові відділу продажів.

Професійний відбір. Сформулюйте особистий список якостей і вимог, а також спосіб перевірки знань та навичок кандидатів. Чітке формулювання запиту підвищує шанси знайти потрібних робітників.

Адекватні очікування. Не варто розраховувати на миттєвий результат. Нездійсненні нормативи й часові рамки — головні причини плинності кадрів.

Правильне навчання. Менеджер повинен чітко знати, що йому робити. У цьому допоможе докладний скрипт, шаблон звітних документів, пам'ятка по роботі з клієнтами.

Розподіл ролей та обов'язків. Відділ покаже кращі результати, якщо кожен менеджер працюватиме зі своєю базою. Слід пам'ятати, що клієнти — теж люди, й багатьом з них комфортніше співпрацювати з тими, кого вони вже знають.

Планування. Дайте співробітникам чіткі нормативи. Щоб встановити їх, краще орієнтуватися на середньостатистичного менеджера.

Мотивація та заохочення. Орієнтуйтеся на план. В активних продажах робіть акцент на вхідний потік, в пасивних — на конверсію.

Індивідуальна робота. Розробляйте скрипт і прогнозуйте результат під конкретного менеджера, з урахуванням особливостей його характеру, професійної підготовки та практичних навичок.

Командна атмосфера. Створіть комфортні умови для праці. Підвищуйте моральний дух колективу, впроваджуючи ігрові змагальні практики та спільний відпочинок.

Впровадження CRM. Завдяки цьому компанія може автоматизувати процеси та взяти під контроль канали комунікації, оптимізувати роботу менеджерів і підняти ефективність відділу.
Як виявляти тренди у своїй галузі

У сучасному швидкоплинному бізнес-ландшафті для успішного лідера важливо бути хоча б на крок попереду. Одним із ключових факторів у досягненні цього є виявлення трендів у вашій галузі ще до того, як вони стануть мейнстрімом. Як це робити?

Поверніться до витоків вашого бізнесу. Заплануйте час у своєму календарі та вирвіться зі своєї круговерті. Вийдіть з офісу або взагалі залиште його і дозвольте своїм думкам блукати, як колись, коли ви були ще в режимі стартапу.

Будьте допитливими. Налаштуйте сповіщення Google для термінів і фраз, які вас цікавлять. Відвідуйте нетворкінгові заходи у вашій галузі і не цурайтеся розпитувати колег.

Створіть дослідницьку та аналітичну групу. Створіть спеціальний напрям досліджень та аналізу, щоб відстежувати тренди у відповідних галузях. Рано чи пізно кожен дізнається про останні тренди, що відбуваються навколо нього. Однак ніхто не буде діяти і не розробить план, щоб залишатися на вершині майбутніх трендів, якщо не буде створена спеціальна команда, завданням якої є планування майбутніх дій.

Використовуйте цифрові інструменти. Лідери повинні бути поінформованими та відкритими до нових ідей, використовуючи цифрові інструменти, такі як аналітика соціальних мереж, дослідження ринку, аналіз даних та галузеві звіти для відстеження трендів.

Отримуйте зворотний зв’язок від клієнтів. Прислухайтеся до своїх клієнтів, адже саме завдяки їм існують тренди. Якщо вони скаржаться на якусь функцію, змініть її. Якщо вони просять функцію, додайте її. Ваші клієнти багато знають, тому слухайте їх і реагуйте.

Слухайте та співпрацюйте з молодими талантами. Більшість лідерів мають труднощі з тим, щоб залишатися попереду, оскільки не завжди легко прийняти зміни та адаптуватися до них. Не бійтеся отримувати зворотний зв’язок від молодих талантів, співпрацюйте зі своєю командою і, найголовніше, тримайте свій розум відкритим.
2024/09/29 13:21:26
Back to Top
HTML Embed Code: