Telegram Web Link
Як підприємцю уникнути вигорання

Успіх — це не кінцева мета, а шлях тривалістю в життя. Сучасним підприємцям як ніколи важливо дбати про себе, адже їхня енергійність та сила персонального бренду транслюються і на бізнес. Як залишатися в ресурсі та вберегти себе від вигорання?

Спорт. Кожен знає про переваги занять спортом, однак підприємці повинні не просто обрати цей шлях, а зробити його важливою частиною свого життя. Регулярна фізична активність приносить багато плюсів. Йдеться не тільки про покращення здоров'я, а й "розвантажений" психологічний стан.

Не обов'язково одразу купувати абонемент у тренажерний зал, можна почати з ранкової пробіжки. Варто просто зробити перший крок — і позитивний ефект не забариться.

Медитація. Буденне життя сучасних підприємців сповнене багатьох справ, тож на розмірковування та ретроспективу часу майже не залишається. Розв'язати цю проблему допоможе медитація.

Достатньо кількох хвилин зранку та ввечері, аби впорядкувати свої думки та сфокусуватися на меті. Так, спочатку буде складно, однак результат, який можна отримати, точно вартує зусиль для подолання цього бар'єру.

Хоббі. Дуже часто підприємці настільки "зливаються" зі своєю компанією, що забувають про світ поза нею. З часом це може демотивувати, адже життя — це не лише робота та кар'єрні досягнення.

Книги, фотографія, мотоцикли, колекціонування — кожен має інтереси поза сферою своєї основної діяльності. Слід приділяти їм достатньо уваги, і ви точно ніколи не відчуєте, що життя починає втрачати барви.
4 практики, які допомагають менеджерам зростати

Зважаючи на ринкові зміни, що відбуваються зараз, і на те, що багато менеджерів прагнуть підвищити кваліфікацію та зробити наступний крок у своєму професійному розвитку, розповідаємо про важливі речі, на яких управлінцям варто зосередити свою увагу.

Часті та регулярні розмови. Приділяючи щотижня лише 15 хвилин на те, щоб поспілкуватися з безпосередніми підлеглими щодо очікувань, зворотного зв’язку та зростання, керівник може допомогти їм взяти на себе більшу відповідальність за свою роботу, підвищуючи залученість працівників та вищу результативність.

Інвестування в саморозвиток. Постійний розвиток — обов'язкова складова успішного управлінця. Це може бути що завгодно — від читання книги до запису на курс або коучингові сесії. Потім менеджери можуть передавати ці знання своїй команді аби практикувати нові навички.

Пріоритетність допитливості. Підхід до розмов, викликів і можливостей із почуттям допитливості є важливим для зростання та стійкості менеджерів на робочому місці. І ставити відкриті запитання під час особистих зустрічей — одне з найкращих рішень, щоб почати. Спрямування допитливості через відкриті запитання, як правило, призводить до більш цікавих, автентичних і плідних відповідей.

Розвиток емпатії. Практика емпатії, яка включає в себе бачення перспективи, уникнення осуду та інтуїтивне розпізнавання емоцій інших людей, відіграє вирішальну роль у наданні належної підтримки, яка може знадобитися вашим командам, і побудові міцних відносин в колективі.
Як запускати знижки і не зашкодити бізнесу

Мистецтво встановлення знижки на продукт нагадує складну головоломку, яка потребує роздумів, даних і ретельного аналізу. А ще треба розуміти фактори, які впливають на рішення про купівлю. І це значно глибше, ніж просто спиратися на інтуїцію чи навіть аналізувати конкурентів. Тоже давайте розберемося детальніше.
Як збільшити продажі на Чорну П'ятницю

Очікується, що у цьому році світовий ринок продажів в період осінньо-зимових свят досягне рекордних 1,3 трильйона доларів, і Black Friday внесе у це число близько 10 мільярдів. Що раніше ви почнете підготовку до цього періоду, то більше матимете шансів на успіх.

Зробіть пакетні пропозиції. Продаючи товари наборами або пакетами, можна спонукати клієнтів витратити більше, ніж вони планували спочатку. А ще так ви не тільки збільшите середній чек, але й очистите склад від зайвих позицій.

Компліментарні пакети. Зберіть набір із кількох товарів, які добре доповнюють один одного, і запропонуйте їх у комплекті зі знижкою. Формувати пакети варто з тих позицій, які ваші клієнти купують разом і в звичайні місяці.

Більше купуєш — більше економиш. Запропонуйте клієнтам багаторівневі знижки, де зі збільшенням кількості товарів для кожного з них знижується ціна.

Перехресні продажі. Зв’яжіть основний товар із необхідними аксесуарами та створіть комплект. Наприклад, якщо ви продаєте ноутбуки, пропонуйте пакет разом із чохлом та бездротовою мишкою.

Створюйте ексклюзивні продукти. Ексклюзивні товари на честь Чорної п’ятниці мають особливу привабливу силу: обмежена доступність і унікальність створюють відчуття цінності, спонукаючи клієнтів до покупки.

Пропонуйте безкоштовну доставку. Як з’ясувалося, вартість доставки — один із вагомих факторів відмови від покупок у дні великих розпродажів: клієнт бачить чудову знижку, збирає кошик, а потім згадує про вартість доставки, що різко знижує привабливість покупки, і він відмовляється від імпульсивної покупки.

Використовуйте гейміфікацію. Під час Чорної п’ятниці бренди беруть участь у справжній битві за увагу клієнтів. Ключовий момент для успіху — важливо виділятися серед конкурентів. Гейміфікація допоможе вам у цьому: цей прийом зробить процес шопінгу не лише вигідним, а й захопливим.
5 ШІ-помічника для кожного підприємця

Щоб полегшити підприємцю і без того непросте життя, сьогодні з'явилося багато корисних інструментів на базі штучного інтелекту. Ось декілька з них.

DreamHost AI Business Advisor. Це інструмент, який допомагає підприємцям приймати та реалізовувати бізнес-рішення за допомогою штучного інтелекту. Він аналізує дані про вашу компанію і дає персоналізовані рекомендації, щоб ви могли спростити свої бізнес-процеси.

Notta. Розумний помічник, який конспектує всі ваші ділові зустрічі та дзвінки з командою. Сервіс записує і розшифровує ваші розмови (віртуальні чи особисті), інтегруючись у такі популярні платформи, як Zoom, Google Meet і Microsoft Teams.

ClickUp AI. Сервіс може виконувати безліч завдань, спрощуючи роботу підприємця. Він сам пише тексти, допомагає з перекладом, відповідає на запити щодо проектів і бізнес-процесів, генерує ідеї та багато іншого.

Notion AI призначений для роботи з великою платформою Notion. Сервіс допомагає створювати та редагувати текст, скорочувати і резюмувати довгі документи, автоматизувати заповнення баз даних і багато іншого.

Bricabrac. Це платформа, яка перетворює ваші текстові запити на функціональні програми за лічені хвилини — і для цього вам навіть не потрібні навички роботи з кодом.
Як збільшити ефективність програм лояльності: корисні інсайти від Datawiz

Запрошуємо на безкоштовний вебінар на тему: «Від даних до дій: Як аналіз клієнтів робить програми лояльності ефективними», який відбудеться 28 листопада о 15:00.

Спікери:
• Олена Дзюбан – Success Manager
• Денис Антонюк – Integration Specialist & BES Customer Success Manager
• Сергій Палагнюк – CEO, Head of Sales in Uployal

Ключові тези вебінару:
• програма лояльності як ефективний інструмент маркетингової стратегії: важливість та вплив на продажі;
• збільшення пенетрації програми лояльності завдяки новітнім інструментам: інсайти про вплив на середній чек, частоту покупок та збільшення бази клієнтів;
• як аналітика клієнтів програми лояльності стимулює прибуток та підвищує лояльність: аналіз відтоку клієнтів, RFM-аналіз і сегментація, стратегії підвищення ефективності програми.

Вебінар безкоштовний, реєструйтеся за посиланням, щоб отримати корисну інформацію, практичні поради та відповіді на питання від експертів.
Вдалося не відразу: три історії успіху відомих підприємців

Людей часто надихають історії, герої яких пройшли низку випробувань та все ж досягли омріяної мети. До таких можна віднести й історії цих підприємців, які розпочинали свій шлях з серій невдач.

Генрі Форд і невдалі стартапи. Перед тим, як стати "батьком" Ford Motor Company, Генрі Форд мав кілька компаній, яким не вдалося отримати успіх та славу. Після невдачі з Detroit Automobile Company всі чекали, що він здасться, проте чоловік вірив — йому під силу змінити автомобільну індустрію.

В результаті лише третя спроба побудови автомобільної компанії привела його до успіху, а конвеєрна система та інші інновації кардинально змінили індустрію по всьому світу.

Джек Ма не підійшов навіть для роботи у KFC. Засновник Alibaba Group був змушений прокладати свій шлях до успіху через велику кількість невдач. Після університету він довго не міг знайти роботу, навіть спроба влаштуватися у KFC була невдалою.

Перші спроби вести бізнес в інтернеті також закінчувалися провалом. Зрештою він прийшов до створення Alibaba, яка з часом стала одним з найбільших гравців електронної комерції у світі.

Ральф Лорен — до розкоші через краватки. Коли Ральф починав свій шлях, ніщо не пророкувало йому великого успіху. Чоловік намагався продавати краватки, але майже всі магазини відповідали відмовою.

Через це він вирішив перейти до продажу одягу, але й тут його чекав провал. У підсумку Ральф Лорен створив власний модний дім, який не лише привів його до світової слави, а й став символом стилю та розкоші.
Як розробити реалістичний бізнес-план

В період невизначеності підприємцям важко складати бізнес-план, оскільки ситуація надто непередбачувана, багато ризиків, постійні зміни. З чого почати і на що звернути увагу?

Опишіть цілі проєкту та вивчіть ринок. На цьому етапі важливо зрозуміти, яке місце на ринку може зайняти ваш майбутній бізнес.

Сформуйте ідею продукту. Головне питання, на яке ви маєте відповісти: чому люди захочуть платити за це гроші? На цьому етапі можна також по можливості протестувати MVP, отримати і обробити відгуки.

Пропишіть 3-6 фінансових сценаріїв. Помилки новачків — не врахувати сезонні спади, не виділити кошти на маркетингові витрати, планувати фінанси від прогнозу продажів, не брати до уваги поганий урожай, можливі проблеми з логістикою, з відсутністю електроенергії тощо.

Складіть позитивний, реалістичний і негативний сценарії. Орієнтуватись краще на два останніх. Визначте показник, який допоможе зафіксувати відхилення від прогнозу. Для малого бізнесу це може бути зниження планового прибутку на 10-30%.

Розподіліть ролі, визначте зони відповідальності. Не забувайте також про кадрову кризу: врахуйте час і ресурси, які будуть необхідні для залучення працівників.

Проаналізуйте ризики. Так, оцінити можна не всі, але тримайте в голові виклики, які сьогодні існують для бізнесу, та будуйте відповідно до них план дій.
6 технік для ефективного брейнштормінгу

Брейнштормінг — це потужний інструмент для генерування нових ідей, розвʼязання проблем і стимулювання креативного мислення. Щоб цей процес був успішним, потрібен правильний підхід і відповідні методи.
4 ключових метрики ефективності просування інтернет-магазину

Успіх інтернет-магазину залежить від правильного відстеження та аналізу показників ефективності. Розуміння ключових метрик дозволяє оптимізувати бізнес-процеси та приймати обґрунтовані рішення щодо розвитку.

Трафік та поведінка користувачів. Базові показники включають кількість відвідувачів, глибину перегляду та час на сайті. Особливу увагу варто приділяти показнику відмов, який сигналізує про проблеми з релевантністю трафіку або зручністю використання сайту.

Конверсія та продажі. Аналіз конверсійної воронки допомагає виявити проблемні місця в процесі покупки. Важливо відстежувати як фінальні конверсії (покупки), так і проміжні дії користувачів: додавання товарів у кошик, оформлення замовлення, реєстрацію.

Фінансові показники. Ключові метрики включають середній чек, рентабельність рекламних інвестицій та вартість залучення клієнта. Ці показники необхідно аналізувати в динаміці, враховуючи сезонність та ринкові тренди.

Клієнтська аналітика. Розуміння поведінки клієнтів базується на аналізі частоти покупок, довічної цінності клієнта та показників утримання. Ця інформація допомагає оптимізувати маркетингові стратегії та програми лояльності.

Ефективний збір та аналіз даних вимагає правильного налаштування аналітичних систем, зокрема Google Analytics 4, та їх інтеграції з CRM-системами для комплексного відстеження всіх показників. На основі регулярного моніторингу метрик проводиться оптимізація бізнес-процесів, що включає виявлення проблемних місць, проведення A/B тестів та оцінку ефективності впроваджених змін, що дозволяє постійно покращувати результативність інтернет-магазину.
5 книг, які допоможуть запустити власний стартап

Замислюєтеся про стартап чи вже працюєте над ідеєю? Для початку корисно дізнатися про досвід інших підприємців, які запускали свої бізнеси. Ці історії допоможуть вдосконалити стратегії та уникнути поширених помилок.

«Священна книга стартапера» Стів Бленк, Боб Дорф. Книжка містить практичні поради, детальні інструкції та чеклісти, як перетворити ідею стартапу на прибутковий бізнес.

«Міряй важливе. OKR: простий метод вирости вдесятеро» Джон Дор. Ефективне управління — суперскіл, який потрібен кожному підприємцю для успіху його справи. Як його опанувати? Читайте в книзі венчурного капіталіста Джона Дора — одного з перших інвесторів Google. Він зіграв важливу роль в управлінській ефективності цієї компанії, яка на той момент була ще стартапом.

«Стартап-кухня» Саша Ремінний. Як валідувати свою ідею? Де юридично оформити стартап? Що прописати у договорі з співзасновниками? Коли залучити першого найманого працівника? Яку зарплату виплачувати собі? Як залучити кошти від того омріяного інвестора? Ця книжка — написаний людською мовою посібник про те, як створити технологічний стартап саме в сучасних реаліях України.

«Продавай більше і швидше. Стратегія крутого стартапу» Амос Шварцфарб. Тут ви знайдете перевірені на практиці методи залучення клієнтів і підвищення продажів, дізнаєтесь, як шукати споживачів, розробляти стратегію ціноутворення, знаходити інвесторів, збільшувати фінансування, а головне — як наймати людей, які вміють продавати.

«Стартап. Скейлап. Скрюап» Юрген Аппело. Бізнесмен і експерт з лідерства дає кілька десятків методів й інструментів для розвитку компанії, базуючись на власному досвіді управління стартапами та серії інтерв'ю з підприємцями з різних країн Європи.
Як і чому українська податкова заважає бізнесу працювати?

Понад 8 млн накладних платників податків були заблоковані податковою за останні кілька років. Чому так відбувається?

Якщо коротко, то через високу корумпованість посадовців, закріплення презумпції винуватості бізнесу та непрозорість роботи ДПС. Сьогодні нереформованість цього органу є однією з завад для євроінтеграції та економічного зростання.

Незалежний дослідницький центр Інститут Економічного Лідерства у своєму свіжому аналітичному огляді розповідає про шляхи вирішення цієї проблеми, які вже були оформлені у законодавчу пропозицію та презентовані експертам.

Робота ІЕЛ спрямована на послаблення фіскального та регуляторного тиску. Просвітницькі матеріали та результати роботи з захисту прав бізнесу вони висвітлюють у своєму матеріалі.
Команда: як налагодити ефективну роботу

Результат бізнесу — це завжди про спільні зусилля. Рухатися вперед з максимальною швидкістю можна лише в тому випадку, якщо всі кроки одночасні та спрямовані до єдиної цілі. Як налаштувати ефективну роботу команди?

Постановка цілей. Вимірюваність та чітке трактування — це параметри, які відрізняють мрії від цілей. Кожен повинен чітко розуміти, в який момент завдання повністю виконане й можна починати рух до наступної вершини.

Окрім того, важливо налаштувати процеси таким чином, аби зусилля кожного члена компанії мало вимірюваний вплив на досягнення спільної мети. Це дозволить ефективно оптимізувати ресурси та бути впевненим у тому, що кожну хвилину компанія працює на своє зростання.

Відстеження прогресу. Прогрес кожної команди та працівника повинні бути доступними для ознайомлення з будь-якого куточка компанії. Йдеться зовсім не про контроль — спільна відповідальність має куди кращий ефект.

Окрім того, під час аудиту легко зрозуміти, який саме етап стає "вузькою горловиною" для продукту або послуги. Це дозволить швидко врегулювати завантаженість і краще пропрацювати алгоритм роботи.

Прозорість замість ієрархії. Якщо кожен працівник розуміє спільну ціль та те, як всі працюють на її досягнення, то ієрархічна система втрачає всякий сенс. Очевидно, що поділ компетенцій та досвіду присутній, однак горизонтальна взаємодія сприяє кращій узгодженості.

Цей крок також передбачає позитивну зміну корпоративної культури. Зрушення можуть бути тектонічними, однак результат точно вразить.

Циклічний зворотний зв'язок. Коли спілкування з лідерами та працівниками відбувається часто, то менша ймовірність "піти не туди". На маленькій дистанції похибку легше повернути у звичне річище.
Як обрати постачальника: критерії та лайфхаки

Вибір надійних та відповідальних постачальників може суттєво вплинути на успіх бізнесу, забезпечуючи як вигідні умови, так і стабільність постачання. На що ж потрібно звернути увагу?

Гнучкість та адаптивність постачальника. Перевірте, наскільки постачальник готовий до гнучких умов, таких, як зміна обсягу замовлень, термінів доставки або адаптації під ваші потреби.

Формати оплат.
Деякі постачальники можуть запропонувати розстрочку або відстрочку платежу, що допоможе зменшити фінансове навантаження на бізнес.

Оцінка якості та надійності. Шукайте відгуки та рекомендації від інших клієнтів. Кількість відгуків є показником надійності та допомагає знизити ризик при покупці.

Переговори та особисті зустрічі. Будьте готові до переговорів щодо цін, умов оплати або доставки. Особисті зустрічі допоможуть вам безпосередньо встановити контакт та побудувати довірливі стосунки, а також отримати індивідуальні умови.

Довгострокове партнерство. У довгостроковій співпраці можна домовитися про ексклюзивні продукти або особливі умови, які постачальник не надає іншим клієнтам.

Місцеві постачальники. Місцеві постачальники можуть запропонувати нижчі витрати на доставлення та швидші терміни постачань. Це знижує ризики затримок і додаткових витрат.
Disney: як створили улюблену компанію всіх дітей

Ця компанія створила магічний світ, який викликає безліч приємних спогадів і ностальгічних почуттів. А ще — це гігант медіабізнесу із сторічною історією.

У чому полягає секрет успіху бренду Disney? Які цінності допомогли йому завоювати любов та прихильність глядачів та завдяки чому компанія утримує увагу своїх фанів?
Як розібратися в криптовалютах і почати заробляти

Мабуть, за останні пару тижнів ви вже не раз чули, що біткоїн оновив історичний максимум, починається альтсезон, головні інвестфонди світу закупляють крипту великими об'ємами і навіть хтось з ваших знайомих вже заробив свої перші декілька тисяч на крипті. І якщо ви тільки зараз зацікавилися цією сферою, не біда — ще є можливість у всьому цьому розібратися.

Юрій Бішко, професійний трейдер, та його команда Bikotrading Academy, створили канал, де простою мовою можна безкоштовно навчитися основам криптоіндустрії. Вони діляться чіткими та практичними порадами щодо заробітку.

А також розповідають скільки триватиме альтсезон, які способи заробітку скоро перестануть працювати і до чого взагалі варто готуватися у 2025 році.

Приєднуйтесь і робіть свої перші кроки у світі цифрових валют.
Як трансформувати малий бізнес у середній: 8 важливих кроків

Процес масштабування з малого бізнесу у середній — важкий, але необхідний етап для розвитку компанії та досягнення високих результатів. Ось декілька кроків, які доведеться пройти на цьому шляху.

Формування стратегії. Без неї вдало масштабуватися не вийде. Стратегія важлива для планування та виконання цілей компанії.

Оцифрування ефективності процесів/команди. Чим більша команда — тим складніше об’єктивно оцінювати її ефективність. Тому для середнього бізнесу важливо оцифрувати процеси відстеження продуктивності своїх співробітників. Для цього необхідно сформувати стандарти та KPI по процесах, можливих витратах часу, оцінці доходів, планах команди та зрізу результатів.

Оцінка ризиків, пов’язаних з клієнтами. Важливо провести аналіз своїх поточних клієнтів і докласти зусилля для їх збереження.

Відмова СЕО від мікроменеджменту. На початкових етапах зростання бізнесу СЕО залученні майже до всіх процесів. З початком трансформації варто відмовитися від мікроменеджменту та делегувати задачі управління керівникам.

Призначення регулярних зборів керівників. На таких зібраннях керівники звітують по ключових показниках і задачах. Такий підхід допомагає зменшити залучення керівника на рівні мікроменеджменту та сформувати зручний формат статусів.

Планування фінансів. Це критично важливий аспект, який допомагає контролювати цифри, дотримуватися обраного вектора та вчасно вносити корективи. Особливу увагу варто приділити витратам, їх відстеженню та оптимізації.

Створення посадової інструкції. Для кожної посади в компанії вкрай важливо скласти детальну посадову інструкцію, яка визначає зону відповідальності окремих спеціалістів. У майбутньому її можна буде перетворити на карту компетенцій, в якій визначені не лише обов’язки працівника, а і його можливості розвитку.

Формування корпоративної культури. Це допоможе зі зростом компанії зберігати цінності та формувати команду однодумців.
2024/11/16 07:04:06
Back to Top
HTML Embed Code: