Telegram Web Link
Як будувати бізнес на філософії кайдзен

Само слово складається з японських слів кaй (зміна) і дзен (добре, на краще) і фокусується на безперервному удосконаленні процесів. Сьогодні згідно з філософією кайдзен працюють Toyota Motor Corporation, Siemens, Mitsubishi Electric, Continental, Bosch і тисячі інших бізнесів у понад 60 країнах. Сама система базується на п'яти основних принципах.

Голос клієнта. Його потрібно чути і прагнути задовольнити. Адже, як відомо, один задоволений приводить лише одного нового клієнта із собою, а ось один незадоволений забирає із собою близько ста.

Створення цінності для клієнта. Логістика, виробництво, кухня, працівники – все це не важливо для клієнта, його цікавить тільки кінцевий продукт. Отже, лише 10% від загальної роботи створюють для клієнта цінність.

Гемба – це місце, де створюється цінність або виробляється продукт. Наприклад, будівельний майданчик або місце взаємодії з клієнтом. Всі керівники та менеджери повинні бути там, щоб розв'язувати проблеми (віддалена робота не вітається).

Залученість співробітників. Домогтися її допомагає філософія єдиної команди, де немає штрафів і покарань і де всі підтягуються під єдиний рівень. Завдяки цьому кайдзен розв'язує не тільки економічні, а й соціальні питання на підприємстві.

Принцип PDCA – Plan/Dо/Check/Act (планування/дія/перевірка/коригування). Ці дії повинні бути циклічні.

Є три основні чинники, які глобально впливають на успіх впровадження кайдзен в бізнес:
- кайдзен має бути всюди: на кухні, на виробництві, в офісі;
- в процес впровадження втягуються абсолютно всі співробітники;
- система не знає зупинки: якщо ти прийшов у кайдзен – це назавжди.
3 правила мозкового штурму

Метод мозкового штурму — це оперативний метод вирішення проблеми на основі стимулювання творчої активності, при якому учасникам обговорення пропонують висловлювати якомога більшу кількість варіантів рішення, в тому числі найбільш фантастичних. Мета мозкового штурму — отримати багато ідей, не оцінюючи можливість їх реалізації. Для того, щоб цей процес був ефективним, потрібно дотримуватися деяких правил.

1. Необхідно висловлювати якомога більше ідей, не обмежуючи свою творчість. Це можуть бути будь-які незвичайні і безглузді на перший погляд ідеї. Також важлива швидкість, з якою ідеї висловлюються. За кожну висловлену ідею нагороджуйте учасника символічним призом.

2. Забороняється оцінювати і знецінювати ідеї. Це правило необхідно тому, що негативна оцінка будь-якої ідеї зупиняє творчість. Ідея «здорової критики» недоречна в творчості. Тому перед проведенням мозкового штурму домовтеся з учасниками, що той, хто висловить будь-яку оцінку або знецінить будь-яку ідею, сплачує штраф.

3. Мозковим штурмом необхідно керувати. Після того, як ви пояснили, в чому полягає проблема, дайте команді час, щоб всі задали уточнюючі питання, постарайтеся відповісти на ці питання якомога точніше. Поясніть, що кожен, хто хоче висловитися, повинен підняти руку, і ви дасте йому слово. Якщо учасники будуть перебивати один одного, це створить хаос. Надавайте слово по черзі. Вам потрібно перетворити цю дію в гру. Якщо вам це вдається, ви побачите прояв ентузіазму, азарту і почуєте безліч прекрасних ідей. Після мозкового штурму необхідно зафіксувати всі озвучені ідеї.
3 кроки для систематизації відділу продажів

Системність у відділі продажів – це продуманість, регламентованість і контроль над організацією роботи комерційного підрозділу вашої компанії. Ось 3 кроки, які допоможуть вам систематизувати ваш відділ продажів.

Крок перший: визначте модель продажів. Позначте, з яких стадій складаються продажі у вашій компанії і хто буде відповідати за реалізацію кожної стадії. З огляду на те, скільки людей всередині вашої компанії ведуть операцію на стадіях, визначається модель продажів: одно-, дво-, трирівнева.

Крок другий: пропишіть воронку продажів. Воронка продажів – це шлях клієнта в межах співпраці з вашою компанією. В ідеалі це навіть має бути не типова «воронка», яка звужується, а пряма «труба», у якій ніхто з клієнтів не відсівається, а всі впевнено йдуть до потрібної мети, проходячи етап за етапом. Що головне в цій воронці-трубі? – Що по ній клієнт йде не сам, а його веде ваш менеджер. Або кілька менеджерів, залежно від вашої моделі продажів. Аби воронка продажів була ефективною, вона повинна бути сформульована у вигляді закінчених, здійснених етапів. І при цьому кожний наступний етап має залежати від менеджера, а не від клієнта.

Крок третій: будуйте систему навколо воронки продажів. Прописавши всі етапи воронки введіть їх у свою CRМ-систему. Кожному етапу надайте свій статус у CRM-системі – і отримаєте ідеальний інструмент, основу основ для систематизації вашого відділу продажів. Збудувавши правильну воронку продажів, ви закладаєте фундамент для систематизації усього комерційного департаменту.
ТОП-5 книг про вплив соцмереж на бізнес

«Мільйон підписників» Брендан Кейн
В Instagram продається все: від манікюру до автомобілів, котеджів та франшиз. І саме ця соцмережа стала майданчиком для найуспішніших інтернет—магазинів. Цінність книги в тому, що автор описує свій власний досвід розкрутки акаунту – вже за місяць у нього було вже більше мільйона підписників зі ста країн.

«Посібник The Financial Times зі стратегії для соціальних медіа» Мартін Томас
Автор написав посібник на основі інтерв’ю з теоретиками та практиками просування в соцмережах та більше ніж 12-річного досвіду семінарів та лекцій по соцмережам, а також підкріпив свій досвід статтями з Financial Times. Акцент – на бізнес-стратегії для соцмереж та відповідях на популярні запитання.

«Феномен культури Кардаш’ян. Як знаменитості змінили життя у ХХІ столітті» Елліс Кешмор
Феномен Кім Кардаш’ян давно вивчають журналісти. Головне запитання, яке мучить всіх: як не принцеса, не голівудська акторка стала кумиром мільйонів. Секрет простий: блог в Instagram. Зараз у Кім більше 30 мільйонів підписників. Корпорації оцінили Кім як найшвидший спосіб доставки інформації про свій товар до аудиторії.

«Без фільтрів. Інсайдерська історія Instagram» Сара Фрієр
Журналістка Сара Фрієр описує історію створення та еволюції Instagram. Вона показує як Instagram забезпечив вибуховий ріст цілим галузям економіки, як-от туризму та продажам модної косметики та одягу або тостам з авокадо в кафе.

«Zкономіка. Як покоління Z zмінює майбутнє біzнесу» Джейсон Дорсі, Деніс Вілла
Покоління Z радикально міняє усталені бізнес-правила. Компанії, які швидко зрозуміють особливості покоління Z, будуть рулити наступні 20 років. Залишилася дрібниця: вивчити інструкцію з перебудови компанії та адаптувати продукти, маркетинг та канали збуту під нове покоління.
6 етапів систематизації бізнес-процесів

Бізнес починається з ідеї, а продовжується і тримається на щоденній роботі й докладанні зусиль. Проте для полегшення цих зусиль експерти радять систематизувати процеси в компанії.

Етап 1. Ідентифікація. Припустимо, у вас є описані процеси, але регулярно з’являються запити або ідеї доописати певні процеси чи додати нові. На цьому етапі варто перевірити, чи є цей процес у моделі процесів; якщо немає – визначити, що потрібно: розбудова нового процесу чи деталізація наявного; класифікувати процес; визначити ключових стейкхолдерів і оцінити доцільність опису та ступінь деталізації.

Етап 2. Визначення ключових атрибутів. Переконайтеся, що ви зафіксували ключові атрибути. До них належать власник процесу, вхід-вихід (продукт), бачення архітектора (мета процесу), показники, ресурси, клієнт (внутрішній чи зовнішній), процес-постачальник та учасники процесу (ролі).

Етап 3. Формалізація. На цьому етапі треба провести інтерв'ю, візуалізувати (промоделювати) процес. Власник процесу має погодити модель, а потім презентувати і захистити процес перед усією командою, а також сформувати план його тестування.

Етап 4. Тестування. На цьому етапі ви тестуєте логіку процесу та виявляєте відхилення, якщо вони є. Зробіть комунікацію щодо тестування, зафіксуйте період, проведіть навчання учасників тестування, здійсніть безпосереднє тестування, зберіть фідбеки та проаналізуйте результати.

Етап 5. Передача чи запуск у продакшн. На цьому етапі починається активна робота власника процесу. Він перевіряє чи все працює згідно з проєктом, збирає показники (щоб зрозуміти, чи попадаємо в них), фіксує відхилення, щоб бачити, з чим заходити в цикл оптимізації.

Етап 6. Оптимізація чи внесення змін. Це – квінтесенція попередньої роботи, коли рішення вже приймаються на основі даних і є база для генерування нових ідей та моментів для поліпшення. На цьому етапі йде перевірка показників, генерування ідей по змінах, обробка вхідних запитів по змінах, оцінка ідей та впровадження їх у життя.
5 порад для бізнесу, які покращать життя людей: головне з книги Білла Гейтса

У своїй новій книзі американський бізнесмен Білл Гейтс запропонував рішення глобальних проблем людства. Зокрема, розповів про те, як бізнес може поліпшити життя людей. Гейтс назвав 5 головних ідей.

Цікавтесь проблемами людства
Білл Гейтс запевнив, що людям необхідно дивитись на світ значно ширше, а не зважати лише на власне здоров'я та самопочуття. Варто розуміти і те, в якому стані людство загалом. Люди не цікавляться питаннями клімату, а тому й ніхто не пов'язує це питання з шкідливими викидами та зниженням імунітету.

Популяризуйте екологічні товари
Гейтс вважає, що екологічно чиста продукція повинна бути доступнішою для людей. Мова йде не лише про їжу чи речі першої потреби. Екологічно чистими можуть бути і будівельні матеріали чи автомобілі. Необхідно розробляти нові способи виробництва сталі, металу та інших важливих для життя матеріалів.

Технології зупинять зміни клімату
У світі вже є кілька сфер, які стають більш екологічними, однак їх надто мало, щоб зберегти клімат на всій планеті. Викиди в атмосферу не припиняються повністю, а лише трохи знижуються. Саме тому потрібно шукати способи, які знизять викиди до нуля.

Варто вкладати гроші в розробку екосистем
Потрібно вкладати кошти в дослідження. Так, це найризикованіша сфера, але необхідна. Гейтс заявив, що сам так робить. Він вважає, що тільки нові технології, які зовсім приберуть викиди, зможуть врятувати планету.

Треба збільшити попит на електромобілі та біопаливо
У Каліфорнії сприяють тому, щоб електромобілі були популярнішими. Там значно знизили податки на ці авто, через що люди заохочені їх купувати. Водночас з паливом для літаків все набагато складніше – воно коштує в рази дорожче за аналоги. Потрібно навчитися його швидко добувати біопаливо, щоб повністю перейти на нього.
7 кроків по оптимізації бізнес-процесів під час кризи для будь-якого підприємства

1.Скорочення витрат.
Скоротіть витрати на оплату оренди: перевезіть компанію в офіс меншого розміру або далі від центру. Організуйте для співробітників роботу на дому, якщо це можливо. Якщо у вас є інвестиційні програми, перегляньте їхні умови або зупиніть.

2. Бізнес-процеси. Можна скоротити витрати кожного відділу й кожного процесу, але розумніше подумати, від чого ви сьогодні можете повністю відмовитися. Зараз час нестандартних рішень, будьте гнучкими.

3. Безпека. Переведіть рахунки в надійні банки. Будьте готові, що будь-який ваш постачальник може в будь-який момент збанкрутувати. Прораховуйте можливі ризики.

4. Клієнт. Поспілкуйтеся, запитайте, що для клієнтів важливо сьогодні. Що вони думають про ваш товар або послугу, чи є у них пропозиції або зауваження. Важливо зрозуміти, що відбувається і як змінюється поведінка клієнтів, та швидко реагувати.

5. Цінність об'єднання. Вступайте в співробітництво. Подумайте, з якими компаніями і в чому ви можете об'єднатися, щоб зменшити загальні витрати та створити велику цінність для клієнтів.

6. Послуги та продукти. Криза – це час зниження купівельної спроможності. Однією з основних ваших цілей повинно бути збереження доступності товару або послуги для покупців в умовах зниження їхніх доходів.

7. Продажі. Попит на ринку може падати й падати, але ваше завдання – щоб продажі не впали саме у вашій компанії. І єдиний шлях – це краще продавати. У бізнесі вміння прораховувати й освоювати нестандартні бізнес-моделі є перевагою.

Варто пам'ятати, що економіка циклічна й за будь-якою кризою рано чи пізно буде підйом.
Ризики, про які варто пам'ятати бізнесу у 2021

Пандемія внесла серйозні корективи. Карти ризиків змішалися. У році, що настав, з'явилися нові «ризикові» завдання. На них слід звернути увагу всім – інвесторам, власникам, які планують великі угоди, фахівцям у галузі due diligence. Перелічимо основні з них.

Цифровізація. Тренд на віддалену роботу й обслуговування набирає обертів. Тепер компанії повинні ще більше піклуватися про свою кібербезпеку. А ще – про те, щоб зробити свої товари/послуги максимально доступними онлайн. Те, як компанія розвиває обидва напрями, вже показник її майбутньої успішності.

Кредитування. Позики бізнес брав і раніше. Але цьогоріч розміри та кількість виданих кредитів мають стрімко зрости – компаніям потрібно справлятися з наслідками пандемії. Така ситуація – плідний ґрунт для різного роду махінацій.

Корпоративне шахрайство. Ризик не новий – у компаніях крали завжди. Але в умовах кризи ймовірність прогледіти паршиву вівцю в отарі значно вища. А разом із цим – втратити значну частку прибутку.

Санкції. Зростання геополітичної напруженості, особливо між США та Китаєм, призвело до збільшення санкцій з обох сторін. Великобританія, готуючись до Brexit, теж оголосила про низку санкцій у 2020 році і, ймовірно, не обмежиться лише цим. Про Україну годі й говорити: все вітчизняне законодавство – суцільна бомба уповільненої дії. Компаніям необхідно переконатися, що вони готові працювати в наявних геополітичних обставинах і не постраждають від претензій з боку світових урядів.
Як збирати дані і налаштувати аналітику в ecommerce

Якщо ваша компанія розвиває канал онлайн-продажів або планує вийти на онлайн-ринок, врахуйте наступні кроки у налаштуванні збору даних, для того щоб не втрачати гроші.

1. Визначте ваші макро- та мікроконверсії. Конверсії – це корисні дії, які відвідувачі сайту роблять на ньому. Ми розділяємо ці дії на макро- та мікроконверсії. Макроконверсії – це найважливіші корисні дії, такі як купівля-додавання в корзину чи дзвінок на номер телефону оператора для здійснення замовлення. Мікроконверсії – це другорядні корисні дії, такі як час, проведений на сторінці, глибина перегляду сторінки, перехід на сторінку контактів компанії або підписка на новини.

2. Встановіть три основні аналітичні інструменти для збору даних. Google Universal Analytics із розширенням Enhanced Ecommerce дасть вам можливість отримувати дані як щодо поведінки користувачів на сайті, так і щодо динаміки продажів окремих товарів або послуг. Facebook Pixel – передає дані про поведінку користувачів сайту штучному інтелекту Facebook та дає можливість на їх основі знайти цільових клієнтів. Hotjar – дає змогу фізично бачити, як люди користуються вашим сайтом. Тобто цей інструмент показує, де саме на сайті клієнти здійснюють натискання. Такого роду інформація не є персоніфікованою, проте ви одразу розумієте, який функціонал на сайті не працює правильно або незручний для клієнтів.

3. Консолідувати всі дані, зібрані аналітичними інструментами, в онлайн-звітність. Після того, як аналітику налаштовано та дані зібрано, потрібно відобразити їх у зрозумілій звітності, яку можна використовувати для прийняття рішень. Найчастіше для цього використовують інструмент Google Data Studio. У ньому можна відобразити дані у формі інфографічних елементів. Такі звіти не треба формувати вручну. Інформація в них оновлюється постійно, і ви завжди можете обрати необхідний часовий діапазон для аналізу на відповідні дати.
7 характерних рис успішних підприємців

Стійкість
Початок власної справи нагадує напружений марафон. Необхідно витримати життя з невпевненістю та роками долати суворі випробування до кінця.

Пристрасть
Зазвичай вважається, що успішними підприємцями керують грошові інтереси. Але більшість натомість заявляє, що просто пристрасно захоплені своєю продукцією чи послугами, можливістю вирішити проблему та зробити життя простіше, краще, дешевше.

Терпимість до неоднозначності
Класична риса, що визначає людей, які ризикують, – це здатність переносити страх непевності та можливої невдачі.

Бачення
Однією з наріжних рис підприємців є здатність помічати можливості та уявляти щось, де інші цього не бачать. Підприємці уявляють інший світ та спроможні ефективно передати це бачення інвесторам, клієнтам та працівникам.

Віра в себе
Впевненість у собі – ключова риса підприємців. Треба бути до божевілля впевненим у тому, що запропонований вами продукт – це саме те, що потрібно світу, та що вам вдасться його зробити.

Гнучкість
Виживання бізнесу, так само як і виживання біологічного виду, залежить від адаптації. Суттєве значення має гнучкість, що дозволяє реагувати на зміни смаків та умови конкретного ринку.

Порушення правил
Сам по собі початок бізнесу – це вже порушення правил. Природа підприємництва – робити те, що не робить більшість, і звідси й черпаються внутрішні ресурси.
2024/10/01 09:34:14
Back to Top
HTML Embed Code: