Telegram Web Link
5 речей, про які варто пам'ятати під час аутсорсингу

Аутсорсинг — це круто і необхідно. Він допомагає звільнити час для більш важливих і корисних завдань. Проте, щоб безболісно делегувати роботу, потрібно пам'ятати про труднощі, які можуть виникнути на шляху.

Безпека. Уважно перевіряйте, кому готові передати завдання. Читайте відгуки про людей чи компанії, по можливості спілкуйтеся з їхніми попередніми роботодавцями. Будьте впевнені в їхній чесності та порядності.

Чіткі інструкції. Люди, готові взяти завдання, не переймаються вашою корпоративною культурою. І не зроблять це, як би ви не намагалися. Тому важливо разом із завданням передавати чіткі інструкції для її виконання та конкретний KPI.

Зникнення. Особливо актуально для дистанційних працівників. Людина у прямому значенні слова може зникнути. Просто перестати виходити на зв’язок, відповідати на ваші повідомлення. Або взагалі додати вас до чорного списку без ​​причин. Це ще одна причина, чому потрібно ретельно перевіряти виконавця перед наймом.

Відповідальність та очікування. Не поспішайте передавати обраній людині велику пачку завдань. Перевіряйте її компетенції, сумлінність та відповідальність поступово.

Різниця в часі та менталітеті. Це є актуальним, якщо ви працюєте з людьми із-за кордону. Іноді з іноземними співробітниками складно порозумітися. А різниця у часових поясах скорочує робочий час.

Рішення всім цих труднощів одне — спілкування. Говоріть із людьми. Спілкуйтеся до найму, у процесі роботи та після неї. Чим більше деталей ви обговорюєте, тим більша ймовірність, що робота буде зроблена якісно.
Як досягти високих результатів: 7 практичних порад від Білла Гейтса

Засновник Microsoft тривалий час очолював рейтинг Forbes. Це людина, яка по-справжньому любить свою справу і не бачить меж у результатах. Ось практичні рекомендації щодо досягнення успіху від Білла Гейтса.

Заводьте нові партнерства, а не просто знайомства. Нові знайомства абсолютно марні. Який сенс з того, що у вашій книзі контактів з’явився новий пункт? Вибудовуйте стосунки з новими людьми. Тоді кількість контактів не матиме жодної ролі. Головне — їхня якість.

Займайтеся справою, тільки якщо вона насправді улюблена. Ви відчуваєте пристрасть до того, чим займаєтесь? Щоб досягти реально великих результатів у бізнесі, вам потрібно його по-справжньому любити. Ви маєте жити своєю справою. Тоді результат прийде сам.

Розвивайте управлінські навички з раннього віку. Чим раніше ви почнете, тим швидше ви станете хорошим менеджером. Кожен бізнесмен — менеджер. Навіть якщо CEO виконує 90% управлінських завдань, підприємцю все одно необхідно мати ці навички. Щонайменше, директором також треба керувати.

Не смійтеся з заучок, увійдіть до їхніх лав. Зробіть освіту своєю звичкою. І намагайтеся навчатися щодня. Це принесе плоди набагато раніше, ніж вам здається.

Будьте готові до несправедливості. Світ не ділиться на добро та зло. Просто прийміть факт, що світ несправедливий. І намагайтеся вести справи так, щоб на справедливість взагалі не доводилося розраховувати. Будьте автономні.

Не будуйте ілюзій, що великі гроші прийдуть дуже швидко. Зростання має бути планомірним. Погоня за великим результатом та завищені очікування можуть призвести до великого розчарування.

Не зациклюйтеся на провалах. Будь-які невдачі залишайте у минулому, як тільки вони трапилися. Єдине, заради чого варто повернутись до них — аналіз помилок.
5 книг про емоційний інтелект для бізнесу

Як перетворити власні емоції на рушій та додатковий ресурс для команди? Тримайте добірку книг, які розповідають все про емоції, їхню взаємодію з мозком, значення EQ у бізнесі.

«Емоційний інтелект лідера» Денiел Гоулман, Енні Маккі, Річард Бояцис. Ця книга змінить ваше уявлення про лідерство. Бо сучасне лідерство — це вміння надихати, мотивувати, направляти. Без розвиненого емоційного інтелекту це неможливо.

«Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності» Ліз Фосслін, Моллі Вест Даффі. Емоції — рушійна сила, з якою варто рахуватися. Ліз і Моллі на прикладах показують, що емоції працюють на нашу користь, потрібно лише навчитися їх розрізняти. Настільна книга для всіх, хто працює з командами та потерпає від надмірного навантаження.

«Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті» Валерія Козлова. Авторка не лише розповідає про свою методику, а й додає багато практичних завдань. До книги також увійшли кейси, які автор збирала під час роботи з власними клієнтами.

«Емпатія в бізнесі: цінність співпереживання як двигун успіху» Марія Росс. Авторка показує на прикладах, як корпоративна емпатія впливає на бренд та посилює його, що потрібно зробити, аби ваша компанія була такою, що проявляє емпатію.

«Емоційний інтелект у переговорах» Роджер Фішер, Деніель Шапіро. Фахівці з переговорів створили книгу, яка описує, як саме використовувати емоції в переговорному процесі.
Навіщо бізнесу потрібний SWOT

Мабуть кожний підприємець чув про цей метод, але далеко не всі розуміють його реальну силу і необхідність.

Матриця SWOT або SWOT-аналіз — це інструмент стратегічного планування, який допомагає компанії оцінити свої слабкі та сильні сторони, потенційні можливості, а також загрози, пов’язані з роботою, конкуренцією і плануванням проєкту. У чому SWOT конкретно допомагає бізнесу?

Ефективне використання ресурсів. Оскільки кожна компанія має обмежений запас ресурсів, дуже важливо вміти ними правильно управляти. Зробити це можна шляхом оцінювання сильних сторін. Так ви розподілите ресурси таким чином, щоб це призвело до максимального зростання та прибутковості.

Поліпшення бізнес-операцій. Аналіз слабких сторін компанії допомагає критично подивитися на існуючі проблеми чи слабкі місця у роботі компанії. Саме завдяки цьому процесу ви можете запобігти стратегічним помилкам і постійно вдосконалюватися, а також знаходити нові можливості та способи просування свого бізнес-проєкту.

Робота із ризиками. Ви можете зіткнутися з різними загрозами, як від прямих конкурентів, так і тих, що йдуть ззовні (наприклад, зміни маркетингового середовища чи нормативно-правової бази). Але SWOT-аналіз допоможе вам підготувати компанію до будь-яких викликів, з якими їй доведеться зіткнутися.

Побудова конкурентної стратегії. SWOT-матриця може допомогти вам проаналізувати не лише свою компанію, а й компанію конкурента. Таким чином ви знайдете його слабкі місця та зможете використовувати їх у своїх цілях.
4 помилки в маркетингу, яких варто уникати

Іноді підприємцям здається, що маркетинг це просто. Але це не так. Щоб не зливати черговий рекламний бюджет, не допускайте цих помилок.

Відсутність уявлення про ідеального споживача. Багато маркетологів та підприємців бачать світ винятково з точки зору продукту. Вони знають свій продукт до найдрібніших деталей, але лише частково уявляють, кому насправді він може знадобитися.

Повна відсутність уваги до ідеального споживача. Навіть коли дійсно є уявлення про ідеального клієнта, часто приділяється дуже мало часу, щоб реально вислухати такого споживача. Не дивно, що зрештою маркетингове послання компанії нічого не означає для людей, які, як передбачалося, мали би купувати продукт.

Нездатність сформулювати помітну конкурентну пропозицію. Навіть коли маркетологи компанії розуміють потреби покупців свого клієнта, їм часто надзвичайно важко сформулювати конкурентну пропозицію, яка б мала сенс і для клієнта, і для кінцевого споживача. Для цього необхідно розуміти структуру бізнесу в межах всього ланцюжка постачання.

Нездатність вкласти конкурентну пропозицію у 25 слів. Часто пропозиція виглядає затягнутою, у ній забагато абстракцій, бізнес-пустослів’я й жаргонізмів. Написати чіткий комерційний текст — це рідкісне вміння, про що свідчить безліч жахливих рекламних текстів, з якими ми постійно стикаємося.
5 принципів побудови сильної команди

Сильних результатів можна досягти, якщо є злагодженість, творчість та командна робота. Як цього досягти? Дотримуйтесь цих принципів.

1. Сильна команда складається із сильних гравців. Коли ми беремо в сильний колектив слабкого співробітника, всі колеги починають від цього страждати. Якщо розробник сайту не написав функціонал кнопки на сайті — клієнт не потрапив у воронку компанії, відділ маркетингу не зміг передати його продавцям. Через це не відбувся продаж продукту і компанія не отримала дохід.

2. У команди завжди є мета. Щоб група людей діяла як команда, вона має знати мету. Заради чого вся ця гра? У спорті це просто. Наприклад, потрібно забити більше м'ячів у ворота супротивника, щоб виграти матч. У бізнесі цілі різноманітніші, але команда завжди повинна їх знати.

3. Кожен гравець знає свою роль. Кожен співробітник повинен знати свою сферу відповідальності, а також ті функції, які закривають його колеги. Тільки в цьому випадку можна взаємодіяти.

4. Писані та неписані правила. Це кодекс, який визначає, що допустимо в команді, а що — ні, які у нас стосунки, взаємодія один з одним і таке інше. Не думайте, що команда створить його сама собою. Це має зробити сильний лідер. Звичайно, деякі не люблять інструкції, регламенти та документи. Але без основних принципів, зафіксованих на папері, створити команду неможливо.

5. Команда не може працювати без капітана. У команди має бути керівник. Має бути людина, відповідальна за постановку цілей, розподіл ролей, показники продуктивності. І все це робота керівника. На чолі успішної команди завжди стоїть усвідомлений та компетентний керівник, який знає, що робить.
6 бізнес-порад від Девіда Рокфеллера

Банкір, мільярдер і представник однієї з найвпливовіших ділових династій світу поділився своїми правилами бізнесу, заснованими на величезному досвіді його та його сім'ї.

Створюйте щось довгострокове. Радість підприємництва — у створенні чогось постійного, довготривалого та цінного для оточуючих.

Заробляючи гроші, заводьте друзів. Його з діловими партнерами пов'язувала міцна дружба. Їм було весело, незважаючи на довгі години напруженої роботи.

Один бос завжди краще двох. Угоди про спільне керівництво рідко дають добрий результат, оскільки вони є незручним компромісом.

Прибуток важливий. Прибуток створює робочі місця, збільшує добробут і наділяє людей такими можливостями, на які не здатна жодна соціальна чи економічна система.

Не сидіть в офісі. Рокфеллер відвідав клієнтів банку в 42 з 50 штатів… з'їв приблизно 10 000 ділових обідів (а якщо рахувати нью-йоркські, і того більше) і взяв участь у тисячах зустрічей із користувачами їх сервісу та партнерами.

Не бійтеся вести бізнес із друзями. Найуспішніші ділові зв'язки ґрунтуються на довірі, взаєморозумінні та відданості — тих самих якостях, без яких неможлива близька дружба.
5 правил бізнесу від Бернара Арно

Завдяки сплаву французького і американського бізнесового досвіду Бернару Арно вдалось побудувати найбільшу модну імперію у світі. Основу своєї бізнес-імперії Арно збудував ще у часи, коли інтернет не був глобальним фактором. Але його досвід актуальний і в цифрову епоху.

1. Конкурентам не можна давати поблажок. Що більшим стає ваш бізнес, то більша загроза з боку конкурентів, що не хочуть віддавати свою частку ринку. Скористайтесь їх вразливостями і поглинайте їхні компанії.

2. Розширюйте свою компанію з чітким баченням мети. При покупці кожного бренду, що нині входить до сім’ї LMHV, Арно детально продумував ідеї щодо його покращення та нішу, яку він може зайняти.

3. Давайте своїм співробітникам свободу дій, але разом із нею і чітку мету. Якщо люди не досягають потрібних результатів, варто їх замінити.

4. Не змішуйте бізнес та особисте життя. Незважаючи на активну діяльність у бізнесовій сфері, сім’я Арно є його «безпечною гаванню», де він може відновити сили.

5. Інвестуйте статки в суспільство, у якому живете. Будучи меценатом, Бернар Арно допомагає не лише іншим людям, а й собі. Його бренди зміцнюють свою позитивну репутацію і знаходять нові таланти зі свіжими ідеями.
Як керівнику навчитися керувати увагою

Найдорожчий ресурс лідера — це зосереджена увага. Коли спрямовуємо увагу на конкретне завдання, то з мінімальними витратами часу досягаємо максимального ефекту. Ключ до концентрації уваги лежить у галузі управління емоціями.

Зміцнюйте здатність до уваги. Медитація, відпочинок на природі, регулярні заняття спортом і гарний сон зміцнюють увагу, допомагають позбутися відволікаючих факторів і керувати емоціями ефективно.

Перекрийте можливості «витоку» уваги. Увага ефемерна, наша здатність зосередитись дуже обмежена. Відволікаючі фактори можуть підірвати найефективніше керівництво, тому слід уникати будь-яких «витоків» уваги. Вимкніть телефони та все, що відволікає увагу своїми звуковими або світловими сигналами під час важливої ​​роботи.

Уникайте багатозадачності. Складна робота вимагає повної зосередженості. У дуже важливих справах багатозадачність призводить до неефективності.

Зробіть перерву. Продуктивний управлінець розуміє, що найефективніший шлях до продуктивності лежить через неробство. Відпочинок дасть мозку можливість перезавантажитися й подивитися на робочі проблеми під іншим кутом. Дуже корисною для мозку буде перерва на прогулянку, фізичні вправи чи медитацію.

Не надто напружуйтеся. Стрес — це ворог концентрації. Якщо не виходить його уникнути, потрібно давати собі можливість відновити внутрішні ресурси. Дослідження виявили, що найуспішніша стратегія для збереження концентрації — трохи попрацювати, а потім зробити коротку перерву.
5 якостей, які необхідні підприємцю, щоб впоратись із кризами в бізнесі

Сучасний бізнес змінюється з неймовірною швидкістю. А з ним змінюються і вимоги до підприємців. Якими ж якостями сьогодні має володіти бізнесмен, щоб вести бізнес під час кризи?

1. Адаптивність. Пандемія та війна вже довели, що це основа, яка допоможе підприємцю під час кризових ситуацій. В сучасному бізнесі без цієї якості нема чого робити.

2. Відчуття тенденцій ринку. Треба бути чесним із собою та навчитись максимально швидко реагувати на зміни тенденцій. Важливо вміти визнавати, що якісь ідеї можуть почекати, а нагальнішим потребам (речам, на які є попит просто зараз), необхідно давати зелене світло максимально оперативно.

3. Комунікабельність. Щоб краще розуміти ринок, необхідно знати інших підприємців, які з вами в одній ніші. Нетворкінг завжди був важливим процесом, спрямованим на залучення людей до вирішення тих чи інших завдань. Він дозволяє розширювати горизонт бачення ринку та його тенденцій, а також обмінюватись ідеями та досвідом з іншими підприємцями.

4. Рішучість і сміливість. У наші часи підприємець не може дозволити собі довго вагатись. Здатність швидко зважувати всі шанси та приймати рішення є важливою рушійною силою для підприємницької діяльності. Зволікання та довгі роздуми можуть стати причиною втрати прибутку, зупинки розвитку та в майбутньому призвести до стагнації бізнесу. Щойно з’являється нове, потенційно ефективне рішення — потрібно його випробовувати. Необхідно тестувати нові підходи, бізнес-моделі, продукти та будь-які інші формати, які можуть покращити ваші бізнес-процеси.

5. Віра в себе. Це те, що мотивує будь-яку людину на нові звершення та досягнення. А без цього годі й сподіватися на успіх.
2024/09/29 19:35:16
Back to Top
HTML Embed Code: