Telegram Web Link
EQ: навіщо розвивати емоційний інтелект в бізнесі

Вважається, що EQ (emotional quotient) має сильний зв’язок із результатами діяльності людини в бізнесі та має вплив на те, як вона бачить себе та інших. Зокрема, емоційний інтелект допоможе бізнесу покращити наступні процеси.

Виявляти проблеми між співробітниками. Керувати роботою працівників може бути складно, незалежно від їхньої кількості. Навіть якщо усі намагаються дотримуватися однієї мети, кожна особистість за своєю природою відрізняється. Використовувати емоційний інтелект означає розуміти різноманіття характерів та відповідно реагувати на кожен можливий виклик. EQ допомагає визначити, що допомагає максимізувати залученість колег у роботу, а отже, підвищити її ефективність.

Краще зрозуміти бізнес-цілі клієнта. Емоційний інтелект і емпатія є ключовими факторами для досягнення успіху в бізнесі. Важливо розуміти поточні та довгострокові бізнес-цілі клієнта як на інтелектуальному, так і на емоційному рівні. Це дозволить запропонувати йому найкращі можливі рішення.

Співпереживати клієнтському досвіду. За допомогою EQ компанії можуть вийти за рамки продажу продуктів і послуг та навчитися співчувати досвіду клієнтів, яким би він не був. Це може бути консультація та розуміння невдоволення, адекватна відповідь на грубість клієнта тощо. Здатність емоційно поставити себе на місце клієнта є великим кроком назустріч підвищенню лояльності клієнта. Використовуючи емоційний інтелект, можна попередити безліч конфліктів, залишатися професіоналом і зменшити стрес.
9 управлінських навичок, які варто розвивати кожному керівнику

Щоб стати хорошим керівником, потрібно постійно вдосконалювати ряд навичок, які необхідні для ефективного управління бізнесом.

Критичне мислення. Постійно аналізуйте та моделюйте ситуації наперед. Не піддавайтесь спокусі спиратись на чужу думку, уникайте провокації, зважайте на аргументи.

Етапне планування. Побудуйте модель поетапного розв'язання управлінських задач. Комплексно оцінюйте проблеми, не оминаючи прогнозування можливих ризиків та перспектив.

Out of the box мислення. Генеруйте якомога більше ідей, не заганяючи себе у жорсткі рамки. Керівникам необхідно тренувати й розвивати свою креативну жилку, це збільшує шанси знайти якісно нові рішення.

Лідерство. Істинний лідер веде і мотивує власним прикладом. На позиції керівника саме від вас залежить, як працюватиме команда. Нелогічно вимагати від підлеглих того, що ви не здатні круто зробити самостійно.

Розвинута риторика та емпатія. Ці навички здатні створити справжнє диво. Прокачайте вміння домовлятись та уникати гострих кутів. Skill побудови якісної комунікації — на вагу золота в бізнесі.

Стресостійкість. Намагайтесь не лише контролювати власні емоції, але й аналізувати, що керує поведінкою та реакціями ваших колег та підлеглих.

Психічна гнучкість. Важливо вміти проявляти когнітивну гнучкість, оперативно реагувати на ситуації та підлаштовуватись до непередбачуваної зміни обставин.

Бізнес-скіли. Будьте здатні чітко обґрунтувати та відстояти власну позицію. Тренуйтесь у мистецтві переконання та ведення переговорів. Важливо вміти самостійно приймати рішення та брати за них відповідальність.

Тайм-менеджмент. Визначте власну методику ведення керівних завдань, плануйте та регулюйте їх.
5 корисних книг для управлінців

Постійний розвиток — одна з головних ознак хорошого керівника. Тому ця добірка книг не буде зайвою для кожного, хто керує або планує керувати бізнесом.

«Scrum. Революційний метод управління проєктами» Джефф Сазерленд. Унікальна методика Scrum руйнує всі стереотипи. Її основа — команда, що має надзвичайне почуття мети, самоорганізовується та самоуправляється, а навички її учасників підсилюють одна одну навіть без зусиль з їхнього боку.

«Deadline. Роман про управління проєктами», Том ДеМарко. Всі принципи хорошого менеджменту описані тут в цікавій і ненав'язливій формі бізнес-роману. Автор впевнений — її читання додасть вам цілих два рокі чудового управлінського досвіду, а захоплюючий сюжет і наочні приклади будуть корисніше будь-якого підручника.

«Як пасти котів», Дж.Ханк Рейнвотер. Книга про тих, хто, як і коти, позбавлені стадного інстинкту,— програмістів, і те, як навчитися ними керувати задля досягнення найамбітніших цілей в IT-індрустрії.

«Управління змінами», Іцхак Адізес. Життя — це невпинні зміни. Зміни тривають постійно, спричинюючи конфлікти. І лише від кожного з нас залежить, чи стануть вони проблемою, чи перетворяться на можливості.

«Виміряйте найважливіше», Джон Дорр. Ті, хто шукає практичну, покрокову інструкцію впровадження OKR — цілей і ключових результатів, у своїй компанії або організації, знайдуть у праці Доера вичерпний і вправно написаний підручник.
Вихід на іноземні ринки: що потрібно знати

Прагнете масштабувати свій проєкт за кордоном, але не знаєте, з чого почати? Нижче корисна інформація, яка стане вам у нагоді.

На який ринок вийти? Передусім потрібно провести пошук та аналіз усіх потенційних країн залежно від специфіки вашого бізнесу. Для цього потрібно вивчити частку ринку, обсяг цільової аудиторії та фінансові показники у вашій сфері. Коли ви визначите трійку кращих країн, потрібно проаналізувати їх з погляду оподаткування: який податок необхідно платити за кожного робітника, якою має бути мінімальна зарплата тощо. Також необхідно визначити своїх ключових конкурентів, сформулювати, яку вони мають ціннісну пропозицію та за якою ціною продають свій продукт.

Перевірка основних метрик перед виходом. Вам необхідно проаналізувати свої бізнес-показники, серед яких: прибутковість ліда, середня тривалість угоди, коефіцієнт конверсії, середній чек, пожиттєва цінність клієнта тощо. Щойно ви визначилися з ключовими метриками, можна з невеликим бюджетом зробити тести реклами.

Перші кроки з виходу на новий ринок. Перекладіть англійською всі ваші документи, навчальні матеріали та правила, щоб усе було уніфіковано і ви могли це потім передати відповідальним людям на місцях. Далі знайдіть людей на ключові позиції. Топ-менеджмент краще шукати серед місцевих кандидатів, оскільки саме вони знають більше про культуру країни, розуміють специфіку менталітету.

Створення та запуск сайту — ще один процес, до якого важливо підійти стратегічно правильно. Краще локалізувати сайт під ринок та аудиторію. І будьте готові за необхідності поміняти назву чи кольори.

Корпоративна культура. Будьте готові, що люди в інших країнах мислять дещо інакше, і намагайтеся враховувати в роботі особливості їхнього менталітету.
Як створити унікальну торгову пропозицію

Кожен бізнес повинен мати чітко сформульовану УТП та використовувати її на своєму сайті, буклеті чи рекламі. Але ефективною пропозицією буде лише та, що створена за правилами маркетингу. 5 кроків на шляху до бездоганної УТП.

Знайдіть свою цільову аудиторію. Складіть портрет свого ідеального клієнта, враховуючи його вік, дохід, стать та приблизне місце розташування. Для цього вам знадобиться інформація, отримана з маркетингових досліджень. Якщо ваш продукт призначений одразу кільком групам, варто розробити різні УТП під кожну з них.

Притримуйтесь трьох ключових тез. Бажання, страхи та потреби клієнта — ось на що потрібно спиратися при розробці унікальної торгової пропозиції. Тримайте ці критерії в полі зору та співвідносьте їх зі своїм продуктом.

Використовуйте готові рішення. Американський підприємець Стів Бланк розробив просту формулу визначення УТП: «Ми допомагаємо (X) робити (Y), роблячи (Z)», де X — ваша цільова аудиторія, Y — користь, яку приносить продукт, Z — особливості та переваги вашого продукту, завдяки яким ваш клієнт вибирає саме його, а не конкурента.

Чіткість та простота. Скомбінуйте найголовніше з того, що вам вдалося віднайти про свій продукт на попередніх етапах. Використовуйте максимально ємну і зрозумілу форму. Уникайте модних маркетингових слів або галузевого жаргону. Думайте за клієнта та розмовляйте його мовою. Не використовуйте кліше. Створюючи УТП, зосередьтеся на тому, щоб відрізнятися від інших і забезпечувати цінність, а не бути найкращими.

Час для тестування. Запустіть просте тестування першого проекту вашої УТП: зберіть групу неупереджених людей, які не знайомі з продуктом (з вашої цільової аудиторії), попросіть їх прочитати вашу УТП і розповісти вам про перші враження. Зібравши відгуки, ви зрозумієте, наскільки добре ваші користувачі зрозуміли вас.
6 принципів успіху від Річарда Бренсона

Річард Бренсон — відомий британський підприємець, який спробував себе у надзвичайно різних галузях, і практично у кожній з них досяг успіху. Тому в нього точно є чому повчитися.

1. Ваш вік не має значення. Річарду було 16 років, коли він домігся свого першого успіху — з журналом під назвою Student. До 22 років він заснував Virgin Records. Він — живий доказ того, що ніколи не рано починати.

2. Розширюйте горизонти. У бізнесу немає меж, але необов’язково рости прямо вгору. Потрібно розширювати горизонти. Журнал, створений Бренсоном, привів його в музичний бізнес. Потім він «доріс» до власного лейблу, а вже потім відкрив студію звукозапису і нічний клуб. Таким чином, він створив бізнес-мережу, в якій елементи зміцнюють один одного.

3. Диверсифікуйте. Після успіху в звукозаписуючій галузі, в 1984 році Бренсон прийняв рішення заснувати авіакомпанію Virgin Atlantic Airways. З тих пір його бізнес розширився на такі сфери як мобільний зв’язок, кіно і навіть власну колу. Така диверсифікація не тільки зберігає інтерес до справи, але і захищає від злетів і падінь індустрії.

4. Можливості постійні. “Можливості, як автобуси — завжди прийде ще один”. Не втрачайте впевненості в собі, якщо вас супроводжують невдачі в бізнесі. Замість цього — уважно стежте за потенційними можливостями.

5. Дивіться в майбутнє. Virgin Galactic — приклад того, як Бренсон «вхопився за ринок, що зароджується». Так у нього було і з нафтовим бізнесом, коли його компанія скористалася високими цінами на нафту. А також з екологічним фондом Virgin Green Fund, який інвестує в розробку альтернативних джерел енергії.

6. Не звертайте увагу на бізнес-норми. Ще ніколи межа між бізнесом і Вищою метою не була така тонка. Суть в тому, щоб намагатися принести благо світу, а не просто заробити купу грошей. «З такою філософією», — пише він, — «у вас буде міцна команда, хороша мотивація та успішна справа».
5 безкоштовних Google-сервісів для бізнесу

Google є найпопулярнішою пошуковою системою. Та крім цього компанія має багато сервісів та інструментів, які дозволяють просувати бізнес та оптимізувати робочі процеси.

Market Finder. Сервіс допоможе вам шукати нових партнерів, клієнтів, виходити на потенційні ринки та збільшувати експорт. Також тут можна переглянути різні відео та почитати посібники й рекомендації для бізнесу.

Google Мій бізнес. Цей сервіс дозволяє створювати профіль свого бізнесу. Актуальним є для організацій, що мають фізичну адресу (наприклад, офіс, магазин, кавʼярня тощо).

Google Analytics. Інструмент дозволяє відстежувати загальні показники сайтів і додатків (активність користувачів, їхня стать, вік, час, який проводять на ресурсі, регіони, з яких заходять люди), автоматизовувати воронку продажів, слідкувати за бізнес-подіями, проводити спліт-тестування тощо.

Google Forms. За допомогою сервісу можна збирати потрібну інформацію серед компаній, співробітників, рекламодавців чи пересічних людей. Аби почати роботу, потрібно створити анкету, внісши туди потрібні питання, і розіслати посилання на дане опитування. Результати анкети будуть у вигляді діаграм і таблиць.

Google Meet. Це служба безпечних відеозустрічей за допомогою якої можна проводити конференції, важливі переговори чи просто спілкуватися з колегами.
Що таке недобросовісна конкуренція і як боротися

Чесна та відкрита робота — мрія кожного підприємця. Але, на жаль, деякі бізнесмени не гребують темними методами, які використовують, щоб позбутися конкурентів.

До недобросовісної конкуренції належать такі дії:

Репутаційна шкода. Навмисне розповсюдження неправдивої інформації про конкурента. До цієї сфери можна віднести неточні, хибні або неповні дані про товари та послуги фірми, яка може призвести до зменшення продажів. Іншими словами, інформацію, що може впливати на прийняття рішення про купівлю, не можна використовувати задля покращення власних позицій.

Порівняльна реклама. Матеріали, що вигідно показують товари виробника на фоні такої ж продукції конкурентів.

Використання комерційної таємниці. Отримання неправомірного доступу до таємних даних, а тим більше їхнього розповсюдження.

Використання комерційних зображень на власному продукті. Тобто маркування логотипами інших виробників, копіювання дизайну упакування, кольорової палітри, назв.

Отримання незаконної переваги. Тобто втручання у відносини з партнерами, що мають ціллю погіршити їх.

Як боротися? В Україні діє Закон «Про захист від недобросовісної конкуренції», який визначає правові засади захисту суб'єктів господарювання і споживачів від недобросовісної конкуренції. Закон встановлює, що компанія, яка вважає, що її права було порушено, може звернутись до Антимонопольного комітету по допомогу протягом 6 місяців. Розгляд справи відбувається на підставі доказів та обґрунтування.

Відповідальність за порушення. Чітко встановлених норм щодо покарання винних не існує. Зазвичай призначаються штрафи, що мають за мету відшкодувати постраждалій компанії збитки. Розмір виплат може складати від 1 до 10% від прибутку.
5 «сліпих» зон лідерів

Існує цілий культ, пов’язаний з видатними лідерами. Вони далекоглядні. Вони надихають. Вони знають чого саме потребує їхня організація. Але не тіште себе ілюзією: ніхто не ідеальний, й більшість лідерів має власні сліпі зони.

1. Завищена оцінка власних стратегічних здібностей. Люди на керівних посадах часто переоцінюють власний стратегічний талант. Буває, що вони піднімаються кар’єрними сходами до керівної посади, виконуючи комерційні або оперативні функції, а коли їм потрібно думати про ринки, конкуренції та шляхи збільшення прибутку, вони не можуть змінити спосіб мислення і продовжують тонути в оперативних завданнях.

2. Прагнення бути правим замість ефективним. Будь-кому буде неприємно виявити, що він обрав неправильне рішення, або що його точка зору є неправильною. Але деякі керівники продовжують наполягати на власній правоті аж до того, що просто ігнорують інформацію, яка могла б допомогти їм стати більш поінформованими та ефективними. Така сліпа зона може не лише призвести до прийняття неправильних рішень, а й підірвати командний інтерес до справи.

3. Схильність прикривати слабких членів команди. Керівник може втручатися виправляючи проблеми, що виникають через слабкого члена команди, але це не сприятиме оптимальній роботі команди або створенню здорової робочої атмосфери.

4. Неефективна комунікація. Вміння комунікувати — це ще одна сфера, в якій керівники схильні переоцінювати власні здібності. Існує невідповідність між тим, що, на думку керівника, йому вдалося підтвердити, донести, пояснити, та інформацією яку його підлеглими отримала насправді.

5. Відсутність розуміння того, що відбувається навколо. Якщо ви думаєте, що знаєте більше, ніж це є насправді, без будь-яких реальних аргументів, або робите припущення, які не базуються на фактах, про те, що відбувається, — ви ризикуєте, що реальність «наздожене» вас зненацька.
Чекліст діагностики бізнесу для виходу на міжнародні ринки

Одним з перших кроків для виходу на іноземні ринки має бути проведення діагностики вашого бізнесу, щоб зрозуміти, наскільки ви готові до цього довгого та цікавого шляху.

Стратегія. Одним з головних запитань має бути «Навіщо?». Які стратегічні задачі компанії вирішує вихід на міжнародні ринки та як він допоможе досягти візії?

Менеджмент. Наскільки залучений менеджмент компанії до виходу на зовнішні ринки? Чи дали вони згоду на цю подорож і готові підтримувати її, надаючи необхідні ресурси?

Маркетинг. Зрозумійте які правила гри на місцевих ринках, хто ваш клієнт, що він хоче та яку цінність йому запропонувати. Після цього перевірте, наскільки ваші маркетингові матеріали готові для споживання потенційними клієнтами за кордоном.

Продажі. Знайдіть людину, яка вміє системно продавати, довгостроково планувати, вести переговори, виявляти потреби і, звісно, чудово розмовляти, як мінімум, англійською, а краще і локальною мовою обраних ринків.

Виробництво. Оцініть ваші потужності. Скільки ви можете виробляти? Як швидко та на скільки зможете збільшити виробництво за потреби?

Постачальники. Якщо цінність, що ви створюєте, залежить від зовнішніх постачальників, то потрібно оцінити, наскільки вони надійні.

Юридична частина. Окрім підготовки міжнародних контрактів та відкриття валютних рахунків, перевірте, наскільки захищена ваша торговельна марка та інші права інтелектуальної власності.

Логістика. Перевірте, наскільки ви готові до транспортування продукції за кордон. Базове розуміння вартості транспортування напряму впливатиме на вибір фокусних ринків та формування ціннісної пропозиції.

Фінанси. Потрібно чітко розуміти власні фінансові можливості та шляхи залучення додаткових. Це напряму впливатиме на обрання моделі виходу на нові ринки, темпи та масштаб просування.
2024/09/29 19:30:23
Back to Top
HTML Embed Code: